Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51379 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 14:13 - pre 170 meseci
Pa o tome pričam, bolje platiti tih 1000 dinara, nego ne platiti i rizikovati sve gore navedeno.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 14:16 - pre 170 meseci
Citat:
bachi:A ko zna, možda ova država i "proradi" pa stvarno krene sudstvo i počnu presude u korist GSPa i onda moraš da platiš kaznu + kamatu + sudske troškove.
"Srbija je 2008. godine izgubila spor pred arbitražom u Parizu i pravosnažnom presudom je obavezana da plati izraelskoj kompaniji 36 miliona evra zbog nepoštovanja ugovora o iznajmljivanju špijunskog satelita, koji je 2005. godine potpisao tadašnji ministar odbrane Prvoslav Davinić. "

I !? Nikom ništa. Pojeo vuk magarca, a onda se izgubio u magli. A tebe će neko da tuži i osudi i prinudno naplati kaznu za šverc u autobusu ?! Siguran sam da je tvoj rizik 0,0000000000000000001% Ili manji


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 15:15 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Zanimljivo kako imas dvojako vidjenje iste stvari. A sta ako je taj neispravni putnik ta tvoja poznanica koja nece da izadje iz autobusa da ne bi zakasnila ona i bas je briga sto ce drugi da kasne? Ipak ti drugi dobijaju platu a ona ne, mora biti da su i oni deo zavere. Isto sam siguran i da ce neki drugi Odin2 da prokomentarise kako je ona bezobrazni mangup, srecom pa nema 10 druagara mangupa inace bi celu liniju blokirali.

U ovoj zemlji nikad kraja Robin Hudovskim pricama.


Nemam ja nikakvo dvostruko vidjenje. Zakljucio si iz mog posta ono sto si sam htjeo.
Ja sam rekao samo dvije stvari:

1) Da u moru tih koji ne placaju kartu moze biti i onih koji ne mogu da je plate iz ovog ili onog razloga. Nista nisam rekao u pogledu njihovog prava da se tako voze GSP-om. Nekome moze u nekom momentu biti vaznije da stigne od tacke A do tacke B nego eventualna zaprecena kazna ili postovanje nekih principa. Ljudi ce uvijek sami za sebe procjenjivati rizik i upustati se u njega, dao im neko na papiru to pravo ili ne, jednako kao sto igraju i ruski rulet.
Poseban aspekt koji mene u ovom slucaju zanima je da te sud jedne drzave osudi zbog neplacanja karte, a da u slucaju da se zalis istom sudu za neprimanje plate 3 mjeseca mozes isti da povuces za k...c. Nikad prva stvar nece funkcionisati kako treba bez ove druge.
Sustina ovoga je da ja smatram da se pojedine stvari ne mogu posmatrati i rjesavati izolovano. Covjek prvo mora primiti pare da bi sa njima nesto placao. A da bi ih primio mora ih prvo zaraditi radom, a da bi radio mora nekako stici do posla, a da bi stigao, mora prvo kupiti kartu.... Iz ovoga se vidi da je sve to u prilicnoj mjeri uslovljeno jedno drugim. Ako se nesto u tom nizu prekine, ne mozes se u ostalim djelovima praviti lud kao da se nista nije desilo i nadati se da ces tako rjesiti problem.

2) Druga stvar o kojoj sam diskutovao je idiotski sistem kolektivnog kaznjavanja. Uopste me nije briga da li autobus stoji zbog moje poznanice koja 3 mjeseca nije platila kartu ili bilo koga drugog sa jos nekim "dirljvijim" razlogom. Putnik u GSP-u je tu da bi odnekud stigao negdje, a ne da se solidarise sa bilo cijim problemima ili da zbog njih solidarno ispasta. Ja ako udjem u autobus GSP i platim kartu, ocekujem da budem prevezen na odgovarajuci nacin od tacke A do tacke B, a ne da sjedim u stojecem autobusu ko zna gdje i ko zna koliko jer neko ko nece da plati kartu ili nije primio platu 3 mjeseca je jos "zaboravio" da ponese i licnu kartu. Probleme koje GSP ima sa nekim putnikom ne treba da se ticu ostalih putnika ni na koji nacin i ni zbog kojeg razloga.
"Predvidjanjem" mjere u kojoj bi autobus sa putnicima stajao sve dok se problematicni putnik ne smiluje da sam izadje ili da se identifikuje je nista drugo nego prebacivanje svojih problema nekom drugom - u ovom slucaju direktno se racuna na rulju zeljnu linca.
To je isto kao kad bi banka donijela mjeru u kojoj je predvidjeno da ako neko ne izmiri dug, u tom slucaju zamrzne racune svih povjerilaca dok se taj dug ne namiri.
Idiotluk bez premca.

