Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

electricity saving box, mit ili stvarnost

[es] :: Elektronika :: electricity saving box, mit ili stvarnost
(Zaključana tema (lock), by veselinovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 59004 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 11:45 - pre 168 meseci
Cek, de begate, pa ovo mora prvo da se doslovce opise i razjasni, vratite se na ovu sliku http://www.elitesecurity.org/p2618370 jel, pa onda u skladu sa postavljenim pitanjem da li je prevara na slici. Jeste bre, gde jos dve neonke vuku famoznih 5 i 3 ampera, jer smo mi bas toliko blesavi da nevidimo, da zice nisu nigde povezane sa amper kljestima!
Ako postoje oni koji ce da zazmure kako to nije vazno od nas koji se bar nesto razumemo, onda svaki komentar je uzaludan, samim tim i ko nije strucan ova slika totalno zaglupljuje i onaj koji nikad nije imao dodaira sa ovako necim slicnim, pogotovo to nece shvatiti MARKETING koji samo zeli da uvali nekome robu, na osnovu onih boljih i kvalitetnijih bokala za vodu...
Jao vidite taj prilozeni PDF koji je postavljen predhodno, de sta tih 5KHz-3GHz
A tek ovo, nema sanse ni da proveris.
Address : Chenwu Industrial Zone, Houjie Town, Dongguan,
Guangdong, China
Tel: 86-769-85935656 cik pitaj da razumes nesto
Ovo je za svaku osudu za ovaj proizvod.
4.2. Radiated Emission Test
RESULT : Pass
Test Procedure : EN 61000-6-3:2007
Frequency Range : 30 to 1000 MHz
Test Site : 966 Chamber
Gde nadje ovu tabelu, verovatno su smrsili konce sa nekim RF komponentama pa ajd kad vec obicna raja ne razume, strucnjaka je nedovoljno da vas uvere suprotno.
Test Data
EUT: ENERGY SAVING DEVICE Temperature: 25.3℃
M/N: LTT3638 Humidity: 55%
Test Mode: On Atmospheric Pressure: 101.51kPa
Test Engineer: Leo koji si mi pa ti?
Frequency
MHz
Antenna

Remark: The worst emission was detected at 875.84MHz ej bre di ces tude with corrected signal level of
31.00dBμV/m (Limit was 47.00dBμV/m) when the antenna was at Vertical Stvarno? i po horizontali moze A?
polarization and at 1.1m high, the turn table was at 120°.
Notes: 1. All the readings were Quasi-Peak values.
2. Emission
Nemoj vise molimte, malo se vise obrazuj ako ces nesto da tvrdis da je tako, bacio si pare na ove budalastine!

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 08.07.2010. u 13:32 GMT+1]
 
+1

RF MasterX
RS

Član broj: 258871
Poruke: 197

Sajt: www


+16 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 13:11 - pre 168 meseci
Jaoj pola sata sam se valjao od smeha kad sam video
onaj dokument Horn Antene,
RF Kablovi i Spektrometri

ali i drvene daske izdignute 80cm od zemljeeee

A onaj "Krofna" Instrument ne treba ni komentarisati, jer on bi
se eventualno mogao upotrebiti za proveru dal kroz neki provodnik
tece AC struja, eventualno zato jer se zica mora promaci kroz
"krofnu", jer taj instrument meri indukovanu ems u "krofni"
a rezultat ce varirati mrdanjem zize, pomeraj za samo jedan stepen
moze drasticno promeniti brojke.


@magsavers
jel ti zaista zelis da saznas jel tvoj saver funkcionise ili ne?

Opisacu ti jedan jednostavan metod kako mozes testirati
ukoliko zelis.

[Ovu poruku je menjao RF MasterX dana 08.07.2010. u 14:39 GMT+1]
 
