Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Provjera ispravnosti napajanja - komp ne starta

[es] :: Ostali hardver :: Provjera ispravnosti napajanja - komp ne starta

[ Pregleda: 4802 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dukiii
sasa ilic
nis

Član broj: 161135
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Provjera ispravnosti napajanja - komp ne starta08.03.2010. u 15:48 - pre 172 meseci
Kako proveriti napajanje dali je ispravno.Komp se uopste ne pali ,pa sumnjam na napajanje .Proverio bih napone pomocu unimera ako je to moguce ali ne znam kako,Znam da rukujem unimerom ali ako bih neko mogao da mi objasni kako se to radi u ovom slicaju

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 08.03.2010. u 18:07 GMT+1]
dukiii
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Provjera ispravnosti napajanja - komp ne starta09.03.2010. u 14:48 - pre 172 meseci
Ne znam koje ti je vrste napajanje.Izvadi ga iz racunara na sto.Obicno se starta napajanje tako sto se na glavnom velikom konektoru prespoji komadom zice zelena zica i bilo koja crna zica.Trebo bi ventilator da pocne okretati.Napone na izlazu mozes probati izmjeriti ali sviching napajanja ce ti cesto pokazati da imas napon na izlazu a pod opterecenjem ce se izgubiti napon.Uglavnom provjeri jos jednom da li se za tvoje napajanje treba prespojiti zelena i crna zica(tako je bilo prije na svim starim napajanjima) a uzmes jednu sijalicu od auta od 12 V 5W i njome isprobas radi li ti napajanje pod opterecenjem.
 
Odgovor na temu

dukiii
sasa ilic
nis

Član broj: 161135
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Provjera ispravnosti napajanja - komp ne starta10.03.2010. u 00:02 - pre 172 meseci
Hvala na pomoci probacu imam klasicno codigenovo 24 pin napajanje,pozzzzzzzzzzzz
dukiii
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Provjera ispravnosti napajanja - komp ne starta

[ Pregleda: 4802 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.