Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112284 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:08 - pre 170 meseci
Citat:
mmix
I skontao sam ja sta je on hteo da kaze ali to kaze u pogresno vreme, to je trebao da kaze PRE. I on i grcka vlast.


Ja to i jesam rekao pre, i to pre skoro dve godine. Pročitaj temu na podforumu berza. Mislim da se zove " Amerika više nije ista ", tako nešto.

Optuživali su me da sam komunista, eto sad i ti da sam nacista. Pa lepo bgm.

Nism ni jedno, ni drugo.
 
0

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:13 - pre 170 meseci
Citat:
mmix:. Ne postoji nacin da sprecis G&Sove ovog sveta da urade to sto su radili bez da formiras svetsku vladu i globlani enforcement i ukines suverenitet nacija, bezvezno u celoj prici je da zaverenici tvrde da to banke hoce (sto je smesno, bankama najvise odgovara da ne budu odgovorne nikome) a u stvari politicari to forsiraju najvise zbog pritisaka javnosti/glasaca zbog trpljenja posledica.

Čekaj, sad još ne mogu da skontam, jel ti odrađuješ samo marketing globalistima ili stvarno veruješ u to što kažeš?
Jer :
Citat:
Doseg misije Vijeća za inozemne odnose najbolje je ukratko izrazio Strobe Talbott, bivši zamjenik ministra vanjskih poslova u vladi predsjednika Clintona i istaknuti član samoga vijeća o kome je riječ, koji je, u lipnju 1992., za list Time dao ovu izjavu: "U slijedećem stoljeću nacije će, u obliku u kome ih danas znamo, zastarjeti, a sve će države priznati jedinstvenu svjetsku vlast. Nacionalna suverenost ionako nije bila toliko dobra ideja".
(link od gore)
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:16 - pre 170 meseci
@mmix
Da je samo Grcka imala stete od njihovog dila sa G&S sve bi bilo OK .
Sta si trazio to si i dobio .
Ali ako uvuces i 'nevine' onda to po meni nije OK .

Kriv si kao i Grcka , medjutim posto je to u medjunarodnim okvirima ,
lepo operes ruke jer nikakav zakon ne postoji koji ce to da regulise .

I ne postoji nikakav razlog da belosvetske mesetare ne pljujem kao i Grke ,
bez obzira odakle dolaze koje su boje , vere i slicno .

Viva lollapalooza
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:17 - pre 170 meseci
Ja nigde nisam ni rekao da si nacista, vec da ti je ta izjava nacisticka. Nacisti su clanovi NSDAPa a to ti pretpostavljam da nisi.

Ajde daj neko svoje resenje ovoga onda? Ja sam izneo svoje, grci moarju da stegnu kais i da se suoce sa realnoscu, bolece ali ako izguraju izvuci ce se sigurno. Sta je tvoje resenje za ovaj problem? Nemoj da podrska grckim budzetlijama ostane samo na praznim recima, kako grci da nastave da zive sa 15 plata a da se izvuku iz krize?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:25 - pre 170 meseci
Citat:
Hadžihalef: Čekaj, sad još ne mogu da skontam, jel ti odrađuješ samo marketing globalistima ili stvarno veruješ u to što kažeš?

Nikakav ja marketing ne radim bilo kome, iznosim cinjenicno stanje. Ne moze i jare i pare, ne moze suverenitet nacija i globalna regulacija finansija. Ja licno ne verujem u globalnu vlast i ako je EU indikacija mikro verzije toga ta vlast bi postala naduvano birokratsko leglo bez ikakve odgovornosti, tako da NE, ja nisam globalista i nisam za globalnu vlast. Ali sam svestan i posledica tog stava a to je da nema efektivnog nacina za regulisanje medjunarodnih finansija i da odgovornost lezi na svakoj naciji pojedinacno da osigura svoje interese u dilovanju sa tim entitetima. Uz pravo na suverenost ide i obaveza snosenja posledica za svoje odluke. Sa druge strane, ljudi kao sto su npr ovi grci sto lome atinu, oni insistiraju da se regulise medjunarodno bankarsko trziste i time indirektno forsiraju politicare bas ka formiranju te globalne vlade, u cemu je i paradoks u glava tih levicara. Nece globlanu vladu ali hoce instituciju koja ce da radi to sto radi globalna vlada, jasta.

