Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47200 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 17:44 - pre 171 meseci
Citat:
Odin D.: Vratimo se malo konstruktivnijim aspektima:


Ja mislim da su za tih 100 iljada evra mogli da naprave poprilican broj poljskih klozeta, a da se na prednjim vratima umjesto onog uobicajenog proreza u obliku srca izreze krst. Tako bi se dakle o istom trosku rjesio problem klozeta a i bile zadovoljene te krstaske ambicije.
Tada bi covjek koji cuci u mraku i gleda u svjetleci krst ispred sebe u kljucnom trenutku mogao i da izgovara tekst: "G0BH0 si i u G0BH0 se vracas!"


No comment.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 17:46 - pre 171 meseci
Citat:
antix: ako sam dobro shvatio milancetu je ok sto on radi i od njegovih doprinosa ce da se placa plata nekome kome je tesko da radi u FAS i odlucio je da se vrati nazad na drzavnu sisu.
to je ok, jer on mozda ima svoje razloge zasto mu ne smeta ta cinjenica!

ali MENI smeta da ja ili bilo ko drugi placa neradnike (koliko vidim nisam usamljen u ovome) a da nije dobrovoljno odlucio to da radi. ako odlucim pomoci cu ali ne zelim da neko
sedi kuci, pije kafu i dobija od mene (i ostalih) 250 eura koje NE ZELI da zaradi svojim rukama! i da to dobija po defaultu bez da sam pitan da li zelim u tome da ucestvujem ili ne!

zivot je tezak, niko nije zadovoljan svojom platom i dosta ljudi je bez posla, ali to i dalje nije razlog da se neradnici nagradjuju na stetu onih koje zele (ili moraju) da rade!
a ovi iz FAS znaju da ne moraju da rade... pa je lakse lelemudati kuci... i smejati se budalama koje ostaju da se muce na proizvodnoj traci....

jednostavno nije fer... prema ostalima koji ostaju u FAS-u i drugim firmama u Srbiji!


Aha... razmisljam da li da se nastavljam ili ne... ili treba da crtam.
Pricamo o Fiat-ovim radnicima koji rade tamo (ja za sad samo njih spominjem, 'aj sad unazad postove).
E sad dalje...

 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 17:54 - pre 171 meseci
lol odine :D

ja sam drugacije milanceta razumeo
da njemu smeta sto radnike izrabljuju a placaju ih tako malo
dakle nevezano za neradnike i sisare drzavne love [ako nisam dobro razumeo,jbg,moja greska]

@llux [ili Ilux],tacno,ali mnogi su tada bili vel'ki komunisti i nisu slavili slavu ni nista,i kad je doslo "veselo doba" svi ogromni vernici,mesta u crkvama nema dovoljno i ostalo...i kao grand finale - krstaca za kragujevac,bre
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 17:57 - pre 171 meseci
Citat:

Pricamo o Fiat-ovim radnicima koji rade tamo (ja za sad samo njih spominjem, 'aj sad unazad postove).


More bre... ne radi se vise o Fiatovim (ne)radnicima.

Kazu da idu nazad u >drzavnu firmu<... bolje "radio, ne radio: svira ti radio" za manje para nego 7h 10min RADA za 250 EUR.

I to je to. Sva filozofija se svodi na to.

Nije problem u tim mozgovima - njima su 20 godina NERADA isprale mozak i njima je nesto sto je u svom svetu norma za rad "teski uslovi rada".

Problem je sto drzava i u 2010 dozvoljava da joj se ovakvi ponovo nakace na sisu. Ali ako uzmemo u obzir da je to ista drzava koja gradi krstacu za 100K EUR, nista ne cudi... ocigledno im fiskalna politika nije bas najnormalnija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 18:00 - pre 171 meseci
Citat:
Horvat: lol odine :D

ja sam drugacije milanceta razumeo
da njemu smeta sto radnike izrabljuju a placaju ih tako malo
dakle nevezano za neradnike i sisare drzavne love [ako nisam dobro razumeo,jbg,moja greska]

@llux [ili Ilux],tacno,ali mnogi su tada bili vel'ki komunisti i nisu slavili slavu ni nista,i kad je doslo "veselo doba" svi ogromni vernici,mesta u crkvama nema dovoljno i ostalo...i kao grand finale - krstaca za kragujevac,bre


Tako nekako oko milanceta sta je hteo reci (mada sam napomenuo da je traka odlicna za vezbanje bicepsa ili cega vec).

