Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teorija Hijerarhije Zakona

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Hijerarhije Zakona

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37345 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Teorija Hijerarhije Zakona21.05.2010. u 08:58 - pre 168 meseci
Gale, ajde ovde cu malo da ti napisem o svojim rezultatima Hijerarhije Zakona, posto si izgleda jedini zainteresovan. Ne smem na forumu nauke, cim progovorim, pun buljson simika. Izgleda da sam navukao na sebe bes forumskog lobija.

Necu da pisem o detaljima, da ne bih izazvao sugestivan efekat, zbog toga sto me zanima kako ce izgledati nezavisno dobijeni rezultati. Dacu ti samo naznake osnovnih ideja. Dakle da ne detaljisem, ako se uspostavi Hijerarhija Zakona, nekom cudnom kalkulacijom, dolazi se do prezumcije sledecih formulacija zakona kako bi trebalo da izgledaju. Necu reci ni koji postulati bi bili temelj, zato sto me stvarno zanimaju nezavisni rezultati.. Ali ono sto me je potpuno sludelo, je geometrijska formulacija. Skroz sam zbunjen. Sa matematickom formulacijom imam ogromnih problema, olaksalo bi jedino ako bi se napisala neka potpuno nova matematika =). Zanima me i sta ti mislis o ovoj suludoj ideji, i naravno, zanimaju me i misljenja ostalih.


[Ovu poruku je menjao boxxter dana 21.05.2010. u 17:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

salcin
salih karahodzic
umirovljenik
sarajevo f/bih

salcin
Član broj: 234148
Poruke: 34
77.238.205.*



+3 Profil

icon Re: Hijerarhija Zakona21.05.2010. u 15:33 - pre 168 meseci
Pozdrav! Moram vam reci da ne znam o cemu ste pisali jer nisam imao prilike da to procitam,pa ako nekako mozete da mi to trznete na moj E mail,jer i ja koliko sam shvatio imam neke ideje o hijerarhiji,pomnogim zakonitostima,pa da to malo pogledam.
salihkarahodzic
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona21.05.2010. u 16:35 - pre 168 meseci
Procitaj moje i Galetove postove na temama o Teoriji Relativnosti u zadnjih mesec dana da bi stekao uvid o cemu se radi. Nije nista posebno, vec samo neka od pitanja koja smo razmatrali, a poneka smo i postavili. Koliko znam to nije zabranjeno.
Ne bih ti slao na mail, zbog nezavisnosti rezultata do kojih bi neko dosao svojim putem. Stvar je u tome sto dobijam iste rezultate kojim god putem isao, tako da mi je to prosto neverovatno. Zato mi je i interesantno da vidim razlicita razmisljanja i formulacije na istu temu i ideju.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona21.05.2010. u 17:14 - pre 168 meseci
Zanima me i koji ce zakon svako od nas postaviti kao temelj. Zato sto priznajemo hijerarhiju u svemu, a nemamo hijerarhiju zakona. Mogao bi i Spreca da da neki komentar na ovu temu, i neki svoj matematicki okvir i vidjenje, ako bude imao vremena za gubljenje, a i ostali kad im bude bilo dosadno, mogli bi da se ukljuce.

Citat:
salcin:,jer i ja koliko sam shvatio imam neke ideje o hijerarhiji,pomnogim zakonitostima,pa da to malo pogledam.


A za ovo, samo da znas, kad se bude delila nagrada za fizicko, nemoj da sanjas o tome. To je moja originalna ideja i ne postoji nigde objavljen takav rad u naucnoj literaturi. Konsultovao sam se sa naucnicima i predstavnicima zvanicnih institucija koji su mi potvrdili da je tako.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona22.05.2010. u 08:55 - pre 168 meseci
Odustajem od nagrade, ipak ovo treba da bude "open source". Za tebe i one koji nisu pratili, evo ovde je pisano o tome.

http://www.elitemadzone.org/t39736-121#2585224

http://www.elitesecurity.org/t398553-4#2606456
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona23.05.2010. u 11:07 - pre 168 meseci
Citat:
boxxter: Zanima me i koji ce zakon svako od nas postaviti kao temelj. Zato sto priznajemo hijerarhiju u svemu, a nemamo hijerarhiju zakona.