Uostalom, ti problemi sa neplacanjem karata su obicna sprdnja. U vreme kad su pored GSP-a vozili i privatnici nikad nisam vidio da je kod njih u autobusu bilo divljaka, neplatisa, glasnih filozofa, muzicara i uopste problematicnih putnika. Sto znaci da nije problem u putnicima nego u prevozniku. Nek prodaju GSP nekom privatniku pa cete da vidite kako ce odjednom svi ti problemi sa putnicima, ukljucujuci i neplacanje karte, preko noci nestati na neki volseban nacin.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 15:23 - pre 170 meseci
STRASNO, nadam se da ce propasti. Msm bolje da nisu cimali ljude za te kazne nego sto su pljunuli svima koji su placali kartu u lice. Sto se mene tice od sada umesto markice mogu samo onu stvar da dobiju.

PS Odine ljudi koje ja poznajem a ne placaju kartu, u 99% slucajeva imaju i te kako para, ali NECE da placaju kartu.

Inace mojoj kevi koja bukvalno za dve stanice kuca kartu, su pre dve godine napisali kaznu jer je otkucala nevazecu kartu. A ta nevazeca karta je kostala isto koliko i vazeca samo je bila druge boje, znaci stara serija ( karta koja se prodavala do 10 dana pre toga). Zena pojma nije imala al je njih bolela ona stvar.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 15:46 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.:1) Da u moru tih koji ne placaju kartu moze biti i onih koji ne mogu da je plate iz ovog ili onog razloga. Nista nisam rekao u pogledu njihovog prava da se tako voze GSP-om. Nekome moze u nekom momentu biti vaznije da stigne od tacke A do tacke B nego eventualna zaprecena kazna ili postovanje nekih principa. Ljudi ce uvijek sami za sebe procjenjivati rizik i upustati se u njega, dao im neko na papiru to pravo ili ne, jednako kao sto igraju i ruski rulet.
Poseban aspekt koji mene u ovom slucaju zanima je da te sud jedne drzave osudi zbog neplacanja karte, a da u slucaju da se zalis istom sudu za neprimanje plate 3 mjeseca mozes isti da povuces za k...c. Nikad prva stvar nece funkcionisati kako treba bez ove druge.
Sustina ovoga je da ja smatram da se pojedine stvari ne mogu posmatrati i rjesavati izolovano. Covjek prvo mora primiti pare da bi sa njima nesto placao. A da bi ih primio mora ih prvo zaraditi radom, a da bi radio mora nekako stici do posla, a da bi stigao, mora prvo kupiti kartu.... Iz ovoga se vidi da je sve to u prilicnoj mjeri uslovljeno jedno drugim. Ako se nesto u tom nizu prekine, ne mozes se u ostalim djelovima praviti lud kao da se nista nije desilo i nadati se da ces tako rjesiti problem.

Taj neko ko radi a ne prima platu mora nešto i da jede, i negde da stanuje, i da se obuče, i okupa, i leči. Kako plaća ostale stvari a baš za kartu nema? A ako nema, može da se prošeta do posla, može i biciklom ako mu je teško da šeta. To što se švercuje u autobusu mu neće rešiti ništa u životu.

Citat:
Uostalom, ti problemi sa neplacanjem karata su obicna sprdnja. U vreme kad su pored GSP-a vozili i privatnici nikad nisam vidio da je kod njih u autobusu bilo divljaka, neplatisa, glasnih filozofa, muzicara i uopste problematicnih putnika. Sto znaci da nije problem u putnicima nego u prevozniku. Nek prodaju GSP nekom privatniku pa cete da vidite kako ce odjednom svi ti problemi sa putnicima, ukljucujuci i neplacanje karte, preko noci nestati na neki volseban nacin.