0

magsavers
Petrović Petar
manager, top shop

Član broj: 260599
Poruke: 40
95.180.17.*



Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 13:52 - pre 168 meseci
1. Ja uopste ni jednog trenutka nisam tvrdio da taj mali, monofazni uredjaj radi ili ne.
2. Test report nije lazni jer to nikada ne bi uradila firma koja je narucila testiranje. Sve sto vidite u izvestaju je samo uobicajena procedura koja mora da se obavi da bi artikal dobio sertifikat CE (i jos sta treba), da bi mogao iz Kine da se izveze u Evropu. A da je lazni dokument (da nije u registru sertifikata) onda ne bi mogao nigde da vazi - prosto.
3. TV Luster (firma od koje sam kupio mali uredjaj) je ogromna firma sa velikom reputacijom u celom svetu. Bavi se trgovinom raznih TV artikala, prodaju razne artikle, ali ne podvaljuju sa laznim setrifikatima i testovima.
4. A po pitanju reklame: Kada bih znao da uredjaj sigurno stedi bar 5% u stanovima, videli bi onda sta je reklama (TV, radio, bilbordi...), ovako na forumu sam jer volim a ne da se reklamiram.
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 14:05 - pre 168 meseci
Cek cek, sad ces videti komentare nece ti se svideti, meni je vec pozlilo od tvog predhodnog PDF dokumenta!

u 12:45 predhodni moj post je dovoljan za ovo na 50HZ a ne 50MHZ ili 585MHZ ne da nema veze, nego si ti debelo omasio da se uopste bavis sertifikatima, sigurno je namerna greska jer i ne razumes, a potrebna ti je zbog komercijale i propisa, samo de nadje bas ovaj pogresan...
Znas sta bi bilo najbolje za tebe, svu robu sa takvim sertifikatom prodaj nekoj veliko-prodajnoj ustanovi, resi se bede pa da diskutujemo ovde kao strucnjaci, ovo je vec zrelo za katancenje.

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 08.07.2010. u 15:18 GMT+1]
 
0

Kapetan Maks
Vladimir Maksimovic
Vazduhoplovna Akademija
Beograd

Član broj: 258126
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 17:01 - pre 168 meseci
Ja se izvinjavam robertu što sam ga ućutkivao. Nisam letač, već padač; moj stari ima običaj da kaže: "Ma koliko visoko leteo u životu, na kraju ne ideš dalje od zemlje". Živa istina.

Nego, moje pitanje je:
Ja sam prošle i ove godine otvarao Jugodent -ov ventilator da ga osposobim za leto (radi dok ovo kucam). U njemu sam naišao na 3 ili 30 mF kondenzator u metalnoj "konzervi". Jel to služi za kompenzaciju faze???
 
0

RF MasterX
RS

Član broj: 258871
Poruke: 197

Sajt: www


+16 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 19:15 - pre 168 meseci
Jeste kapetane za kompenzaciju, nego jesli li ti procitao temu

i nemoz se tek onako odprilike reci, "ovaj kondenzator ce kompenzovati sve"
verovatno hoce nesto u nekom specificnom slucaju ali ne u svakom

u tvom ventilatoru je to precizno odredjeno (samo mislim da si pogresno procitao
vrednosti kapaciteta)

aktivna snaga je snaga koja vrsi koristan rad
reaktivna snaga ti je snaga koja ne vrsi koristan rad

recimo imas induktivni potrosac cija je prividna snaga 100W
a cos(fi) mu je npr. 0.9

to znaci da mu je aktivna snaga 90W

jer je Aktivna snaga = Prividna snaga * cos(fi)

reaktivna snaga onda dodje ovako:
reaktivna snaga = kvadratni koren iz (prividna snaga na kvadrat) - (aktivna snaga nakvadrat)

pa ti za ovaj primer r. snaga 43 VA reaktivnih

i kad oces da je smanjis reaktivnu snagu ti stavis kond
a njegovu snagu kako ces izracunati vec sam rekao u
nekoj predhodnoj poruci.

ali ono sto nemozes kondom povecati to je korisna snaga.
vec ako stavis preveliki kond on ce praviti potroshnju jer
kroz njega teche struja.

jel ti sada jasno kapetane.


 
0

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
212.178.225.*



+28 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 20:14 - pre 168 meseci
@Kapetan Maks
Pazi samo da ne 'geknes' o pistu k'o jedan 'padac'-veciti porucnik u Nis.

Elem, ta koncerva od 3 ili 30 uF moze da bude i kondenzator pomocne faze, ako ti je motor ventilatora monofazni. Npr. motor kompresora Samsung klimavog uredjaja ima 35 uF na pomocnoj faci i oko 5 uF na pomocnoj fazi ventilatora.