Ovo je klasična filozofija.U naše vrijeme postoje nauke (i fakulteti) koje se bave samo istorijom filozofije.Uglavnom one antičke,dok se za savremene smatraju Hegel,Niče i još neki koji su živili prije 200 godina.Ta nauka je zamrla,a neću da kažem zašto.

Evo da predložim temelje.Aristotel je tvrdio da je sve u prirodi stvoreno kombinacijom malog broja elemenata.Zemlja, voda,vatra i vazduh činimi se.Ovdje imamo dva temeljna principa:Složeno nastaje od prostih nerasčlanjivih elemenata i broj ovih nerasčlanjivih je konačan tj ograničen.

Pa bi to moglo da se podigne na današnji nivo poznavanja prirode i zaključi:
1)Osnovni zakon prirode je da postoji hijerarhija zakona i da priroda te zakone nikad ne mijenja niti remeti hijerarhiju.
2)Priroda je sačinjena kombinovanjem konačnog broja osnovnih fizikalnih pojmova.
-Osnovni fizikalni pojmovi su Prostor,Vrijeme,Sila,Materija,koji se ne mogu klasično definisati jer nisu uporedivi ni sa čim osim sa samim sobom.

Ovdje moram malo zastati jer imamo jedan problem,a to je Informacija.Izgleda da bi trebala ući u osnovni skup jer ako je pokušamo napraviti kombinacijom preostala 4 neophodna nam je neka informacija.


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

salcin
salih karahodzic
umirovljenik
sarajevo f/bih

salcin
Član broj: 234148
Poruke: 34
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona23.05.2010. u 13:16 - pre 168 meseci

salihkarahodzic
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona23.05.2010. u 13:25 - pre 168 meseci
Malo ću pojasniti prethodnu poruku.
Sve napisano je uglavnom moj izbor među mnoštvom fragmenata tuđih teorija.Uglavnom anonimaca.To sam donekle prilagodio da se uklopi u okvir teme.Nemam ja razrađenu teoriju o ovom.

Za osnovne fizikalne pojmove može se umjesto definicije napraviti subjektivni opis,ali neophodno je uvesti jezik opisivanja.Matematika je ta pomoću koje se to najbolje može uraditi.A potom se može krenuti na opis kombinacija osnovnih pojmova i zakona veze među njima slažući ih po hijerarhiji dalje.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona23.05.2010. u 15:43 - pre 168 meseci
Uzmimo jednostavan primer - sa koliko se alata čovek služi.
To su poluga, klin, sudar, hidraulički uređaji, kombinacije tih alata i ... ima li još?
Zakon je da dužim kretanjem i manjom silom dobijamo manje kretanje a veću silu.
Prema tome zakon poluge je nižeg ranga od tog zakona jer se i drugim alatima
može postići to što se postiže polugom.
Ako neki šraf zatežemo tako da ključ udaramo čekićem onda koristimo čak tri
alata istovremeno: klin (navoj šrafa), polugu (ključ) i sudar (čekić) - sva tri
alata su u funkciji postizanja veće sile između predmeta koje spajamo.
Možda sam neki od alata prevideo, ali u svakom slučaju nema ih mnogo.

Uzmimo drugi primer - iz matematike (koji je zaključan)
Ako neka prava rotira tako da na nekoj kružnici odseca sve tetive počev od 2r
pa dok ne postane tangenta te kružnice t.j. kad više ne preseca kružnicu u
dve tačke nego je dodiruje u jednoj - ja tvrdim da su na taj način zastupljene
sve moguće dužine tetiva, od maksimalne 2r[m] do minimalne 0[m], međutim,
tetiva je duž koja spaja dve tačke, a matematičari kažu da ne postoji minimalna
tetiva jer se između dve ma kako bliske tačke može postaviti beskonačno tačaka.

Šta da uvažimo:
1. Rotacijom prave oko neke tačke na kružnici dobijaju se sve moguće dužine
tetiva u intervalu od 2r[m] pa do 0[m]
ili
2. Ne postoji granična minimalna tetiva jer od svake male tetive može biti još manja.