Ja sam više puta prisustvovao takvim scenama u privatnom autobusu i uopšte nisu bile prijatne.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 15:49 - pre 170 meseci
Citat:
the_tosic
PS Odine ljudi koje ja poznajem a ne placaju kartu, u 99% slucajeva imaju i te kako para, ali NECE da placaju kartu.

Pa to je zato sto se u ovoj drzavi ustalilo misljenje da si budala ako postujes zakone, zato sto za nepostovanje nemas nikakvih sankcija.

U GSP-u za Batajnicu: ulazi negdje kontroler i pregleda karte. Naidje na jednu zenu, izmrcvari je i izvredja dok ne iskamci pare ili podatke. Isto tako sa drugom i sa jos sa nekim cicicom. Dolazi do tipa od 90+ kg koji sjedi ispred mene: "Molim vas pokazite kartu." -"Mrs u p.... materinu!". Tu ocuti ko da se nista nije desilo i ode dva metra napred da gnjavi neku djecu.
U sustini, ne moras biti mrcina od 90+ kg da bi se dzaba vozio, dovoljno je samo biti dovoljno bezobrazan. Kaznu dobiju samo oni koji nisu dovoljno bezobrazni.

A to se vidi i ovom novom akcijom. Ko je bio dovoljno bezobrazan i istrajao u tome, sada je nagradjen smanjivanjem kazne. Ako istraje jos i dalje, bice na kraju i oslobodjen, ili ce dug zastarjeti.
Ko je na vreme placao - ispao je budala. To je super poruka savjesnim gradjanima.

To je slika i prilika svega u ovoj drzavi. Sistem je baziran na sisanju ovaca sa nedovoljno otpora ili bezobrazluka.
Ti koje spominjes sto imaju para, ali NECE da plate, vjerovatno tako rade i sa svime drugim s cim mogu. Medjtim, NEKO ipak na kraju mora da plati i za njih.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 16:18 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker:Taj neko ko radi a ne prima platu mora nešto i da jede, i negde da stanuje, i da se obuče, i okupa, i leči. Kako plaća ostale stvari a baš za kartu nema? A ako nema, može da se prošeta do posla, može i biciklom ako mu je teško da šeta. To što se švercuje u autobusu mu neće rešiti ništa u životu.

Mene to ne interesuje sta kako od cega zasto. Niti sam negdje rekao da neko treba dzaba da se vozi, ni da li ce to nekom rjesiti neki problem u zivotu.
Gdje sam ja to rekao da neko treba da se vozi dzaba, ako nema para?
Neki ljudi ce pokusavati da se svercuju pa kolikogod para imali i kakavgod prevoz bio. Njihovo je (pravo) da pokusavaju, na GSP-u je da ih hvata i kaznjava kako zna i umije.

Citat:
BluesRocker: Ja sam više puta prisustvovao takvim scenama u privatnom autobusu i uopšte nisu bile prijatne.

Ja pricam o redovnim pojavama, a ti o izuzecima. Ti da odes u Norvesku i naletis na neku toplu baricu nastalu od gejzirskog izvora dosao bi ovdje i tvrdio kako Norveska ima jednake uslove za vodeni turizam kao i Grcka.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 19:34 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: . Njihovo je (pravo) da pokusavaju, na GSP-u je da ih hvata i kaznjava kako zna i umije.


Pa zar nije i blokiranje autobusa jedan od nacina borbe protiv toga? Drkadzija koji je veci gedza od kontrolora moze da odbije da plati i da mu niko ne moze nista jer je fizicki napad na coveka u ovoj zemlji izjednacensa pljuvanjem na ulici, ali ono sto ne moze da uradi je da natera vozaca da vozi. I nad popom ima pop, naci ce se neko od 100+ kila sa placenom kartom koji ce ovog od 90 da isprati iz autobusa. I banka bi isto mogla svima da zamrzne depozite ako svi deponenti u banci pristanu na takve uslove poslovanja pri otvaranju racuna, to ti nije neki primer, isto tako si i ti sad svestan toga da je to praksa u GSPu i shodno tome odluci da li ces da ides GSPom ili nekim drugim. Sta vise, praksa blokade autobusa sa kupcima bez karata nije uopste nevidjena, London Metropolitan Bus radi tako, svi putnici moraju da prodju pored vozaca i da plate voznju na jedan ili drugi nacin, ako dripac prodje i ne plati ili se uvuce na zadnja vrata tokom izlaska putnika a vozac ga primeti, bus ne krece i vozac zove muriju.

