Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 51330 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 09:44 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Zasto ne promenis drzavu?

A ne, ti bi da ti Isus v2.0 da neku bolju drzavu pa ces ti da se udostojis da postujes njene zakone.

Ono... tu ima jedan sitan problem - a znas koji je? Sto bar 50% ljudi razmislja isto kao ti. Svi bi oni da im sve bude po taman, pa tek onda ce da razmisle o tome da se ponasaju kako dolikuje uredjenom drustvu.

Ova drzava ne moze da se promjeni zato sto bar 50% ljudi razmislja kao ti.
Cuti i trpi, ponasaj se kao da zivis u Svedskoj, postuj zakone i sve ce biti u redu.
U svih ovih 20 godina, ljudi u Srbiji su samo jednom otkazali "poslusnost", a to je bilo 5. Oktobra. Ne vjerujem da je samo taj jedan dan uzrok svega ovoga stanja.
Prije ce biti da je slijepo postovanje "zakona" svih ostalih 7300 dana dovelo do ovoga.

Citat:
Ivan Dimkovic:Imam lose vesti - Isus v2.0 ne postoji, bas ni kao deda mraz... i drzava nece postati onakva kakvu zamisljas sve dok se ljudi ne krenu ponasati kako dolikuje gradjanima takve drzave.

A do tad... budi hajduk, sto da ne...

A kako to dolikuje ljudima da se ponasaju u drzavi poput Srbije? Jel' treba da se ponasaju kao da su u Svedskoj?
Kako su se ponasali Francuzi 1789?
Nikad u istoriji budjavu Srpsku drzavu nisu popravljali mirni i poslusni seljaci urednim placanjem svoje trecine/desetine/GSP-ine... nego hajduci i ustanici.

Samo ovcama dolikuju da se u kriminalnoj drzavi ponasaju kao da se nalaze u kulturnoj drzavi, zato sto je cilj kriminalne drzave da odrzava to stanje, a ne da ga popravlja, i nikad ga ovce nece popraviti svojim blejanjem.
Ljudima dolikuje da pljunu na kriminalnu drzavu, a ovcama da je postuju.

Teoretski je moguce okretanjem i drugog obraza popraviti drzavu, ali za jedno 50 godina. Posto ja smatram da se principom "oko za oko - zub za zub", to moze uraditi za 3 godine, i posto nisam zainteresovan da okrecem drugi obraz u sledecih 50 godina, nego i da na nesto pametnije potrosim svoj zivot, to me novozavjetovsko rjesenje problema ne interesuje.

Ova drzava nema problem zbog toga sto ja necu dobrovoljno da postujem zakone, nego sto se vi ostali ne mozete dogovoriti sa mnom da postovanje zakona obezbedimo silom i funkcionalnim pravnim sistemom, kako za mene tako i za sve ostale. Ono sto trenutna vlast hoce je da narod dobrovoljno postuje zakone, da ne bi morali da uvode funkcionalan pravni sistem koji bi njima smetao u nepostovanju istog. Da se mi nalazimo u sredjenoj drzavi, i da se narod ponasa kako dolikuje sredjenoj drzavi, 99% naseg "rukovodstva" bi sjedilo u Zabeli, ukljucujuci i sluzbene sofere i spremacice iz skupstine.
To bi bilo ponasanje koje dolikuje narodu u ovoj drzavi, a ne trcati okolo i traziti kantu u koju ce kulturno da ubaci papiric i smatra da time popravlja svoju drzavu. To sto vi predlazete dolikuje ovcama i tim famoznim leminzima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 09:52 - pre 169 meseci
Ne znam šta mi je, u poslednje vreme se Odin i ja mnogo slažemo, što nije dobro. Potrudiću se da to promenim narednih dana, ali za sada smo istomišljenici


@Svi ovi koji bi platili prevoz u GSB, po cenu sopstvenog života (ili bolje tuđeg)

Kažu da ne treba biti veći katolik od pape. Dakle, pogledaj malo oko sebe, čoveče, vidi gde živiš pa onda pričaj o principima demokratije, tekovinama civilizacije i sličnim glupostima. Ajde da malo vidimo šta je taj GSB i šta sve ima tamo ? Ko sve tamo radi, i ko je sve tamo zaposlen ? Čije je to ? Kako se to održava ? Gde sve idu pare od plaćenih karata, u čije se džepove preliva ?

