Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51347 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena11.05.2010. u 23:34 - pre 170 meseci
Iha, to je ona vatra o kojoj pricam sad smo na pravom putu...

Dakle:
Citat:
Ivan Dimkovic: Nema problema - samo problem je sto 50% stanovnistva tako razmislja, pa bi svako svakog da za*ebe...

To naravno funkcionise bas onako kako funkcionise, posto je resursa za "za*ebati" ogranicena kolicina, pa na kraju svi ispadnu kratki :)

Hajducija se isplati mozda ako si pod okupatorom (mada i to je diskutabilno) - medjutim ti autobusi su u vlasnistvu svih gradjana - pa se gradjani svercuju na sopstveni racun zapravo.


Uz duzno postovanje Dimkovicu, dosta si u zabludi oko naroda i hajducije.
Ja sam ovde pricao o zaje**vanju drzave (vlasti-korupcionaskog sitema) a ne mog prvog komsije koji ima ogromnu dogu od 70 kila u 35 kvm i ne mogu da je smislim zbog dlaka i nereda.Doga mi smeta ali drzavu (vlast i spregu mafije sa njom) bi totalno abortirao.
Inace to oko hajducije se slazemo, ali mi i jesmo pod okupatorom koji radi samo za svoje interese.Sve sto vredi u drzavi je raspaljeno i nije drzavno i za koga ja to treba nesto redovno da placam.I pored svega za ciju dobrobit, da se neki preparirani predsednik oseti konforno u 600.000 evra autu, i da merka on-line kupovinu novog Falkona.
Ja razumem sa koje tacke ti gledas, ali to ovde ne funkcionise niti ce ikada...
Kad bolje pogledam nikada i nije. Mi smo stalno u nekim previranjima.
Ono malo muke kada je bilo fino i diktaturu hazara necu ni da pominjem, to je imalo debelu cenu i pozadinu.

@Odin D.
Kapiramo se na keca ;)
Nazalost ali je tako.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 00:57 - pre 170 meseci
Citat:
ArtCool: Ne znam ko nam je poklonio automate, ali ako njih uvozimo i jos "zavisimo" da nabavljamo nove, o cemu mi ovde pricamo.
Poredimo se sa najbogatijim (najlopovskijim drzavama sveta) a uvozimo metalnu kanticu koja zumba papirice !!!!!!


Ovo su mađarske mašinice


Pre par godina kada sam bio u Budimpešti primetio sam da imaju identične poništavače karata, posle sam pronašao informaciju da su nam 200 komada poklonili, a za ostatak vozila smo kupili, tačnije za autobuse su naručeni žuti, za trole crveni dok su privatnici dobili plave.

Poništavačai u tramvaju u Budimpešti
http://www.caboodle.hu/uploads/pics/old-tram.jpg

Trolejbus
http://ic2.pbase.com/g4/39/617139/2/59912508.20594137.jpg

Primećujete da su potpuno identični. U novijim samo imaju automatske bušilice, ne treba da vučete samo ubacite karticu i električna mašinica sama probuši

A karte su ovakve (bar su bile takve kada sam ja bio)
http://www.hudin.com/img/box/1175.jpg

Pre devedesith GSP je imao poništavače koji su štampali datum, vreme i još neke kontrolne brojeve, što je omogućilo i prodaju dnevnih karata



Eto vidite koliko smo nazadovali

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 12.05.2010. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 07:38 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ispada da su onima koji se svercuju ugrozena ustavna prava :)

Kada god je nesto NORMALNO i civilizacijski u pitanju, odma' se nadje kuka i motika da place i kuka kako ne moze to tako.

Ivane, vidi, veoma pažljivo pročitam ono što si u postovima,na temu, rekao, jer sam, kao i tvoj kolega Nebojša Milanović, a i priličan broj ostalih, uveren da je to jedan način komuniciranja na forumima itekako poželjan.

Dakle, hteo ti to ili ne, preuzeo si ulogu postavljača poželjnih standarda na forumima.

Ali, time si preuzeo i teret i odgovornost za izrečeno, koje nekome može delovati kao neki standard, o kome se ne raspravlja, aksiom !

Pogledaj samo ovu tvoju drugu rečenicu, u citiranom postu, i dobro razmisli o težini i značaju izrečenog.

Školovan si, načitan, elokventan, umeš itekako da razmišljaš i rezonuješ, pa stoga ni u kom slučaju ne mogu tebi da pripišem ulogu tvorca dvostrukih aršina na nesvesnom nivou !