Kompenzacije - NAJO
 
0

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost08.07.2010. u 21:30 - pre 168 meseci
pitam se zasto se na ovoj test slici ne vidi deo sa neonkama tokom testiranja :) naprotiv, cenim da su amper klesta relativno precizna, ali ne prikazuju koliko fluo cevi je u postolju u slucaju br 1 a koliko u slucaju br 2 , posto su izmerene struje 0,586 A - ekvivalentna potrosnja za od prilike dve cevi snage po 60W i u drugom slucaju 0,277A , opet ekvivalentna potrosnja za od prilike jednu cev snage 60W , uz greske pri merenju i budjavost instrumenta - prihvatljiva racunica , ali IZVADILI SU JEDNU FLUO CEV U SLUCAJU 2 IZ LEZISTA , SVAKO KO I MALO IMA DODIRA SA ELEKTRIKOM BI OVO SHVATIO , CISTA PREVARA !!!

i da ima ova sprava nekog uticaja na stara brojila, pitam se kakav ce uticaj imati na nova - digitalna :)

kad smo vec kod "ustede" (kradje) struje, pre bih preporucio onima kojima brojila ne ocitavaju reaktivnu energiju, nwk stave na svoju instalaciju jedan motor od 6KW pa nek im taj motor okrece generator snage 6KW, i nek sa generatora trose struju, a brojilo ce registrovati mozda 200W koje motor pretvara u toplotu , tj 200W aktivne energije koje motorce trosi :)
 
0

magsavers
Petrović Petar
manager, top shop

Član broj: 260599
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 08:37 - pre 168 meseci
Ako je Peca 26000 u pravu da Test Report nije ispravan tj. da je montiran to je ogroman skandal. Ja sam dobavljaca proverio preko Kineske PK i Kineske ambasade i dobio sam uveravanja da je kompanija prvoklasna. Usput sam preporuke dobio i od firme koju zastupam u Srbiji (takodje Kineska firma). Meni po propisima nikako nije potreban Sertifikat dobavljaca tacnije po propisima za ovaj artikal nije potreban nikakav sertifikat a dobio sam ga zajedno sa artiklom (uobicajena procedura). Test moze i da se proveri preko preduzeca ,,kvalitet Nis,, samo bi to sigurno kostalo a to sigurno necu da placam jer Peca kaze da sam ja ili neko drugi izmislio Test Report. A da se ne razumem u elektroniku to je tacno, razumem se u druge stvari a ono sto ne znam pitam. Posebna je glupost kada Peca kaze da je moja namerna greska sto se bavim sertifikatima. radi istine: ,,Tema je Saving Box mit ili ...,, neko je komentarisao, neko je zakacio semu a ja sam zakacio ,,Test Report,,. Imao sam taj PDF i zasto ga ne bih podelio sa nekim koga vec zanima ova tema?
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 08:54 - pre 168 meseci
Pazi ovako ti se bavis marketingom, to je sad jasno, to je samo potvrda da taj uredjaj ne moze napraviti smetnje po CE standardu, tebi kao kupcu ili prodavcu to nije vazno ali to nisu tehnicki detalji za taj uredjaj, jasnije receno nemamo o cemu da diskutujemo o tehnici jer je to obicna prevara!
Imas tu kolege koji su potvrdili da je prevara, a ti da bi atestirao uredjaj trebas da das pare, mislim za nase podrucje, mi nismo u EU to sigurno znas...
Napravi svoj sajt ili plati reklamu ili kako kazes ti si TOP SHOP pa bavi se dalje time ja nemam nista protiv ali ne ovde, ovde je samo elektronika i to sto je unutar uredjaja!
 
+1

magsavers
Petrović Petar
manager, top shop

Član broj: 260599
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 10:33 - pre 168 meseci
Ja se bavim trgovinom i zastupanjem (naravno i marketingom). Nisam onaj Top Shop sa TV-a (ne bih imao nista protiv) vec firma koja koja se tako zvanicno zove i radi 20 godina sa vise ili manje uspeha. Mene je zanimalo da saznam sto vise o uredjaju i kada sam video temu obradovao sam se. Ako si Ti (ili bilo ko drugi} utvrdio da je Saving Box (ili neki slican uredjaj) prevara, meni je to super. I ja sam sumnjao da nesto tako malo moze da bude efikasno. Glupo je jedino sto se ljutis na mene a ja sam hteo da doprinesem temi i da saznam po nesto a ne da se reklamiram.
 
0

Kapetan Maks
Vladimir Maksimovic
Vazduhoplovna Akademija
Beograd

Član broj: 258126
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 10:36 - pre 168 meseci
Master, hvala, sve mi je sad jasno.
Zanimljiva tema, nema šta, za filozofiju dušu dala. Ovo samo eksperiment može razrešiti: da se na nekom induktoru izmeri aktivna i reaktivna snaga sa i bez konda za kompenzaciju, ali snaga da bude dostavljena SA GENERATORA, ne sa mreže (ko zna kolko je mreža već poremećena). Onda ćemo tek videti ima li uopšte smisla ovaj sistem čuvanja energije. Na papiru (ekranu) ima smisla, ali u praksi...