GSB je jedno ruglo od javnog transporta, nažalost jedino koje nam je na raspolaganju. Da imam alternatiu koristio bih je. Ali nemam. Dobro, ja 50% idem kolima na posao, ali žena i dva sina koriste GSB svaki dan. Autobusi su prljavi, smrdljivi, stari, zapušteni, neodržavani. Vozači drski, puše u autobusu, koriste mobilni za vreme vožnje. Organizacija prevoza očajna. U cenu karte (koju ja ipak plaćam) su uračunate plate za više stotina neradnika koji su nepotizmom došli do radnih mesta u društvenoj firmi (gde nema otkaza). I pored izuzetno visoke cene za jednu vožnju, cela firma je u teškoj dubiozi i gubicima, pa se obilato dotira iz gradskog budžeta koji svi mi Beograđani punimo. Kažu da se dnevno u GSB proneveri nekoliko tona dizela !?

Sa racionalmom potrošnjom i dobrom organizacijom, uz uslov da rukovodioci smanje apetite ličnog bogaćenja, GSB bi odavno mogao da bude firma za primer ! Šta ja plaćam kad kupim kartu ? Ili pravilno je pitanje: kome sve plaćam reket ?

Kad pričate o plaćanju usluga - naravno da ću da platim frizera kad uđem u dućan i tražim šišanje. A ako mi se nije svideo, sledeći put ću da odem kod konkurencije. Nema to blage veze sa GSB-om i plaćanje "usluge" prevoza.

Ja kupujem mesečnu pretplatnu kartu iz dva razloga: nije mi problem da izdvojim 20 EUR, i neću da se blamiram da budem uhvaćen od strane ridža. Da imam manje godina ili manje para - ne bih je kupovao.

I na kraju da se nadovežem na Odinove reči: Ovce su da se šišaju. Ali nismo baš svi mi ovce.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 10:21 - pre 169 meseci
Citat:
jablan: Interesantan stav i definitivno ima neke logike. Ali barem što se (ne)švercovanja u prevozu tiče, mislim da grešiš. Ne kupujemo mi "leminzi" karte zato što mislimo da će se time izmeniti nečija svest. Ja kupujem zato što sam vaspitan da platim nešto što uzmem ili iskoristim i mislim da se od tih para barem delom finansiraju isti ti busevi i šoferi. I naravno nervira me selektivna pravda o kojoj pričaš.

Ali imam jedno pitanje za tebe kao buntovnika opšte prakse. Do kog stupnja (ne)uređenosti države misliš da iskazuješ svoj protest na taj način? Jeste da je Srbija danas užas živi, ali mislim da ni u jednoj državi nećeš da nađeš apsolutnu pravdu. I šta onda?


Ja uopste ne tvrdim da karte ne treba placati. Ono sto ja govorim je da SVI TREBAJU SVE PLACATI. Kad kazem SVE, mislim zaista na sve - i svoje prestupe, i svoje troskove, i svoje greske i svoje racune i svoje dugove i svoje radnike - ne samo GSP karte.
Pitanje je samo kako iz ovog usranog stanja stici do toga dobrog stanja.

Neki tvrde da treba pasivno trpiti postojece stanje i glumiti da je sve u redu, dok se na neki volseban nacin ne stigne do tog cilja.
A ja mislim da treba pruzanjem aktivnog otpora usranom stanju ubrzati propast istog i poceti praviti to bolje stanje.