A sto se tice tuznih beogradjana koji ne mogu da plate busku kartu, rasplakacu se. Sto se mene tice i to je oblik zivota iznad mogucnosti, zivot u velikom gradu iziskuje logisticke troskove ako neko nema para da ih pokrije onda zivi iznad svojih mogucnosti i krade od drugih (GSP) da bi obezbedio svoj opstanak u toj sredini. Nek se presele u neki manji grad, u Pancevu recimo ti bus ni ne treba, mozes peske svugde da stignes za pola sata.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 20:32 - pre 170 meseci
Citat:
mmix:Pa zar nije i blokiranje autobusa jedan od nacina borbe protiv toga?

Jeste, samo je pitanje da li je i koliko adekvatan. Ako kontrola udje na stanici A i na pola puta do sledece stanice B otkrije nekog bez karte koji nece da se identifikuje, meni se uopste ne svidja da moram da izlazim iz autobusa koji je na 5km od najblize sledece stanice, i da po kisi moram da pjesacim do sledece stanice da bih uhvatio drugi autobus sa kojim moze da se desi isto. Ili da moram da gledam u pasulj da li ce neki taksi da se smiluje i dodje po mene.
I ko ce da mi plati kartu koju sam kupio, a za koju nisam dobio adekvatnu uslugu.

Citat:
mmix:I nad popom ima pop, naci ce se neko od 100+ kila sa placenom kartom koji ce ovog od 90 da isprati iz autobusa.

Taj "episkop" od 100+ kila moze biti samo budala, koja moze popiti noz, metak, ili tuzbu koja ce ga smjestiti u zatvor.
Obican putnik u GSP-u nije ovlascen da regulise probleme u prevozu niti ima zakonska prava za to. Pogotovo zakon civilnim licima ne daje pravo da nekog fizicki "obradjuju" jer nije platio kartu u prevozu. Tako bi RTS mogao ukinuti signal na par dana zbog neplatisa, pa onda dodje tvoj komsija od 100+ kg da te malo "nauci redu".
Ako ti mislis da je to rjesenje onda.....

Citat:
mmix:I banka bi isto mogla svima da zamrzne depozite ako svi deponenti u banci pristanu na takve uslove poslovanja pri otvaranju racuna, to ti nije neki primer,

Pa nadji mi neku banku u svijetu sa takvim uslovima poslovanja, i ljude koji su pristali na takve uslove, pa cu se sloziti da mi to nije neki primjer.

Citat:
mmix:isto tako si i ti sad svestan toga da je to praksa u GSPu i shodno tome odluci da li ces da ides GSPom ili nekim drugim.

Odlucio sam ja odavno za sebe, posto nisam imao dovoljan broj istomisljenika da bude za sve drugacije, a onima kojima odgovara takav kakav je ostavljam da se njime voze i uzivaju u tome za sta su se izborili.

Citat:
mmix:A sto se tice tuznih beogradjana koji ne mogu da plate busku kartu, rasplakacu se. Sto se mene tice i to je oblik zivota iznad mogucnosti, zivot u velikom gradu iziskuje logisticke troskove ako neko nema para da ih pokrije onda zivi iznad svojih mogucnosti i krade od drugih (GSP) da bi obezbedio svoj opstanak u toj sredini. Nek se presele u neki manji grad, u Pancevu recimo ti bus ni ne treba, mozes peske svugde da stignes za pola sata. 

Pretpostavljam da i u Pancevu moze da ti se desi da ti firma ne isplacuje plate. U tom slucaju ocigledno zivis preko svojih mogucnosti i treba da odes na neko selo i gajis kukuruz. Posto i tamo moze da ti se desi da ti neko "otkupi" ono sto si poznjeo, a da ti ne plati, pretpostavljam da je tvoj savjet da onda ode u sumu i tamo bere bobice, posto ocigledno zivi preko svojih mogucnosti.

