Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?

[es] :: Vodič za posao :: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37087 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 07:22 - pre 169 meseci
Otvaraču teme, Srbiju je u poslednjih 15 godina napustilo sigurno blizu milion ljudi. Možda je cifra preterana, ali nije daleko od tog broja. Iz mog razreda iz Osnovne škole, iz Srbije je otišlo 17 ljudi, a iz gimnazije, 21.
Pamet je iz Srbije otišla, i dalje odlazi. Zato sada gledamo seljačine po raznim rialiti emisijama, i gledamo kako se devojčice sa 16-17 godina qrvaju s´ kim stignu.
Svako ko je mogao, otišao je, a taj trend će po svemu sudeći jako dugo trajati. Mnogi kopaju i rukama i nogama da odu iz Srbije.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 08:50 - pre 169 meseci
Citat:
Pamet je iz Srbije otišla, i dalje odlazi.


wow, koja dramaticna recenca, evo rasplakao sam se ovog mirnog nedeljnog jutra.

Prvo za Srbiju je puno veca tragedija da je napusti 100 radnika nego sto lekara. To je ono sto su Amerikanci davno shvatili. Da bi bio razvijen uopste ne moras da imas pametan narod. Stavise, bolje je da su glupi. Tako ce raditi bez zabusavanja, tako ce nastati svi ti autobanovi, menhetni, spejs centri, bice srecni sto imaju posao i kao glupanderi bez ukusa lakse ce trositi novac na razno-razne gluposti. To ce opet biti novi zamajac za privredu. Tako jaka privreda nece imati nikada problem da plati i dovede najkvalitetnije ljude za bilo sta da joj zatreba.

Elita vam je 2% ljudi i jos ako je pametna sta vise jednoj drzavi treba ? Americki narod zna vrlo dobro za sve teorije zavere i ne treba deda Miloje da mu objasnjava, ali sto bi se on bunio protiv sistema u kome 2% drzi 80% kapitala? Najjaca su zemlja sveta, jedan Homer Simpson moze sve da ima, sistem funkcionise a to vam je obicnom coveku najvaznije. Naj-najvaznije. Ko god radi zivi super, ko ne radi - ko ga ybbe. Moze na kraju krajeva i da emigrira jer ni Amerika ne odgovara svima, a moze i sam probati da se ubaci u onih 2%.

Vracam se na Srbiju. Danas inzinjera ima koliko pre 40 godina tehnicara. Ono sto je nekad znacio faks to je danas PhD. Da bi ste danas proizvodili PhD u nauci morate imati mentore tj. profesore koji su autoriteti na medjunarodnom nivou i morate imati jasan cilj. Doduse bogate i mocne zemlje kao npr Francuska ili Nemacka razvijaju nauku sebe radi. Ima se moze se i Nemacka nece npr dozvoliti da nema tim naucnika u Tibingenu koji izucava topologiju n fazorskih prostora. Tim pre sto Svabe placaju gomilu lezilebovica po raznim drzavnim ladovinama koji nikad nece nista korisno uraditi osim mozda kad riknu i rasterete fiskalni sistem zemlje. Medjutim vec zemlje kao Finska taj luksus ne mogu sebi da priuste. Finska je morala da napravi od Nokia pravi super centar nauke za mobilnu telefoniju da bi izbacila proizvod za ceo svet.

Zato, nije dovoljno reci mi zelimo da zadrzimo mlade ili npr izdvojicemo 2 milijarde dolara za R&D. Zasto ? Sta je cilj ? Kako ce se vratiti taj novac ? Ko moze da vodi projekte. Znate kako se danas dolazi do otkrica ? Imate studenta sa +9,00. onda on upise PhD i tu ga vodi mentor koji ide sa radovima na konferencije u Hjuston, Tokio, London, a ne Zlatibor ili Rumunija. Posle toga se radi postdoc i onda tek mozda onda u timu se pravi racimo neko otkrice ili implementacija...