A kako se odupirati usranom stanju? Pa od neceg moras poceti: neplacanjem poreza, otkazivanjem poslusnosti, demonstracijama, ignorisanjem pravila - sve su to metode koje nisu primjerene uredjenom drustvu - ALI MI NISMO UREDJENO DRUSTVO.
Ne mozes ocekivati da ces mafijasku vlast srediti tako sto ces svakog prvog u mjesecu otici i odnijeti svoju platu pred skupstinu, baciti je njima i reci: "Evo vam - sram vas bilo!" Oni ce je jednostavno svaki put uzeti bez imalo crvenila u licu i nastaviti kao i do sada.
Iluzorno je ocekivati da ce se lopovi postati posteni tako sto ce posteni nastavljati dobrovoljno da se ponasaju posteno.

Nikad lopov nece postati posten, sve sto mozes je da ga silom onemogucis da se ponasa lopovski.
A "posteni" ljudi u Srbiji nisu raspolozeni za uvodjenje te sile, zato sto to zahtjeva mnogo vise angazovanja od prostog placanje tv-pretplate i gsp-karata.
Lakse je zivjeti u zabludi da se pruzanjem pravog primjera stoka moze preobratiti u dobricinu, nego pogledati realnosti u oci i vidjeti da moras ustati iz fotelje, propustiti nekoliko epizoda "Velikog brata" i otici da udaris stoku sakom medju rogove, sa sve rizikom da te ubode.

Citat:
Jeste da je Srbija danas užas živi, ali mislim da ni u jednoj državi nećeš da nađeš apsolutnu pravdu. I šta onda?

Ne smeta meni nista sto nema apsolutne pravde - nisam ja idealista.
Ali mi smeta beskonacno stagniranje (beskonacno - iz ugla trajanja mog zivota). Da se stvari imalo pomjeraju - u redu, guraj polako, ide nekako. ALI NE POMJERAJU SE. To mi tesko pada. Neko to trpi lakse neko teze. Ja teze.

Neki odavde su prije nekoliko dana pljuvali drvlje i kamenje na drzavu sto ta "drzava" mukom zaradjene pare od onih sto rintaju uzima i dava radnicima u Kragujevcu sto leze kuci i lelemudaju, i isto tako prekobrojnoj drzavnoj administraciji koja igra povazdan tetris na poslu.
I sad da ja kazem - ne treba placati porez - poceli bi da arlaucu o primjerenom ponasanju u kulturnoj drzavi!?
Pa dobro gospodo - sta vi predlazete, posto je evidentno da dosadasnje uzorno placanje poreza vodi i dalje poklanjanju plata ljudima sto sjede kod kuce i ljudima koji slazu pasijans na poslu?
Sta vi predlazete da se povodom toga radi, osim da se ne bacaju papirici po ulici i ne sutiraju kucici po parkovima?
Posto je grandiozni plan spasa "Nije tesko biti fin" propao, sta je sledeci pokusaj? "Nije tesko biti glup"?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 10:26 - pre 169 meseci
Citat:
Java Beograd:Ne znam šta mi je, u poslednje vreme se Odin i ja mnogo slažemo, što nije dobro. :) Potrudiću se da to promenim narednih dana, ali za sada smo istomišljenici
 
Dobro je, vec nas ima 3-4, mozda ipak ima nade :)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 11:03 - pre 169 meseci
Resenje je jednostavno :
Super Ridza :D



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 11:59 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.
Dobro je, vec nas ima 3-4, mozda ipak ima nade :)


