Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk

elitemadzone.org :: AutoZone :: Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk

[ Pregleda: 4120 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dial-up.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk17.04.2010. u 19:54 - pre 169 meseci
Kada je motor hladan, ne cuje se nista. Kada se zagreje, cuje se tup zvuk slican kao kada nije pravilno podesen zazor ventila (tupi udarci u pravilnim razmacima u zavisnosti od broja obrtaja motora). Mehanicar je promenio ulje, posto ga nije bilo dovoljno, a ventili su sa hidraulicnim podesavanjem zazora - pa je on sumnjao na nedostatak ulja. Sada sa normalnim nivoom ulja i dalje se cuje taj zvuk kada se motor ugreje. Svecice nisu zamascene i motor super radi. Na leru je miran i dobro ubrzava u voznji. Mehanicar kaze da ne brinem.

Pazljivo sam slusao da bi utvrdio lokaciju sa koje se cuje. Kada se skine cep za dolivanje ulja i poslusa kroz otvor, zvuk se ne pojacava pa mislim da izvor nije nista oko ventila. Zvuk se najjace cuje sa donje strane u motoru (iz kartera), sa strane prema menjacu.

Da li uzrok moze biti nesto oko klipnjace i cilindra ili je nesto lose sa radilicom?

Auto koristim za duze relacije (po 1000km u jednom pravcu po Evropi) pa mi nije svejedno da mi se motor pokvari negde van Srbije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk18.04.2010. u 11:10 - pre 169 meseci
promeni mehaničara.... skini crevo "iberlaufa"... izmeri kompresiju.... biće ti sve jasno
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk18.04.2010. u 13:13 - pre 169 meseci
Da, da, treba da promijenis majstora... pa nije on tu da ti govori da ne brines ili da brines... neka to napravi da se ne cuje nista sta god da je...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dial-up.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Re: Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk18.04.2010. u 14:06 - pre 169 meseci
Pokusacu u toku nedelje da izmerim kompresiju po cilindrima.

Hvala na savetima
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dial-up.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Re: Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk21.04.2010. u 11:52 - pre 169 meseci
Kompresija je ujednacena po cilindrima. Od 13,8 do 14,1 bar. Dva puta sam merio.

Svecice su podjednako potrosene i ciste. Nijedna nije zamascena.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Seat Cordoba 1.4 - APQ motor - cuje se tup zvuk

[ Pregleda: 4120 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.