Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112285 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 21:49 - pre 170 meseci
@tdusko

Mi smo u daleko goroj situaciji nego Grcka. Na svakog zaposlenog dolazi 4.6 gradjana koji se izdrzavaju(penzioneri+nezaposleni+deca). Od tih zaposlenih 1/3 su drzavni sluzbenici, vojska, policija, birokrate, koji ne stvaraju nista novo vec primaju plate od drzavnog budzeta. Tako da je odnos jos gori.

A Dinkic tako laze i obmanjuje narod da je to cudo. Apsolutno mi je neverovatno da taj covek, posle svega sto je uradio, ostane u vlasti.

Kada dodju krediti MMF, doci ce sa zahtevima, kao i uvek. A ti zahtevi ce biti smanjenje javne potrosnje, smanjenje penzija, smanjenje plata u javnom sektoru, ostrija finansijska politika.

Niko ne uzima pare od MMF osim ako bas bas mora. Jer njihovi krediti uvek dolaze sa uslovima.

Azija je 1997. uzimala pare od MMF-a da bi sprecila krizu. Zna se kako su prosli 1998-me. I od tada niko tamo ne uzima kredite od MMF, vec imaju ogromne devizne rezerve

on topic:

Ovo je jako bitna izjava Merkelove:

Citat:

Addressing the Bundestag (the German parliament), Merkel – who was initially against a rescue package for Greece but then changed her stance – said:


"This is about nothing less than the future of Europe and the future of Germany in Europe."
She added: "We're at a fork in the road."



Ako uspeju da odrze ekonomiju Evrope onda ce euro uspeti da zadrzi funkciju rezervne valute u svetu. Trenutno je nekih 28% SVIH rezervi na svetu u eurima.
http://en.wikipedia.org/wiki/Reserve_currency

Ako ne uspeju euro vise nije rezervna valuta. Njena vrednost jako opada, i jako je verovatan scenario raspada EU.

To je "viljuska", ili bolje receno raskrsnica pred kojom se nasla Evropa.


Pitanje koje se prirodno postavlja Qui bono?, u ciju korist ?

Ko ce zadrzati status glavne rezervne valute, ko ce se u tom slucaju iz svojih dugova izvuci prostom devalvacijom ?


 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 23:11 - pre 170 meseci
vreme je da se ova zurka zvana evro zavrsi:

Prikačeni fajlovi
 
0

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 23:20 - pre 170 meseci
@Izvoljski

Drma te neka nostalgija, a?
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 23:30 - pre 170 meseci
nekad sam sa platom od 1,750,000 Lire ziveo kao car, a sad crkavam sa evrima. Stanje je takvo da sam u Srbiji za Uskrs predao CV-ove.
 
0

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 00:18 - pre 170 meseci
Citat:
Izvoljski: vreme je da se ova zurka zvana evro zavrsi:


Citat:
Izvoljski: nekad sam sa platom od 1,750,000 Lire ziveo kao car, a sad crkavam sa evrima.


Bilo bi ti jos gore kad bi se zurka zavrsila.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 06:43 - pre 170 meseci
Citat:
[url=/p2592917]mmix: ...


Miksi, ti pričaš o posledicama ove krize, ja govorim o uzroku. Uzrok svega ovoga niko ne spominje. Ti govoriš o alavosti običnih ljudi, a ja ti govorim da nisi ti ljudi krivi zbog svoje alavosti, već je isključivi krivac namerno neregulisana regulativa koja ih je doveo u takvu situaciju da MOGU biti alavi. O tome se radi.

Još nešto, pošto svi pljujete Grke. Ne bune se Grci zato što moraju da plate svoje dugove. Oni se bune oko toga kako će se taj teret duga raspodeliti. Ne žele ljudi da svi plaćaju isto, već žele da oni koji su se najviše okoristili o kredite, plate najviše. A ne da običan narod i sirotinja plaćaju isto kao i tajkuni.