Nemoj da se brines, ima vas sigurno 3-4 miliona :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 12:13 - pre 169 meseci
Odine, hajde-da-kažemo da je "građanska neposlušnost" opravdana, u nekom smislu. Ali, masa je onih koji pod plaštom "kriva mi država", izbegavaju plaćanje svega i svačega, a to bi radili (ili bar pokušali) i da ih sad baciš u neku idealnu državu. To im dođe kao neka preventiva, uzimanje depozita od države. Primera ima u socijalno orijentisanim zemljama (Švedska npr.): zloupotrebe socijalnih beneficija itd.
Takvih ima puno i to je problem. Svi bi da menjaju sistem, ali u tom novom sistemu mora da se rmba, nema 13-e plate itd. Za političare vrlo nepovoljno takođe - ko god da krene sa reformom, ali pravom reformom, rizikuje da brzo izgubi vlast ili čak nadrlja na neki ekstremniji način.
Zato se srpski lonac krčka, zuji i zagoreva, ali nikako da provri.
A ovo sa bacanjem papirića i sličnim "detaljima": mislim da nikako ne treba dozvoliti da te sistem toliko deprimira da izgubiš osnovnu kulturu, degradiraš se na nivo ekstra-gedže. Zrela osoba se ne može dobro osećati u takvoj ljusci.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 12:22 - pre 169 meseci
Citat:
Count Zero: Odine, super je što ti (i tvoji "saborci") primenjujete "građansku neposlušnost" - verujem da je to hajde-da-kažem opravdano, u nekom smislu. Ali, masa je onih koji pod plaštom "kriva mi država", izbegavaju plaćanje svega i svačega, a to bi radili (ili bar pokušali) i da ih sad baciš u neku idealnu državu. To im dođe kao neka preventiva, uzimanje depozita od države. Primera ima u socijalno orijentisanim zemljama (Švedska npr.): zloupotebe socijalnih beneficija itd.
Takvih ima puno i to je problem. Svi bi da menjaju sistem, ali u tom novom sistemu mora da se rmba, nema 13-e plate itd. Za političare vrlo nepovoljno takođe - ko god da krene sa reformom, ali pravom reformom, rizikuje da brzo izgubi vlast ili čak nadrlja na neki ekstremniji način.
Zato se srpski lonac krčka, zuji i zagoreva, ali nikako da provri.
A ovo sa bacanjem papirića i sličnim "detaljima": mislim da nikako ne treba dozvoliti da te sistem toliko deprimira da izgubiš osnovnu kulturu, degradiraš se na nivo ekstra-gedže. Zrela osoba se ne može dobro osećati u takvoj ljusci.

A šta, ja kao ne rmbam ? Šta, kao plata mi pada s neba ? Imam 12 plata, ni jednu više. Kao, uostalom, 99% zaposlenih u Srbiji.

I šta čujem svaki dan na vestima ? Koliko je dato za Miladina, koliko je spiskao Davinić, koliko je političara kupio koji narko diler. I - nikom ništa. kao što rekoh, pojeo vuk magarca, pa se izgubio u magli. A cifre su tolike da ne mogu da ih zaradim, pa makar živeo i radio 200 godina. Onda sačekam ]ebeni smrdljivi GSB, dođem u firmu i pročitam na forumu kako je "No-no" da se ne plaća prevoz. To nije demokratski, to nije civilizovano. Šta bi bilo kad svi ne bi plaćali GSB ? ]ebe mi se šta bi onda bilo. Onda bi bio neki drugi GSB koji bi možda morao da se plaća, i to je to.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 12:25 - pre 169 meseci
@Odin D.
Možemo mi da menjamo sistem i uređujemo državu sto godina, ali uvek će biti takvih kao ti koji za sve imaju opravdanja, i zašto ne plaćaju kartu, i zašto ne prijavljuju radnike, i zašto kasne sa isplatom plata radnicima, i zašto ne plaćaju struju i infostan. A kad takve zaposliš u državnu upravu, onda igraju pasijans i ne žure da reše nečiji slučaj dok ne dobiju 200g kafe ili kovertu (zavisi koliko je ozbiljan slučaj). Ako hoćeš da promeniš sistem, promeni prve sebe i svoj način razmišljanja.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 12:35 - pre 169 meseci
Citat:
A šta, ja kao ne rmbam ? Šta, kao plata mi pada s neba ? Imam 12 plata, ni jednu više. Kao, uostalom, 99% zaposlenih u Srbiji.