Država, jer u širem kontekstu svake priče, je uvek ta na kojoj se kola lome i ti sada, ovakvim stavom, praktično podržavaš nezakonito i neustavno ponašanje te države, a i njenih satrapa, u ustanovljavanju niže regulative u apsolutnoj dubiozi, dok s druge strane bukvalno sve one koji se tome na bilo koji način suprotstavljaju, pokušavaš da izvrgneš ruglu i podsmehu !?!?

Priznaćeš da ovo jeste za čuđenje.

Međutim, tebi za utehu, mogu ti reći da te je tvoj kolega @pajaja apsolutno prevazišao:

http://www.elitemadzone.org/t347416-1#2136653
Citat:
Ne shvatam poentu ove teme, a kradja je krivicno delo.
--------------------------------------------------------------------------------


To reče i spali temu !?!?
Citat:
Đordano Bruno (1548 — 17. februar 1600), je bio italijanski filozof, astronom, i okultist pogubljen kao jeretik, jer su njegove ideje bile u suprotnosti za doktrinom katoličke crkve.

Citat:
Prevarom je doveden u Veneciju gde ga hapsi inkvizicija i živog spaljuje na lomači 1600. godine. U završnom pasusu presude Brunu je pisalo: „Kazniti dakle brata Đordana blago i bez prolivanja krvi“.[


A, da, da ne zaboravim, link:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%91%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%BE

Možete me i spaliti...navikao sam već...

...ako smatrate da je jeres ukazivati na nepoštovanje zakona od strane države!



 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 08:42 - pre 169 meseci
Nije mi jasna poenta: je l' sad svako treba po sopstvenoj proceni da plati ili ne kartu?
Neko ne prima platu 3 meseca, ali da bi išao na taj isti posao, mora da koristi autobus, koji ne plaća zbog nemanja plate?!
A ko će na kraju da plati troškove prevoza? Valjda neko mora da plati? Ili će prevoznici da propadnu. Ali kako će onda taj radnik što ne prima platu da ide na posao?
Dolazimo do pitanja - koliko treba da si "kratak" da bi preskočio plaćanje karte? Ako u džepu imaš manje od 500 dinara? Od 1000?
Državu treba menjati s glave - u redu. Šta ćemo sad - dok se ne regulišu međunarodni dugovi, dok ne vrate KiM i dok ne pohapse sve kriminalce, bacaćemo papiriće unaokolo, pljuvati po ulici, parkirati se gde stignemo... U stvari, ne moramo da se parkiramo - šta će nam auto, kad se vozimo javnim saobraćajem za dž.

[Ovu poruku je menjao Count Zero dana 12.05.2010. u 09:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 09:00 - pre 169 meseci
rofl, djordano bruno, heroj i i uzdanica srpskog shervuda . Jos samo da serif nije izabran od strane tih istih robin hudova pa da snimamo film. Obaveza placanja za robu i usluge je aksiom i standard, uzimanje robe i usluga bez placanja je kradja sa ili bez bruna (lol), i pajaja je vise nego u pravu. Mozete da pravdate to koliko hocete time sto je i vlast kao izabrana tvorevina ovog naroda u razumljivo slicnom fazonu, ali rezultat je upravo taj o kojem Ivan prica. Oni koji placaju se na kraju voze u razdrndanim autobusima sa gomilom gerilaca koji u inat nece da plate kartu. Divota.


@odin, DA, ako ne mogu da finansiraju ni opstanak u pancevu treba da idu na selo, sto je to toliko strasno? Nije selo za ljude? Vi treba bre da ljubite ovu vlast u oba djona od obraza sto vam omogucava da zivite u ovom kvazi-komunistickom rezimu u kome gomila ljudi cak bez realnih izvora prihoda zivi u velikim gradovima tako sto nista ne placa i zaobilazi ponudu/potraznju za uslugama. Vi necete da se situacija ikad ispravi jer ako se situacija isrpravi tvoja prijateljica ce morati da ode iz beograda, niko je na silu nece oterati ali ce je oterati skupa logistika i veliki rezidencijalni porezi uz nedostatk posla koji to moze da plati i to ce se isto desiti sa hiljadama ako ne destetinama hiljada porodica. Ne moze u zemlji od 7 miliona ljudi 30% da zivi u jednom gradu, to stvara ogramon disbalans koji se vestacki odrzava.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 13:54 - pre 169 meseci
Citat:
mmix: @odin, DA, ako ne mogu da finansiraju ni opstanak u pancevu treba da idu na selo, sto je to toliko strasno?