Za ovo stanje kriva je ISKLUČIVO jevrejska elita iz USA koja u svojim rukama bukvalno drži kompletan ekonomski sistem te države, a i šire. Oni su ti koji će profitirati, oni su ti koji su doveli do ovoga, i oni su ti koji su kreatori i vlasnici kompletnog internacionalnog bankarskog kartela. Da se više ne lažemo i saginjemo glave u pesak. Da se ne bavimo posledicama već uzrokom. Da više ne optužujemo alavost običnog čoveka, dok je onaj koji je ovo proizveo i indukovao, u debeloj hladovini sa osmehom na licu. A sad slede optužbe o " teoriji zavere ". Ali neka.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 06.05.2010. u 08:07 GMT+1]
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 07:02 - pre 170 meseci
Ali Dimketova priča o Goldmanu je tako dirljiva. Pozvali ih Grci da im ovi našminkaju izveštaje. Ček, ček... pa to nije šminkanje, štelovanje i ulepšavanje, to je LAŽIRANJE i FALSIFIKOVANJE finansijskih izveštaja. Kada to uradiš u računovodstvu, kriv si i materijalno i moralno i krivični i pravno. To je bre krivično delo. Nije Goldman frize jbt.

Izvinjavam se što nisam sve stavio u jedan post, što stalno editujem postove i izvinjavam se što su mi postovi ovako neugledni i kratki, ali, trudim se da kažem suštinu u što kraćoj formi. Ne bih da ulazim u detaljnu polemiku, jer se sa Dimketom i Miksijem nikada neću složiti. Ono što je zanimljivo je da su Grci dobijali 15% na platu ukoliko su dolazili na vreme na posao, da su dobijali specijane bonuse na platu ukoliko rade ispred monitora zbog zračenja istog, i da je jedna 45-godišnja žena, ukoliko je imala dva deteta mogla da ode u invalidsku penziju, a da joj je država davala penziju u iznosu od DVE HILJADE evra.





[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 06.05.2010. u 08:17 GMT+1]
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 07:21 - pre 170 meseci
Citat:
Izvoljski: nekad sam sa platom od 1,750,000 Lire ziveo kao car, a sad crkavam sa evrima. Stanje je takvo da sam u Srbiji za Uskrs predao CV-ove.


E tek ces ovde da se usrecih...
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 08:42 - pre 170 meseci
Dobra stara vremena:
Prikačeni fajlovi
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 08:45 - pre 170 meseci
Citat:
žutokljunac: Ali Dimketova priča o Goldmanu je tako dirljiva. Pozvali ih Grci da im ovi našminkaju izveštaje. Ček, ček... pa to nije šminkanje, štelovanje i ulepšavanje, to je LAŽIRANJE i FALSIFIKOVANJE finansijskih izveštaja. Kada to uradiš u računovodstvu, kriv si i materijalno i moralno i krivični i pravno. To je bre krivično delo. Nije Goldman frize jbt.

Tacno. I fora je u tome sto ce oni lako oprati ruke od ovoga jer im je cilj bio profit ,
a ne destabilizovanje EU i evra .

Citat:

Ono što je zanimljivo je da su Grci dobijali 15% na platu ukoliko su dolazili na vreme na posao, da su dobijali specijane bonuse na platu ukoliko rade ispred monitora zbog zračenja istog, i da je jedna 45-godišnja žena, ukoliko je imala dva deteta mogla da ode u invalidsku penziju, a da joj je država davala penziju u iznosu od DVE HILJADE evra.

Izvini , ali ovo meni nije bas normalno . 15% bonusa da dolazis na vreme za posao !!!
14-15 plata ?? Pa to bre ni u Svedskoj nema :D

Pa sigurno znaju kako je u ostalim zemljama EU radno zakonodavstvo i etika i socijalni programi drzave .
Nikog bas nema da stavi prst na celo i da se zapita : odakle ti novci ? Cime su to sve zasluzili .
Potpuno druga stvar bi bila da su sve te pare pojeli tajkuni , a narod crkavao od gladi ,
pa da sad traze od njih da dodatno stezu kais kao sto je to slucaj kod nas .





Viva lollapalooza
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 08:57 - pre 170 meseci
Citat:
tdusko: E tek ces ovde da se usrecih...

Vala da znas, al nije jedini. Iz nekog razloga kriza je nase ljude napolju naterala da pomisle da je ovde bolje, valjda gledajuci na odmorima kako ljudi ovde zive i kako su prodavnice pune preskupe robe koja se prodaje. Sta jedan gastos koji zivi u zemlji koja ga primorava na fiskalnu odgovornost da pomisli nego da se kod nas zivi lepo. Klasicna projekcija.