Ma verujem da rmbaš, upravo zato nikada ti i ostali "saborci" ne možete napraviti kritičnu masu, jer je mnogo više onih "neposlušnika" koji su već i zaboravili ko je koga počeo da zakida i u svakom bi slučaju hteli da naprave državu u kojoj važe zakoni i prava, al' da su oni malo ravnopravniji od drugih.


Da dodam i ovo: smejemo se Švajcarcima kako imaju referendume svaki čas, ali ne bi ni nama škodilo malo više plebiscitarnog izjašnjavanja. Npr. za RTS-pretplatu. Referendum: plaća se kroz pretplatu ili: finansira se iz budžeta. I gotovo. Ako ukinu pretplatu, nek' smisle drugi sistem.


[Ovu poruku je menjao Count Zero dana 13.05.2010. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 13:54 - pre 169 meseci
@BluesRocker, @CountZero i ostali

Vi propagirate kulturne "zapadne" standarde drustva cime implicitno govorite da je to nesto cemu Srbija treba da tezi.
Uzamajuci u obzir, da je na taj zapad, otislo sve pametno, sposobno i skolovano iz Srbije, jer se nisu mogli uklopiti u divnu Srpsku drzavu jer ili su bili previse "necivilizovani, nekulturni i nesavjesni, neradnici i dzabalebarosi", onda dolazimo do paradoksa - kako je to taj fini zapad rasirenih ruku docekao nase divljake!?

Prije ce biti gospodo, da ste vi tamo koji ste najurili one koji se sa vama i vasom bajnom drzavom ne slazu, obicni primitivci koji nemaju pojma kako se pravi drzava, jer da imate napravili biste je vec odavno.

Prema tome, kad budete imali rezultate onda mi pricajte kako se pravi drzava. A da nekome solite pamet o pravljenju drzave i pri tome mu masete ispred nosa tim ruglom od drzave koju ste napravili... mislim uozbiljite se malo.
A dok sam ja primitivac bio tamo kod vas: radio sam na crno, stanovao bez ugovora, lijecio se na crno, bio pljackan bez prava na zastitu i tako dalje, i nista mi nije pomoglo sto sam redovno placao GSP! Da, gospodo, dobro ste culi - placao sam ga i sad ga placam kad se tamo zateknem.

Pa ipak, tako necivilizovan nemam nikakvih problema da u nekoj drugoj zemlji placam prevoz, poreze, stambene ugovore, zdravstveno i socijalno osiguranje, i sve drugo, jednom rjecju - da ne budem divljak i primitivac. Znaci, nije problem u meni, nego u vama.

Dakle, uzivajte vi u svojim drzavnim dostignucima i u svom prevozu, a o mom divljastvu i nekulturi ima i kompetentnijih drzava da procjenjuju nego sto je srbijanska.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 14:14 - pre 169 meseci
Civilizovana drzava nije nikakva "zapadna" tekovina - Srbija je bila civilizovana i za vreme Titovog socijalizma.... Zato je tada i licila na nesto normalno a ne na deponiju smeca.

Citat:

Pa ipak, tako necivilizovan nemam nikakvih problema da u nekoj drugoj zemlji placam prevoz, poreze, stambene ugovore, zdravstveno i socijalno osiguranje, i sve drugo, jednom rjecju - da ne budem divljak i primitivac.


Aha... nemas problem ne zato sto ti to volis, nego zato sto su kazne za svercovanje takve da se ne isplati svercovati se - i, najvaznije, naplative su. Probaj da se svercujes mesec dana, i bar jednom ili dva puta ima da te opale sa kaznom. Probaj da ne platis, pa ces da vidis kako funkcionise pravna drzava. A to si ti verovatno vec provalio, zato i pricas kako si human i civilizovan.

I, nemaju dovoljno magistara prava da ih zeznu i dokazu da je protivustavno da se naplacuju kazne.