Ali ako uvažimo tvrdnju 2 postavlja se pitanje kako je prava mogla postati tangenta?
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona24.05.2010. u 11:42 - pre 168 meseci
Evo prenecu ovde osnovne ideje, da ne bismo lutali. Bitno je i da se ne shvate olako naucne discipline koje je potrebno proucavati i uciti godinama. Tako da je i za poznavanje hijerarhije zakona potrebno veliko i sasvim posebno znanje.

Citat:
Hvala Spreco. Volim da razgovaram sa ljudima koji imaju siroko obrazovanje. Ovaj slucaj je samo uvreda za ljude koji imaju pravo formalno obrazovanje, i pokaz kakvo je stanje sa formalnim obrazovanjem u ovoj zemlji. To je jedan pogled na ljude koji u nedostatku argumenata agresivno napadaju, a ne znaju osnovne stvari, i kako im sopstveno neznanje izaziva bes. Ali taj bes ispoljavaju prema drugima.

Ti i galet@world ne napadate biser mudrosti, vec vam smeta sto vas teraju da klecite pred njihovom ikonom. Jer su se osilili, i misle da su iznad svega.
Ali to su njihovi instrumenti izmerili, i teraju vas da se poklonite njihovoj agresivnoj fizici. Ali vi znate, da ako su otkrili, nisu stvorili. Njihova nauka se odrzava uz bezbroj kompromisa, a vi na to ne zelite da pristanete.

Njihova agresivna matematika i fizika su doneli more bede I uzasa, tone radioaktivnog otpada, i pretnju od samounistenja covecanstva. Zato sto njihova matematika provaljuje kroz prozor kao lopov, ne postujuci hijerarhiju.

To je zato sto imaju nedostatak u obrazovanju. Ovde bih obratio paznju na neka vekovna znanja, i velike naucnike, koji su imali sasvim drugaciji pristup od ovog bahatog ponasanja danas.

Predocicu neke Platonove zapise koji su stari preko dve hiljade godina. U njima Platon govori o njegovim idejama o obrazovanju.

“Plato wrote The Republic in around 375 BC, so about 75 years before Euclid wrote The Elements. In this work Plato sets out his ideas about education. For this, he believes, one must study the five mathematical disciplines, namely arithmetic, plane geometry, solid geometry, astronomy, and harmonics. After mastering mathematics, then one can proceed to the study of philosophy.”

http://www-history.mcs.st-and....tras/Plato_on_mathematics.html

Izvinjavam se svima, sto nisam preveo na Srpski, ali mislim da cete naci ovaj tekst i sa dobrim Srpskim prevodom. Dakle ja cu se osvrnuti na poslednju disciplinu, harmoniju, koja je danas potpuno zaboravljena, i daleka i nedostupna danasnjim naucnicima, i cesto izvrnuta ruglu i podsmehu. Dakle obratite paznju da postoji hijerarhija u disciplinama, i da je harmonija na poslednjem, najvisem mestu.



Citat:
Evo sta Platon govori o tome:

Plato argues the merits of harmonics:

'Motion,' I said, 'has many forms, and not just one. Two of them are obvious enough even to brains no better than ours; but there are others, as I imagine, which may be left to experts.'

'But what are the two?'

'There is a second,' I said, 'which is the counterpart of the one already named.'

'And what is that?'

'The second,' I said, 'would seem to relate to the ears in the same way that the first relates to the eyes. For I believe that as the eyes are designed to look up at the stars, so are the ears are designed to hear movements of harmony, and these are sister sciences - as the Pythagoreans say, and we, Glaucon, agree with them?'

'Yes,' he replied.

'But this,' I said, 'is a long and difficult study, and therefore we had better go and consult them on the subject and they will tell us whether there are any other applications of these sciences. At the same time, we must not lose sight of our own higher principles.'

'What is that?'

'There is a level which all knowledge ought to reach, and which our pupils ought also to attain, and not to fall short of, as I was saying that they did in astronomy. For in the science of harmony, as you probably know, the same thing happens. The teachers of harmony compare the sounds and consonances which are audible, and their labour, like that of the astronomers, is in vain.'

