Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja

elitemadzone.org :: MadZone :: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19879 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 10:03 - pre 169 meseci
Da li uopste imate predstavu kako je nastao Engleski jezik, posto ste tako veliki lingvisti. I da li znate koji procenat latinskog ima u korenu engleskog jezika? Zasto onda ne izmislite Srpske reci za matematiku, fiziku, hemiju i filozofiju. I televiziju, i epizodu.

A "data" je inace Srpska rec. Pa tako imamo nasu autenticnu "datoteku".
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 10:21 - pre 169 meseci
Ko to "vi"?

Ljudi iznose svoja misljenja koja su nekad slicna, a nekad ne.
Zasto nazivas cinicno ljude "velikim lingvistima", ako imaju drugacije misljenje od tebe?
Mislis da si ti "veliki lingvista" jer znas koji procenat latinskog ima u korenu engleskog jezika?

Just Chill Out Man.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 10:41 - pre 169 meseci
Veliki lingvista bi morao da zna da se "engleski" i "srpska" pišu malim slovom.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 11:08 - pre 169 meseci
Ma iznerviralo me malo, kao, eto mi smo fini, a ostali su pokvareni, i iskvarise nas jadne, svojim psovkama. I kako sad za neke globalne pojave koristimo strane reci. A koristimo i one iz antickog doba. Taj pristup me malo nervira, kao " Oh, Boze, vidi ih kako pisu, uzas jedan, celava im slova." Pa nek izmisle onda programski jezik sa cirilicnim kodovima. Iritira malo to izmisljanje nebuloznih prevoda, koji su gori od autenticnih reci.
Koliko godina su ucili ljude u komunizmu, da su svi ostali narodi glupi, zato sto imaju kretenske jezike, a mi eto citamo kako pisemo. A koliko divnih knjizevnih dela je napisano na tim idiotskim jezicima. Staro-slovenski je bio melodicniji. Izvinjavam se sto sam se iznervirao. Nervoza? Isto nije Srpska rec :P. A i ovi smajliji nisu. Da ih pisemo cirilicom? : D

Najbolje da svi pricamo arhaicno, kao sveti Srpski seljak, kao u onim serijama, Baba se ceslja. Serija? Opet strana rec. :D
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 11:13 - pre 169 meseci
To se moze napisati i bez Argumentum ad hominem.

A ovaj deo o komunizmu je neistina, jer su se tada ucili i ruski, engleski, francuski i ostali jezici.
I gledali americki filmovi i slusale vesti na jezicima manjina i narodnosti.
I citao Hemingvej i Sekspir i Balzak u skoli.

;)
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 11:25 - pre 169 meseci
Pitaj koga god hoces seljaka koji je ziveo u to doba, koji je najkvalitetniji jezik na svetu, i reci ce ti da je Srpski, zato sto mi jedini na svetu citamo kako pisemo. Ajde ako hoces da idemo zajedno da napravimo anketu, ja garantujem procenat 99,99%.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 11:32 - pre 169 meseci
Napravi isti intervju sa seljakom u Nemackoj i recice ti da je nemacki najbolji.
Ili bilo koja druga zemlja.

I kakve to veze ima sa komunistima?
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 11:38 - pre 169 meseci
U pravu si samo u jednom. Komunisticka sujeta, i nacisticka, imaju bliskosti. A u moderno doba nijedan Nemac se nije oslanjao na tudju propast, davao joj ekvivalent svog napretka. "Amerika i Engleska, bice zemlja proleterska". Ta mrznja, gusenje dinamike jednog jezika, je samo atavizam od komunizma. Ista situacija je i sa jezikom, kada ovde neko pominje: " Oh, boze kako oni psuju..jaoo..".
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 11:57 - pre 169 meseci
O cemu ti pricas, covece? :D

Bojim se da si isprojektovao svoj stav o komunizmu na problem koriscenja tudjica. Kao sto i obicno radis na svakoj temi i to prilicno uspesno - da ti pravo kazem.

Poenta je bila da ce ti svaki "seljak" (kako si nazvao, predpostavljam da si zeleo da time navedes neku osobu koja ima slabije formalno obrazovanje) reci da je njegov jezik najbolji, jer se njim najbolje sluzi i ne poznaje druge jezike.

