Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

opet zastavini biseri

elitemadzone.org :: MadZone :: opet zastavini biseri

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18034 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon opet zastavini biseri08.05.2010. u 01:42 - pre 170 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...05&dd=07&nav_id=429560

izdvojeni:

Citat:
"Niko nema pravo da radnike naziva neradnicima, jer najveći neradnici su u Vladi Srbije koji su nas i doveli u ovaku situaciju i ne mogu zaposlenima u metalskoj industriji da obezbede posao ", ocenio je Mihajlović.


Citat:
Oni navode da ne prihvataju umanjenje zarada na 60 odsto za zaposlene koji nisu radno angažovani i nemaju posao u fabrici


Citat:
Mihajlović je rekao da su i sindikati i radnici za smanjenje plata, ali ne na 60 odsto, jer je to u visini minimalnog ličnog dohotka, već na 85 procenata od pune plate, kao i da radnici, pre svega, žele da rade.


Citat:
"Određen broj ljudi, negde oko 600 njih, ne dolazi u fabriku, niti na posao i u skladu sa zakonom ima pravo na 60 odsto zarade", rekao je Ljubić.


i posle kazu da ne postoji utopija?
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 02:19 - pre 170 meseci
U Kragujevcu ocigledno postoji utopija. Da li postoje neke podzemne struje ili neka madjija, nije dokazano, ali meni deluje da je tu retko ko od radnika normalan.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 05:38 - pre 170 meseci
eh, pa kad se 50+ godina zivi na taj utopisticki nacin, strasno je bolno da se prihvati realnost... Auto industrija u SFRJ pa kasnije u Srbiji je kao ideja - utopija. Nije imala ekonomsku racunicu za opstanak. A razlika izmedju potroseno/zaradjeno se nadomjestala iz Budzeta i djelila kao neki dohodak tim radnicima. Naravno - radnik je svjestan da to nije zaradio, ali ima tata-drzava koji izdrzava
Ali ko bi se odrekao plate (skoro) ni za sta? Nema boljeg rada od nerada i plate od penzije.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 08:32 - pre 170 meseci
Ludilo.

Alo nema posla za vas.
Razlaz.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 12:20 - pre 170 meseci
Ne znam da li se sećate onog Talijana što je u Ki otvorio fabriku cipela (neke '88. g.) sa sve mašinama i bio spasitelj (ali na kratko, dok ga nisu zaposleni tukli).
Odeeeee čovek sa sve mašinama u Rumuniju i radi i dan-danas.

Tako će i ovaj Fiat...da se pokupi i ciao samoupravljači!

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 15:39 - pre 170 meseci
Ljudi oni su gradili te fabrike...Nisu oni radili za platu kao svi oni su GRADITELJI a plata je bila onako usput! Ne moze njima neko da oduzima ono sto je njihovo. Ludorija prava!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 15:43 - pre 170 meseci
pa i da su gradili i da je njihovo odavnu su oni to prodali sigurnim platama iz budzeta a fabrika ide u minus...

pazi bogati... kada ide u minus fabrika onda je DRZAVINO, a kada drzava proda i nema mesta za lemminge onda je NJIHOVO?

ajde i da se natrtimo odma, ionako ce da traze posle.
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
109.106.237.*



+266 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 15:52 - pre 170 meseci
Šta pričaš bre, ko je gradio?
Cela Srbija grcala da je napravi da bi se gomila lezilebovića igrala "samoupravljača". Da su je sami napravili ne bi je onako uništili i pokrali a valjda bi se potrudili i da to što izađe iz "njihove" fabrike ima neki minimum kvaliteta. A pošto smo je dakle svi gradili i uzimali nam danak da se veštački održava valjda je pravo i svih nas da kažemo "dosta više". Ako ne donosi pare bar ne mora da ih gubi. A kad je tako sravni sa zemljom i daj je (prodaj) nekom ko zna kako se se posluje.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 16:28 - pre 170 meseci
jedno vrijeme je bilo aktuelno:
"Sto NATO ne srusi i ZASTAVU, da se rijesimo bijede"
a koliko vidim, prica ce se obnoviti


Cak i da su gradili, a ne prave profit, fabrika ide pod led. Kakve veze ima dal je pravio jedan ili 35K ljudi - ako ne valja, cao.

