Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija, dvodnevna poseta, viza?

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija, dvodnevna poseta, viza?

[ Pregleda: 3246 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 14:51 - pre 169 meseci
Ok, treba nesto hitno da otputujem u rusiju na dva dana, ali nisam uopste siguran kakva je situacija sa vizama. Jesu nama ukinute vize za rusiju? Nalazim samo glasine po sajtovima, sajt ambasade nema uopste a konzularno odeljenje ambasade radi do 12 :(

I kad sam vec tu kako najbrze stici od Sheremetyeva do centra moskve? Metro?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 14:58 - pre 169 meseci
Za nosioce biometrijskih pasoša Republike Srbije važi odredba o bezviznom ulasku u RF do 30 dana, uz obaveznu registraciju kod nadležnih organa RF u roku od 3 dana.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 15:04 - pre 169 meseci
Obavezno u kom smislu. Fora je sto moram da odem na jedan dan da instaliram neko cudo od programa, dakle stizem prvog dana uvece, sledece jutro instaliram program i uvece hvatam let nazad. (Ne pitajte me zasto rus ne ume da instalira program). Ako sad ujutro moram da jurim i pandure da se registrujem, to je zesce smaranje.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 15:09 - pre 169 meseci
Ne znam u koji grad putuješ, a pretpostavljam da ti Rus plaća put. A ja ti najiskrenije savetujem da ostaneš bar još tri dana i malo razgledaš okolo. Nećeš se pokajati. Koliko ja znam "registraciju kod nadležnih organa" urade hotelijeri.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 15:23 - pre 169 meseci
ako si u hotelu urade hotelijeri, ako nisi, onda sam, mozes i u posti za nekih 5-6 eura.
u avionu dobijas neki migracioni obrazac koji popunjavas i dajes na carii da ti pecatiraju...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 15:34 - pre 169 meseci
Ne placam ni put ni hotel iz dzepa zato ne mogu da ostanem tri dana, a inace mi je u planu da jendom odem sa familijom u razgledanje, ovo je sad iskrslo da mora da se uradi hitno.

Jel zna neko da mi ne treba radna dozvola za taj jedan dan? Tj ako kazem da je svrha putovanja biznis da li moram da imam neku papirologiju?



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 15:37 - pre 169 meseci
Mozda ti je najbolje da nazoves ambasadu Rusije u Beogradu i saznas informacije iz prve ruke.

Imas kontakt telefone na:

http://www.ambasadarusije.rs/kontakt.php
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 15:44 - pre 169 meseci
Zvao, rade do 12, pa smo u raskoraku. Mogu da ih zovem ujutro ali onda smo vec izgubili jedan dan a stvar je prilicno hitna jer je softver infrastrukturni i pola firme vrti prste dok se to ne zavrsi.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 16:12 - pre 169 meseci
idi i pitaj na granici sta da radis ako ti je hitno.
u sustini, problem moze da ti nastane samo ako te pandur na ulici legitimise i pita gde si se prijavio, ali ti kazi da jos nisi i da ces sutra(u okviru 3 dana)
na kraju, pri povratku jedino na granici, carini mogu da te cimaju, ali zato tamo i pitaj bas kada udjes.
u najgorem slucaju ces otici do poste, dati 5 eura i za 15 minuta zavrsiti stvar...
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?04.05.2010. u 20:52 - pre 169 meseci
Citat:

Danas je stupio na snagu bilateralni sporazum između Ruske federacije i Repubilke Srbije po kome državljani Srbije mogu ući bez vize i 30 dana privremeno boraviti u Rusiji.

Svrha putovanja, moze biti različita – turizam, obuka, školovanje ili posao, odnosno poslovno putovanje. Medjutim, ukoliko se putuje na rad, drzavljanin Srbije mora da izvadi odgovarajuću vizu u ruskoj ambasadi, na osnovu pozivnog pisma upućenog iz ruske Federalne migracione sluzbe...

http://www.informisanje.info/2009/06/u-rusiju-bez-viza/


U nastavku imas tekst sporazuma koji regulise putovanje izmedju Rusije i Srbije.
Zasto bi se maltretirao da vadis radnu vizu za boravak koji traje 24h i instalaciju programa...


 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?07.05.2010. u 02:48 - pre 169 meseci
e aj javi kako si resio problem, da li si se prijavio, da li ti je bila potrebna prijava pri izlasku iz zemlje i sl.
bas me zanima.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?07.05.2010. u 07:18 - pre 169 meseci
E izvinjavam se, put je otkazan. Izgleda da su ipak nasli loklanog rusa dovoljno hrabrog da lupa nextove ili su popricali sa "nije to moj posao" ruskinjom, ne znam jos detalje samo su mi javili da je put otkazan. Vama svima hvala na pomoci i savetima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bg_79
beograd

Član broj: 114460
Poruke: 11
*.rcub.bg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Rusija, dvodnevna poseta, viza?07.05.2010. u 08:35 - pre 169 meseci
Sve je već rečeno ali da prenesem lično iskustvo. Naime pred sletanje aviona dobiju se migracioni listići koji se popune u dva primerka (zgodno je poneti olovku sa sobom). Prijava je potrebna samo ukoliko se ostaje duže od 3 dana i to nema veze sa vizama već za ruskim zakonom jer i Rusi moraju da prijavljuju boravak ukoliko budu duže od 3 dana u drugom gradu. Inače ova prijava je bitna samo ako te zaustavi policija a inače vrlo je mala sansa da te zaustavi policajac ukoliko niste tamne puti, ukoliko jeste šanse se eksponencijalno uvećavaju. I sada ono osnovno, prilikom izlaska iz Rusije niko mi nije tražio prijavu boravka, samo je konstatovala službenica da sam bio turistički i to je to.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija, dvodnevna poseta, viza?

[ Pregleda: 3246 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.