Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112298 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 12:21 - pre 170 meseci
Evo jednog teksta mog profesora koji je solidan:

http://www.politika.rs/pogledi/Boris-Begovic/SRCHKA.lt.html
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 12:23 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd: Ne zaboravite: medicinsku setru u bolnici u Atini, učiteljicu u Solunu, železničara u Kavali (i ostalih 99% Grka) niko ništa nije pitao. Nisu oni uzimali kredite, niti potpisivali obaveze. Radili su za platu. I sad, odjednom plata mora da se umanji ?! WTF ? "A što baš meni ?"

Ja Grke, (običan radni narod) potpuno razumem i potpuno podržavam njihove štrajkove.


Obican narod nije kriv!?

A vidi ovako: ako je taj narod izabrao svoju vlast, i taj narod slusa svoju vlast, isti taj narod moze i da je smjeni i da je ne poslusa, i taj narod sve u svemu na svaki nacin moze da ima uticaj na to sta se zbiva u njegovoj drzavi....

E sad desi se problem... potrosili vise para, zaduzili se itd.... Ko je kriv?! Ajde neka taj radni narod nije nista kriv, neka su krivi oni sto su bili na vlasti.
I sta sad - ko treba da snosi krivicu? Ako, po tebi, ne treba obican grcki radni narod, a koji onda? Da ne trebaju mozda Njemci da placaju grcke dugove? Jeli njemacki radni narod birao i slusao grcku vladu? Jeli njemacki radni narod dobijao dvije plate od grcke drzave?
Ko ce da vraca pare koje su duzni? Zasto ih ne bi vracao onaj narod koji ih je i potrosio krivicom svoje vlade? NEKO MORA DA IH VRATI! Ko je to, ako nije grcki narod?

Protiv cega oni u stvari strajkuju? Sta ce biti ako ne skresu primanja i povecaju poreze? Mogu oni i da se izbore za 17 plata i ukidanje poreza, ali ODAKLE ce se to platiti? Cemu taj strajk uopste?

Taj strajk je po meni samo zivopisni prikaz idiotizma, debilizma i djecije neodgovornosti. Zasrali smo jer smo debili, a sad cemo da se valjamo po podu kmececi kao mala djeca, pa ako prodje prodje..
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 13:05 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Obican narod nije kriv!?

A vidi ovako: ako je taj narod izabrao svoju vlast, i taj narod slusa svoju vlast, isti taj narod moze i da je smjeni i da je ne poslusa, i taj narod sve u svemu na svaki nacin moze da ima uticaj na to sta se zbiva u njegovoj drzavi....


Samo ti mudruj ! Ali, otvori dobro oči, i čitaj vesti između redova. Shvatićeš da Srbija veoma brzo ide Grčkim stopama. Pitaću te posle: Odine, čoveče, pa jesi li ti normalan ?! Pa šta si to uradio ? Kriv si čoveče ! Vrći one pare ! Mojne posle da štrajkuješ i da se nešto buniš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 13:33 - pre 170 meseci
Pa ljudi to VEC pitaju srbiju. Bas tim recima: Jeste li normalni? Sta to radite?

Jel bio MMF ovde i rekao da lose vodimo zemlju? Jeste. Jel bio MMF i rekao dacemo vam pare da se pokrpite ako zamrznete plate i penzije do daljnjeg i sredite deficit? Jeste. Jel bio MMF i rekao treba da otpustite 14000 ljudi iz naduvane administracije? Jeste. Jesmo li ispostovali svoj dogovor sa MMFom? Nismo. Jel bilo ko ko nije administracija i budzetski korisnik izasao na ulice na protestvuje zbog toga i da trazi da se drzava uredi fiskalno? Nije.

Dakle, kad se desi Srcka (dobar naziv), bicemo KRIVI.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 14:14 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd
Samo ti mudruj ! Ali, otvori dobro oči, i čitaj vesti između redova. Shvatićeš da Srbija veoma brzo ide Grčkim stopama. Pitaću te posle: Odine, čoveče, pa jesi li ti normalan ?! Pa šta si to uradio ? Kriv si čoveče ! Vrći one pare ! Mojne posle da štrajkuješ i da se nešto buniš.