'Yes, by heaven!' he said, 'and its as good as a play to hear them talking about their condensed notes, as they call them. They put their ears close alongside of the strings like people trying to hear a sound through their neighbour's wall - some of them declaring that they can distinguish an intermediate note and have found the least interval which should be the unit of measurement, while the others insist that there is no difference between the two notes - both lots are putting their ears before their understanding.'

'You mean,' I said, 'those gentlemen who tease and torment the strings and twist them on the pegs of the instrument. I might continue the metaphor and speak after their manner of the blows which the plectrum gives, and make accusations against the strings, both of backwardness and forwardness to sound - but this would be tedious, and therefore I will only say that these are not the men, and that I am referring to the Pythagoreans, of whom I was just now proposing to enquire about harmony. For they too are in error in the same way as the astronomers. They investigate the numerical relationships between the harmonies which are heard, but they never get as far as formulating problems - that is to say, they never reach the natural harmonies of number, or reflect why some numbers are harmonious and others not.'

'That,' he said,' would be a fearsome job.'

'Nevertheless, a thing,' I replied, 'which I would rather call useful, that is, if investigated with a view to the beautiful and good. But if pursued in any other spirit, it is useless.'

'Very true,' he said.

Mozda nije vreme da se govori o svemu, imajuci u vidu takve bahate i agresivne naucnike. Ali mislim da takvima vise znanje nije ni dostupno. Nedohvatljivo je za njih.
U samoj hijerarhiji zakona, po mom misljenju moraju da se ispostuju neke stvari. Dakle vreme, brzina, masa, i prostor, moraju da imaju istu definiciju. I zakon, da sto je u malom, to je i u velikom, isto tako mora da se ispostuje. Vreme je promena. Harmonija sama namece svoje zakone, i mi ih ne mozemo zaobici. Ovde ne bih izvodio matematicku formulaciju, zato sto je po sadasnjim matematickim standardima, izuzetno komplikovana. Ali ne sadrzi compromise, i ponudjena resenja, kao u slucajevima Aristotelove fizike, i Russelovog paradoksa, koji je ustvari izvorno Ernst Zermelov. Posto ovaj post pisem na forumu fizike, vama i svim ljudima dobre volje, smatram da je moj rad objavljen u naucnim krugovima . =)


http://www.elitemadzone.org/t39736-121#2585224

Citat:
boxxter: Problem je sto ja sasvim drugacije racunam i belezim matematiku. Za mene je geometrijska i matematicka formulacija jedno isto. Ja ne koristim znakove matematickih operacija, nego pozicija broja to odredjuje. I ako posmatramo trodimenzionalno ovaj crtez, mogu za jednu matematicku tvrdnju, da imam vise razlicitih rezultata, kada se gleda iz razlicitih dimenzija. Ja jedan ovaj crtez zovem harmonija xD. Tako da je moguce spajati vise harmonija, sabirati ih i mnoziti. Tako mogu da svedem i izracunam neke matematicke formulacije, koje se racunaju danima, za samo par minuta. Nekom je bzvz i komplikovanije, ali meni je tako lakse :P.


Ovde sam ti dao osnovni, prosti, i malo komplikovaniji oblik. Ali namerno sam stavio pogresno brojeve i forumulacije, da se ne bi neki bednici kitili tudjim perjem i pravili mnogo pametni. Matricu je nemoguce provaliti, da se ne trudite dzabe. Dalje ne treba da ti pricam da formulacija hijerarhije zakona zauzima skoro celu stranu ovde gde pisemo. Izuzetno je kompleksno. I neverovatno. Mislim da bi ipak trebalo da nastavimo razgovor na UltraMad Zone, da nas oni ne isutiraju tamo. Bolje je da odemo sami.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+196 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona27.05.2010. u 00:50 - pre 168 meseci
Citat:
zzzz: Ovo je klasična filozofija.U naše vrijeme postoje nauke (i fakulteti) koje se bave samo istorijom filozofije.Uglavnom one antičke,dok se za savremene smatraju Hegel,Niče i još neki koji su živili prije 200 godina.Ta nauka je zamrla,a neću da kažem zašto.