Citat:
žutokljunac: Miksi, ti pričaš o posledicama ove krize, ja govorim o uzroku. Uzrok svega ovoga niko ne spominje. Ti govoriš o alavosti običnih ljudi, a ja ti govorim da nisi ti ljudi krivi zbog svoje alavosti, već je isključivi krivac namerno neregulisana regulativa koja ih je doveo u takvu situaciju da MOGU biti alavi. O tome se radi. Još nešto, pošto svi pljujete Grke. Ne bune se Grci zato što moraju da plate svoje dugove. Oni se bune oko toga kako će se taj teret duga raspodeliti. Ne žele ljudi da svi plaćaju isto, već žele da oni koji su se najviše okoristili o kredite, plate najviše. A ne da običan narod i sirotinja plaćaju isto kao i tajkuni.

O kakvoj regulativi ti pricas, ne postoji medjunarodna regulativa, niti ce ikad i postojati dok god postoje nacionalne drzave. Jos ce da ispadne da ce vasim pritskom i da se formira neka birokratska new-order globalna tvoreivina da lovi medjunarodne bankara (a sta ce posle svima da radi, to vam nije vazno). Granica regulative je granica suvereniteta, za neke stvari kao sto su teski zlocini postoje medjunarodni sudovi, ali ne postoji medjunarodni sud za pohlepne bankare, svaka drzava je duzna da vodi racuna o SVOJIM interesima kad diluje sa medjunarodnim institucijama. Ni ti ni grcka nemate pravo da se pozivate na pohlepu bankara i G&Sa jer niko od njih nije emitovao grcke sovereign bondove, grcka vlada je to uradila i ona je platila G&Su da lazira podatke. Ko ce da goni G&S zbog toga? Sud u hagu? Zlocin je pocinjen u grckoj pod grckim zakonima i grci mogu da ih gone, samo da nisu saucesnici i da mogu da dodju do njih. I zasto grcke budzetlije ocekuju da privatni sektor placa podjednako za to? Jesu se novci od sovereign bondova slivali u privatni sektor ili su njime placali drzavni sektor? Privatni sektor i svi ostali grci ce cak neopravdano placati za ovaj mess kroz povecane poreze, odliv mozgova iz firme/zemlje, itd. Nemacka ne daje te pare tajkunima, daje ga grckoj vlasti, za svoje dugove tajkuni su odgovorni kao sto su to bili i pre.


Citat:
žutokljunac: Za ovo stanje kriva je ISKLUČIVO jevrejska elita iz USA koja u svojim rukama bukvalno drži kompletan ekonomski sistem te države, a i šire... A sad slede optužbe o " teoriji zavere ". Ali neka.

O, pa ti si prevazisao teorije zavere odavno, ovo je klasicna nazi propaganda koju sam bio na korak da obrisem, ali ne zelim da te ostavim nedorecenog po tom pitanju. JA, LICNO, sam proveo vise od pola svog ugovora napolju radeci direktno sa tim ljudima koje pominjes, od plasljivih bankarskih investera to agresivnih beskrupuloznih hedgera i ucenjivaca iz rating kompanija, pod punom odgovornoscu ti tvrdim da je od njih nekoliko desetina troje ili cetvoro bilo jevreja, svi ostali podjednako oportunisticki i beskrupulozni nisu bili jevreji. Zato malo stisaj strasti po tom pitanju, pohlepa je LJUDSKA osobina i utice na sve podjednako, ne samo na jevreje.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 09:20 - pre 170 meseci
Citat:
žutokljunac: A sad slede optužbe o " teoriji zavere ". Ali neka.

Pa,znaš kako, to su tipične reakcije onih koji na konkretno nemaju čvrščih argumenata...
...tako da...teket izi.

Ajd da vidimo kako će ovo prokomentarisati:
Citat:
NOVI SVJETSKI POREDAK SVE BLIŽE:
Predsjednik Europske središnje banke pozvao na uvođenje svjetske vlade

http://www.hrsvijet.net/index....p;catid=5:svijet&Itemid=72

Citat:
U govoru održanom početkom ovoga tjedna u New Yorku pred elitističkom organizacijom Vijeća za inozemne poslove (Council On Foreign Relations) predsjednik Europske središnje banke (European Central Bank) Jean-Claude Trichet pozvao je na uvođenje svjetske vlade kojom bi šefovale grupa G-20 i korumpirana Banka za međunarodna poravnanja (Bank of International Settlements), a sve zbog očuvanja svjetskog gospodarstva.