Kada je leminzima poturen onaj "Ustav" kojim se de-facto i de-jure kontrola zemlje prepusta "partijama" narod je izasao i usvojio ga. Time je Srbija postala jedina zemlja u Evropi gde partije raspolazu poslanickim mestima i gde partije imaju svoje mesto u Ustavu.

Ne znam gde se naslo preko 50% leminga, ali znam jako dobro da su iz Srbije. Ko su tacno, to je krajnje irelevantno - bitno je da su u vecini.

Tako da... leminzi su rekli svoje, zemlju su prepustili partijama i to je to. Niko drugi to nije uradio, pa niko drugi nece ni biti odgovoran.

A sto se Grka tice... cudo jedno da niko nije hteo da pali Akropolj kada se saznalo da su u dugovima do guse, a to se znalo vec duze vreme... Setili su se da pale tek kada im je b00lja u pitanju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 14:35 - pre 170 meseci
Evo pocinju da gore kapitalisti po atini, zaplili banku, poginuli ljudi.

Sa B92:

Tri osobe su poginule u požaru koji je izbio u banci u centru Atine, tokom nereda na demonstracijama u glavnom gradu Grčke, saopštila je policija.
Procenjuje se da će za manje novca raditi oko 750 hiljada državnih službenika, zbog strogih zahteva MMF-a i Evrozone kako bi Grčka izašla iz duboke krize.
Pored lekara i medicinskog osoblja, čak, i vojska i policija su, iako je to protivno svim pravilima službe, odlučile da se pridruže protestu.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 14:47 - pre 170 meseci
Ovo mora da je Lesli okacio u komentarima na B92

Narodi Grčke: „Narodi Evrope, dižite se!”.
Narodi Evrope: „Narodi Grčke, lopate u šake!”
(Miloš, 5. maj 2010 14:10)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 15:07 - pre 170 meseci
Imam jednog poznanika u Grčkoj. Opšti stav, opšte javno mnjenje u Grčkoj je otprilike sledeće: Evropska unija je skenjala Grčku, EVRO je izvor svih zala. Dok je bila Drahma, nije bilo ovih sr*nja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 15:12 - pre 170 meseci
Hehe, pa dobro, nek se vrate na drahmu. Sve i da je bila drahma spoljni dug ne bi mogli da prodaju u drahmama, ako misle da ce drahma da im pomogne nek je uvedu, mi nemamo evro pa nama dinar nista ne pomaze oko naduvane administracije. A da stampaju drahme bez pokrica, mogu i to, bese sloba to radio svojevremeno kod nas.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 15:12 - pre 170 meseci
A evo sta kazu evropljani :D
http://www.youtube.com/watch?v...s&feature=player_embedded#!
Po Engdahlu glavni kreator ove krize iza paravana posle grka i njihove vlasti je Goldman Sachs i pollitika USA i UK da oslabe eurozonu.



Viva lollapalooza
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 15:51 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd:Samo ti mudruj ! Ali, otvori dobro oči, i čitaj vesti između redova. Shvatićeš da Srbija veoma brzo ide Grčkim stopama. Pitaću te posle: Odine, čoveče, pa jesi li ti normalan ?! Pa šta si to uradio ? Kriv si čoveče ! Vrći one pare ! Mojne posle da štrajkuješ i da se nešto buniš.


Znaci, tvoja misljenje je rezultat straha koji nastaje od suocavanja sa realnoscu.
Vidi, to sto ce mene ili bilo koga ko ne misli kao i vecina jednako zadesiti sudbina vecine (to ti je demokratija) kad dodje do pada standarda i svega ostalog, ne znaci da me to isto ne bi zadesilo kad bi se ja pridruzio toj grupi zamlacenika i zajedno sa njima vikao "Nismo mi krivi".

Nijedan covjek nije ostrvo. I meni je predsjednik onaj za koga su glasali preostalih 51%, bez obzira sto ja nisam.
Tako ce i mene da strefi kriza kao i onih ostalih 98% za koje sam ja vikao da vuku u pogresnu stranu.
Nista me nece spasiti, a ni njih, ako im se i ja pridruzim pa se pretvaram zajedno sa njima "da je neko drugi kriv".

Tako ti je to kad zivis u zajednici sa drugim ljudima. Neke stvari djele svi, bez obzira sto do njih dovedu samo neki (citaj vecina).