Ja razumem da je ova tema o konkretnom uređaju, ali pošto tako mala kutijica je po mom mišljenju samo parazit koji crpi struju iz mreže, mislim da bi trebalo i da smislimo neki uređaj po tom principu koji bi funkcionisao po tom principu i za koje potrošače bi vredelo.

P.S. Pošto generator troši gorivo i na reaktivnu snagu, potrošnja bi verovatno bila manja...
 
0

magsavers
Petrović Petar
manager, top shop

Član broj: 260599
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 13:26 - pre 168 meseci
http://open4energy.com/forum/h...olphin_smart_electricity_saver
Evo ovde je lepo objasnjeno. E sad za Pecu pitanje? Da li bi on ovo zakacio ako zeli da se reklamira a usput da je i uvezao sokocalo kako neko rece?
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 14:10 - pre 168 meseci
Slabo se ja u to razumem, mislim na marketing, nisam adekvatan sgovornik za te stvari.
Probaj ja ti u svakom slucaju zelim uspeh.
Pozdrav
 
0

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
212.178.235.*



+28 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 14:36 - pre 168 meseci
@magsavers:
Bas mi je drago sto si postavio tako dobar link, precesljaj taj sajt malo bolje pa ces videti svojim ocima da za skoro sve "proizvide" koji su uzeti u razmatranje stoji fraud

Da se ne ponavljam, ali nekima to mora, i to po vise puta.

Domacinstvima se ne obracunava reaktivna energija (koju inace elektrane moraju da proizvedu - potrebna je potrosacima, motorima), tako da kojekakve skalamerije koje se turaju u uticnice kod takvih potrosaca sluze samo za stvaranje profita uvozniku/distributeru.

Industrija je sasvim druga 'fela' potrosaca i kao takvima se obracunava reaktivna utrosena energija. Prosta matematika izgleda 'vako: ukoliko je nekom pogonu za normalno funkcionisanje potrebno 100 VA i 50VAR, distribucija lepo naplati 100VA po ceni od 1 necega, a 50VAR po ceni od 4x1 necega posto kroz svoj distributivni sistem mora da 'progura' 100 + 50, a isto toliko mora i proizvodjac da isporuci). Upotrebom uredjaja za kompenzaciju se Cos Fi 'nateruje' da bude sto blizi 1 kako se ne bi placala papreno skupa reaktivna energija.

'Turanje' reaktivne energije u kojekakve 'kondenzatore' i ispustanje iste natrag prema potrosacima je cista glupost koja moze da prodje samo kod 'pametnih' amera, a i tamo domacinstva nemaju VAR metre, al' sta ces, ovce su za sisanje.

Sto se Atesta iz jednog od tvojih prethodnih postova tice, potpuno je regularan i potvrdjuje CE Conformity i jos sto sta, jedino sto nije vrseno merenje USTEDE

BTW, imam 4 slepera proslogodisnje magle, imas li kome to da izvezes?
 
+1

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost09.07.2010. u 18:22 - pre 168 meseci
Ocigledno da se stvari jos nisu razjasnile,
Citat:
Sepa011:,,,,,imam 4 slepera proslogodisnje magle, imas li kome to da izvezes?


-4 Slepera ? --Pa ko ce To da istovari ???

Makar da su neke Elektronske ploce,pa ajd,



 
0

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.rs
Via: [es] mailing liste



+12 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost10.07.2010. u 06:49 - pre 168 meseci
Pre ce biti 3uF jer Jugodent je pravio te ventilatore sa regulacijom brzine
(za farme a i plafonske). Osnovna namena je zakretanje (pomocne) faze motora
a kompenzacija je kolateralna korist.
pozdrav Lala 021
;;
>
> __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus
> signature database 5253 (20100705) __________
>
> The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.
>
> http://www.eset.com
>
>
>
 
0

RF MasterX
RS

Član broj: 258871
Poruke: 197

Sajt: www


+16 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost10.07.2010. u 07:51 - pre 168 meseci
@robert63 je rekao "Ocigledno da se stvari jos nisu razjasnile".