To ce ti reci japanski seljak, srpski, nemacki, eskimski.
To nema veze sa komunizmom ili nacizmom.

Dao sam ti argumente o odnosu SFRJ prema drugim jezicima, dok ti opet pises o mrznji.
Kako je onda bilo moguce da se tokom '70tih -ako se ne varam- u nekoj bg gimnaziji sprovodi eksperimentalni program na francuskom?

I na kraju, ti ljudi na forumu su vise manje naveli razloge zasto se ne slazu da imaju tudjice u svom vokabularu. Ti si im dodao kako je to posledica komunizma i onda bez i jednog argumenta nastavljas da siris u offtopic.

 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:04 - pre 169 meseci
Citat:
Isak666
Poenta je bila da ce ti svaki "seljak" (kako si nazvao, predpostavljam da si zeleo da time navedes neku osobu koja ima slabije formalno obrazovanje) reci da je njegov jezik najbolji, jer se njim najbolje sluzi i ne poznaje druge jezike.

To ce ti reci japanski seljak, srpski, nemacki, eskimski.
To nema veze sa komunizmom ili nacizmom.


Zasto sad izvrces stvari? I kako uopste mislis da uspes da ih izvrnes? Opste je poznata cinjenica da su ovde ucili i ljude i decu, da su ostali jezici glupi, zato sto pisu dva slova a izgovaraju jedno, ili obratno. Da li postoji covek u ovoj zemlji koji to ne zna? Da te citiram - O cemu ti pricas covece? Nema veze s komunizmom? Offtopic?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:12 - pre 169 meseci
Citat:
boxxter: Opste je poznata cinjenica da su ovde ucili i ljude i decu, da su ostali jezici glupi, zato sto pisu dva slova a izgovaraju jedno, ili obratno. Da li postoji covek u ovoj zemlji koji to ne zna?


Opste poznata cinjenica kome?

Evo temu citaju i drugi, pa cemo saznati koliko je tvoja premisa o opste poznatoj stvari tacna, a na osnovu nje i dalji zakljucci.



SFRJ je forsirala ruski u odnosu na druge jezike, ali to je daleko da je "ucila i mrzela" druge jezike - da sad ne kopiram predhodne moje postove i da se ne ponavljam.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:27 - pre 169 meseci
Citat:
Pa da, mnogo je bolje da ostane nasa domaca " ebem ti cer", ili "ebem ti dete", to su mnogo pristojnije psovke.


Ja ne znam ni jednu pristojnu psovku. Ovu našu domaću u kojoj se "ebe" hrast, izvinjavam se cer, nisam ni čuo do sada:) Ljudi koriste psovke onda kada nemaju ništa pametno da kažu. Negde sam pročitao lepu izreku na engleskom - Swearing is a tool of a fool, ili na srpskom - Psovanje je sredstvo budala. Srpski jezik ima previše psovki, samo nam još fale i one na engleskom. Inače, ako se nije moglo zaključiti iz mog predhodnog javljanja smatram da je engleski jezik bolji nego srpski jer je jednostavniji i kao takav i treba da bude svetski jezik. Mene jednostavno zamara kada čitam neku mešavinu engleskog i srpskog ispisanu pogrešnim slovima. Anglofilija jeste deo nečeg većeg, to je želja prosečnog, običnog, nezanimljivog čoveka da prida sebi neku važnost oponašanjem nečega što je u tom trenutku moderno. Što se tiče komunizma, pa bolje je pričati o komunizmu nego psovati. Mogla bi to da bude dobra vežba za odvikavanje od psovanja, ako neko nema ništa pametno da kaže, on umesto da psuje može da počne priču o komunizmu.

Citat:
A ako je sistem instaliran samo sa stranim jezikom i naš nije dodat na listu? Ili ako se ima tastatura sa stranim rasporedom? Kako ćeš onda koristiti alt+shift?