Srbija jasno mora da podvuce crtu. Prvo moramo strogo odabrati neki cilj jer imamo malo ljudi i resursa i taj cilj mora biti gde mozemo dati maksimum. Na pamet mi pada poljoprivreda, ratarstvo i mozda stocarstvo.
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 09:28 - pre 169 meseci
Neverovatno je kakve sve gluposti ljudi pisu....problem srbije na prvom mestu je opsta nepismenost. I sada ti objasnjavas da je u stvari situacija predobra, i da treba da bude jos manje obrazovanih...svasta.



Dakle, zamisli da se u gspu vozis sa 20 svrsenih srednjoskolaca saobracajne starijih za ~7 godina i 20 svrsenih studenata saobracajnog fakulteta.



vecita tema nauka vs veronauka



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 09:48 - pre 169 meseci
Mislim, zavisi šta neko završi, npr. ako su to pravo, istorija, možda medicina, kao i razni privatni management fakulteti, valjda je 5-10 soma jura upad na državnu sisu jedino realno rešenje wtf..

konkretan primer, njiva za posao u službi:
Citat:
Miodrag Tomić je poklonio opštini njivu, ali do danas nije zaposlen iako su drugi ljudi na isti način došli do radnog mesta.

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=433083

Mada uvek ima izuzetaka..
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 10:27 - pre 169 meseci
Citat:
Izvoljski: nazalost*, od odlaska ljudi Srbija zapravo profitira ! Onaj ko je zavrsio skolovanje ima dva izbora:

1. da ne radi nista i okaci se Srbiji o vrat i da je jos vise iscrpi
2. da zapali preko i mozda posalje nazad direktno ili indirektno koju kintu.


znaci po tebi ko ostane u srbiji je samo lopov,odnosno sisa srbiju?
nema postenog rada?

---
@abitbp6, lepo sroceno, jos ne treba zaboraviti da direktno moras da placas i razne "upisnine" (srednja i faxevi), kao i ispite i ostalo na faxevima
knjige da ni ne pominjem

i kako to moze da se zove "besplatno"?

---
nije ova krstaca trebala biti 50 m visoka?
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 10:34 - pre 169 meseci
Citat:
Neverovatno je kakve sve gluposti ljudi pisu....problem srbije na prvom mestu je opsta nepismenost. I sada ti objasnjavas da je u stvari situacija predobra, i da treba da bude jos manje obrazovanih...svasta.
Dakle, zamisli da se u gspu vozis sa 20 svrsenih srednjoskolaca saobracajne starijih za ~7 godina i 20 svrsenih studenata saobracajnog fakulteta.


pazi, mogu svi Srbi da zavrse fakultet to sa prakticne tacke gledista ne znaci nista. Obrazovani ljudi su na vrhu piramide, a piramida se na vrhu suzava. Pogledaj recimo gradjevinsku firmu. Prosto. Imas 1000 zidara od kojih su 300 kv majstori. Njih nadgleda 30-tak tehnicara, 3 inzinjera i na kraju diske. Sta kazes ? Zamisli da svi imaju fakultet, pa na pauzi recimo gledaju operu ili citaju Dostojevskog, raspravljaju da li je dobra koalicija u Britaniji i da li je Truman treba da zavari Japancima bombu. A uz sve to nemoguce je da svi zavrse ne faks, vec ogroman broj ljudi ima problema i sa gradivom iz osnovne i ima cak i po menir azumnih predloga da se ona skrati na 6 razreda obaveznih.

Sto se tice voznje GSP u Beogradu on je jos i dobar kakve sam ja dijabole vidjao po metroima evropskih prestonica. Poenta je da das svima posao i da ekonomija fura.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 10:34 - pre 169 meseci
off-topic
Ili podizemo nadgrobni spomenik za Srbiju. Obicno kad se sahrani pokojnik na grob ide krst.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 10:37 - pre 169 meseci
Citat:
znaci po tebi ko ostane u srbiji je samo lopov,odnosno sisa srbiju?
nema postenog rada?


