Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti DNS server na windows 2000 server

[es] :: Hosting :: Kako napraviti DNS server na windows 2000 server

[ Pregleda: 2826 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.wilandnet.com.



+1 Profil

icon Kako napraviti DNS server na windows 2000 server07.05.2010. u 01:48 - pre 170 meseci
Dali moze mi neko objasniti kako da napravim sopstveni DNS server.

posedujem domen, koji mogu prebaciti na moju fixnu ip adresu, na kojoj se nalazi trenutno web server i to radi naravno uz koriscenje ispovih dns servera.

Da li sam u mogucnosti dap odignem cisto dns server na nekoj masini sa windows 2000 serverom i mojom statickom ip adresom? Pokusavao sam ali mi nije uspelo ne znam kako da popisem zone tj da kazem serveru da to uradi ili sta vec i sta dalje?

Ako ima neko user frendly uputstvo bi mi znacilo, i ako moze bez aktivnog direktorijuma?

 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Kako napraviti DNS server na windows 2000 server07.05.2010. u 06:31 - pre 170 meseci
Da li si probao nesto od ovoga: http://www.google.com/search?q...:official&client=firefox-a ??
 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.wilandnet.com.



+1 Profil

icon Re: Kako napraviti DNS server na windows 2000 server07.05.2010. u 13:34 - pre 170 meseci
da ali nije bas uspelo, vise ima setovanja po osnovi ADa ali konkretno mi treba da napravim primary dns i sa njega da mogu da vezujem servere u lokalu koji mi se nalze iza staticke IP adrese.
 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako napraviti DNS server na windows 2000 server08.05.2010. u 23:22 - pre 170 meseci
zar niko nema neko frendly manual?
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Kako napraviti DNS server na windows 2000 server12.05.2010. u 23:06 - pre 170 meseci
Citat:
preamable

da ali nije bas uspelo, vise ima setovanja po osnovi ADa ali konkretno mi treba da napravim primary dns i sa njega da mogu da vezujem servere u lokalu koji mi se nalze iza staticke IP adrese.


- Idi po uputstvu, ali umesto AD integrated ti koristi deo uputstva koji nije AD integrated. :-) Kako se posle radi management DNS zone, to je vec druga prica i nisam siguran da ti neko moze ovde u par recenica ispricati.
- Ne znam sta mislis kada kazes da "vezujes" servere u lokalu. Verovatno da budu dostupni preko interneta i to da se razresavanje vrsi preko tvog DNS-a na w2k?
- "botom lajn" je da ti ne bi savetovao da dizes DNS zonu za svoj domen. Postoje gomila DNS hosting provider-a koji to rade za sitne pare, a dobijas uptime koji ti ne mozes nikako sebi priustiti sa jednim(!?) w2k DNS serverom. To pogotovo dolazi do izrazaja ako imas isporuku mail-ova na te servere (tvoj domain). Razlika izmedju nedostupnosti DNS-a i mail servera je ogromna.

 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.wilandnet.com.



+1 Profil

icon Re: Kako napraviti DNS server na windows 2000 server13.05.2010. u 22:12 - pre 170 meseci
da slazem se, generalno ne znam da operisem sa aktivnim direktorijumom pa mi to predstavlja problem, mada projekat sam zamislio ovako, koristim primarni dns nekog kvalitetnijeg servisa a sekundarni da drzim kod sebe
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Kako napraviti DNS server na windows 2000 server

[ Pregleda: 2826 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.