Mislim, u cemu je poenta? Jel ti hoces da kazes da jedino oni Beogradjani koji bez problema mogu da placaju sve troskove zivota kad ne dobiju uzastopno tri plate ustvari zive u skladu sa svojim mogucnostima, a oni ostali jok? Koliko ti uopste mislis da u Srbiji ima takvih ljudi koji bez tri uzastopne plate nemaju nikakvih problema da zive jednako kao i da su ih primili?
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 20:34 - pre 170 meseci
Citat:
Nek prodaju GSP nekom privatniku pa cete da vidite kako ce odjednom svi ti problemi sa putnicima, ukljucujuci i neplacanje karte, preko noci nestati na neki volseban nacin.


Veolia GSP merka odavno, samo je pitanje kolika će cena karte biti tada. U svakom slučaju preko 150dinara za jednu vožnju! Iz iskustva znam šta su uradili sa Litasom iz Požarevca, tačno je da je vozni park višestruko bolji, da je uvedena elektronska naplata karata, ali 3.900dinara mesečno dati za mesečnu za I zonu je previše, a pritom da vozilo saobraća samo par puta dnevno!!! Ja sam se zgranuo kada sam video cene. Inače, podaci govore da je naplativost karata solidna, samo što GSP-u nikad dovoljno, jer imaju 2000 radnika (mastiljara) viška, pa sad neke žele da raspodele u konduktere!

Najveća naplativost je bila dolaskom novih autobusa 2008. godine, za dva-tri meseca će stići 86 novih trolejbusa, koncesija privatnicima ističe, pa će i oni morati do kraja godine zameniti buseve, a uz to će do kraja godine stići i prvi novi tramvaj na probu.

Evo još nekih vesti:
Citat:
Nikolić dodaje da će do kraja juna biti sproveden tender za uvođenje sistema "tiketinga i monitoringa".
- Ako sve bude kako treba "monitoring", odnosno daljinsko praćenje vozila zaživeće do kraja godine - ističe prvi čovek GSP. - Uvođenje elektronskih karata trebalo bi da počne dogodine.
"Monitoring" sistem omogućiće daljinsko praćenje vozila gradskog prevoza. Uz pomoć mreže mobilne telefonije i putem interneta taj sistem će omogućiti da se prati kretanje, pozicioniranje i komunikacija između vozila. U centru za monitoring u svakom momentu biće dostupni podaci o poziciji, smeru i brzini kretanja vozila, čime će, ukoliko dođe do kvara, vozila brže moći da budu zamenjena.

ELEKTRONSKE KARTE
"TIKETING" je elektronski sistem naplate vožnje gradskim autobusima, tramvajima, trolejbusima, minibusima, ali i vozovima u "Gradskoj železnici". Ovaj sistem predviđa da putnici, umesto dosadašnjih pojedinačnih karata i pretplatnih markica, imaju elektronske dnevne, nedeljne i mesečne kartice, sa kojih će se automatski skidati iznos po "čekiranju" u vozilu, gde će biti postavljeni čitači. To znači da će svaki putnik platiti tačno onoliko koliko se vozi.

http://www.novosti.rs/code/nav...dd=kontrola%2C%20gsp%20beograd


Takav sistem recimo postoji u Londonu




Pitanje je koliko je taj sistem za nas, uzimajući u obzir činjenicu u toku svake veće utakmice razbijemo par vozila gradskog prevoza. Možda je ipak bolje da ostavimo ove bušene kartice, koje su nam Mađari poklonili na kvarno (200 komada) ne bi li kasnije morali od njih da naručimo još!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 20:38 - pre 170 meseci
Covece koliko patetike.

Jeste, svi koji ne placaju kartu GSP-u su bez plate... eto tako zive od vazduha i vozaju se busom a to im pomaze da prezive #@)*(&@#(*&

Ja stvarno ne znam koliko ce decenija trebati da se ta robinhudovska filozofija eliminise.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 21:21 - pre 170 meseci
Dajte molim vas, ko je sta rekao o besplatnom vozikanju i Robinu Hudu.

Poenta mog stava je da se nista ne moze rjesiti jednostranim akcijama. Ako sudovi treba ekspresno da presudjuju za neplacanje karata, onda treba ekspresno da presudjuju i za sve drugo.
Ako nekog drzava osudi za neplacenu voznju, onda treba isto tako i da mu dosudi isplatu zaostalih plata. Ne moze jedno bez drugog.
Ne mogu se instrumenti prava primjenjivati selektivno i djelimicno.

