Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 47194 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:24 - pre 171 meseci
a ne razumem? ti si sada bolji covek ups mislim drug brat ako su ti koreni u gradu u kome zivis jos iz srednjeg veka?
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:25 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: a ne razumem? ti si sada bolji covek ups mislim drug brat ako su ti koreni u gradu u kome zivis jos iz srednjeg veka?


Ko kaze... ja sam ti mesavina svega i svacega.
A moji su videli grad '58-e :)
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:26 - pre 171 meseci
pa ti forsiras to sad. kazes da su iz moje dedovine dobri zidari. Voleo bih da objasnis posto mi lici da neznas ni sam sta pricas.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:27 - pre 171 meseci
Citat:
bachi: Takvo bezosećajno stvorenje (koje ima i dete!) u skorije vreme nisam upoznao.
A sto bi bilo ko trebalo da saoseca sa bilo kim? Jel saosecao taj tamo sto sad place zato sto radi na traci sa mnom kad je primao ko zna koliku platu dok ih je dotirala drzava ? Ja ne kazem da je lako na traci, naravno da nije, ali sta ima da mi tu placu i kukaju. Ne ide ti rad na traci pa sta onda. To ne znaci da traka kao princip ne valja. Kome ne valja traka nek ide u neurohirurge.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:28 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: pa ti forsiras to sad. kazes da su iz moje dedovine dobri zidari. Voleo bih da objasnis posto mi lici da neznas ni sam sta pricas.


Posto je ovo pocelo da lici sve na zez (a stoji da su vlasoticani ekstra zidari), pa rekoh cisto informativno koji to kraj bi ostavio coveka da lipse,
da se cuvam ubuduce.
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:29 - pre 171 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: A sto bi bilo ko trebalo da saoseca sa bilo kim? Jel saosecao taj tamo sto sad place zato sto radi na traci sa mnom kad je primao ko zna koliku platu dok ih je dotirala drzava ? Ja ne kazem da je lako na traci, naravno da nije, ali sta ima da mi tu placu i kukaju. Ne ide ti rad na traci pa sta onda. To ne znaci da traka kao princip ne valja. Kome ne valja traka nek ide u neurohirurge.
Ne znam šta da odgovorim na ovo. Ali nije ni važno.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:31 - pre 171 meseci
Citat:
milance_kg: Posto je ovo pocelo da lici sve na zez (a stoji da su vlasoticani ekstra zidari), pa rekoh cisto informativno koji to kraj bi ostavio coveka da lipse,
da se cuvam ubuduce.


pa to, nisam znao da su extra, znam da je moj deda bio dobar, al recimo on ti je bio mnooogo dobar covek,kao i sto je moj cale, oni su komunisti i verovatno bi se pre slozili sa vama nego samnom, tako da kraj nema veze sa idealima pojedinca.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:34 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: pa to, nisam znao da su extra, znam da je moj deda bio dobar, al recimo on ti je bio mnooogo dobar covek,kao i sto je moj cale, oni su komunisti i verovatno bi se pre slozili sa vama nego samnom, tako da kraj nema veze sa idealima pojedinca.


Pazi sad... a jel' i njima kazes da su komunjare (negde si me ranije tako nazvao, ja sam demantovao i zaboravih da kazem, ja sam humanista).
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:35 - pre 171 meseci
To je zato sto si zaveden. Kakav humanista, to ne postoji.
Citat:
bachi: Ne znam šta da odgovorim na ovo. Ali nije ni važno.

Zasto nije vazno, to je stvarni svet. Nikoga nije briga za bilo koga osim za sebe, takva su ljudi rasa, to im je u prirodi. Ko se ne uklapa u tu pricu ima problem sa realnoscu. Evo na primer, ovi tamo sto placu su se setili da placu tek kad je doslo do njihove uzice, i to tek kad su poceli da rade na traci. Nisam ih cuo da su plakali dok ih je drzava dotirala 20 godina.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:37 - pre 171 meseci
samo jos jednom anakinu da ponovim

"placati" radnika [deteta] da po 10-12 sati sije patike/sklapa mobilne/ovo ono za saku dolara mesecno JESTE IZRABLJIVANJE
J E S T E

nije robovlasnistvo zbog te kvazi plate,ali je fizicko IZRABLJIVANJE [izivljavanje,ako hoces]

i odakle ti znas da li to dete ima izbor ili nema izbor?

mogao bi stvarno kljucic da padne na ovu temu
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:39 - pre 171 meseci
caletu i stricu da, deda je umro.