Ali cinjenica je da se ljudi ne mogu samo poizbacivati na ulicu. Trebaju im se ponuditi drugi poslovi, koji ne moraju biti iz struke u kojoj su radili. Oni koji su blizu penzije, neka ih penzionisu. Mladji, nek mjenjaju profesiju...
Na zalost (ili srecu) nekih - komunizam je mrtav, a sad smo u robovlasnistvu.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 16:40 - pre 170 meseci
Citat:
Ali cinjenica je da se ljudi ne mogu samo poizbacivati na ulicu.


a zasto ne mogu?
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 17:20 - pre 170 meseci
Ma poruka je bila sarkasticna :) Pazi boga ti privatnik moze tek tako da te izbaci na ulicu a oni se "ne mogu tek tako" izbaciti. Pa izbacite ih tek ovako :)
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 19:53 - pre 170 meseci
Ne mozes ih `ladno izbaciti na ulicu zato sto su to ljudska bica u 35K primjeraka koji vode sa sobom, u prosjeku, jos 3 clana porodice - kapitalizam jeste ali bezdusnost (valjda) nije.
Privatnik moze da otpusti 2 ili 20 ljudi, i nikom nista, ali drzava ne moze da se ponasa na taj nacin jer ima obaveze prema svojim gradjanima - kako ovim sto su otpusteni kod privatnika, tako i ovim koji rade u firmama koje su drzavne ili su do skora bile drzavne. Na stranu sto zakon o zaposljavanju jednako tretira radnika i kod privatnika i kod drzavne firme (bar bi trebao).
Rjesenje - ponuditi ljudima neke druge poslove, prekvalifikacijju, neki socijalni program - nesto sto moze da olaksa muke i ljudima a da ne kosta ni drzavu previse. Uzajmno razumjevanje je kljuc uspjeha a negacija problema onog drugog uvijek vodi u napetost i sukobe. A sukoba ce, koliko ja vidim, vrlo vjerovatno biti.

I samo jos jedna cinjenica koja treba da zabrine gospodu biznismene.
Postovana gospodo - kad svi radnici dobiju otkaze, kad prekinu da se isplacuju plate, kad i oni koji rade budu dobijali 2 kasike pirinca, tad cete i vi, biznismeni, da ostanete bez posla. Jer sa kim cete i kome cete prodati vasu robu/uslugu/prevaru itd ako to ne bude mogao da kupi taj ko je to do sad radio? Mozda cete onda trgovati samo vi izmedju sebe? To treba vas da plasi a ne prica kako radnici traze neka prava.
E da, jos jedna sitnica. Onaj koji je gladan, mozda ce pogledati gdje ima "viska" pa ce doci da se "sam posluzi" - tad alarm, policija, pitbul i doberman, cz99 i te price kako vas nije briga - ne pomazu.

-EDIT-
Cilj svakog normalnog drustva je bogat pojedinac - u sto vecem broju takvih. Jer tad se drustvo moze nazvati ekonomski stabilno. A to ako bogatih ima 1%, 19% na rubu i 80% siromaha je - direktno propast! Za sve pa i za taj 1% bogatih!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 21:29 - pre 170 meseci
Citat:
Ne mozes ih `ladno izbaciti na ulicu zato sto su to ljudska bica u 35K primjeraka koji vode sa sobom, u prosjeku, jos 3 clana porodice


sta mene boli za to, o tome je trebao sam da razmislja, a sto se tice daljeg izdrzavanja porodice, ima gde ce da radi, da crknu gladni nece sigurno.

