Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9707 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?04.03.2010. u 12:03 - pre 171 meseci


Sta vi mislite ? Ima li neko da je bar malo spreman u navedenom smislu ?
 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
89.216.32.*



+36 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?04.03.2010. u 17:26 - pre 171 meseci
Jos jedan nacin da se uzme kinta od budala.

Kad (ako) dodje do globalne katastrofe 99.9% populacije ce isceznuti gotovo trenutno dok ce se preziveli vratiti pre-civilizacijskom nacinu zivota (lovci/sakupljaci)
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.92.203.*



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?04.03.2010. u 23:43 - pre 171 meseci
Nije ideja samo da se pripremi za globalnu katastrofu, ako je tako nesto uopste i moguce bez da se ima pristup nekakvoj podzemnoj bazi. Uvek moze da se desi nekakav zemljotres, solar flare koji sprzi transformatore i komunikacionu opremu, tornado, cunami, tajfun..... Bilo sta sto moze da prekine normalno snabdevanje nekog podrucja hranom, vodom i drugim potrebnim stvarima. Ili na kraju krajeva i rat, pa i nuklearni.... U bilo kom od tih slucajeva moze biti prilicno korisno biti bar na neki nacin malo pripremljen.

Mislim da je 99.9 malo prevelik procenat osim ako se sama zemaljska kugla ne raspadne na delove. Mislim da bi cak i u slucaju opsteg nuklearnog rata bar 50% ljudi prezivelo...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.03.2010. u 00:35 - pre 171 meseci
Dobar je ovaj....jel to isto neki alien prorok...
"U narednih pet godina, ima da nastane njesra" :):)

Nek mu bude....verovatno nas priprema za 2012. godinu, ili neki tajni plan svetskig velikomocnika....i sto je najvaznije (za njega), muze pare od budala....Bas me zanima koliko kosta njihovo "znanje"...

Inace, u knjizarama, (Delfi u Bg na primer) ima 2 knjige na temu prezivljavanja i kostaju 20 evra....

A video me podseca na onaj film sa Vudijem Alenom, kad on, kao Jevrej skuplja puske i raznu opremu za prezivljavanje za slucaj da se nacisti pojave u USA :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
89.216.32.*



+36 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.03.2010. u 13:21 - pre 171 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Mislim da je 99.9 malo prevelik procenat osim ako se sama zemaljska kugla ne raspadne na delove. Mislim da bi cak i u slucaju opsteg nuklearnog rata bar 50% ljudi prezivelo...


50% bi mozda prezivelo udar ali ne i posledice kao sto su globalna zima i glad. Cenim da bi se na kraju veoma mali broj ljudi snasao i opstao.

Citat:
Ankalagon the Black: Nije ideja samo da se pripremi za globalnu katastrofu, ako je tako nesto uopste i moguce bez da se ima pristup nekakvoj podzemnoj bazi. Uvek moze da se desi nekakav zemljotres, solar flare koji sprzi transformatore i komunikacionu opremu, tornado, cunami, tajfun...


U tom slucaju mislim da bi vecina i ovako prezivela tih par sati/dana dok ne stigne pomoc.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.03.2010. u 17:27 - pre 171 meseci
Nama prirodne katastrofe netrebaju. Kod nas ce da bubne neka ekonomska katastrofa, bankrot drzave, raspad, nemiri ili tako nesto. Samo je pitanje koliki procenat gladnih treba da bude pre nego sto dodje do tako neceg, valjda iznad 50%.

Dobra je ona recenica "Kad dodje do katastrofe bolje da mi niko nezakuca na vrata"
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.03.2010. u 21:57 - pre 171 meseci
Da bi ljudi iz gradova ostali totalno prepušteni sami sebi i došli u situaciju da koriste tehnike preživljavanja poput skupljanja vode sa biljaka, lova na životinje i slično, morala bi da nastane katastrofa zaista epskih razmera, i to svuda u svetu, tako da svako mora da se bavi samo sobom i da ne može da pomogne ostalima. Ovo nije tako verovatno, niti mogu lako da zamislim takvu katastrofu. Ovaj sa snimka je samo dobar trgovac, vašari budale za pare.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.03.2010. u 23:10 - pre 171 meseci
Citat:
U tom slucaju mislim da bi vecina i ovako prezivela tih par sati/dana dok ne stigne pomoc.


Citat:
Da bi ljudi iz gradova ostali totalno prepušteni sami sebi i došli u situaciju da koriste tehnike preživljavanja poput skupljanja vode sa biljaka, lova na životinje i slično, morala bi da nastane katastrofa zaista epskih razmera, i to svuda u svetu, tako da svako mora da se bavi samo sobom i da ne može da pomogne ostalima. Ovo nije tako verovatno, niti mogu lako da zamislim takvu katastrofu. Ovaj sa snimka je samo dobar trgovac, vašari budale za pare.


Pa, dobar primer je tzv. hurikan Katrina u Americi. http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Katrina Mnogi su ostali prepusteni sami sebi. Cak i nedeljama i mesecima posle nesrece.