Da li je moguće da više od polovine korisnika na Internetu koji govore srpskim jezikom ima sistem bez podrške za našu latinicu i ćirilicu? Sva sreća da sistemi nisu instalirani sa hebrejskim pismom. U stvari možda i jesu samo ti korisnici sada ne mogu da komuniciraju sa nama!
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:34 - pre 169 meseci
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:37 - pre 169 meseci
Citat:
Ovu našu domaću u kojoj se "ebe" hrast, izvinjavam se cer, nisam ni čuo do sada:)

Evo problema u komunikaciji, usled kucanja bez kvačica :))))
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:37 - pre 169 meseci
Citat:
Isak666: Opste poznata cinjenica kome?
Evo temu citaju i drugi, pa cemo saznati koliko je tvoja premisa o opste poznatoj stvari tacna, a na osnovu nje i dalji zakljucci.



Citat:
Lazar-I: Ovu našu domaću u kojoj se "ebe" hrast, izvinjavam se cer, nisam ni čuo do sada:)



Ja bih najvise voleo da se javi neki kao ti, Isak666, i da potvrdi da nisu tako ucili ljude, pa da probamo da sakrijemo slona ispod tepiha. Ali i ako ga sakrijemo, opet ce da mu viri njegov ogromni slonski buljson. Lazaru stoji smajli na kraju recenice, a ako stvarno nije cuo nikad tu psovku, onda mi zivimo u razlicitim dimenzijama. A mene pre neki dan ubedjivao klinac, komsija, kako su ostali glupi zato sto izgovaraju dva slova, a pisu jedno, dok je njegov cale sve to potvrdjivao, i zavrsio na kraju sa: "jeste, dete im ebem".
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:37 - pre 169 meseci
Citat:
Lazar-I: Anglofilija jeste deo nečeg većeg, to je želja prosečnog, običnog, nezanimljivog čoveka da prida sebi neku važnost oponašanjem nečega što je u tom trenutku moderno.


Mislim da se ne moze jednaciti trend da se na tv-u koriste reci engleskog porekla u opisu nekog dogadjaja (sto je najcesce - fashionweek, jam, workshop, statijaznam) i izrazi koje se koriste na netu, posebno u forumskoj nekoj zajednici (tipa wtf, imho, lol i statijaznam).
Jer ovo drugo je nastalo u jednoj totalno specificnoj sredini gde dolaze ljudi sa totalno razlicitim jezickim/kulturnim/nacionalnim poreklom vrlo lako u kontakt i cilj je da se sto lakse sporazumeju i da neke reci koje se cesto rabe sto funkcionalnije izraze uz otezavajucu okolnost neta, kao medija kroz koji nije lako nijansirati reakciju/osecanja i jos da budu nekako standardizovani i lako prepoznatljivi razlicitim ljudima.

Licno, nemam problem ni sa celavim slovima ni sa stranim recima, niti bi koristio neki izraz samo zato sto je srpskog porekla, a da mi nije blizi "srcu" ili jeziku.

@boxter

Opet ti svoje licno iskustvo predstavljas kao opste poznatu stvar?
Kad je to komunizam ucio ljude da je los engleski ili francuski?
U pauzama izmedju casova tih jezika u skoli ili posle filmova iz Holivuda u bioskopu?
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:42 - pre 169 meseci
Daj nek se jave jos neki koji tvrde da to nije opste poznata stvar, daj da uguramo tog slona ispod tepiha. Nema veze sto viri buljson. Ne vidi se mnogo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:46 - pre 169 meseci
Putem cega je to ucio komunizam, ako nije putem skole i medija ili blokadom putovanja u inostranstvo ili zabranom izdanja nekih knjiga?

 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:51 - pre 169 meseci
Putem svakog casa u skoli, u kojoj je, u svakoj ucionici stajala Titova slika, dok su na svakom casu nastavnici ucili decu: "Ovo je Tito i Jugoslavija, a ovo su ostale retardirane zemlje, koje pisu jedno slovo, a izgovaraju dva. Zato ce oni da propadnu, i oni su glupi. A mi smo napredniji. Mi kupujemo usisivace u Trstu, i putujemo gde hocemo."
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja05.05.2010. u 12:54 - pre 169 meseci
A sad imamo njihove naslednike, koji su pored svih divnih ljudi sa formalnim obrazovanjem, svojim laktovima i buljsonima isplivali, da nauce decu kako je neprihvatljivo da kazu " folder ", nego treba da kazu " datoteka ". Zato sto je ta hibridna rec ispravna, i autenticna, Srpska.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li je masovna posast anglofilije deo neceg veceg i znacajnijeg poremecaja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19879 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.