Samoupravljanje je dovelo kragujevac dovde dokle jeste... Koliko su samo ljudi krali zastavu, na jednog majstora 2 asministrativna... Najebavli su ovi za masinama, ali je zbog njih ziveo ceo grad- e tu je problem. Njima je trebala da bude plata 5000e a ovima sto ne rade 100e, ali ne Komiunizam je nalagao jednakost!!!

Zamislite samo ovo - moja tasta radi u zastavi - NE IDE NA POSAO I NE MOZE NI DA HOCE JEL NEMA PRISTUP>##??@@?@?@, sedi kuci i prima 20 000...
pitas je o tome , a ona kaze sta me briga, leze mi plata. I VI TRAZITE DA NEKO NEKOG SAOSECA!?!?!?!?

e zato je slobodno trziste dobro... librealan kapitalizam... ko oce da radi bogati se, ko nece nek crkne gladan.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:42 - pre 171 meseci
Tzv liberalni kapitalizam je pa jos veca glupost od "komunizma" , kao sto se lepo vidi, jer strah od "komunizma" i "komunizam" su drzali svet u stanju neprekidnog prosperiteta skoro ceo vek, a "liberalni kapitalizam" ga je doveo za 20 godina na ivicu globalnog rata, ali dobro, to nije tema nego ovi sto im ne valja traka. A be, kome ne valja traka neka ide da okopava kukuruz ko mu brani.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:42 - pre 171 meseci
Kad sam ja otisao na zapad prvi i najaci utisak mi je bilo saznanje da je nas narod u prosjeku gomila lelemuda i dzabalebarosa.
Namjerno naglasavam u prosjeku, da ne bi sad neko pao u iskusenje da izuzecima obara pravilo.
(Po onome sto sam ja vidio postoje tri tipa izuzetaka koji nisu u ovoj vecini lelemuda:
1. Oni ljudu koji su u takvoj materijalnoj situaciji i socijlanom polozaju da su bukvalno prisiljeni da rintaju;
2. Ljudi koji su po prirodi vredni i radni, a najcesce se nalaze u takvoj situaciji i okruzenju da ako tako i rade onda prave budale od sebe, zbog cega najcesce i ne rade tako;
3. Svi ostali izuzeci koji se vidjaju jednako cesto kao i bjeloglavi supovi.)

Zivotni ideal za vecinu stanovnista je docepati se drzavnog posla gdje ne moras nista da radis, a gdje te (iz nekog razloga) nemogu ili nece otpustiti.

U fabrikama sam vidio da prosjecan zapadni radnik u toku jednog dana obavi posla koliko jedan nas prosjecan za 3 dana.
Na baustelama sam vidio da dva radnika za 5 dana urade kompletnih 5 kupatila, dok su meni kuci dva radnika radili jedno kupatilo 12 dana, i na kraju sam ja sam radio tus-kabinu jer mi se smucilo da ih vise gledam.

Po kancelarijama sam sa kolegama progovarao "Guten Morgen" u 7:00 i "Aufwiedersehen" u 16:00, a vreme koje potrosim na pauzu mi se odbijalo od radnog vremena. Pusenje u radnim prostorijama je zabranjeno i ko hoce da pusi mora izaci iz zgrade, na ulicu, a ko izlazi u sred radnog vremena na ulicu sigruno nece dugo zadrzati posao. Ko pije kafu ili cita novine moze to uraditi kod kuce prije nego podje na posao. U toku radnog vremena moze popiti kafu za vreme polucasovne pauze za rucak. Nema nikakvih jutarnjih kafa na poslu u cilju "startovanja, razbudjivanja, probudjivanja, prodrmusavanja, resetovanja" i slicnih marifetluka. Nema privatnog telefoniranja u kancelariji - moras izaci napolje ako te neko privatno zove, a hoces da se javis. Ako zbog telefona izlazis suvise cesto i/ili razgovaras suvise dugo bice ti skrenuta paznja. To nisu nikakvi "nehumani" uslovi, to je sasvim normalno, bar zapadno od Srbije.