Citat:
Privatnik moze da otpusti 2 ili 20 ljudi, i nikom nista, ali drzava ne moze da se ponasa na taj nacin jer ima obaveze prema svojim gradjanima - kako ovim sto su otpusteni kod privatnika, tako i ovim koji rade u firmama koje su drzavne ili su do skora bile drzavne. Na stranu sto zakon o zaposljavanju jednako tretira radnika i kod privatnika i kod drzavne firme (bar bi trebao).


upravo zbog te obaveze neke drzave propadaju (citaj mi, grcka...)

Citat:
I samo jos jedna cinjenica koja treba da zabrine gospodu biznismene.
Postovana gospodo - kad svi radnici dobiju otkaze, kad prekinu da se isplacuju plate, kad i oni koji rade budu dobijali 2 kasike pirinca, tad cete i vi, biznismeni, da ostanete bez posla. Jer sa kim cete i kome cete prodati vasu robu/uslugu/prevaru itd ako to ne bude mogao da kupi taj ko je to do sad radio? Mozda cete onda trgovati samo vi izmedju sebe? To treba vas da plasi a ne prica kako radnici traze neka prava.


pa ko je rekao da radnici ne treba da rade? oni treba da rade ali za ono koliko vrede:
150e mesecno
NEPLACENI ODMOR
NEPLACENO BOLOVANJE
NIKAKVI REGRESI,BONUSI OTPREMNINE itd
2 clana ce imati 300, od toga moze da se zivi a ako im se ne svidja sto se nisu skolovali za bolje, nek krenu sada na fakultet.

a ne ne radi nista i 85 posto plate, ili radi u zastavi a oce 300,400, cuj tolko imaju profesori u skolama, sto su oni bili ludi da zavrsavaju fax ako sraf lemminzi imaju istu platu.

Citat:
E da, jos jedna sitnica. Onaj koji je gladan, mozda ce pogledati gdje ima "viska" pa ce doci da se "sam posluzi" - tad alarm, policija, pitbul i doberman, cz99 i te price kako vas nije briga - ne pomazu.


izvini molim te a kako ne pomazu? da nece jadnog lemminga svi da puste da krade posto je mukica gladna. Nek ide da nosi dzakove pa ce da napuni stomak.

P.s i sta ste se svi okomili na bogate, vase misljenje je da bogati imaju lose misljenje o radnickoj klasi a to uopste nije istina, bogate BOLI PATKA za radnicku klasu, a ja sam recimo daleko od bogatih, cak jedva sastavljam kraj sa krajem, jurim kredite da ne bih bankrotirao kao grcka a misljenje o radnickoj klasi imam najgore koje postoji zato sto mi je takva ideologija.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 21:37 - pre 170 meseci
Citat:
yolja624
Ne mozes ih `ladno izbaciti na ulicu zato sto su to ljudska bica u 35K primjeraka koji vode sa sobom, u prosjeku, jos 3 clana porodice - kapitalizam jeste ali bezdusnost (valjda) nije.


Aman ljudi.

O cemu vi to pricate?

Zakon jako lepo definise obaveze poslodavca i drzave u tom pogledu. Postoji otkazni rok, postoji eventualna otpremnina i TO JE TO. Tu se sve obaveze privatnog poslodavca zavrsavaju. Jedini izuzetak je ukoliko je rec o nekoj ex-drzavnoj firmi gde postoje neki obavezni socijalni programi.

I nema nikakvih obaveza posle toga - kad dobije otkaz (i eventualnu otprmeninu), radnik se prijavi na biro i dok ne nadje posao ima pomoc od drzave za osnovno prezivljavanje.

Citat:

Rjesenje - ponuditi ljudima neke druge poslove, prekvalifikacijju, neki socijalni program


Postoji socijalna pomoc. Takodje, postoji biro za zaposljavanje koji je tu da nezaposlenima ponudi alternativne poslove.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 21:40 - pre 170 meseci
Citat:
yolja624
Ne mozes ih `ladno izbaciti na ulicu zato sto su to ljudska bica u 35K primjeraka koji vode sa sobom, u prosjeku, jos 3 clana porodice - kapitalizam jeste ali bezdusnost (valjda) nije.