Jel se ovi naši slučajno zovu G-17 ???

A, da sa' će za svaki slučaj da se zovu URS.
[quote]U osnovi, ta je banka veliki fond predviđen za "podmazivanje" (takozvani slush fund) izgradnje svjetske vlade kroz kojeg je bogatstvo građana potajice predano u ruke Međunarodnog monetarnog fonda.[/quote]
Citat:
Doug Casey piše: "Primjerice, novac američkih poreznih obveznika može se, preko već spomenute banke, prenijeti na MMF, a, preko njega, gdje god poželite. U osnovi, budući da ne postoji zasebno knjigovodstvo s podatcima o tome odakle su pojedinci novčani depozit stigli i kamo su prebačeni, može se reći da Banka za međunarodna poravnanja pere novac."

Citat:
On, nadalje, dodaje: "Upravo je ta banka bila jedan od glavnih igrača koji su promicali usvajanje eura kao zajedničke europske valute. Govoraka se da je njen slijedeći projekt uvjeriti Sjedinjene Američke Države, Kanadu i Meksiko da se prebace na sličan regionalni novac koji će se, možda, zvati amero, pri čemu se nameće logičan zaključak kako je krajnji cilj ove institucije upravo jedinstvena svjetska valuta. To bi pojednostavilo transakcije i zbilja učvrstilo kontrolu koju banka ima nad planetarnim gospodarstvom."

Citat:
No, ona nije odgovorna niti jednoj nacionalnoj vladi. Potvrda predsjednika Tricheta da će glavnim motorom svjetske vlade upravljati ogranak korumpirane Banke za međunarodna poravnanja zastrašujuće je otkriće koje još jednom ističe kako je svjetska vlada inherentno nedemokratska i po prirodi sklona diktaturi.

Citat:
To se vijeće sastoji od utjecajnih elitista i moćnika koji dolaze iz svih sektora vlasti, poslovanja, akademske zajednice i medija. Ono je fasada za javnost ispod koje leži mnogo skrovitija Bilderberška skupina, a među svoje članove bira samo one ljude koji su naklonjeni njegovom planu za svjetsku vladavinu i utrnuće suverenosti Sjedinjenih Američkih Država.

 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 09:23 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Citat:
tdusko: E tek ces ovde da se usrecih...

Vala da znas, al nije jedini. Iz nekog razloga kriza je nase ljude napolju naterala da pomisle da je ovde bolje, valjda gledajuci na odmorima kako ljudi ovde zive i kako su prodavnice pune preskupe robe koja se prodaje. Sta jedan gastos koji zivi u zemlji koja ga primorava na fiskalnu odgovornost da pomisli nego da se kod nas zivi lepo. Klasicna projekcija.


Ma da. Skoro sam proveo neko vreme u Gambettoli, selendra pored Cesene. Firma u kojoj radim tamo ima novog klijenta pa sam sluzbeno boravio u jednoj velikoj firmi. Celokupni moj utisak je da se situacija(zivot) tamo i ovde ne mogu porediti. I oni tamo kukaju kao i mi ovde, verovatno zato sto je nekada bilo bolje ali ovo kako je sad je svetlosnim godinama unapred od ovoga kako je ovde kod nas u Srbiji.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 09:23 - pre 170 meseci
Citat:
@mmix
Vala da znas, al nije jedini. Iz nekog razloga kriza je nase ljude napolju naterala da pomisle da je ovde bolje, valjda gledajuci na odmorima kako ljudi ovde zive i kako su prodavnice pune preskupe robe koja se prodaje. Sta jedan gastos koji zivi u zemlji koja ga primorava na fiskalnu odgovornost da pomisli nego da se kod nas zivi lepo. Klasicna projekcija.

I nije jedini. Makar sto se tice Italije .
Znam jednu devojku koja se vratila iz Italije a koja je pritom imala posao u poznatoj firmi ,
i na relativno dobroj poziciji . Razlog je bio novac (800E) plata koju je mogla i u Srbiji da zaradi (naravno ne kao kasirka u Maxi-iju)
sa svojim CV-ijem i referencama .A plus ovde su joj prijatelji i rodbina .