Ponovicu jos jednom i onda odustajem, jer ako sad ne uspijem da ti objasnim razliku izmedju onoga sto sam ja rekao i onoga sto ti repliciras onda mislim da je uzaludno dalje pokusavati:

Jedna je stvar primati svoju platu redovno i nemati dovoljno za zivot u Bg, a sasvim je druga stvar ne primati 3 plate uzastopno i nemati dovoljno za zivot u Bg. Prvo je posljedica nemogucnosti da finansiras odredjeni standard, a drugo je posljedica kriminala koji te zadesio i od koga te drzava ne stiti.
A po zakonu bi trebala. Kao sto bi po zakonu trebalo i da se placa karta. A ako jedna strana ne postuje zakon u cemu je smisao da ga se druga slijepo drzi?
U cemu je civilizacijski smisao jednostranog postovanja zakona i cemu to, po tebi, vodi?

Mislim, to je razmisljanje na nivou ovaca i tovne stoke i letargicnih ljudi koji i nisu nizasta bolje. Zbog takve pasivnosti, slijepe poslusnosti i neaktivnosti stanje je upravo onakvo kakvo i odgovara za doticnu sredinu.

Gomila budala koja ce urlikati oko placanja karti u GSP-u, dok bleje poput ovce dok se vode ratovi, rasipaju i kradu milioni, rasprodaje sta ko stigne, padaju afere i NATO bombe, a prevare, lazi i pljackanja kapitalnog nivoa mu dodju redovna rubrika u vjestima poput vremenske prognoze.

Ono sto ti dalje govoris je da ako ti poslodavac ne isplacuje zaradjene plate, treba da se odselis na selo!? Pa tom logikom mozemo isto reci: ako putnici ne placaju karte GSP-u i to mu je neki problem, onda GSP treba da se pokupi i ode na selo da prevozi sijeno, a doci ce neki drugi prevoznik koji ima dovoljan standard da moze da vozi po Bg-u i bez naplacivanja karata. Mislim, ako neka firma u Bg-u ne moze da posluje bez naplacivanja svojih usluga, onda nek se seli u Pancevo, pa iz Panceva na selo, sta je tu toliko strasno?

I druga stvar: NIKO ne moze da zivi u Bg ako mu se ne isplacuju plate. Neko poslije mjesec, neko poslije dva, neko poslije 6, neko poslije 60. Ali nije rjesenje toga da se svi sele na selo, nego da se obezbedi isplata zarada, a gdje ce ko i kakvim standardom da zivi njegova je licna stvar, a ne tvoja ili drzavna.


 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 14:43 - pre 169 meseci
@Odin D.
Iz tvog posta zaključujem da je veliki problem kada živiš u Beogradu a firma ti ne plaća redovno platu, ali da su ti svi problemi čarobnim štapom rešeni tako što ćeš se švercovati gradskim autobusom na posao. Kako rešavaš problem hrane, stanarine, grejanja, infostana? Kako glasi onaj zakon o održanju energije koji si pominjao? :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 15:11 - pre 169 meseci
Citat:
BluesRocker: @Odin D.
Iz tvog posta zaključujem da je veliki problem kada živiš u Beogradu a firma ti ne plaća redovno platu, ali da su ti svi problemi čarobnim štapom rešeni tako što ćeš se švercovati gradskim autobusom na posao. Kako rešavaš problem hrane, stanarine, grejanja, infostana? Kako glasi onaj zakon o održanju energije koji si pominjao? :)

Kako zakon o odrzanju energije vazi za autobus isto tako vazi i za radnika. Nije covjek perpetum mobile pa da radi beskonacno bez plate.

U pitanju je princip koji ti nisi u stanju da razumijes: necu da postujem zakon jednostrano - ako potrazivanja GSP-a i moja potrazivanja nisu jednaka pred zakonom, onda me postovanje istog ne interesuje. Cak sta vise, smatram da je jednostrano postovanje gore od potpunog nepostovanja, zato sto vodi u zaglupljivanje. Ako nista ne trazis neces nista ni dobiti. Tako je i sa pravdom.