Aha, i sta ce recimo reci jedan novosadjanin ili beogradjanin na to? ma da , necemo ih baciti na ulicu nego cemo MI placati njihov nerad, a dok su krali zastavu nikom nista... zato se slovenija i otcepila od nas, zasto bi oni placali tudj nerad ako su oni produktivni. PA NI MI OSTALI KRAGUJEVCANI ne bi placali da mozemo njihov nerad nego bi gledali kako crkavaju od gladi, a po tebi CELA DRZAVA TREBA DA IH IZDRZAVA. a opet napominjem, dok su ladili muda i krali fabriku onda nikom nista...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 22:08 - pre 170 meseci
Izvinite, jel neko rekao da treba neradnike da placa anakin ili neko njemu slican?
Nikakav ja problem ne vidim u tome da neradnik treba da ide kuci. Ali reci da su svi neradnici i lopovi je blago receno neozbiljno.

Elem, ako je neko dobio pravo iz Zakona o radnim odnosima, i potpisao ugovor sa drzavom o stalnom zaposlenju, gdje izmedju ostalog PISE da postoji pravo radnika na 1,2,3,4,5 i tako dalje - drzava MORA da ispostuje taj dogovor, i da da radniku kojeg otpusta, ono sto ga pripada po zakonu kada je ugovor potpisan! Niko nije blesav da "oprosti drzavi" 12 plata na koje (mozda) ima pravo po tom zakonu! Nek ide firma pod led, ko je sljivi, ali radnik mora da dobije neku socijalnu pomoc dok se ne skoluje za nesto drugo, ili da makar moze da proba nesto sam da pocne da radi.
Najgore rjesenje je nekom od 50 godina starosti pokazati kapiju fabrike i reci "idi nosi vrece negdje" jer taj od 50 godina za taj posao vise nije.

I postovani @anakin, ne propadas ti zbog prava radnika vec zbog drugih stvari. Ali ako to sam ne vidis... onda mi je lakse da te pustim da i sam vjerujes u to.

-EDIT-
I drzava je prodala Zastavu automobile za neki novac?! Ili je dala firmu za klikere? Pa gdje su te pare? I kako to da od tih para ne moze da se obezbjedi nista za visak radne snage? Eeee neko je pokupio pare i magla i zamislite - nisu radnici lemminzi to odnijeli.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: opet zastavini biseri08.05.2010. u 22:16 - pre 170 meseci
Pa neka im drzava isplati tu optremninu i da zavrsi vec jednom sa tom agonijom.

Ovde se ne radi o tome, radi se o ovome:

Citat:

Oni navode da ne prihvataju umanjenje zarada na 60 odsto za zaposlene koji nisu radno angažovani i nemaju posao u fabrici. Sa protesta, koji je organizovao samostalni sindikat fabrike automobila, upućen je poziv Vladi Srbije da poštuje Protokol iz maja 2008. godine i započne pregovore o aneksu tog dokumenta kojim bi se definisala isplata zarada.


EJ BRE - dobijaju platu sto NE DOLAZE na posao.

I sada se bune zato sto ce dobijati MINIMALNU ZARADU koju takodje dobija neko ko RMBA svaki dan? Hoce VECU PLATU za NERAD!!!!

ALO BRE?

Biti PLACEN da NE RADIS. DA NE-RADIS.

Pa to ne da je plata, to je POKLON bre.

Citat:

Pa gdje su te pare? I kako to da od tih para ne moze da se obezbjedi nista za visak radne snage? Eeee neko je pokupio pare i magla i zamislite - nisu radnici lemminzi to odnijeli.