A oko crkve niko-svi-opet niko.
Ja kako sam isao, i dalje isto (jos od 80-ih kao tinejdzer, 3-4 puta godisnje).
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 18:03 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: More bre... ne radi se vise o Fiatovim (ne)radnicima.

Kazu da idu nazad u >drzavnu firmu<... bolje "radio, ne radio: svira ti radio" za manje para nego 7h 10min RADA za 250 EUR.

I to je to. Sva filozofija se svodi na to.

Nije problem u tim mozgovima - njima su 20 godina NERADA isprale mozak i njima je nesto sto je u svom svetu norma za rad "teski uslovi rada".

Problem je sto drzava i u 2010 dozvoljava da joj se ovakvi ponovo nakace na sisu. Ali ako uzmemo u obzir da je to ista drzava koja gradi krstacu za 100K EUR, nista ne cudi... ocigledno im fiskalna politika nije bas najnormalnija.


Opet - nije 250 EUR, nego nesto preko 13.000 din.
I ostaje ono da je ekstra ko bi zeleo da vezba za boksera, idealan trening (pazicu ubuduce da se ne kacim sa nekim ko radi u Fiat-u).
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:24 - pre 171 meseci
Ja jos nisam cuo da je u nekoj stranoj firmi tog tipa (ono, sklapanje necega na traci, nije potrebna neka posebna skola) plata 13,000. Obicno je oko 18 - 20,000 i to neto + topli obrok u firmi i placeni svi doprinosi. Meni je to malo sumnjivo da je tamo 13,000. Odakle to ? Mada nije ni vazno, jer su vec ponovili vise putam oni se ne zale na platu nego sto je mala pus pauza i sto se dok traje radno vreme radi, a ne sedi se tamo tek da se odsedi dok se sve vreme zevzeci i prica se sta je sinoc bilo na TV i vicevi sa seksualnim aluzijama. Pa nerma to vise, osim na drzavnoj sisi, a ni to nece jos dugo, gotovo je, nema vise sta da se prodaje pa da se dele plate a ni kredite vise niko nece da daje takvima da oni dele plate.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:27 - pre 171 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja jos nisam cuo da je u nekoj stranoj firmi tog tipa (ono, sklapanje necega na traci, nije potrebna neka posebna skola) plata 13,000. Obicno je oko 20,000 i to neto + topli obrok u firmi i placeni svi doprinosi. Meni je to malo sumnjivo da je tamo 13,000.


Ja sam se cudio, covek tvrdi (komsija, sreo ga popodne u prodavnici prekjuce, ja mu kazem donesi cek - nema ga, cvika da ga ne provale), drugi slucaj danas opet ista prica.
Veliki strah da ne izgube i tu crkavicu od plate.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:29 - pre 171 meseci
Citat:
Horvat: lol odine :D

ja sam drugacije milanceta razumeo
da njemu smeta sto radnike izrabljuju a placaju ih tako malo
dakle nevezano za neradnike i sisare drzavne love [ako nisam dobro razumeo,jbg,moja greska]

@llux [ili Ilux],tacno,ali mnogi su tada bili vel'ki komunisti i nisu slavili slavu ni nista,i kad je doslo "veselo doba" svi ogromni vernici,mesta u crkvama nema dovoljno i ostalo...i kao grand finale - krstaca za kragujevac,bre


aj ispocetka...

IZRABLJIVANJE = RAD NA SILU

RADIS ZA DZAK PASULJA DA BI PREHRANIO PORODICU S V O J O M V O L J O M - NIJE IZRABLJIVANJE
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:32 - pre 171 meseci
Citat:
milance_kg: Ja sam se cudio, covek tvrdi (komsija, sreo ga popodne u prodavnici prekjuce, ja mu kazem donesi cek - nema ga, cvika da ga ne provale), drugi slucaj danas opet ista prica.
Veliki strah da ne izgube i tu crkavicu od plate.

Ma lazu, slusaj ti mene, veliki su to razbojnici, znam ih ja od kad su izgmizali ispod kamenja da donose ovu slobodu sto je uzivamo. Znam da oni koji rade u stranim fiimama u ugovoru imaju da ne smeju da pricaju o plati, ali ja mislim da je to o 13,000 obicna laz smućkana u patriotskoj kuhinji a sire je aktivisti patriotskih partija, mozda cak i za pare. Sve je to ista bagra.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:34 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: aj ispocetka...