To isto i ja kazem, ali to je zato sto pojedini ucesnici odbijau
da stvari kazu oko kakve one jesu, pa cak ima meshanje zaba i
baba.

Prvo da krenem od one moje prve poruke i da do kraja razjasnim.
Rekao sam da ce taj kond. trositi 103W, zato jer sam hteo
pojednostaviti ovima koji nerazumeju da se od nishta ne moze dobiti
nesto, planirao sam dodati jos objasnjenja, ali neko me preteche i
reche da se ta energija brojilima ne meri, tacno ne meri se, pa taj
jedan kond. koji se ne meri nije ni bitan, na kraju krajeva, ali sta je
bitno? E bitno je ono sto se nesme izostaviti a to su recimo 10000
ili 100000 takvih kond.-ova koji mogu biti prikacheni na mrezi i sta
ce mo onda? A? A situacije u kojima on predstavlja nedovoljnu
kompenzaciju? A situacije u kojima on predstavlja "prekompenzaciju"?
Sve su to pitanja na koje treba dati adekvatan odgovor.

Takodje treba misliti i o vrlo cestim situacijama gde on u kombinaciji
sa drugim potrosacem predstavlja potrosac ciju ce potrosnju brojilo
meriti.

Takodje treba misliti o situaciji koju je pomenuo @Veselinovic, a to
je situacija kada on kolo moze dovesti u rezonancu.

Sta ce mo sa svim tim? A?

A onaj mali procenat slucajeva gde ce on predstavljati kompenzaciju
u opste nije sporan, ali to je isto kao kad bi ste rekli sledece:
ovo palidrvce sa lepkom za muve na svom vrhu ce hvatati muve,
pa, verovatno da hoce, nekad ce sleteti jedna na njega i to je to
ali ne znaci nuzno da ce to uvek biti slucaj.

Sto se tice @magsavers, ako cemo posteno govoriti, njega su zeznuli
tako sto sto su mu rekli da ovaj uredjaj stedi energiju i podmetnuli mu
dokumente koji ne pokazuju nista o stednji vec test o uticaju ovog uredjaja
na druge i drugih na ovaj uredjaj, medjutim ako cemo izvesti analogiju iz ovih
testova, to bi bilo kao kada bi smo testirali kakav uticaj krompirove zlatice
imaju na coveka, ili kao kada bi smo testirali kakav uticaj cvetanje belih rada
ima na prijem satelitskog TV programa. Mislim moze, ali cemu bi sluzio takav
test. Pa je zato onaj dokumenat u najmanju ruku smeshan. Prosta stvar
on je nasao nesto na net-u i mislio je da je to to. Ne branim nikog ali ako
se pogleda njegova prva poruka stice se takav utisak.

zato okanite se PowerSavera je u industriji struchjaci vec resavaju problem
kompenzacje, i vrednost kapaciteta kondenzatora varira od slucaja do
sluchaja a ne ovako gde izgleda pokusavaju reci da je taj kond. magican
i univerzalan.

Pozdrav.


 
0

magsavers
Petrović Petar
manager, top shop

Član broj: 260599
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost10.07.2010. u 08:53 - pre 168 meseci
Firma koja mi je prodala G-ner-G savers verovatno nema pojma da li uredjaj radi ili ne. Oni su medju 4 najveca distributera robe za internet i TV prodaju i ja, da bih odrzao kontakt sa njima do nekih boljih vremena, s vremena na vreme kupim par stotina necega cisto da ostanemo u kontaktu. A usput G-ner-G im je medju top 10. najvecu korist od svega toga ce imati ipak potrosaci jer sada kada sam ja kupio verovatno ovi veliki koji se reklamiraju preko TV nece da ulaze u taj artikal (inace bi ceo Pink grmeo od G-ner-G ili saving box-a).
E sada: ako bi Sepa, Robert ili bilo ko pogledao pismo koje sam zakacio pre tri dana (Martinovo pismo) i video sta u njemu pise i da li su to gluposti. Da napomenem da taj tip nema bas nikakvog interesa da mene ubedjuje u bilo sta, jedino ako je lud.
 
0

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
212.178.234.*



+28 Profil

icon Re: electricity saving box, mit ili stvarnost10.07.2010. u 09:21 - pre 168 meseci
Nije lud, i on je trgovac
Prikačeni fajlovi
 
+1

[es] :: Elektronika :: electricity saving box, mit ili stvarnost
(Zaključana tema (lock), by veselinovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 59004 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.