Pa ^^^ EVO TI GORE ^^^ gde idu pare. PLACAJU SE LJUDI KOJI NISTA NE RADE, SVAKI MESEC IM SE KESIRA PUNA PLATA.

Grci su za nas deca jbt. Oni dobijaju 2 plate na lepe oci, a ovi dobijaju svaki mesec platu NI ZA STA, NI NA POSAO NE MORAJU DA DOLAZE.

Jbt...

Citat:

Eeee neko je pokupio pare i magla i zamislite - nisu radnici lemminzi to odnijeli.


Evo ti gore ko KUPI te pare svaki mesec. Pitanje je samo CIME JE TO TA BAGRA ZADUZILA CELU ZEMLJU pa da ih drzava izdrzava i placa da ne dolaze na posao.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: opet zastavini biseri09.05.2010. u 04:39 - pre 170 meseci
Citat:
I postovani @anakin, ne propadas ti zbog prava radnika vec zbog drugih stvari. Ali ako to sam ne vidis... onda mi je lakse da te pustim da i sam vjerujes u to.


prvo ko je rekao da propadam? rekao sam da jedva sastavljam kraj sa krajem i to zbog manjih obima posla a to zbog odjeka krize koju su UPRAVO TI LEMMINZI NAPRAVILI. Drugo i da propadam, ko je rekao zbog prava radnika, vec zbog nerada u ime boljih prava? Ja kao mali privrednik u stvari mogu da propadnem zato sto nemaju posao radnici, koji su moji potrosaci, pa samim tim nemaju da trose, a to ce se desiti JER NECE DA RADE jer ih je neko nakljukao velikim istinama o njihovim pravima i ne da im da radi ispod minimalca zbog socijalne pravde, tako da ZBOG PRAVA RADNIKA ITEKAKO MOZEMO SVI DA PROPADNEMO, jer zbog tih koji manje rade a vise gledaju svoja prava, drugi PRODUKTIVNI nemaju posao. Ali dzaba je vama objasnjavati... mi smo krivi sto smo uopste pomislili da se lemminzi razumeju u ekonomiju...
sto rece neko... idite na pijacu, i videcete sta je EKONOMIJA.

i jos nesto, to sto neko PRIMA PLATU a ne daje PROIZVOD itekako utice na malu privredu, jer se usporava obrt novca i produktivnost. Da te pare idu na povecanje plata ostalih koji rade, a ovi da umru jer ne zasluzuju da zive, svima bi bilo bolje.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: opet zastavini biseri09.05.2010. u 09:44 - pre 170 meseci
Opet galama?
@Ivan Dimkovic
Pa ja i zastupam ideju da se jednom presjece a ne da se rasteze. Nek im podjele ono sto im po zakonu pripada i magla.
Ostali, prekvalifikacije i drugi poslovi, penzije - sta god. Ali ta lova za nerad - ne dolazi u obzir.
BTW, da se razumijemo, od privatizacije je nakupljena bruka para - kojih nema nigdje. Cak da je drzava i dala neke pare radnicima koji to nisu zaradili, to je samo kap u moru.

@anakin
Citat:
upravo zbog te obaveze neke drzave propadaju (citaj mi, grcka...)

Kad sam rekao da propadas, mislio sam na tvoju izjavu iz gornjeg posta. Sto se mene tice, najvise bi volio da se obogatis kao Gejts. Ako nista, znao bi koga bi pitao da mi bude zirant.

Citat:
Ja kao mali privrednik u stvari mogu da propadnem zato sto nemaju posao radnici, koji su moji potrosaci, pa samim tim nemaju da trose, a to ce se desiti JER NECE DA RADE jer ih je neko nakljukao velikim istinama o njihovim pravima i ne da im da radi ispod minimalca zbog socijalne pravde, tako da ZBOG PRAVA RADNIKA ITEKAKO MOZEMO SVI DA PROPADNEMO, jer zbog tih koji manje rade a vise gledaju svoja prava, drugi PRODUKTIVNI nemaju posao. Ali dzaba je vama objasnjavati... mi smo krivi sto smo uopste pomislili da se lemminzi razumeju u ekonomiju...