@deerbeer, slazem se, nemam ni ja spomenar G&Sa i ne mirisem ih uopste, ali... (vidi gore). Stati njima na rep zahteva poteze kojima ce ispasti veca dara nego mera.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:43 - pre 170 meseci
Nema resenja, ljudi ne mogu da se promene u trenutku a to se od Grka ocekuje tako da mislim da ce zavladati kompletna anarhija ida ce zemlja puci 10 puta gore nego Argentina svojevremeno...

Lepo je sve to teorijski, stegni kais, ali ajde ti to objasni VECINI koja u Grckoj vec decenijama prima 16 plata i dobija velike bonuse. Nece da moze ;)
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:47 - pre 170 meseci
Pa, i meni sve vise deluje. ECB je sazvao sastanak da se raspravlja o dugu grcke zemljama EU zone i sprecavanje sirenja krize. To je losa stvar, to verovatno znaci da prave contingency plan sta da rade kad grcki dug postane toxic. Ako se grci ne smire veoma veoma brzo, tih 100 milijardi ce zavrsiti kao pomoc drzavama poveriocima grcke umesot kao pomoc grckoj.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:49 - pre 170 meseci
Moze jedno objasnjenje? Gde se nalaze te pare koje grcka duguje, odnosno kod koga ih je potrosila, u cijoj su drzavi? I kako ja mogu da pozajmim pare od tebe kad i ti nemas, pozajmljujes od mene?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:56 - pre 170 meseci
Potrošili su ih tu i tamo - gde su stigli. Pitaj ih od koga su kupili silne automobile koje voze, kome su platili naftu koju su potrošili, od koga su uvezli belu tehniku koja se koristi po grčkim domaćinstvima i tako redom.

Ako ja nemam pare, od mene ne možeš da pozajmiš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:01 - pre 170 meseci
Pa papirne pare su tu, ali vrednost im je smanjena jer si ih iskoristio za trosenje postojecih vrednosti, a ne za stvaranje novih ili bar odrzavanje postojecih.

Npr. ja tebi pozajmim pare da popravis auto. Ako ti od tih para popravis auto (koji pokvaren ne vredi mnogo) onda kad ostanes bez para ostane ti povecana vrednost auta - zamjenio si "papirnu vrednost" za materijalnu.
Medjutim, ako ti te pare potrosis na zurke i rostiljanja, onda nakon derneka nemas nikakvu objektivnu vrednost od svega toga interesantnu za nekog drugog, sa kojom mozes trgovati. Meso je otislo u vidu g..vana u kanalizaciju, a sjecanje na lud provod jos uvijek nije roba od vrednosti.

Papirne pare jos uvijek negdje postoje i negdje cirkulisu, ali im je vrednost smanjena zato jer su nekad predstavljale neciji rad koji je sad neko sjurio u guzicu.
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:02 - pre 170 meseci
Pa zato i pitam. Svako svakom duguje a jedni od drugih pozajmljuju. Trazim da mi na mom jednostavnom primeru objasnite.
A to sto su trosili na stranu robu, pa eto i oni su njima na indirektan nacin upumpavali pare. A trosili su puno i na svoju robu sigurno, kako je mogao toliki novac da nestane iz zemlje
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:05 - pre 170 meseci
Nema tih para koje se ne mogu potrošiti i tog zdravlja koje se nemože urušiti !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:05 - pre 170 meseci
Pa bila je olimpijada :) kostala je boga oca, tacnije preko 7 milijardi evra. Pa sve to sto je izgradjeno je napusteno:

Citat:
In 2008 it was reported that almost all of the Olympic venues have fallen into varying states of disrepair: according to those reports, 21 of the 22 facilities built for the games have either been left abandoned or are in a state of dereliction, with several squatter camps having sprung up around certain facilities, and a number of venues afflicted by vandalism, graffiti or strewn with rubbish



takodje

Citat:

The annual cost to maintain the sites has been estimated at £500 million, a sum which has been politically controversial in Greece.


