Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92493 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 20:59 - pre 171 meseci
Citat:

ne, Preduzetnika ne treba da interesuje radnikov licni zivot pa i to dal ima da prezivi.

ne treba LICNI zivot,ali treba da ga interesuje da li ima uslove za osnovne potrebe poput toga da li ima za higijenu i odakle da se prehrani - izgladnjen radnik nije nikakav radnik

 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:00 - pre 171 meseci
hehe pa kako da odredi trziste ako je ponuda mnooogo veca od potraznje. I 50 evra je puno.. sto ne za 30??
a puno radno vreme je spomenuto u smislu kolicina posla/plata odnos. Niko nije rekao da mora 8 sati.
Dakle daj minimalnu platu za koju bi ti radio po satu ako ti je tako lakse da shvatis :D trenutno je drzava propisala 90din bruto (mislim)
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:00 - pre 171 meseci
Koga briga sto ti "hoces" cistu ulicu. Uzmi metlu pa pocisti
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:04 - pre 171 meseci
Citat:
llux: Koga briga sto ti "hoces" cistu ulicu. Uzmi metlu pa pocisti


pa pre jedno 10ak strana sam ovo ja i odgovorio. Da ljudi sami treba da ciste ako hoce cistu ulicu, a ne da cekaju da im drzava sredi ciscenje.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:07 - pre 171 meseci
Citat:
Horvat: "amerika i engleska bice zemlja proleterska"

ja sam pominjao oglabanu koscuru,sto stati na 50 eura

dakle radio bi za 50 eura od kojih ni ti sam ne mozes da prezivis,a kamoli tvoja familija?

Obrati pažnju na link:
http://www.b92.net/biz/vesti/s...05&dd=04&nav_id=428802
Samo 170.000 ljudi prima socijalnu pomoć, od po 6000 din, a 720.000 je siromašnih, i otprilike isto toliko na birou. Ako država nije u stanju da zbrine najsiromašnije, neka im bar dozvoli da rade, a ne da se ponaša tako licemerno.

A ti očigledno nikad nisi bio u situaciji da moraš da radiš za 50€, čim tako možeš da pričaš. Ko je gladan, taj grize i radi i na crno i na belo, i ne pita za radno vreme, samo za opstane. Ne treba da ga je briga za vaša licemerna filozofiranja i "brigu" o radničkoj klasi.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:11 - pre 171 meseci
Pa dobro, mogu ja da ti nadjem i drugi primer. Treba li sami da se obracunavamo i sa kriminalom? Sami sebe da lecimo? Niko nam ne treba, ko je jaci opstaje. Zakon prirode. Zakon jaceg. Sta ima bilo koga da bude briga za nas
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:13 - pre 171 meseci
pa za tebe treba da brine drzava ocigledno jer si lemming. O meni niko ne treba da brine, tu usugu cinim sam sebi,
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:14 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: pa pre jedno 10ak strana sam ovo ja i odgovorio. Da ljudi sami treba da ciste ako hoce cistu ulicu, a ne da cekaju da im drzava sredi ciscenje.


Ali neka skloni i poreske odbitke zaposlenima kojima se finansiraju komunalne sluzbe.

Citat:
BluesRocker: Ako država nije u stanju da zbrine najsiromašnije, neka im bar dozvoli da rade, a ne da se ponaša tako licemerno.


Drzava ne moze da ti "da" ili "dozvoli" da radi. Tj moze ako je ona poslodavac, a ako zaposli nekog samo jer je on nezaposlen, onda ce nastati problem jer i on mora da dobije platu od nekog.
Posto je to budzet, znaci od nekog drugog ko radi i placa porez.

Drzava je "sudija" u utakmici izmedju poslodavaca i radnika, kao i potrosaca, koji su treca strana u toj corbi.
Ona jedino moze podstaci neke elemente u toj corbi kao npr povoljnim kreditima za pocetak posla u nekoj oblasti koju smatra bitnom ili isplativom i na takav nacin ubaci u igru nove igrace koji ce kasnije puniti budzet porezom.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:15 - pre 171 meseci
Pa ne lecite sami sebe - vec placate zdravstveno osiguranje.

