Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ventilator-aspirator za kupatilo

elitemadzone.org :: TechZone :: Ventilator-aspirator za kupatilo

[ Pregleda: 7229 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Ventilator-aspirator za kupatilo29.03.2010. u 20:37 - pre 171 meseci
Zivim u garsonjeri sa malim kupatilom u prizemlju i ne znam kako da se resim ustajalog vazduha, i smrada koji se povremeno oseti iz kanalizacije ili cega vec...
Na zidu imam ovakav otvor koji je pun prasine i mislim da ne odvlaci dovoljno vazduha iz kupatila.

Kada se skine taj poklopac dimenzije rupe su 20x9cm

Interesuju me vasa misljenja, kakav bih mogao ventilator da ugradim ovde. Video sam par puta po hotelima da spoje nekako sa svetlom, i cim se upali svetlo tada radi i neki ventilator. Posto nemam grejalicu, mozda bih mogao na te zice da povezem, pa da mi non-stop radi taj ventilator nekom normalnom brzinom, da ne bude mnogo bucan i da ne trosi mnogo struje. Jos kad bi mogla da se podesava i brzina lako, kad se kupam da izvlaci svu vlagu...
Kakav bi mogao ventilator da se stavi ovde, a da ne kosta preterano mnogo?
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Ventilator-aspirator za kupatilo29.03.2010. u 21:16 - pre 171 meseci
pokusaj prvo da popunis sa vodom one resetke na podu kupatila, protiv izlivanja, one su kao neki sifon i u njima je potrebno da bude nesto vode, posto hoce vremenom da izvetri, a odatle moze da dolazi i neprijatni "miris"

a za ventilator, pa najbolje da nadjes nekakav sa tim dimenzijama, ili da uzmes bilo kakav za tu namenu, a napravis od lima ulaz na zid, redukciju
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ventilator-aspirator za kupatilo29.03.2010. u 22:12 - pre 171 meseci
Ulaz na zid? Redukciju? Kako funkcionisu ti slivnici. Ja sam imao neko misljenje da je to poklopac u obliku case preko cevi, pa kad tece voda iz tus kabine ona podize taj poklopac i curi u cev, kad voda ne tece poklopac se spusti i dalje nema izlaska mirisa iz kanalizacije. Ako je tako onda znaci da se taj prostor ispod resetke sam stalno puni vodom. Mada sam ga i ja punio kad sam sipao neko sredstvo za otpusavanje cevi nadajuci se da ce to resiti problem. Nekako mi se cini da je problem zato sto sam u prizemlju, ali nisam siguran.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Ventilator-aspirator za kupatilo30.03.2010. u 17:46 - pre 171 meseci
kupis neki ventilator za kupatilo, limar ti napravi obruc sa jedne strane, u koji ubacis ventilator, a sa druge strane neki kvadratni oblik koji pasuje da udje u zid, elektricar ti spoji na svetlo i to je to


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ventilator-aspirator za kupatilo

[ Pregleda: 7229 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.