Onda su malo demonstrirali i zaustavljali komplet ekonomiju zemlje u nekoliko navrata (ubistvo onog decka od strane policajca npr.)

Za sve to vreme su dobijali 16 plata i vozili skupa auta :)

Nece da moze tako dugo da se to odrzava...
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:05 - pre 170 meseci
Ali otisle su u ruke prodavca hrane i organizatora zurke, pare se vrte u krug, bice ulozene jednog trenutka
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:08 - pre 170 meseci
Pare su trosene najvise u okviru evropske unije, tako da su tu, nisu spaljene, vrte se u krug
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:08 - pre 170 meseci
Kako bre? :) Taj prodavac hrane je kupio BMW, i te pare idu u DE a ne u Grcku :)

Neko je kupio Samsung plazmu, neko IKEA kuhinju, neko je otisao na Maldive mesec dana, a neki su kupovali japanske laptopove...


Citat:
Pare su trosene najvise u okviru evropske unije


Sto nista ne menja u korist Grcke. Trosene su izmedju ostalih i u DE i onda DE firma placa porez u DE a ne u Grckoj tako da Grcka te pare nije videla ;)
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:18 - pre 170 meseci
Ali oni su zajednica. Dakle grci su indirektno upumpavali novac u nemacku. Pare se vrte u krug, to je sustina. Da grci nisu trosili, nemacka ne bi imala para koliko ima trenutno
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:40 - pre 170 meseci
EU je zajednica. Kao sto je drzava Srbija zajednica. Novac je iz jednog dela EU otisao u drugi. Zamislite da se novac iz jednog dela srbije prebaci u drugi. Da li je Srbija tako ostala bez para? Nije, to je sustina, ista kolicina para je u srbiji.
I objasnite mi to oko dugova. Kako ja da pozajmim od tebe kad ti pozajmljujes od mene. A ceo svet upravo tako funkcionise
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:42 - pre 170 meseci
Nisu upumpavali u Nemacku kao drzavu vec u firme koje imaju sediste u Nemackoj ;) a i nije to bas u tolikim kolicinama da moze da se opravda 20 000 000 000e koje treba da da Nemacka DRZAVA.


Evo ti pa prouci malo link: :)

http://www.nationsencyclopedia...rope/Greece-FOREIGN-TRADE.html

Kao sto vidis samo 3 drzave su u evro zoni od prvih deset.
 
0

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 11:45 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Ne moze i jare i pare, ne moze suverenitet nacija i globalna regulacija finansija.

A što???

Jel zbog ovog:
Citat:
"Ne samo da Poljska nije postala žrtvom bankarskog gangsteraja koji se odvija kroz gusarske posudbe, nego je… Poljska Međunarodnome monetarnom fondu ponudila posudbu kako bi druge zemlje prevladale nadošlu globalnu krizu", o čemu je izvješćivao AFP 29. ožujka 2010. Poljska je bila jedina od 27 članova Unije koja je postigla gospodarski rast u 2009. godini, a Međunarodni monetarni fond (MMF) je predviđao da će taj rast doseći 2,75 posto sve do 3,25 posto u 2011. godini…", izvješćuje 14. travnja irska web stranica "Infowars Ireland". Štoviše, u nastavku se spominje kako je predstavnik Češke Središnje banke Mojmir Hampl početkom travnja izjavio da je Međunarodni monetarni fond namjerno razbuktao ekonomsku krizu u Europi tako da su manje regionalne države bile prisiljene tražiti posudbu od lihvarskog MMF-a, a to, naravno, znači da je Poljska počela ometati lihvarske planove velikih bankara.
http://www.hrsvijet.net/index....p;catid=5:svijet&Itemid=72

Koliko je meni poznato Poljaci imaju jako izražen nacionalni ego, pa to u njihovom slučaju nije bila smetnja da imaju i jare i pare, tako da tvoj stav baš i ne pije vodu, već je više marketinškog karaktera.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112284 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.