USA nije imala obavezno zdravstveno osiguranje, pa eto prezivese nekako... stavise, duzina zivota tamo nije bila uopste razlicita od zapadno evropskih zemalja.

Ja sam na privatnom zdravstvenom osiguranju, placam samo za sebe i znam sta mi sleduje, iako primam dovoljno novca da imam pravo i da ne budem osiguran ako zelim... ne treba mi neka drzava da me tretira kao leminga i da odlucuje za mene.

Citat:
Isak666
Drzava je "sudija" u utakmici izmedju poslodavaca i radnika, kao i potrosaca, koji su treca strana u toj corbi.


Drzava bi >trebalo< da bude samo sudija - ali drzava nije sudija, vec hoce da bude aktivni mega-komesar i, bas po uzoru seoskog komesara, da se pita za svaku stvar i da "pecatira".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:15 - pre 171 meseci
Gledajte, rad se ne moze vrednovati samo na osnovu toga koliko sati neko nesto radi i koliko mu je to tesko.

Odredjeni rad ima svoju potraznju na trzistu, koja je manja ili veca i to odredjuje njegovu cijenu. To omogucava da se trziste prilagodjava promjenama i drugim uslovima koji ga pogadjaju.
Ne moze neko nekog placati kao portira 250 evra da citavu noc sjedi i gleda televiziju, ako u blizini ima neki rudnik gdje neki tamo rudar ima istu tu platu sto citavu trecu smjenu krampa kilometar pod zemljom.
Jednostavno doci ce taj rudar i reci "Evo ja cu biti portir za 240 evra". Poslije ce doci drugi i reci: "Cek, cek, ja cu za 230..." itd...
Poslije toga ce portir biti onaj rudar koji je spreman da radi za najmanje od svih njih, a bivsi portir ce zavrsiti u rudniku, za istu platu kao i ranije.

Ne mozes ti prodavati svoj rad za "onoliko koliko tebi treba da normalno zivis" nego za onoliko koliko su drugi ucesnici sa kojima ulazis u taj promet spremni da plate, a oni su uvijek spremni da plate najmanju cijenu za koju to mogu da dobiju. Isto kao i ti kad ides na pijacu: jel' mislis ti o tome koliko kojem seljaku treba ovaj mjesec para ili ides da kupis tamo gdje ti je odnos cijena/kvalitet najpovoljniji? Jel' placas mozda papriku i paradajz vise nego sto moras? Kad kupujes to povrce ti ustvari ucestvujes u odredjivanju seljakove zarade (plate). Jel' beres brigu u tom trenutku o seljakovoj zaradi ili o svom racunu?
Jel' taj seljak formira cijenu povrca prema onome koliko on misli da mu treba para taj mjesec ili prema onome za koliko moze da ga proda? To povrce je njegov rad i ako nema potraznje za njim morace da mjenja posao ili da snizi cijenu povrca, tj. svog rada. Niko mu nece otkupiti to povrce po cijeni koja ce biti takva da i on na kraju mjeseca zaradi "garantovani minimalac".

Zasto bi ti imao pravo da otkupljujes seljakov rad prema slobodnoj cijeni povrca koja se formira na pijaci, a za svoj rad hoces da imas garantovanu minimalnu cijenu? Zasto bi drzava garantovala tebi nesto, ali ne i njemu?

Sta bi se desilo kad bi minimalna cijena rada bila zagarantovana i veca nego sto je realna situacija? Ljudi koji se vrzmaju oko te minimalne zarade bi prvo poceli da konvergiraju ka najlaksim poslovima - portir, cepac karti na ulazu u bioskop, dezurni pored telefona, pozarni, i sl. bi odjednom postala prestizna zanimanja.
Kvalitet rada bi poceo da opada, jer imas zagarantovan minimum samo da se pojavis na poslu. Na nekom radnom mjestu na kom je plata minimalna, isto bi para dobijali i onaj ko napravi 1000 pari cipela mjesecno na traci kao i onaj ko napravi 300. I sta mislis dokle bi onaj prvi nastavio da pravi 1000?