A ti sad posto si dosao do ovog saznanja:
Citat:
Ali, otvori dobro oči, i čitaj vesti između redova. Shvatićeš da Srbija veoma brzo ide Grčkim stopama.

... mozda bi bilo zanimljivo tvoje objasnjenje zbog cega se to desava, i ko je tome kriv?
 
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.199.*



+105 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 16:04 - pre 170 meseci
Vecina je kriva. ;)
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 16:08 - pre 170 meseci
ubiše neke ljude u Atini

Citat:
Grčka: Nastradali za vreme protesta
5. maj 2010. | 08:18 -> 16:15 | Izvor: B92 Beograd, Atina

Troje ljudi je poginulo kada su demonstranti bacili Molotovljev koktel na banku u Atini. Neredi i u Solunu. dalje...


neshavtljivo je sa kojom žestinom se brani 14-a plata.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 16:13 - pre 170 meseci
Citat:
deerbeer
Po Engdahlu glavni kreator ove krize iza paravana posle grka i njihove vlasti je Goldman Sachs i pollitika USA i UK da oslabe eurozonu.


Klasicna zamena uzroka i posledice. Goldmanu se hebe i za USA i za EU, i zanima ih samo njihov profit - eno sad im sude u USA jer su short-ovali stvari koje su svojim klijentima u USA nudili kao finansijske proizvode (nekima je to skandalozno)... kao sto se vidi, njih zanima iskljucivo jedna stvar: PROFIT. Kako i treba da bude, uzgred. Ne treba Goldman da bude Majka Tereza i da se brine o tudjim problemima, OSIM ako nisu PLACENI da se bave time.

Grcka je htela da zivi bolje nego sto moze i bili su spremni da DOVEDU U ZABLUDU svoje EU partnere kako bi nastavili da zive iznad mogucnosti, pitali su konsultante iz Goldmana da li mogu da im pomognu da ih nasminkaju da izgledaju lepse - Goldman je, naravno, rekao da moze - uz pomoc racunovodsvene vudu magije... sta njih briga, oni su svoje obezbedili i "pomogli" Grcima da "operu" svoje dugove i ucine ih manje tragicnim (bar na prvi pogled).

To je isto kao one ponude za konsolidaciju duga (debt consolidation) koje banke nude akutnim trosadzijama fizickim licima koji su u stalnoj buli... Trosadzija koji bi trebao da cuti i da vraca dug ode i trazi od banke da mu "konsliduje" sve dugove (tako sto banka otkupi sve njegove dugove tipa za kola, kreditne, kucu, ovo ono... i njemu omoguci da to otplacuje na duzi rok), i pozajmi jos para pride naravno... Banka to naravno uradi, jer se njoj to isplati... a idiot ostane sa JOS vecim dugom na kraju.

I ko je tu kriv?

Naravno da je kriv idiot koji ne zeli da se SUOCI SA GORKOM REALNOSCU i sasece svoje trosenje (sto naravno znaci STEZANJE KAISA), nego pristaje da se jos vise zaduzi + da na papiru njegov dug izgleda lepse. Banka je ponudila jasne uslove - sve lepo pise. Samo treba RAZUMETI sta pise i RAZMISLJATI GLAVOM a ne dupetom ili necim drugim.

Pazi kad meni svaku nedelju-dve banke salju ponude za kredit... Secam se bolesnog Citibanka, "50000 EUR potrosacki kredit je vas! 3.3% Kamata (sa nekim sitnim slovima, osecam da je 3.3% prvih 3 meseca a onda ko zna koliko)" ... ej jbt, 50000 EUR potrosacki kredit (wtf?)... Ja i dalje razmisljam svojom glavom i znam da mi takva stvar ne treba u zivotu... a imas i budala, koji bi uzeli 50000 EUR kesa, spljiskali to na idiotizme tipa TV, nova kuhinja, mesec dana na Maldivima i sta ti ja znam - i onda sledecih 10-15 godina otplacivali taj kretenizam.

Zamisli da zbog kuhinje, neke skupe plastike i nekoliko nedelja suncanja b00lje navalis 15 godina te bede na vrat? OK... ima ljudi koji ce to uraditi - znali su zasto to rade (bilo im lepo) i onda neka placaju... sami su odgovorni za to sto rade.