Ako autobus ne ide bez benzina, ne idem ni ja bez leba. Sta ti tu nije jasno? Sta se tu neuklapa u zakon o odrzanju energije? Mozda ima pojedinaca koji jedu ukrug sami svoj izmet i tako mogu beskonacno da funkcionisu, ali ipak vecina ljudi ne moze tako.

Kad covjek dobije platu, platice karte i nema problema. Zasto bi on izmirivao tudja potrazivanja na vreme, kad njegova niko ne izmiruje? Ne moze placati racune prije nego dobije svoje pare. Niko ne prima kamencice i licse kao sredstvo placanja.
Mozda ti, ali ti vjerovatno nemas autobus, hidroelektranu, apoteku i prodavnicu prehrambenih proizvoda u kojima bi covjek mogao placati kamencicima za kupljenu robu i usluge.

Kako se neko snalazi bez plate i prezivljava, nije ono o cemu ja pricam. Ja pricam o principu.
Da ja nisam dobio svoje tri plate nemarom drzave, ne bih placao ni struju, ni telefon, ni vodu, ni prevoz, ni porez, ni parking ni kredit, sve i da sam dobio 10 miliona evra na lutriji. Iz principa. To je visi koncept svjesti nepoznat leminzima, tako da ne ocekujem da ce neki znacajan broj vas to razumjeti.


 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 15:14 - pre 169 meseci
Citat:
BluesRocker:
Iz tvog posta zaključujem da je veliki problem kada živiš u Beogradu a firma ti ne plaća redovno platu....


Ti dosada verovatno nisi ziveo u gradu ako tek sada "zakljucujes" da je veliki problem ziveti u gradu bez plate.
Prosto nemas u gradu kao u selu okucnicu gde mozes imati bastu i neku pilad pa cim se okrenes imas hranu, a u obliznjem sumarku drva.Svi energenti prakticno free.
Gsp markice su samo izvucene iz opste bestragije u ovoj drzavi.Mozemo tako pricati o nerealnim cenama:
-goriva
-domace hrane koja je skuplja kod nas nego u okolini
-enormnom uvozu bespotrebnih stvari (meso Brazila, luk Kina, psenice, jabuka...)
-nelegalne gradnje
-korupcije u svemu sto covek dodirne i pomisli
-bestijalnim cenama stanova i polovnih (krsina) od kola
-visokim cenama skolarine za platicu od 30-40,ooo din
-troskovima zdravstva
-...
-...
-Gsp markica
-monopol na kablovsku ( i dizanju cene kako se kome hoce)
-koliko toga ima sve ovo puta 1000000...

Nisu problem GSP karte (apsolutno se podrazumeva placanje istih), ali je problem milion drugih stvari koje dodju na platni spisak +GSP karte.
I problem je sto nema na vidiku da ce u bilo cemu biti bolje, nema jasne inicijative, strategije plana i programa razvoja itd.
Spekulise se o ulasku (razvijaju drzave da bi dosla na nivo EU) tek oko 2025god...

Imam ja prosto resenje mnogo lakse nego sto mi lupamo glavu.
Uraditi isto ono sto i "glavni zagovornik visokih'' standarda na forumu, i onda iz te perspektive (i geografske pozicije) biti lezeran i zagovornik evropskih normativa, jel to se samo moze iz uredjene drzave.
Jer ko je god putovao po svetu video je koliko smo mi bed i jada u svakom smislu neracunajuci na krug "dvojke" u Beogradu, koji je leglo zaostale partizanstine, iskompleksiranih Crnogoraca ( e mora ti djeticu biti krug dvojke ili nista drugo), mafije, dobro situiranih izbeglica, ogromnog broja studenata iz unutrasnjosti, sezonske najamne radne snage i dobrog dela svetskih kompanija i obavestajnih slubi.
Najmanje ima izvornih Beogradjana, kojima GSP ni ne treba jel su najcesce motorizovani.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 15:36 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.: To je visi koncept svjesti nepoznat leminzima, tako da ne ocekujem da ce neki znacajan broj vas to razumjeti.