IZRABLJIVANJE = RAD NA SILU

RADIS ZA DZAK PASULJA DA BI PREHRANIO PORODICU S V O J O M V O L J O M - NIJE IZRABLJIVANJE


'Ajmo ovako - pre rata ovde u Sumadiji je bilo normalno kopati celi dan za 'kilo' projinog brasna.
U isto vreme u USA i 'west Europe' je postojala mehanizacija koja je visestruko povecavala prinose,
isto i visokorodne sorte zitarica.

Ja ne zelim da nam se vrati to doba, nego progres i obrazovanje, svi optuzuju narod da je neradan,
ne bih rekao. Nekome je interes da nas vrati u kameno doba.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:37 - pre 171 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ma lazu, slusaj ti mene, veliki su to razbojnici, znam ih ja od kad su izgmizali ispod kamenja da donose ovu slobodu sto je uzivamo. Znam da oni koji rade u stranim fiimama u ugovoru imaju da ne smeju da pricaju o plati, ali ja mislim da je to o 13,000 obicna laz smućkana u patriotskoj kuhinji a sire je aktivisti patriotskih partija, mozda cak i za pare. Sve je to ista bagra.


Dobra fora :)... Ako je ozbiljno, sta reci... ljude znam... kakve partije i bakraci, sirotinja koja ide sa 100 din u prodavnicu.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:37 - pre 171 meseci
ja samo kazem da se koristi izraz IZRABLJIVANJE pogresno u svrhe propagande kvazi-socijalnih prava radnika.

Znaci zna se sta je izrabljivanje - i to NE POSTOJI VISE.

to sto deca rade u indiji za 5$ mesecno to nije IZRABLJIVANJE. ako im se ne svidja ne mora da rade, ali kolko ja vidim NJIMA SE SVIDJA I RADE ali drugima u NJIHOVO IME se ne svidja...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:38 - pre 171 meseci
Nego

Ko to radi u Fiatu za 13000 din? Koji je to posao?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:39 - pre 171 meseci
ok milanche, recimo da nas 10 kopa po ceo dan da bi imali hleba, ja automatizujem i sada nemam jedan hleba dnevno nego 100, moj pojedem 99 prodam i onda stizu te vile i dzipovi - po tebi ja treba da delim to sa ostalih 10 koji i dalje kopaju???

nope, komunizam rest in peace
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:41 - pre 171 meseci
To nije nikad ni bilo, pa ni u "komunizmu" , a ako neko laze da je bilo taj je budala.
Citat:
milance_kg: Dobra fora :)... Ako je ozbiljno, sta reci... ljude znam... kakve partije i bakraci, sirotinja koja ide sa 100 din u prodavnicu.
Ma idi begaj, sve to sam liberalni anarhista i slobodni mislilac, nikad oni ne bi sirili ono sto im otacastvena uprava nalozi.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:43 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: ok milanche, recimo da nas 10 kopa po ceo dan da bi imali hleba, ja automatizujem i sada nemam jedan hleba dnevno nego 100, moj pojedem 99 prodam i onda stizu te vile i dzipovi - po tebi ja treba da delim to sa ostalih 10 koji i dalje kopaju???

nope, komunizam rest in peace


Ah... Ovi vise ne kopaju, a masine i znanje (sorte i hibridi) pojeftinjuju hranu, covek se oslobadja brige o hrani, drustvo se posvecuje
proizvodnji mehanizacije... bla, bla... negde je u celoj prici krenulo na krivo, pa manje bitni faktori (Srbija) treba da se vrate u
predindustrijsku eru, ili ako rade u tome da rade kao za 'kilo brasna'.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:44 - pre 171 meseci
Citat:
milance_kg: Dobra fora :)... Ako je ozbiljno, sta reci... ljude znam... kakve partije i bakraci, sirotinja koja ide sa 100 din u prodavnicu.


i sta ti se sad potresas zbog njih???
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:45 - pre 171 meseci
Ama oni se koliko ja vidim ne bune za koliko rade, nego se bune zato sto uopste moraju da rade. Gadno je to.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 19:46 - pre 171 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: To nije nikad ni bilo, pa ni u "komunizmu" , a ako neko laze da je bilo taj je budala.
Ma idi begaj, sve to sam liberalni anarhista i slobodni mislilac, nikad oni ne bi sirili ono sto im otacastvena uprava nalozi.



A... Zinuo sam (bez zeza), dobro sutra cim natrapam na njih prvo pitanje - Jel' bre komsija koga ti zezas? Sto ne placas struju (posto je pun ko brod) nego
mi tu pricas bajke, sto ne saljes decu u Grcku na ekskurziju, sto ovo, sto ono....
Hvala otvorio si mi oci.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47200 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.