Ono... sta je tu banka kriva... oni pokusavaju da zarade na meni, a ja razmisljam svojom glavom i znam sta je dobro a sta lose za mene. Da ne znam kojim slucajem, ono trazio bih pomoc - naucio bih kako, a ne bih kmecao i krivio banku sto me "tera da se zaduzim"... tera, kako da ne... dosli ispred vrata sa puskom i ugovorom :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 16:43 - pre 170 meseci
Zasto se odbija da se Grci sibnu iz eurozone?

Koje bi posledice i zasto donelo to euru?
Cujem kao - nije u interesu EU i eura da se to uradi, ali ne i zasto.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 16:44 - pre 170 meseci
Inace,

Jos jedna zanimljiva stvar o tome kako ljudi zive DALEKO iznad svojih mogucnosti...

Dakle, pratim NotebookReview forume i cesto aktivno ucestvujem kada su modeli laptopova koje imam u pitanju... I tako, cituckam u slobodno vreme nekad teme itd...

Elem pre par meseci kada se pojavio novi Sony Vaio Z (VPC-Z11) laptop - u USA nude nesto sto se zove "Signature Collection" model, ono klasicno napucan do vrha, a cena $4500... znaci prilicno skup laptop koji spada u robu koju obicno kupuju visi menadzeri itd... nije nesto sto cete videti u WalMartu recimo.

I sad, stoji tu ona klasicna tema "Iskustva sa novim Z-om" - i tu se javlja neki lik koji je student i koji je upravo kupio signature collection Z kao komp za fax... Neko je primetio to i priupitao da nije to malo skup laptop za bivanje klasicnim studentskim kompom :-) Mislim, jeste ruzno zabadanje nosa u tudja posla ali opet... ovo bas "bode".

Lik odgovara kako je on vrlo zauzet i bavi se zurnalizmom na faxu (dzizs...) - pa mu treba mobilan ali i mocan laptop (za novinarstvo??)...

I, sad ide NAJJACI deo - da nije nikakva frka, jer je vec i ovako i onako uzeo mnogo veci $$$ kao zajam od banke pa su mu odmah odobrili i ovo bez frke...

Znaci, meni vilica pala kad sam citao to - i NE, nije ovo prvi put da vidim tako nesto (studenti, kupuju preskupe stvari)

ZNACI, TO JE SISTEM U KOME KAO OBRAZOVANA INDIVIDUA POCINJES PROFESIONALNI ZIVOT SA DESETINAMA HILJADA $ DUGA!!!!... Ono ne mogu da zamislim sebe, sa 22-23 godine zivota, kako zavrsavam skolu i "zivot tek pocinje", a na racunu mi stoji cifra od $50000 crvenim slovima i minusom pre nje...

Pa to je bre IDIOTIZAM... Ovoga su ocigledno RODITELJI vaspitali da je normalno tako ziveti. Te stvari se povlace iz kuce. Dobro vaspitana normalna individua se nece tako BAHATO ponasati sa novcem. Jedno je zaduziti se za obrazovanje, to je cista investicija za bolji zivot... ali pre nego sto pocnes da zaradjujes svoj novac da se zaduzujes N puta iznad plateznih mogucnosti za skupu potrosacku elektroniku je... neodgovorno.

Nemam ja nista protiv kredita za fizicka lica, i razumnog zaduzivanja - to u mnogim slucajevima jeste korisno i moze biti cak i isplativo. Ali ovakvo suludo zaduzivanje za nesto sto je ocigledno DALEKO iznad realne platezne sposobnosti nekog klinca je... strasno.

I ne, samo nemojte reci kako je BANKA kriva.. Nije banka kriva nista - sta banku briga na sta ce on da trosi pare koje ce MORATI da vrati SA KAMATOM.

E, sad, pomnozite ovog leminga sa cifrom od XYZ miliona - i dobijate sistem koji sam sebi kopa jamu u koju moze da upadne. Ovog lika spasava to sto zivi u USA, zemlji sa jakom ekonomijom koja nema problema da se zaduzuje. Ali svejedno, njegovo ponasanje jeste za osudu i predstavlja nesto sto je stetno za drustvo na duze staze.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 16:56 - pre 170 meseci
Citat:
Isak666
Zasto se odbija da se Grci sibnu iz eurozone?

Koje bi posledice i zasto donelo to euru?
Cujem kao - nije u interesu EU i eura da se to uradi, ali ne i zasto.