Eto kad svako misli da zna nesto o filozofiji... Pre svega - filozofija nije nauka (i to bi ti potvrdio svaki filozof pa cak i svaki interpretator istorije filozofije tj. profesor filozofije). Filozofija je nesto sto eventualno moze izroditi odredjenu nauku a kako se koja nauka izrodi iz filozofije onda ona vise nije problem filozofije. I nije tacno da je filozofija zamrla.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona27.05.2010. u 08:35 - pre 168 meseci
Citat:
Onaj: Eto kad svako misli da zna nesto o filozofiji... Pre svega - filozofija nije nauka (i to bi ti potvrdio svaki filozof pa cak i svaki interpretator istorije filozofije tj. profesor filozofije). Filozofija je nesto sto eventualno moze izroditi odredjenu nauku a kako se koja nauka izrodi iz filozofije onda ona vise nije problem filozofije. I nije tacno da je filozofija zamrla.



Zamolio bih te, posto vidim da si upucen, da postavis ovde srpski prevod Platonovih navoda koje sam citirao. Ne znam koliko kvalitetno bih ja sam to uradio. Nadam se da imas neko izdanje sa kvalitetnim prevodom.
 
Odgovor na temu

salcin
salih karahodzic
umirovljenik
sarajevo f/bih

salcin
Član broj: 234148
Poruke: 34
77.238.206.*



+3 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona27.05.2010. u 22:04 - pre 168 meseci
Pozdrav.Ja se nebih upustao u dugu raspravu,a ovo sto cu ukratko jest slijedece:Glavna i osnovna istina -je--HAOS je pravilo i osnova svega.HARMONIJA je DEFEKT u HAOSU.Svaki oblik i stepen harmonije je osudjen na nestanak u haosu.U haosu nema nikakvih pravila jer haos sam po sebi je dovoljan samom sebi.Svijest se samo javlja u harmoniji i da bi opstala i nakratko ona mora ona je prinudjena da kalkulise i da se dovija na svaki nacin da opstane i da produzi svoje trajanje.Covjek je svjestan svoga beznadja i on sa svojom svjescu jedino moze pobjeci u iracionalno,a ono je mladji brat haosa.U toj iracionalnosti izvor je svih BOGOVA i vjerovanja,oni su i ono je djete i djeca ocaja i nadanja i nenadanja.Naravno da ce ova istina nekome izgledati suluda,ali istina nije nikada ugodna,ona je uvjek,uvjek,uvjek bolna i teska i istina nikada neoslobadja,ona ubija zato mnogi bjeze od nje kao djavo od krsta.
salihkarahodzic
 
Odgovor na temu

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona28.05.2010. u 03:47 - pre 168 meseci
Citat:
salcin: Pozdrav.Ja se nebih upustao u dugu raspravu,a ovo sto cu ukratko jest slijedece:Glavna i osnovna istina -je--HAOS je pravilo i osnova svega.HARMONIJA je DEFEKT u HAOSU.

Kako se ovaj problematičan stav uklapa u kauzalnost a i u predodređenost.
Ako smatramo da uzrok prethodi posledici onda nema slučajnog događanja.
Ako nema slučajnog događanja onda nema ni haosa - postoje samo izuzetno
složene posledice koje nam izgledaju haotično, ali sve se događa po nekoj
zakonitosti i sve složenije.
Ako se zaista ništa ne dešava slučajno - onda već sada postoje uslovi za
sve što će se dogoditi u budućnosti - i postoji samo jedna jedina mogućnost
po kojoj će se sve stvari u budućnosti dogoditi. DOKAZ: sve stvari u prošlosti
dogodile su se samo na jedan način i to onaj način za koji su postojali uslovi.
SUDBINA izgleda, prema ovome, POSTOJI i verovanje u nju nije nikakva
religiozna zanesenost već, izgleda, sasvim realna činjenica. Na primer - svi
znamo da ćemo umreti, ali ne znamo kada iako će se i to dogoditi onda kad
budu ispunjeni svi uslovi za to i to je već sada u uzročno posledičnom procesu.

Kako definisati slučajnost? Samo kao događanje bez uzroka - a takvo iskustvo
nemamo. Haos bi trebalo da bude posledica slučajnosti - a ako verujemo da
slučajnog događanja nema - onda moramo verovati da nema ni haosa.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona28.05.2010. u 18:31 - pre 168 meseci
Ovaj..Onaj, doktore filozofije, oces da dostavis prevod sa onim Platonovim citatima, ili ces samo da filozofiras? Budi malo koristan.
 