Nije na GSP-u da se misli o tome da li neko ima para ili nema i kako ce od onoga ko je duzan uzeti novac. Drzava treba da obezbedi taj mehanizam.
Nije ni na radniku da misli kako ce od poslodavca da iskamci svoju platu. Drzava treba da obezbedi taj mehanizam.
Citava poenta je u tome da drzava treba da istovremeno obezbedi oba ta mehanizma. To je, valjda, smisao postojanja drzave.

Ja nisam Robinhudovski tip. Prije cu savjetovati narodu da sam pljacka i da se sam snalazi nego da ceka da mu neko na tacni donosi.
Sto se mene tice, zabole me neka stvar za pravdu u GSP-u i ostalim sferama. U pravu je i onaj sto ne placa kartu kao i onaj sto placa. Svako prema svojim mjerilima. Ako od toga kako cini ima koristi onda je u pravu, a ako nema onda nije u pravu i to je to. Tako je to kad se gleda sa licnog stanovista.
I vase licno stanoviste o nekim stvarima bi sigurno izgledalo drugacije 1. septembra 2010 nego sto je ovo danas, kad ne biste primili platu u junu, julu i avgustu i nemali nacina kako da je uzmete.

A posto vas to ne zanima, jer vas se ta situacija licno ne tice, onda isto tako i ne treba da vas se tice da li neko placa kartu ili ne placa i biva li kaznjen za to ili ne.




 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 21:26 - pre 170 meseci
Citat:
Miladinovic:  Možda je ipak bolje da ostavimo ove bušene kartice, koje su nam Mađari poklonili na kvarno (200 komada) ne bi li kasnije morali od njih da naručimo još!!!


Ne znam ko nam je poklonio automate, ali ako njih uvozimo i jos "zavisimo" da nabavljamo nove, o cemu mi ovde pricamo.
Poredimo se sa najbogatijim (najlopovskijim drzavama sveta) a uvozimo metalnu kanticu koja zumba papirice !!!!!!
Kako smo mi glup i tup narod to je cudo (sto trpimo ove fundamentaliste na vlasti).
Verovatno ce nas ubediti da je jeftinije da uvozimo "gotovu" decu je je veliki trosak imati svoju, i prevelika su socijalna davanja, naravno jel se na uvozu moze uzeti procenat za svoj dzep...
Ih sto nisam u vlasti jos bi drao, sve do kosti :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 21:35 - pre 170 meseci
E ako mi jos kazete da su one zumbalice uvezene odnekud, onda do k....
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 22:21 - pre 170 meseci
Toliko toga rečeno, a gotovo sve u prazno....

Niko da postavi pitanje zakonitosti tih doplatnih karti(koje savršeno nikakve veze nemaju sa kartama).

I u ovom slučaju je u pitanju neustavna i nezakonita gradska odluka, kao i u slučaju parking servisa i njihovih doplatnih karti, pa ću vam stoga i usmeriti pažnju na jedan post u kome je to veoma lepo objašnjeno:
http://www.elitemadzone.org/t368733-3#2334694

pa odatle:

Predmetni pravni odnos između stranaka uređuje Zakon o obligacionim odnosima.
Poverilac bi, ukoliko bi dokazao osnovanost svog potraživanja, prema ZOO-u eventualno imao pravo samo na iznos propisane naknade za parkiranje (25 din.)((ili vožnju u GSP prevozu) sa zakonskom zateznom kamatom na taj iznos, od dospelosti do isplate.


pa dalje:

Stoga će izvršni dužnik, preko punomoćnika iz reda advokata, pokrenuti inicijativu za ocenu ustavnosti i zakonitosti sporne Odluke o javnim parkiralištima („Službeni list grada Beograda br. 18/2003 i 3/2006).(odnosno odgovarajućih propisa GSP i grada, kojima je definisana tzv.doplatna karta)


Da se razumemo, ne radi se uopšte o pružanju bilo kakve podrške švercerima, ali se svakako mora postaviti pitanje zašto ti propisi nižeg ranga nisu usklađeni u startu sa višim pravnim aktima, konačno ni sa ustavom???

i šlag na tortu sa istog linka:

Prica ide da posle ovakvog pisma upucenog sudu i JKP Parking Servis, dobijas poziv od parking servisa kojim te oni obavestavaju da ce ti ponistiti dug ako odustanes od pokretanja inicijative za ocene ustavnosti i zakonitostisporne odluke o javnim parkiralistima.

b]?!?!?!?!?![


Ko tu lovi u mutnom ???