E pa druze dosli smo do onog glavnog visi koncept svjesti.
To je upravo ono sto namontirana vlast ne zeli kod svog naroda, i to je razlog zasto ljudi ne reaguju.
Ljudi nisu glupi, poznato je da kada se Srbin rodi odma se razume u fudbal, politiku i ekonomiju ;)
To vec govori o nasoj pameti :))))
Ali Srbin nema svest da u sta on misli da se razume nema blage veze sa realnoscu i mogucnoscu prosudjivanja sta se stvarno desava i zbog cega.
Vec zadnjih par decenija u narodu uvek vlada strah pri svakoj promeni vlasti od neizvesnosti da li ce im nova dati 'leba, pa im je uvek moto "neka cuti dobro je ima za leba, pivo i cigare" a za ostalo ce biti bolje...
Princip je glavna stvar, jer redovnim placanjem obaveza novac se ne akumulira i racionalno trosi na razvoj infrastrukture i modernizaciju iste, vec samo na puko odrzavanje postojece, koja je krvavo zaduzena kod stranih banaka, a resto para odlazi partiskim funkcionerima koji cute i dalje urusavaju sistem.I naravno stalno apeluju na izmirenje obaveza, kako bi se ustvari njima izmirile redovne mesecne "enormne" plate, beneficije i ostale potrebstine.
Recimo skolovanje (pomodarno-debilozne-pojma nemam nista-jel tatica placa-od narodnih para) dece u inostranstvu, svalerke, skupi stanovi koje niko ne zna kako odplacuju...

Neka cuti dobro je , da mi izmirimo obaveze pa u lokalnu "mehanu" na pivo, sta ce nam vise a za bolje ni nismo jel oni tako kazu, a vlast se mora slusati.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 15:43 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.: Kako zakon o odrzanju energije vazi za autobus isto tako vazi i za radnika. Nije covjek perpetum mobile pa da radi beskonacno bez plate.

U pitanju je princip koji ti nisi u stanju da razumijes: necu da postujem zakon jednostrano - ako potrazivanja GSP-a i moja potrazivanja nisu jednaka pred zakonom, onda me postovanje istog ne interesuje. Cak sta vise, smatram da je jednostrano postovanje gore od potpunog nepostovanja, zato sto vodi u zaglupljivanje. Ako nista ne trazis neces nista ni dobiti. Tako je i sa pravdom.

Ko kaže da tvoja potraživanja i GSP-a nisu jednaka pred zakonom? Ako ti plata kasni, prijavi poslodavca inspekciji rada. Nemoj da radiš za onog ko te ne plaća. Koliki je Beograd, može da se nađe posao koji se plaća redovno. Dok god ima vas "leminga"(TM) koji pristajete da radite a da ne primate platu, dotle će postojati i takve firme koje ne plaćaju.

Ono što ti hoćeš da kažeš je - Pera radi za Žiku, Žika ga ne plaća, Pera je ljut na Državu jer svevideće oko Države nije videlo da ga Žika ne plaća i nije to sankcionisalo (a nije otišao pravo u policiju/inspekciju), pa sad Pera misli da i on treba da troši nečiju naftu a da je ne plati, jer nafta ionako izvire iz bušotine, ima je dovoljno za sve. I onda će Pera još da se žali kako se vozi u raspalim autobusima, kako ne idu na vreme, kako mora da se gura u njima. Samo što ne plaća Pera GSP na odloženo, kao što plaća struju, nego ne plaća uopšte. Platiće samo 300 din po opomeni ili će sačekati da slučaj zastari. A i zašto bi kada je našao "foru"(TM) da se vozi a da ne plaća. Platiće "leminzi" za njega.

[Ovu poruku je menjao BluesRocker dana 12.05.2010. u 16:57 GMT+1]
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 17:40 - pre 169 meseci
Citat:
mmix:  Obaveza placanja za robu i usluge je aksiom i standard, uzimanje robe i usluga bez placanja je kradja sa ili bez bruna (lol), i pajaja je vise nego u pravu.

Zašto troluješ temu???

GSP Beograd -Akcija storniranja >>doplatnih karata i opomena<<

Lepo je to kada braniš svoje kolege, ali i ovaj put, kao i za ono zašta ih braniš, u pravu si samo u tolikom što i ti i oni istupate sa pozicija sile.

Da bi se uverio u ovo što kažem, moraš udovoljiti samo jednom uslovu, da pažljivije pročitaš temu.

Kad to uradiš, odgovorićeš mi samo na jedno pitanje:da li su doplatne karte GSP-a (a i parking servisa) zakonite ?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 17:59 - pre 169 meseci
@BluesRocker
Ne sekiraj se ti sta drzava vidi. Vidi drzava svaku uplatu, isplatu i neuplatu na svaciji racun, pogotovo ako je regularno zaposlen.
Samo nije nesto zainteresovana za neuplate.
Svi se prvo zale po slovu zakona kod "nadleznih institucija", pa poslije nekog vremena predju na blokade pruga, mostova, autoputeva, strajkove gladju i sjecenje prstiju i tako se time mogu zanimati godinama, sto se tice "drzave" i njene silne brige za obespravljene iz nizih socijalnih slojeva.