Odgovor na temu

salcin
salih karahodzic
umirovljenik
sarajevo f/bih

salcin
Član broj: 234148
Poruke: 34
77.238.202.*



+3 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona28.05.2010. u 20:43 - pre 168 meseci
Moram Ti reci da sam zadivljen nacinom i konciznoscu kojom razmisljate i izlazete svoju misao.Ja nebih pobijao tvoje glediste,jer gledista su cvrsta i tesko se mjenjaju,tamam kao religija.Nebi ni imalo svrhe,ali drago mi je da ste dali komentar,za mene vise rezignacija.Nemislim da se upustam u odbranu moje hipoteze,a i nebi se uklapala u moj stav.Svakako bih volio da sa vremena na vrijeme procitam ponesto od vas,svidja mi se.
salihkarahodzic
 
Odgovor na temu

salcin
salih karahodzic
umirovljenik
sarajevo f/bih

salcin
Član broj: 234148
Poruke: 34
77.238.202.*



+3 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona28.05.2010. u 20:53 - pre 168 meseci
Moram Ti reci da ne znam na koje citate mislis,a da sve odreda citiram,ako je i od mene-bili bi previse.Vjerujem da ste citali PARMENID-a,a ako niste onda bi ipak trebalo,a bogami i ODBRANU SOKRATA,nebi bilo na odmet.U svakom slucaju te cjenim i postivam,jer si produhovljen sto je ocigledno.
salihkarahodzic
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona28.05.2010. u 20:55 - pre 168 meseci
Citat:
Onaj: Eto kad svako misli da zna nesto o filozofiji... Pre svega - filozofija nije nauka (i to bi ti potvrdio svaki filozof pa cak i svaki interpretator istorije filozofije tj. profesor filozofije). Filozofija je nesto sto eventualno moze izroditi odredjenu nauku a kako se koja nauka izrodi iz filozofije onda ona vise nije problem filozofije.


Filozofiranje o filozofiji treba napraviti na temi "Da li je filozofija nauka".

http://www.elitesecurity.org/t54718-1#2612032

Citat:
I nije tacno da je filozofija zamrla.


Izvinjavam se.Nisam znao za tebe.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

salcin
salih karahodzic
umirovljenik
sarajevo f/bih

salcin
Član broj: 234148
Poruke: 34
77.238.202.*



+3 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona28.05.2010. u 21:06 - pre 168 meseci
Ako mi mozes vjerovati da nemam niti jedno platonovo djelo,za vrijrme rata u Bosni sve sam rasprodao da bih se prehranio,jer ovdje u Sarajevu smo svi mislili da nam vise nista nece trebati,ali eto ostalo je ponesto u sjecanju.Sada mi je vazan HAJDEGER,SOREN KIERKEGOR,povremeno MARX.Bez obzira na tvoju potrebu da me testiras(oprastam)zelim i dalje da citam sve sto pisete.Naravno ako smatras da zavredjujem tvoju paznju.Topli pozdrav iz Sarajeva.
salihkarahodzic
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona29.05.2010. u 12:07 - pre 168 meseci
Citat:
salcin: Ako mi mozes vjerovati da nemam niti jedno platonovo djelo...


Ne,ne...nisam mislio na tebe. Nisam se obracao tebi. Pogresno si razumeo. Obracao sam se korisniku koji ima nadimak "Onaj".


Citat:
Onaj: Eto kad svako misli da zna nesto o filozofiji... Pre svega - filozofija nije nauka (i to bi ti potvrdio svaki filozof pa cak i svaki interpretator istorije filozofije tj. profesor filozofije). Filozofija je nesto sto eventualno moze izroditi odredjenu nauku a kako se koja nauka izrodi iz filozofije onda ona vise nije problem filozofije. I nije tacno da je filozofija zamrla.


Doprineo je dinamici razgovora, ali mislim da bi mogao i da doprinese prevodima Platonovih citata koje sam naveo u mojim postovima. Ako mu dozvoli njegov ponos, posto ima interesantan clanski broj na ovom forumu .


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Hijerarhije Zakona

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37345 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.