Fijat je dosao u Srbiju ne da bi radnicima davao italijanske plate nego srbijanske i ne da bi popravljao standard u Srbiji nego ostvarivao profit koristeci se lokalnom situacijom, sto je inace normalna strategija svakog poslovnog modela.
Ljudi koji se bune sto moraju da rade ne mogu da shvate da njih Fijat ne placa da "dolaze" na posao, kako je to bilo za vreme Josipa, nego da rade na radnom mjestu.
Znam gomilu ljudi u Bg koji bukvalno rintaju za 200/250/300 evra, na crno bez ikakvih soc/penz/zdrav/radni staz & Co. dodataka. Jedan prijatelj iz BG, koji je podstanar, je bio prije par dana na intervjuu za posao gdje bi trebao da rucno utovara gajbe sa picem u neki kombi i da ih razvozi po gradu i rucno istovara po citav dan za 22000 din. Znam i ljude koji sa fakultetskim diplomama rade u drzavnim firmama na za to predvidjenim mjestima za 30-35 iljada dinara, tako da ne treba gajiti neke iluzije da ce neko za zavrtanje srafova dobijati ne znam kakve pare.
Drugo, prijatelj koji radi za talijansku firmu sto pravi neke automatizovane proizvodne linije mi je pricao da inzinjeri u toj firmi tamo imaju plate koje konvergiraju ka 1500 evra sa gornje strane, tako da zavrtaci srafova sigurno nemaju 2000-2500 kako to ovdje neki pricaju.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:43 - pre 171 meseci
Citat:
Horvat: samo jos jednom anakinu da ponovim

"placati" radnika [deteta] da po 10-12 sati sije patike/sklapa mobilne/ovo ono za saku dolara mesecno JESTE IZRABLJIVANJE
J E S T E

nije robovlasnistvo zbog te kvazi plate,ali je fizicko IZRABLJIVANJE [izivljavanje,ako hoces]

i odakle ti znas da li to dete ima izbor ili nema izbor?

mogao bi stvarno kljucic da padne na ovu temu


izrabljivanje je samo ako radi na silu. znaci ne moze da napusti ili se preti smrcu. A to sto nema nigde bolje ne znaci da nema izbor. uvek moze da ne radi.

e sad dolazimo do fizickog izrablijvanja??? sam bre prihvvatas uslove koje se nude - ako neko tebe tera da sam sazidas kucu, ti PRIHVATIS, tacka,kraj. nema izrabljiavanja/
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:46 - pre 171 meseci
Odin - objasnio si sve!
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:48 - pre 171 meseci
ne vredi s tobom...
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao19.03.2010. u 20:49 - pre 171 meseci
Citat:
Odin D.: Kad sam ja otisao na zapad prvi i najaci utisak mi je bilo saznanje da je nas narod u prosjeku gomila lelemuda i dzabalebarosa.
Namjerno naglasavam u prosjeku, da ne bi sad neko pao u iskusenje da izuzecima obara pravilo.
(Po onome sto sam ja vidio postoje tri tipa izuzetaka koji nisu u ovoj vecini lelemuda:
1. Oni ljudu koji su u takvoj materijalnoj situaciji i socijlanom polozaju da su bukvalno prisiljeni da rintaju;
2. Ljudi koji su po prirodi vredni i radni, a najcesce se nalaze u takvoj situaciji i okruzenju da ako tako i rade onda prave budale od sebe, zbog cega najcesce i ne rade tako;
3. Svi ostali izuzeci koji se vidjaju jednako cesto kao i bjeloglavi supovi.)

Zivotni ideal za vecinu stanovnista je docepati se drzavnog posla gdje ne moras nista da radis, a gdje te (iz nekog razloga) nemogu ili nece otpustiti.

U fabrikama sam vidio da prosjecan zapadni radnik u toku jednog dana obavi posla koliko jedan nas prosjecan za 3 dana.
Na baustelama sam vidio da dva radnika za 5 dana urade kompletnih 5 kupatila, dok su meni kuci dva radnika radili jedno kupatilo 12 dana, i na kraju sam ja sam radio tus-kabinu jer mi se smucilo da ih vise gledam.

Po kancelarijama sam sa kolegama progovarao "Guten Morgen" u 7:00 i "Aufwiedersehen" u 16:00, a vreme koje potrosim na pauzu mi se odbijalo od radnog vremena. Pusenje u radnim prostorijama je zabranjeno i ko hoce da pusi mora izaci iz zgrade, na ulicu, a ko izlazi u sred radnog vremena na ulicu sigruno nece dugo zadrzati posao. Ko pije kafu ili cita novine moze to uraditi kod kuce prije nego podje na posao. U toku radnog vremena moze popiti kafu za vreme polucasovne pauze za rucak. Nema nikakvih jutarnjih kafa na poslu u cilju "startovanja, razbudjivanja, probudjivanja, prodrmusavanja, resetovanja" i slicnih marifetluka. Nema privatnog telefoniranja u kancelariji - moras izaci napolje ako te neko privatno zove, a hoces da se javis. Ako zbog telefona izlazis suvise cesto i/ili razgovaras suvise dugo bice ti skrenuta paznja. To nisu nikakvi "nehumani" uslovi, to je sasvim normalno, bar zapadno od Srbije.