Meni su lopovi opljackali stan. Zna se koji su i sta su, ali ih niko nikad nije dirao jer imaju veze u policiji, a meni je policija zapretila da se "primirim" u vezi mog "dosadjivanja" sa pitanjem kad ce vec jednom nesto da se ucini povodom toga.
Ako se ne odgovara za pljacku, ako se ne odgovara za odvrtanje muzike tako da komsiji plesu slike po zidovima, ako se ne odgovara za neisplacivanje plate, ako se ne odgovara za namjestanje tendera, ako se ne odgovara za primanje mita, ako se ne odgovara za zloupotrebu polozaja, ako se ne odgovara za prevare, namjestaljke, lazi, klevete, nebeske autoputeve, brze pruge... u cemu je onda poenta postovanja zakona?!

Niucemu. Normalan covjek moze samo da pokusa da nadje dovoljan broj istomisljenika da proba nesto da promjeni. Ako ih ne nadje dovoljno moze samo da se skloni odatle ili da ostane i trpi i snalazi se kako zna i umije.
A poslednje sto mu treba je da mu neko iz preostale mase mesa popuje o kulturi i civilizaciji.
A koliko vidim, najveci zagovornici borbe za srbijansku kulturu i civilizaciju su ili vec zapalili odatle ili se spremaju da odmagle.
A zasto, kad je tako lijepo zivjeti u Srbiji postujuci "pravila"?

Koliko to u Srbiji uopste ima "uspjesnih" ljudi koji su uspjeli sve po redu i zakonu? Ja ne znam nijednog.
Da li je u Srbiji uopste moguce uspjeti bez eskiviranja zakona? Nisam cuo ni za jedan slucaj.

Mislim, lijepo je vjerovati da se placanjem karti u GSP-u mogu rjesiti sistemski problemi, ali to je samo izgovor za nemanje volje da se uradi nesto drugo sto bi trebalo.

Sto se mene tice, smatrama da u postojecoj situacijii, svako ima pravo da svojevoljno odluci kako ce se licno postaviti prema drzavi i drzavnoj imovini. Isto kao sto i ta, nazovi, "drzava" nema jednake arsine prema svim svojim gradjanima, tako se ni gradjani ne moraju uniformno odnositi prema njoj.
Onaj kome je drzava obezbedila platu na vreme neka placa kartu, a onaj kome nije nek radi kako oce.
Ne zamjeram ni jednom ni drugom.

A kad meni neko zakine tri plate, onda cu se i ja naci prozvanim da popujem onome koga je to zadesilo, a sve dok svoju primam redovno ne pada mi na pamet da pricam onome ko nije te srece, kako gdje i na koji nacin da zivi.
A kad bih ja u autobusu sreo covjeka koji nije primio tri plate uzastopno ja bih ga prvo pitao: "Pa kako prezivljavas covjece!?"
A sve dok su u vecini oni koji bi ga prvo pitali: "A jesi li platio kartu?" moze biti siguran da nece dobiti ni cetvrtu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 18:12 - pre 169 meseci
Je li bre, koliki je % Beogradjana kojima nisu isplacene 3 plate?

Ono kako se to u Beogradu, najskupljem gradu u Srbiji (a i sire), prezivljava ako nemas 3 meseca prihode? Lovis golubove?

Citat:

Koliko to u Srbiji uopste ima "uspjesnih" ljudi koji su uspjeli sve po redu i zakonu? Ja ne znam nijednog.
Da li je u Srbiji uopste moguce uspjeti bez eskiviranja zakona? Nisam cuo ni za jedan slucaj.


TAKO JE!

Ali zasto onda stati na svercovanju?

Ako ne stizu plate.. pa valja se i da se drpi nesto iz prodavnice, mislim... treba ljudi nesto da jedu? Hoce li neko misliti na decu?

A i ti autobusi nisu najbolji nacin da se stigne do posla na kome se ne isplacuje plata... sto ne bi pozajmili i auto od komsije?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 18:26 - pre 169 meseci
Ne znam uopste koliko je takvih ljudi, a sto se mene tice nije ni bitno. Kakve veze ima taj broj?! Koliko uopste ima ubistava u usporedbi za neisplacenim platama. Ima ih jos manje. Znaci li to da nije vredno da se bavimo ubistvima?!