Ne Horvat. Citir'o si me a nisi dobro procitao sta sam napisao:

1. da ne radi nista i okaci se Srbiji o vrat i da je jos vise iscrpi

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 10:40 - pre 169 meseci
pa rekao si da ima samo 2 izbora
ja kazem da postoji i 3.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 10:42 - pre 169 meseci
Citat:
dejanet: Mislim, zavisi šta neko završi, npr. ako su to pravo, istorija, možda medicina, kao i razni privatni management fakulteti, valjda je 5-10 soma jura upad na državnu sisu jedino realno rešenje wtf..

konkretan primer, njiva za posao u službi:

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=433083

Mada uvek ima izuzetaka..


meni je najjaci ovaj deo:


Nezvanično saznajemo da je ovo njegov prvi prekršaj dok je protv zamenika predsednika opštine do sada podneto više krivičnih prijava .

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 10:43 - pre 169 meseci
Nije problem kod nas u skolstvu, nego u mentalitetu. Svi bi hteli da rade sto manje, po mogucstvu da ne rade uopste, a da zaradjuju mnogo. I to potice jos od onog bivseg sistema. Tada se masovno upisivalo i studiralo pravo i ekonomija, onaj ko nije hteo da studira je gledao da otvori neki kafic, kiosk brze hrane, i gledao kako da kupi novi auto za 2-3. meseca. Danas je trend IT, sutra...He, jedan u kraju otvori pekaru i dobro mu ide, za par meseci eto jos dve-tri u neposrednoj blizini, pa kasnije svi zatvore. :) Propali.

@Izvoljski je tu u pravu. Ko ce da radi? Pa i mladi koji odlaze odavde, nece se oni naraditi u svojoj struci na zapadu. Mozda nekih 10%. A retki ce uspeti da se izdignu iznad srednje klase. Dosta ce vremena proci dok se priviknu na zivot, dobro nauce jezik, i usput da se dokazuju u struci. Ranije je xputa lakse bilo.
Sada, kada se evropa otvorila, a zemlje kao Rumunija i Bugarska, Madjarska, su u EU, konkurencija je stravicna.

Masa onih koji su otisli, iako nisu uspeli, rade poslove koji im napamet ne bi pali dok su ovde, tipa razna ciscenja, pranja sudova, rad na gradjevini...nastavljaju tamo da zive, mnogo teze rade nego da su ostali ovde...ipak nece da se vrate, valjda da ih neko ne bi prozivao, zahebavao, sta znam.

Moje misljenje...samo napred, bez'te odavde, ali ipak ostavite otvorena vrata da mozete da se vratite ukoliko tamo ne uspete.

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 06.06.2010. u 11:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 11:01 - pre 169 meseci
Kakva je ovo crna krstaca, jel to inkvizicija opet aktuelna?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 11:22 - pre 169 meseci
2 Horvat.

Mislio sam da ne treba elaboriramo slucaj kada je osoba nasla posao i radi.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 11:36 - pre 169 meseci
Citat:
žutokljunac: Svako ko je mogao, otišao je, a taj trend će po svemu sudeći jako dugo trajati. Mnogi kopaju i rukama i nogama da odu iz Srbije.
Ne bih se složio sa tobom žutokljunac - mislim da je pre 'svako ko je želeo ili morao', ja prosto ne znam da je bilo kome ko je rešio da ode preko nešto stajalo na putu... osim njega samog

Što se tiče pitanja iz naslova, slažem se da ne treba govoriti o bilo kakvoj moralnoj obavezi, ali se slažem sa venturom da država (da je normalna) treba da napravi troškovni model besplatmog/budžeskog studiranja, i da se na osnovu uloženog u obrazovanje pojedinca sračuna koliko je on obavezan da odradi svoje školovanje.
Neka varijacija toga je svojevremeno postojala u SFRJ za sportiste, npr fudbaleri nisu mogli da potpišu ugovore za inostrane klubove pre neke 27. godine života jer su do tada svojim igranjem otplaćivali uloženo u njih..
Naravno da se 90-tih trajno izgubilo svaki sistem i svaka logika u Srbiji, pa sad čim neko da dva gola ili završi školicu može da pali preko, a zemlji se sve to vraća kroz (mo'š misliti) prosjačenje, tj koliko nam u prolazu ubace u činijicu. Lenjom i nesposobnom je sve izvor prihoda, pa tako se hvalimo prosjačenjem i rasprodajom nasledstva, ali to je neka druga tema...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
61.193.174.*



+7177 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 11:49 - pre 169 meseci
Citat:
MyWay
treba da napravi troškovni model besplatmog/budžeskog studiranja, i da se na osnovu uloženog u obrazovanje pojedinca sračuna koliko je on obavezan da odradi svoje školovanje.