Manji je obim posla ne zato sto neko trosi pare iz Budzeta za radnicka "prava" (a te pare svakako ti ne bi vidio), vec zbog toga sto je kupovna moc u banani.
A taj neko se poziva na pravo koje mu je drzava dala, i nek se drzava bakce sa tim. Sto bi neko odustao od prava koje mu ide u korist? Zbog postenja i morala? O, bas tipicni srpski kvalitet. (ironija)

E kad dodje do krize kao sto je ova, mora se prepoznati jedan od njenih faktora. A taj faktor je manjak novca u opticaju.
I tad se smanji promet, i tad je manji indirektni porez i dazbine koje drzava prikuplja, a time je manji Budzet. Sto ce reci, duplo vezano, sistem koji zavisi od toga da se pare krecu a ne da stoje.
A kad se desi da sve stane, drzava kod banaka trazi smanjenje kamatnih stopa, da bi se novac preko potrosackih kredita gurnuo u opticaj. A tek kad ljudi pocnu da uzimaju kredite, koje bi mogli naravno da vracaju, tek onda dolazi do povecanja obima posla. Svima pa i tebi. I time se povecava potreba za novim radnim mjestima, koja donose nove plate, a time i nove potrosace... i tako u krug.
A dok se broj zaposlenih smanjuje, a analogno tome povecava broj onih koji preturaju po kontejneru, dubioza je sve gora.
I tebi da ponovim - nisam za to da neko dobija pare a da ne radi. Ali sam za to da se jednom sa tim prekine, podjele otpreminine i vozi Misko.

Jedna opservacija. Malo si ostrascen - zaista ne znam zbog cega to?
Naravno da imas pravo na misljenje i to postujem. Jedino sto mi u tvom stavu smeta je neodmjeren bijes prema radnicima. A to dal su oni nesto zaradili ili ne, nek se time bavi drzava i sudovi. Nije na nama da to sudimo, jer ne znamo dal neko jeste ili nije nesto zaradio. Nemamo pred sobom dokaze ni za jedno ni za drugo.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: opet zastavini biseri09.05.2010. u 10:03 - pre 170 meseci
od same pomisli na sindikat (u obliku koji postoji u dotičnoj firmi) mi se podigne kosa na glavi!... upošte psihologija zaposlenih u dotičnoj firmi, a i u većini sestrinskih firmi je za plakati....
... znači ovako se razmišlja:
- uvek je neko dužan (poslovodstvo, gazda, država..) da mene ranika zbrine (da mu da platu, penziono i socijalno)
- ja radnik imam pravo na platu i osiguranje jer imam sa poslodavcem ugovor u kojem se on obavezuje da će me isplatiti 25-og u mesecu
- moje obaveze regulisane ugovorom o radu biće ispunjene ako prvo poslodavac isplati zaradu... inače baš me briga što fabrika nije proizvodila.. to mene ne zanima... neka poslodavac o tome brine
- za sve neuspehe u poslovanju isključivo je krivo rukovodstvo jer smo mi radnici nemi posmatrači
- svaki direktor je lopov jer ima veću platu od nas radnika
- ja radnik dolazim na posao da bih primio platu... osam sati provedenih u firmi mi daje parvo na zaradu
- ja ako ne mogu da uradim nešto to mora šef da uradi.. pa on zato prima veću platu
- ja hoću da radim ali nemam to to to i to:............
- ja imam veću školu od nejga i zato trebam imati veću platu od njega
- ko može više moše i manje!
........................

i neko te stavove podupire zarad očuvanja socijalnog mira!?......

živo me inresuje koja je struktura radnika ostala na čekanju? ..verujem da je to vojska referenata i magacionera .... možda nisam u pravu?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: opet zastavini biseri

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18034 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.