Ono sto ja hocu da kazem je da ne vidim smisla u odrzavanju postojeceg stanja i licno mislim da je bolje ici u bilo koju stranu nego vjecno "visiti" tu gdje je sad.

Citat:
Ivan Dimkovic
TAKO JE!

Ali zasto onda stati na svercovanju?

Ako ne stizu plate.. pa valja se i da se drpi nesto iz prodavnice, mislim... treba ljudi nesto da jedu? Hoce li neko misliti na decu?

A i ti autobusi nisu najbolji nacin da se stigne do posla na kome se ne isplacuje plata... sto ne bi pozajmili i auto od komsije?

TAKO JE!
Zasto uopste stajati i trpiti nepravdu na svojoj kozi. Uciniti nesto za promjenu bilo bi pravo osvjezenje. Znas ono, porazbijas izloge, bacas molotovljeve koktele, povjesas diktatore, streljas mafijase.... Pokazes da si covjek, a ne ovca....
To ja sve vreme govorim!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 19:22 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.
Ne znam uopste koliko je takvih ljudi, a sto se mene tice nije ni bitno


Sto se tebe tice nije bitno, ali sto se ove diskusije tice mislim da jeste bitno.

A bitno je zato sto je ta grupa ljudi smesno mala i koristiti njihov primer u odbrani cistog antisocijalnog ponasanja nema nikakvog smisla.

No dobro, sta da se radi - situacija je takva kakva je, svako malo se nesto "legalizuje" i ljudima koji postuju zakone i propise se zvekece samarcina samo takva, ono - sa natpisom iznad njih "ispali ste budale".

A onda ce svi da cekaju nekog Isusa V2.0 da dodje i da im sredi situaciju u zemlji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 19:55 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A bitno je zato sto je ta grupa ljudi smesno mala i koristiti njihov primer u odbrani cistog antisocijalnog ponasanja nema nikakvog smisla.


Ja sam misljenja da ne moze postojati antisocijalno ponasanje u antisocijalnoj drzavi. To iskljucuje jedno drugo. Antisocijalno mozes da se ponasas u socijalnoj drzavi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 19:57 - pre 169 meseci
Drzava je antisocijalna jer je kriticna masa gradjana antisocijalna.

Drzava nije nista drugo nego skup gradjana.

Medjutim, posto skoro svaki ceka vec pomenutog Isusa v2.0 - bice da ce ostati antisocijalna na neodredjen rok.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 20:16 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se tebe tice nije bitno, ali sto se ove diskusije tice mislim da jeste bitno.


Koje diskusije ?

Jel ove:

GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Storniranja čega ?

Nečega što je protivzakonito oformljeno ?

I sad oni hoće od tog nezakonitog samo malkice, pola, kol'ko daš?

Promisli malo o ovome, jer si i ti počeo da troluješ...

Citat:
koristiti njihov primer u odbrani cistog antisocijalnog ponasanja nema nikakvog smisla.

Kad izvrneš činjenice i kreneš van teme, onda nema...

...dakle, reč je o doplatnim kartama, a kad je već reč o njima, valjda je logično raspravljati i o zakonskoj osnovi toga, čime se ni u najmanjoj meri ne dira u obavezu plaćanja robe i usluga.

Ovakva tvoja priča se svodi samo na:
Lako đavolu da svira u frulu, kad u bari ima trske.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 20:22 - pre 169 meseci
Citat:
Hadžihalef
dakle, reč je o doplatnim kartama, a kad je već reč o njima, valjda je logično raspravljati i o zakonskoj osnovi toga, čime se ni u najmanjoj meri ne dira u obavezu plaćanja robe i usluga.


Dok sud ne presudi da je naplata doplatnih GSP karata protivzakonita, one su vazece. Tj. vise ocigledno nisu jer Srbija kao i obicno jos jednom lupa samarcinu ljudima koji postuju zakon i jasno stavlja do znanja da se antisocijalno ponasanje isplati.

Sve lepse od lepseg... naplata doplatnih karata protivzakonita svi imaju po bar 2 doktorata iz prava i znaju da su u pravu, osnovno ljudsko pravo voziti se bez karte ako ti kasni plata (C) Odin D., itd...

Srbija stvarno jeste izuzetak u svemu normalnom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51347 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.