Ponavljam, priča sa GSP-om je istovetna sa pričom Parking Servisa!

@Odin, od mene ti je svaka potpisana!
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 22:36 - pre 170 meseci
Citat:
Hadžihalef: Toliko toga rečeno, a gotovo sve u prazno....

@Hadžihalef, ne znam koliko je tvoja prica u "puno" recena, ali znam da se po starom dobrom obicaju nista nece promeniti.Tako je kako su naveli.
Forumi dobro dodju za razbi-brigu a ne za resi-brigu, tako neka te ishod ne iznenadi.
Nije tema ali sta bi sa Cancer-Lady, istrazni postupak vec traje 30 i vise dana, a tek onaj mucenik Taton...
Cuti dobro je, dok nas ne budu privodili za pljuvanje po ulicama, uvek moze gore.
Evo bas imamo "najkvalitetniji i najeftiniji" benzin u evropi.Ali nema veze sve je dobro dok ne predje 200din/litar.
Sad je tek 120 :))))))
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 22:42 - pre 170 meseci
Ispada da su onima koji se svercuju ugrozena ustavna prava :)

Kada god je nesto NORMALNO i civilizacijski u pitanju, odma' se nadje kuka i motika da place i kuka kako ne moze to tako.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 22:51 - pre 170 meseci
Gledano iz mog aspekta ne znam kome su ugrozena prava (lazem, sirotinji naravno), ali ja bih gde god mogu "kontra-drao" drzavu.Eskivirao sve sto se moze (a ne moze se puno jel smo dobro organizovani kada su naplate u pitanju, opet za sirotinju).
Kad im ti neplatis naplacuju kamate, a kad oni neizvrse svoje obaveze onda je to jer nema para.
Pa i ovi sto neplate na vreme nemaju para, ali ko te pita, opet ce se sve nadoknaditi preko sirotinje:)))
Stari dobri modus koji vec vekovima funkcionise, jer se mora voziti i "hraniti" Audi i kojekakve druge bestijalnosti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 22:53 - pre 170 meseci
Nema problema - samo problem je sto 50% stanovnistva tako razmislja, pa bi svako svakog da za*ebe...

To naravno funkcionise bas onako kako funkcionise, posto je resursa za "za*ebati" ogranicena kolicina, pa na kraju svi ispadnu kratki :)

Hajducija se isplati mozda ako si pod okupatorom (mada i to je diskutabilno) - medjutim ti autobusi su u vlasnistvu svih gradjana - pa se gradjani svercuju na sopstveni racun zapravo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 23:16 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kada god je nesto NORMALNO i civilizacijski u pitanju, odma' se nadje kuka i motika da place i kuka kako ne moze to tako.

U svim normalnim i civilizovanim drustvima riba smrdi od glave, a ne od repa. U necivilizovanim je isto tako, samo sto neki gore, izabrani od onih dolje, laprdaju da smrdi od repa, a oni dolje koji su ih izabrali uzivaju u statusu letargicnih ovaca.

I uostalom, kakav je smisao uvodjenja normalnih i civilizacijskih tekovina u drustvo bazirano na nenormalnosti i necivilizaciji!?
Citava zemlja se bazira na principu "ko ce koga 3ayebati", pocevsi od odnosa "drzave" prema gradjanima, i sad neko ko je jos na nivou ovisnosti o GSP-u treba da misli o boljitku drzave, kulturi i civilizaciji!?
Pa ne pravi se drzava i civilizacija kupovinom GSP karata, placanjem RTV pretplate i nebacanjem papirica po parku - to su price koje su meni pricali kad sam isao u osnovnu skolu, pored toga sto smo na fizickom plesali u kolu i pjevali "Mlada partizanka bombe bacala...."
Zna se kako se pravi kultura, civilizacija i drzava: - giljotina, streljacki vod, kuka i motika. I to redovno ponavljati cim sjecanje na prethodno "pravljenje" pocne da blijedi. Ostalo su price za malu djecu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51379 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.