Posledice su ponajvise politicke - to bi poslalo tzv. "los signal" o tzv. "EU jedinstvu".

Tzv. federalna struja (u kojoj su najglasniji Francuzi) smatra da je to najgori moguci scenario za EU. To su ljudi koji zive u nekom svom filmu (i to lepom filmu, ako se pogledaju prodavnice i vozni parkovi po Briselu) i koji smatraju da EU treba da lici na USA po jedinstvu i da samo tako moze biti "jaka". Francuzi su recimo sve do poslednjeg momenta odbijali da se MMF umesa u ceo ovaj haos, kako se ne bi slao "los signal" da EU nije spremna da sama izadje na kraj sa svojim problemima.

Drugi problem je ekonomske prirode - izbacivanje Grcke bi gotovo sigurno poslalo izuzetno jake potresne talase na svetske berze, i vrlo je moguce da bi to na kraju kostalo upravo zemlje koje su vlasnici velikog dela grckog duga. Sada je najgori moguci momenat za takve stvari, posle proslih par godina... tako da je to nesto sto malo kome treba danas :)

Cak i ako bi se taj problem resio, ostaje pitanje kako bi se to izvelo, kao i pitanje svih ostalih reperkusija koje bi nastale tim potezom.

Jednom recju, jedna od onih "nezgodnih" stvari o kojoj niko ne voli otvoreno da prica :) Tabu tema takoreci...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.199.*



+105 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 17:03 - pre 170 meseci
Mislim da je bolje i to "slanje losih signala" od prolongiranja neminovnog kraha jer nema NIJEDNE indicije da ce Grci da stegnu kais, niti su poznati po stedljivosti niti su nekada nesto slicno uradili. Lepo sve da srede sada i da se krene od nule a ne ovako odrzavati status quo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 17:10 - pre 170 meseci
Pa nema, ali upravo je to dokaz da ne postoji "slobodno trziste" u liberalno-kapitalistickom smislu jer akteri imaju mogucnost da ih spasi necija intervencija :-)

U nekom teoretskom "slobodnom trzistu" bi Grcku ostavili da pukne. To se naravno nece desiti, jer su politicke reperkusije gadne i ni jedan politicar ne bi da navuce tu bedu na vrat. Politicari nisu ekonomisti, i prvo gledaju kako da ostanu na vlasti i da budu popularniji u narodu***.

Zivimo u takvom vremenu koje se zove "brigo moja, predji na drugoga"

Drzavni dugovi su upravo najbolja mogucnost za to - jer politicar kao pojedinac nema nikakvu frku da zaduzi drzavu.

*** E sad, tu je upravo ono o cemu pricamo - GRADJANI moraju biti dovoljno OBRAZOVANI i dovoljno ANGAZOVANI kako bi sprecili takve stvari. Nije tacno da je to nemoguce - postoje fiskalno odgovorne drzave u kojima ta odgovornost upravo polazi od GRADJANA koji nisu prezaduzeni i koji NE TOLERISU takvo ponasanje. U tim drzavama se smatra za VRLO LOSE da se drzava zaduzuje preko potrebe, bas kao sto se na licno preterano zaduzivanje gleda kao na znak rasipnistva.

Dakle, moguce je. Naravno, uvek je mnogo lakse ici na mediteransku opciju, reci "ma sta me briga, bolje da se zaduzimo nego da stezemo kais" - kratkorocno, to izgleda kao bolja opcija - ali je dugorocno ubica.

Sve polazi iz drustva, naroda, gradjana - kako hocete. Jer upravo oni i njihovo ponasanje oblikuju vlast i prioritete te vlasti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no05.05.2010. u 17:26 - pre 170 meseci
Ako se desi slican scenario sa Spancima i sa kim jos, onda je cena EU jedinstva skupa.

Nesto ce morati menjati, ali kako su jedva provukli wannabe EU Ustav - nema sanse da lako donesu neku stroziju kontrolu clanica.
Boze moj, drzavni suverenitet je u pitanju.

U svakom slucaju, bice cupavo za Balkan.
Vec vidim face u Briselu, kad su dobili zahtev za kandidaturu od zemlje koja skoro celu dekadu krije budzetski izvestaj.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci su rasisti jer nece da pomognu Grckoj - oh how yes no
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112298 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.