Znam jednog genija koji nije platio kaznu za bahato parkiranje i mislio je da ce procedura da traje u nedogled k'o u majcici Srbiji. Zavrsilo se sa druzenjem u stanici na kraju i izboru da plati tada vec 10x vecu kaznu ili da provede godisnji odmor u zatvoru.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 14:17 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nemoj da se brines, ima vas sigurno 3-4 miliona :-)

Samo sam se salio :)
Mene i mojih istomisljenika ima mozda 3-4 miliona, ali van Srbije. U Srbiji ih ima mozda bukvalno 3-4, i koliko ja znam, svi placaju GSP kad se njime voze.
Tako da nemamo narocitih "zasluga" za tamosnje uspone i padove.

Citat:
Aha... nemas problem ne zato sto ti to volis, nego zato sto su kazne za svercovanje takve da se ne isplati svercovati se - i, najvaznije, naplative su. Probaj da se svercujes mesec dana, i bar jednom ili dva puta ima da te opale sa kaznom. Probaj da ne platis, pa ces da vidis kako funkcionise pravna drzava. A to si ti verovatno vec provalio, zato i pricas kako si human i civilizovan.

Ako bi bio dovoljno ljubazan da citas postove ljudi kojima repliciras, primjetio da je sve za sta se ja zalazem upravo naplativost kazni i funkcionisanje pravne drzave.
Ono sto vi zagovarate je glumatanje kulture u drzavi koja ne funkcionise. To glumatanje mene ne zanima.

Mislim, potrudi se bar da procitas sta pisem, ako vec hoces da mi odgovaras. Ovakvo polemisanje je nekulturno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 14:18 - pre 169 meseci
Citat:

U Srbiji ih ima mozda bukvalno 3-4, i koliko ja znam, svi placaju GSP kad se njime voze.


HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH :) Ma... da :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 14:29 - pre 169 meseci
3-4 pojedinca, ne 3-4 miliona....
Hahaha... evo da se i ja malo nasmijem....
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.vodafone-net.de.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena14.05.2010. u 09:26 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.: Pa ne pravi se drzava i civilizacija kupovinom GSP karata, placanjem RTV pretplate i nebacanjem papirica po parku - to su price koje su meni pricali kad sam isao u osnovnu skolu, ....".


Pa sad nekom skola sluzi da nesto nauci, nekom ocigledno i ne ;)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena14.05.2010. u 10:27 - pre 169 meseci
Filozofirati mozes koliko oces.
Ali situacija na terenu te malo yebuckava u tom filozofiranju.
Pogledaj na sta ti lici ta drzava koju ste pravili na taj nacin, pa onda pricaj.

Nasli se stanovnici banana republike da nekog uce kako se pravi drzava.
Oce to oce....
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena14.05.2010. u 11:57 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.: Pogledaj na sta ti lici ta drzava koju ste pravili na taj nacin, pa onda pricaj.

Ne pričamo ovde o pravljenu države, ni o EU standardima, već je reč o starom dobrom seljačkom običaju da se roba/usluga plati.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena14.05.2010. u 12:28 - pre 169 meseci
Citat:
BluesRocker: Ne pričamo ovde o pravljenu države, ni o EU standardima, već je reč o starom dobrom seljačkom običaju da se roba/usluga plati.

Koja usluga ? Neko je nekog uslužio ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena14.05.2010. u 12:43 - pre 169 meseci
Citat:
BluesRocker: Ne pričamo ovde o pravljenu države, ni o EU standardima, već je reč o starom dobrom seljačkom običaju da se roba/usluga plati.

Mene je vrlo lako ubijediti u te dobre stare seljacke obicaje.
Ali, ne radi se ovdje o meni. Ja vec vjerujem u te obicaje.
Medjutim, probaj znacaj tog dobrog starog obicaja objasniti nekom ko nije primio 3 plate, a da te ne pljune.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 51330 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.