Pa zatim, slicna sutuacija i u zemljotresu na Haitiju. A takodje i ovaj poslednji zemljotres u Cileu. Redovno se pokazuje da drzava ima ogromnih problema da reaguje kada se desi neka veca nesreca. Nije potrebna globalna katastrofa, dovoljna je i lokalna.

Ovaj lik na snimku mozda naplacuje casove survivala, ali to ne znaci da on nema znanje u vezi materije ili da njegovo znanje ne vredi. Cak i ako nije profesionalac, kao npr bivsi navy seal, marinac ili slicno. Verovatno bi preziveli iz navedenih nesreca, retroaktivno, voleli da su bili spremni makar 30 % koliko i lik sa snimka. Pa makar i da su platili privatne casove :) Verovatno se odluka od nekoj pripravnosti svodi na vaganje troskova (novac, trud i vreme) naspram rizika da se zapadne u tesku situaciju iz bilo kog razloga.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.03.2010. u 23:40 - pre 171 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Pa, dobar primer je tzv. hurikan Katrina u Americi.


Valjda uragan, brate Srbine ;)



Citat:
Ankalagon the Black:
Pa zatim, slicna sutuacija i u zemljotresu na Haitiju. A takodje i ovaj poslednji zemljotres u Cileu. Redovno se pokazuje da drzava ima ogromnih problema da reaguje kada se desi neka veca nesreca. Nije potrebna globalna katastrofa, dovoljna je i lokalna.


U svakom slucaju, snasli su se...doduse, za to snalazenje su morali malo da im pomognu puskama da zadrze red i mir ali snasli su se...
Eto, ko ne veruje nek proba da prezivi par dana u sumi uz pomoc tih prirucnika koje sam spomenuo...samo, nek odabere lokaciju blizu civilizacije i nek svima javi gde ide i sta radi.
Nije to bas tolika nauka...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?06.03.2010. u 00:41 - pre 171 meseci
Video sam negde da postoji konzervirana hrana sa rokom trajanja od 30 godina. To jedenje crva i sumskih biljaka je koliko sam shvatio poslednja opcija, ako bas ostanes bez hrane koju si prethodno ustekao.




 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?06.03.2010. u 00:51 - pre 171 meseci
A sta ako ostanes bez stana :) Uz to i tih zaliha koje si napravio :)

A sad bez zezanja...
Mislim da ovi ljudi 'malo' preteruju...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?06.03.2010. u 11:01 - pre 171 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Pa, dobar primer je tzv. hurikan Katrina u Americi. http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Katrina Mnogi su ostali prepusteni sami sebi. Cak i nedeljama i mesecima posle nesrece.

Prvo da se pridružim komentaru "Valjda uragan, brate Srbine". Da su ostali prepušteni sami sebi nedeljama i mesecima, pomrli bi od gladi i žeđi. Ali, oni nisu pomrli od gladi i žeđi, a bilo je i onih živahnijih koji su na pomoć odgovarali vatrenim oružjem, pucali na nacionalnu gardu i helikoptere koji su dostavljali pomoć. Koliko ljudi je umrlo od gladi ili žeđi u uraganu Katrina?

Citat:
Ankalagon the Black: Pa zatim, slicna sutuacija i u zemljotresu na Haitiju. A takodje i ovaj poslednji zemljotres u Cileu. Redovno se pokazuje da drzava ima ogromnih problema da reaguje kada se desi neka veca nesreca. Nije potrebna globalna katastrofa, dovoljna je i lokalna.

Koliko ljudi je na Haitiju umrlo od gladi i žeđi? Ja vidim da ih ima i koji kradu toliko da mora vojska da ih hapsi. Pomoć je krenula ka Haitiju istog dana kada se dogodio zemljotres i svakim danom je bila sve veća i veća. Slično važi i za Indoneziju, posle cunamija.

Hoću da kažem da sve ovo jesu bile velike tragedije i jesu ljudi ginuli u njima, ali ne verujem da su, nakon što je prošla sama nepogoda, ljudi bili životno ugroženi nedostatkom hrane, vode ili smeštaja u meri koja bi zahtevala poznavanje tehnika preživljavanja. Pomoć uvek stiže, možda ne prvog ili drugog dana, ali stiže.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?06.03.2010. u 14:15 - pre 171 meseci
@abitbp6 U kojoj ti bajci zivis? :)

Jesi li te novosti dobio od CNN-a ili FOX-a? :P

"Pomoc stize prvog, drugog dana" lols
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.163.*



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?06.03.2010. u 16:54 - pre 171 meseci
Slazem se da je prilicno naivno misliti da ces dobiti adekvatnu pomoc od bilo koga drugog osim samog sebe onda kada ti to najvise zatreba. Proslo je bar 3-4 dana pre nego sto je krenula ikakva ozbiljnija pomoc na Haiti. Znam, posto sam pratio sve vesti u tim prvim danima. Da je bilo ko dobio pomoc brzo i adekvatno je cista iluzija. U najvecem broju slucajeva ne postoje logisticke mogucnosti za tako nesto. A najbolji primer je uragan Katrina gde se FEMA pokazala izuzetno nesposobnom da se nosi sa situacijom. A ako tako stoje stvari u Americi sta tek onda da se ocekuje u drugim drzavama.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?06.03.2010. u 23:24 - pre 171 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:A ako tako stoje stvari u Americi sta tek onda da se ocekuje u drugim drzavama.