Citat:

@mmix
Ni ti ni grcka nemate pravo da se pozivate na pohlepu bankara i G&Sa jer niko od njih nije emitovao grcke sovereign bondove, grcka vlada je to uradila i ona je platila G&Su da lazira podatke.

Ne razumes sta hoce da ti kaze . Ne brani Grke nego pljuje takav sistem ,
gde neka medj. institucija falsifikuje izvestaje za pare i lepo opere ruke od toga .
G&S su saucesnici podjednako sa Grcima u tom kriminalnom delovanju jer su 'falsifikovali' i znali za posledice ne samo po Grcku
vec i za celu EU koja je nit' luk jela nit' luk mirisala .

Slicno ti je i sa korupcijom .
Nije kriv samo onaj koji uzima mito vec i onaj koji ga nudi .

Viva lollapalooza
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 09:30 - pre 170 meseci
Taj Goldman & Sachs su mirodjija u SVAKOJ finansijskoj corbi poslednjih par godina.

Moram reci da tamo rade neki prilicno genijalni ljudi.
 
0

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 09:35 - pre 170 meseci
Jeli,mmix, taj Goldman, šta on beše, nekako mi mnogo ruski zvuči...;)
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 09:41 - pre 170 meseci
@deerbeer, ljudi na dobrim pozicijama u poznatim firmama nemaju 800e platu. Narocito ne kad zive u EU i vec imaju iskustva u radu u EU i kad mogu da odu i na sever gde cistacice zaradjuju vise od toga. Pusti me tih prica, tako i nasa drugarica hoce da se vrati iz nemacke, nedostaje joj mama. Ne postoji ekonomski razlog da se bilo ko (sem iz grcke) vrati u Srbiju, ovde ce za dve tri godine biti opste rasulo, sve i da sad dodjes na bolju platu pitanje je sta ce biti ako se ti poslodavci povuku.


I skontao sam ja sta je on hteo da kaze ali to kaze u pogresno vreme, to je trebao da kaze PRE. I on i grcka vlast. Trebali su da kazu, dug je los drug necemo toliko da se zaduzujemo, G&S je strana firma sa interesima koji nisu isti kao nasi, necemo da nam oni rade accounting, a ne: "daj da stancamo bondove a sa G&Som cemo da napravimo tal da se sve to sakrije" . Aman ljudi, nema altruizma u bankarstvu i finansijama, oni su kao vatra, kad je zapalis u smederevcu lepo greje, kad se polijes benzinom i zapalis, naje*es. Prosto i jednostavno. Kad posle umires u bolnici sa neizlecivim opekotinama ne mozes kriviti vatru zbog toga, nije te vatra polila benzinom. Ne postoji nacin da sprecis G&Sove ovog sveta da urade to sto su radili bez da formiras svetsku vladu i globlani enforcement i ukines suverenitet nacija, bezvezno u celoj prici je da zaverenici tvrde da to banke hoce (sto je smesno, bankama najvise odgovara da ne budu odgovorne nikome) a u stvari politicari to forsiraju najvise zbog pritisaka javnosti/glasaca zbog trpljenja posledica.





Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 09:57 - pre 170 meseci
Kriza u Grckoj resena ? US i G&S iza svega? Standard and Poors rating je politicko oruzje ?

 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:00 - pre 170 meseci
Citat:
Hadžihalef: Jeli,mmix, taj Goldman, šta on beše, nekako mi mnogo ruski zvuči...

Sto znaci sta? G&S vode mahom jevreji i daleko od toga da branim G&S i njihove postupke, ali oni nisu jedini igraci u tom svetu. Sto se ne pominje npr Merrill Lynch, najveca svetska brokerska firma? Ali ne, firmu, koja je u spostvenom interesu pomogla jednoj naciji da se zakopa, vode jevreji i to je odmah zavera jevreja za novi svetski poredak. To su opasne igre recima i izvlacenje stvari iz konteksta zbog cega je pre 65 godina stradalo na milione jevreja medju kojima je bilo vrlo vrlo malo bankara.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no06.05.2010. u 10:00 - pre 170 meseci
Citat:
Hadžihalef: Jeli,mmix, taj Goldman, šta on beše, nekako mi mnogo ruski zvuči...;)

da nije Cincarin?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112285 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.