Fijat je dosao u Srbiju ne da bi radnicima davao italijanske plate nego srbijanske i ne da bi popravljao standard u Srbiji nego ostvarivao profit koristeci se lokalnom situacijom, sto je inace normalna strategija svakog poslovnog modela.
Ljudi koji se bune sto moraju da rade ne mogu da shvate da njih Fijat ne placa da "dolaze" na posao, kako je to bilo za vreme Josipa, nego da rade na radnom mjestu.
Znam gomilu ljudi u Bg koji bukvalno rintaju za 200/250/300 evra, na crno bez ikakvih soc/penz/zdrav/radni staz & Co. dodataka. Jedan prijatelj iz BG, koji je podstanar, je bio prije par dana na intervjuu za posao gdje bi trebao da rucno utovara gajbe sa picem u neki kombi i da ih razvozi po gradu i rucno istovara po citav dan za 22000 din. Znam i ljude koji sa fakultetskim diplomama rade u drzavnim firmama na za to predvidjenim mjestima za 30-35 iljada dinara, tako da ne treba gajiti neke iluzije da ce neko za zavrtanje srafova dobijati ne znam kakve pare.
Drugo, prijatelj koji radi za talijansku firmu sto pravi neke automatizovane proizvodne linije mi je pricao da inzinjeri u toj firmi tamo imaju plate koje konvergiraju ka 1500 evra sa gornje strane, tako da zavrtaci srafova sigurno nemaju 2000-2500 kako to ovdje neki pricaju.


Ti si se bas potrudio da ovo 'istreses' iz sebe. Hvala, da cisto znamo sa kim imamo posla i da prenesem ovima sto treniraju 'boks' na Fiat-ovoj traci.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao20.03.2010. u 03:17 - pre 171 meseci
Nemam ja nikakva posla sa tobom, daleko bilo.

A mozes ti ovo nazivati "istresanjem" ili kako god 'oces, ali sve se to moze koliko sutra ujutro lako provjeriti, a ono sto ti pricas je, koliko je meni poznato, moguce pronaci jedino u spisima jednog lika koji se, cini mi se, davno nekad predstavljao imenom Ezop.
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao20.03.2010. u 06:08 - pre 171 meseci
Hajde tim "vrednim" radnicima na zapadu da damo 200 evra platu pa da vidimo onda da li smo mi neradnici ili oni.
Znaci ako sam dobro razumeo anakinov stav, on glasi ovako:
Takva im je sudbina, sta ima bilo ko da ih zali i da intervenise da im se omoguci bolji zivot.
Onda, verujem, neces imati nista protiv da se ukine zdravstvo.
Ako dozivis saobracajku i potrebna ti je hitna pomoc, takva ti je sudbina, sta ima bilo ko da te zali i da intervenise da ti se omoguci zivot.
Imao si izbora, mogao si i peske.
Zasto se onda uopste i truditi ako ce sve funkcionisati po principu "kako ti Bog da"
I ne kapiram, zasto su oni neradnici ako su odbili da rade za, po njihovom poimanju, bednu platu koja ne prati tempo rada.
Znaci ako ti ja ponudim da radis za 50 evra mesecno, a ja smatram da je ta plata adekvatna, ti odbijes, odmah svi pocnu da vicu: NERADNIK! Znali smo da su Srbi neradnici!
A to da su u Njujorku popodne prazne ulice, da nema nigde nikog i da je sve pozatvarano je jednostavno nemoguce u milionskom gradu.
Eh, eloiza, to su nebuloze.
1. I bogati ljudi znaju biti sujeverni. Veruju u sudbinu a ne da sami kreiraju zivot.
2. Nemoguce je da svi budu bogati. Kad bi svi postali bogati, svet bi prestao da funkcionise


[Ovu poruku je menjao llux dana 20.03.2010. u 07:22 GMT+1]
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao20.03.2010. u 06:25 - pre 171 meseci
Citat:
Hajde tim "vrednim" radnicima na zapadu da damo 200 evra platu pa da vidimo onda da li smo mi neradnici ili oni.


Ili: hajde da damo Srbima na zapadu da rade za 2000 pa da vidimo da li su Srbi neradnici ili ne.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 40 radnika hoće iz „Fijata“ - Zale se na tezak posao
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 47194 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.