Heh...ko kaze da je Amerika prototip organizovane drzave...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
109.93.222.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?07.03.2010. u 14:08 - pre 171 meseci
Amerika možda jeste a možda i nije najorganizovanija država, ali su sigurno bolje spremljeni nego ovde gde mi živimo.
Čim narode počne da gomila zalihe, biće nekog belaja.

Inače mali offtopic, komšija je tokom i 80-tih godina pravio kuću i projektovao je podrum tako da mu može služiti kao atomsko sklonište(širina zidova 1m, neka ventilacija i još 100 čuda), i ceo komšiluk mu se podsmejavao, govorili da je lud, paranoik itd...
A kad je počelo bombardovanje (19 godina kasnije) bilo je upravo ono što je čovek iz gore postavljenog snimka rekao: pokucali mu na vrata...

ključna stvar: "Nadam se najboljem, spremam se za najgore"
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
109.93.222.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?07.03.2010. u 21:03 - pre 171 meseci
@3way pregledaj ovaj snimak i vidi koliko su organizovani...
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?07.03.2010. u 23:30 - pre 171 meseci
Citat:
barakuda111: @abitbp6 U kojoj ti bajci zivis? :)

Jesi li te novosti dobio od CNN-a ili FOX-a? :P

"Pomoc stize prvog, drugog dana" lols

Super, još samo da navedeš gde sam ja rekao to što si ti rekao da sam ja rekao.

Odgovori na sledeće pitanje - Koliko ljudi je umrlo od gladi i žeđi nakon Katrine, nakon zemljotresa na Haitiju i nakon cunamija u Indoneziji?

Moj odgovor je da ako je uopšte bilo smrtnih slučajeva od gladi i žeđi, sasvim sigurno ih je bilo vrlo malo i da ljudi nisu bili prepušteni sami sebi u meri koja im je ugrožavala život i zahtevala poznavanje i primenu mera preživljavanja koje sam pomenuo.

Pomoć možda nije bila sasvim adekvatna ili pravovremena, ali je svakako bila dovoljna da ljudi ne umiru od gladi i žeđi. Zar je 3-4 dana mnogo da se organizuje međunarodna pomoć? Pa ako je bio zemljotres, nisu nestali vojska i policija Haitija, nisu ispraile reke i nestali silosi sa žitom. Niko neće umreti od gladi i žeđi za 3-4 dana.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?07.03.2010. u 23:40 - pre 171 meseci
Razvijene zemlje su prilicno dobre za sad sto se nepogoda tice. Tamo po pravilu umire najmanji broj ljudi. Ipak, Katrina je odnela oko 1800 zivota. To jeste znacajno manje nego u nekim nerazvijenim zemljama sa slicnim nepogodama, ali je i dalje puno izgubljenih zivota. Za to je ponajvise odgovorna prilicno nekoordinisana akcija - sto je nesto cime su se bavili sudovi i kongres kasnije.

Kina se takodje popravila vrlo dobro jer je sada u stanju da jako brzo posalje sve sto je logisticki potrebno. U poslednjem velikom zemljotresu se to jako dobro videlo.

Sasvim sigurno su sanse za prezivljavanje u razvijenim delovima sveta daleko vece nego drugde. Primera radi - Japan, npr. ima sofisticirane sisteme za detekciju cunamija, jako dobru logistiku itd... pa cunamiji obicno ne odnose puno zivota tamo. Sa druge strane, videli smo sta cunami moze da uradi Tajlandu, Sri Lanci, Indoneziji itd... koje su na zalost daleko iza po pitanju operativnih mogucnosti za saniranje katastrofe i spasavanje ljudi.

--

Ipak, vazno je reci da dosta toga zavisi i od samog pojedinca. Gde god da ste, pa makar to bio i centar Tokija, moguce je da stvari krenu da se desavaju kako ne treba i da budete ili zarobljeni ili na neki drugi nacin odseceni od sluzbi za spasavanje. U tim slucajevima imate daleko vece sanse ako imate neki osnovni "trening" tj. ako znate neke osnovne stvari oko prezivljavanja.

Kao npr: preciscavanje vode, procesiranje hrane da duze traje, osnovni trening oko previjanja rana/zaustavljanja krvarenja, sputavanje nagona za paniku, sprecavanje hipotermije, itd.. itd... to su stvari koje u nekim situacijama mogu doneti razliku izmedju zivota i smrti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?07.03.2010. u 23:54 - pre 171 meseci
Mislim da nesreće i izaivaju ti najorganizovaniji u njihovim super megalomanskim državama.Ali to može i vrlo lako da im se olupa o glave.Zamislie jedan
više milionski grad u americi i evakuacija,Pa to su kilometri/100.A najgore kada ti nastradali budu krenuli ka ne nastradalima i u toj borbi preživljavanja
izazvali neprirodnu nepogodu.Mnogo je filmova sa cunamijima i smrznutim gradovima.Ta tehnologija vala Srbiju neće zadesiti.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9707 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.