Pogotovo uz popularan stav u Srbiji: "Ne mozes ti mene toliko malo da platis koliko malo ja mogu da radim."
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:17 - pre 171 meseci
Citat:
neka im bar dozvoli da rade

a cek,drzava im brani da rade ili sta si hteo ovime reci?
drzava nekom punoletnom licu (koji je sposoban za rad) brani da radi?

eto i ta bedna socijala je veca od 50 eura

Citat:
Ko je gladan, taj grize i radi i na crno i na belo, i ne pita za radno vreme, samo za opstane.


naravno da grize,i treba da grize

ali isto tako i treba da se stvore uslovi "za sta da ugrize", odnosno da se finansira razvoj privrede,a ne da se finansiraju razne vile, pljuvaone u komendiji, blindirani audi i ostale kake

i cek,sad ako sam bio/nisam bio u situaciji "da radim za 50e" onda mogu/ne mogu da kazem da je 50e NISTA i da se od toga zivi ispod granice siromastva i da jedna osoba s tom lovom ne moze da se prehrani i da odrzava higijenu i zdravlje na minimalnom nivou?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:18 - pre 171 meseci
Citat:
Isak666: Drzava ne moze da ti "da" ili "dozvoli" da radi. Tj moze ako je ona poslodavac, a ako zaposli nekog samo jer je on nezaposlen, onda ce nastati problem jer i on mora da dobije platu od nekog.
Posto je to budzet, znaci od nekog drugog ko radi i placa porez.

Drzava je "sudija" u utakmici izmedju poslodavaca i radnika, kao i potrosaca, koji su treca strana u toj corbi.
Ona jedino moze podstaci neke elemente u toj corbi kao npr povoljnim kreditima za pocetak posla u nekoj oblasti koju smatra bitnom ili isplativom i na takav nacin ubaci u igru nove igrace koji ce kasnije puniti budzet porezom.

Da si pažljivije pratio temu, video bi da pričamo o minimalnoj plati. Ako drži nerealnu minimalnu platu pored toga što siromašni primaju 6000 din socijalnu pomoć ili u još češćem slučaju ne primaju ništa, onda čini ljudima medveđu uslugu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:18 - pre 171 meseci
Brines se sam o sebi sutra malo. Kad bi se sada ukinuli svi zakoni, stradao bi brzinom svetlosti.
Pazi, mogu da se slozim "hajde da prepustimo trzistu pa da vidimo..." ali ne mogu da se slozim sa ovim drugim stavom
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:18 - pre 171 meseci
Citat:
Isak666: Drzava ne moze da ti "da" ili "dozvoli" da radi. Tj moze ako je ona poslodavac, a ako zaposli nekog samo jer je on nezaposlen, onda ce nastati problem jer i on mora da dobije platu od nekog.
Posto je to budzet, znaci od nekog drugog ko radi i placa porez.

Drzava je "sudija" u utakmici izmedju poslodavaca i radnika, kao i potrosaca, koji su treca strana u toj corbi.
Ona jedino moze podstaci neke elemente u toj corbi kao npr povoljnim kreditima za pocetak posla u nekoj oblasti koju smatra bitnom ili isplativom i na takav nacin ubaci u igru nove igrace koji ce kasnije puniti budzet porezom.


Drzava je zabranila ljudima koji vrede ispod minmilaca da rade. O tome se radi, nije ona meni zabranila da nekog platim ispod minimalca vec je zabranila ljudima koji vrede ispod minimalca da rade. A to sto vi ne mozete da shvatite da POSTOJE LJUDI KOJI VREDE MANJE OD MINIMALCA to je vec vasa stvar. u sustini ubedjen sam da svi lemminzi misle da vrede isto, i onaj kamikaza lemming i onaj sto gradi stepenice...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:21 - pre 171 meseci
Citat:
a cek,drzava im brani da rade ili sta si hteo ovime reci?
drzava nekom punoletnom licu (koji je sposoban za rad) brani da radi?


pa naravno da im brani/ kako da nadje posten covek koji vredi 50e posao a da to bude legalno? nikako. Drzava ne da.
Citat:
llux: Brines se sam o sebi sutra malo. Kad bi se sada ukinuli svi zakoni, stradao bi brzinom svetlosti.
Pazi, mogu da se slozim "hajde da prepustimo trzistu pa da vidimo..." ali ne mogu da se slozim sa ovim drugim stavom


pa stradali bi lemminzi brzinom svetlosti kada bi igrac otisao negde a da ne pritisne pause...
ali pazi cuda... NISU SVI LEMMINZI.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:22 - pre 171 meseci
Citat:

Ja sam na privatnom zdravstvenom osiguranju, placam samo za sebe i znam sta mi sleduje, iako primam dovoljno novca da imam pravo i da ne budem osiguran ako zelim... ne treba mi neka drzava da me tretira kao leminga i da odlucuje za mene.

i to privatno osiguranje je x puta vece od drzavnog, tako?

dakle na ispravnu i pravovremenu zdravstvenu zastitu imaju pravo samo bogatasi?


Citat:

Drzava je zabranila ljudima koji vrede ispod minmilaca da rade.


pazi, vredi ispod minimalca

sta ti to znaci?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:24 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: Drzava je zabranila ljudima koji vrede ispod minmilaca da rade. O tome se radi, nije ona meni zabranila da nekog platim ispod minimalca vec je zabranila ljudima koji vrede ispod minimalca da rade. A to sto vi ne mozete da shvatite da POSTOJE LJUDI KOJI VREDE MANJE OD MINIMALCA to je vec vasa stvar. u sustini ubedjen sam da svi lemminzi misle da vrede isto, i onaj kamikaza lemming i onaj sto gradi stepenice...


Drzava je samo zabranila da se ljudima placa manje od 90din/h. Ako nema potrebe za punim radnim vremenom radnik moze raditi i za manje od mesecnog minimalca. Za manje od tih 90 din ljudi se mogu snaci na razne nacine i u kucnoj radinosti. Ne mozes ti nesto puno smanjiti ispod tih 90 din. To je otprilike realna minimalna cena.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:24 - pre 171 meseci
Citat:
pazi, vredi ispod minimalca

sta ti to znaci?


pa tu rec je izmislila upravo drzava? sta mi to znaci - to znaci da drzava zabranjuje da rade ljudi koji vreede ispod cifre koju ona odredi. To znaci, a po tebi?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:25 - pre 171 meseci
Citat:
HeYoo: Drzava je samo zabranila da se ljudima placa manje od 90din/h. Ako nema potrebe za punim radnim vremenom radnik moze raditi i za manje od mesecnog minimalca. Za manje od tih 90 din ljudi se mogu snaci na razne nacine i u kucnoj radinosti. Ne mozes ti nesto puno smanjiti ispod tih 90 din. To je otprilike realna minimalna cena.


i ja tebi ponudim da radis za 60din na sat i NA TEBI JE DA PRIHVATIS DAL OCES ILI NECES a ne na nekoj tamo drzavi. STA AKO TI OCES???
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?04.05.2010. u 21:27 - pre 171 meseci
Citat:
Horvat
i to privatno osiguranje je x puta vece od drzavnog, tako?


Ne, privatno osiguranje je jeftinije nego drzavno - dok ne omatoris (a tada se ocekuje da ces imati pare koje pristedis).

Prvih par meseci sam ovde bio na "drzavnom" i ono me je kostalo 400 EUR mesecno. Onda sam presao na privatno, i ono je tada bilo 200 EUR mesecno (zato sto sam imao 21 godinu) a sada je oko 320 EUR mesecno.

Pa ti vidi...

Sa drzavnim placam babe i dede i finansiram njihove kukove i baj-paseve a dobijam kobas nazad..

Jedina prednost drzavnog je sto vazi za porodicu ako ti bracni partner ne radi i sta znam... A kako su dobri, mom kolegi koji im je uplatio vise desetina hiljada EUR do sad nisu hteli da plate neku krunicu jer su nasli neku proceduralnu gresku... Sta reci - socijalizam na delu.

Citat:

dakle na ispravnu i pravovremenu zdravstvenu zastitu imaju pravo samo bogatasi?


Videti paragraf gore.

Apsolutno netacno.

Ovde je privatno osiguranje daleko vise FER od drzavnog, jer se ne zasniva na stupidnoj piramidalnoj semi (koja polako puca, btw... jer se ne kotimo kao 50-tih) vec na realnoj kalkulaciji prosecnih troskova po godinama / polu itd.... a ne na nekoj vudu magiji.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92493 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.