Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pogresno slovo u broju sasije

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pogresno slovo u broju sasije

[ Pregleda: 3985 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Pogresno slovo u broju sasije18.05.2010. u 22:11 - pre 169 meseci
Preko godinu dana vozim sadasnji auto i tek sad sam provalio da mi u saobracajnoj umesto slova "Y" stoji "V". Zna li neko kakva je procedura da se to ispravi? Od predhodnog vlasnika sam dobio sve papire sa carine i u svim tim papirima je ispravan broj sasije. Kada sam kupio auto ja sam ga preveo i samim tim promenio saobracajnu ali ne znam da li je jos u toj saobracajnoj bilo pogresno slovo ili je to tetka kada mi je pravila novu saobracajnu zeznula.

Takodje, zna li neko da li mogu da imam problema na granici ako proveravaju broj sasije?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pogresno slovo u broju sasije18.05.2010. u 22:25 - pre 169 meseci
Moguci su mnogi problemi...
Idi u SUP i zahtevaj da se ta greska ispravi.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Pogresno slovo u broju sasije18.05.2010. u 22:35 - pre 169 meseci
Upravo tako.Ja sam imao slucaj pogresnog broja/slova na motoru,tacnije A je bilo zamenjeno sa 1.Na tehnickom pred istek registracije sam im napomenuo da se jedan karakter ne poklapa pa su to ispravili u registracionom listu i u SUP-u.Nema nikakvih komplikacija oko toga jer je posto se radi o gresci oko jednog karaktera sasvim ocigledno da je u pitanju stamparska greska u dokumentima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Pogresno slovo u broju sasije19.05.2010. u 07:38 - pre 169 meseci
Ja sam imao grešku permutacije dva broja koja je otkrivena na tehničkom. Auto je tad već dobrih 5 godina bio u Srbiji, i svake godine tehnički pregledavan, registrovan, vožen ! Lik na tehničkom je napisao u registracinom listu, a u SUP-u kad sam došao na šalter da registrujem su me poslali na veštačenje. Veštačenje se u Bgd radi u policiji u 29. Novembra. Svako jutro kolona automoila, a tamo u garaži, neki likovi (policajci tehničari) koji se razumeju valjda u te brojeve. Čim je video brojeve na šasiji (na prvi pogled) mi je rekao da je auto OK, i da nema problema. Napisao nešto u registracionom listu, lupio pečat, i od tad je to rešeno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Pogresno slovo u broju sasije19.05.2010. u 19:54 - pre 169 meseci
Ehh...moj auto je od prve registracije 2001 pa sve do ove godine imao jedno slovo manjka u broju motora ali srecom ispravili su mi bez vecih problema, jer je u stvari propust do salterske sluzbenice i radnika na teh. pregledu koji su punih devet godina samo prepisivali brojeve.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Pogresno slovo u broju sasije19.05.2010. u 21:19 - pre 169 meseci
Divota, vec vidim sebe kako gubim bar jedan dan u razmrsivanju te zavrzlame, a da apsolutno nisam ni najmanje kriv. Inace, sto se same greske tice deluje neverovatno ali danas sam dao kolegi sa posla da procita broj sasije i uporedi sa saobracajnom i covek uopste nije provalio iz prve. Jednostavno, "Y" i "V" tako slicno deluju da ja uopste nisam siguran da kada sam kupovao auto da nisam prevideo to neslaganje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pogresno slovo u broju sasije

[ Pregleda: 3985 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.