Ja bih isao i korak dalje - svako visoko skolovanje se placa, osim za mali broj najboljih koji dobijaju stipendiju.

Ostali - ko zeli da studira a nema trenutno da plati jer je iz siromasne porodice ili nije spreman da radi i da studira u isto vreme, lepo se uvede specijalni kredit za visoko skolovanje - pa svako moze da se skoluje a posle lepo to vrati kada se zaposli. Ko zeli da ide u inostranstvo, a uzeo je kredit - nema problema, lepo vratis kredit i uzivas.

Kada se coveku da nesto "besplatno" - on to "besplatno" bas toliko i ceni.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 12:17 - pre 169 meseci
>>Kakva je ovo crna krstaca, jel to inkvizicija opet aktuelna?


Slikao moj buraz na putu za Kg...mozes mislit, obojica radimo na belo, i nismo na drzavnoj sisi, a u sribji smo, mora da smo fenomeni po nekima ovde :-)


edit:

>> Ko ce da radi? Pa i mladi koji odlaze odavde, nece se oni naraditi u svojoj struci na zapadu

a ovde ce se pa naraditi za to sto su se skolovali...


edit2:

>>Kada se coveku da nesto "besplatno" - on to "besplatno" bas toliko i ceni.

a sta ako je neko invalid pa mu das "besplatno" (po ovom akutelno sistemu) skolstvo, mislis da to nece ceniti? mnogo usko gledate stvari....
ovaj drugi karikira, SBBKBB da su svi doktori, pa bilo bi odlicno, ali verovatnoca za to je ravna nuli, SBBKBB kada bi bili svi bez skole, bila bi katastrofa ali verovatno za to je ravna nuli...znaci, lupaju se extremi, uopste nema realne diskusije.

[Ovu poruku je menjao Yoba dana 06.06.2010. u 13:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
61.193.174.*



+7177 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 12:34 - pre 169 meseci
Invalid, mozda bi i cenio... opet, takvih je jako malo. Za takve slucajeve koji spadaju u izuzetke mogu postojati specijalni uslovi / automatske stipendije ili subvencionirano skolovanje.

Visoko skolovanje kosta, i sluzi pre svega kao investicija nekome za bolji zivot - bolji=zivot sa vecim prihodima. E posto je investicija, sasvim je normalno da ta investicija ima CENU i da se ta cena plati.

Kao sto rekoh, za one koji nemaju - lepo se uvede kredit, moze i sa subvencionisanom kamatom - i vezan za zaposljenje kada rate za otplatu dolaze na naplatu.

Cist racun, duga ljubav.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 12:46 - pre 169 meseci
pa jbt nije fax pekara pa ako se smanji potraznja bureka ti manje peces, ako skoci potraznja hleba ti vise peces...ono to je institucija....nije problem na ekonimiji gde imas, lupam 600 studenata po godni da raspodeli ukupne troskove na sve njih...ali sta sa fizikom (nhf, tako neki manje atraktiva fax) gde bi recimo imao lupam 10 studenata, prosto to je mnogo vece opterecenje po studentu ukupnih troskova.

e sada, ako srbiji, kao drzavi, ne trebaju ti profili to je druga stvar...ali, nije to kafana od anikina, pa kada se bude trazio viski a ti skocis do nekog podruma i kupis 10 buca...ili'ti za 10 godina ako se ukaze potrba za tim kadrovima, a ti "ocas posla" izskolujes 10 profesora fizike


...izgleda da se stvari gledjau na nivou poslovanja kioska/fast fooda =)



Potreban je ozbiljasn sistem, strategija za dugi niz godina, a ne instant ukidanje obrazovanja u srbiji jer neki misle da je tako pametno. kada vec oni nisu zavrsili fakultet sta ima drugi da zavrasavaju i to "besplatno" +pobegnu posle preko xD
opljackase nas nacisto preko tih fakulteta
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
61.193.174.*



+7177 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 12:54 - pre 169 meseci
Ja zaista ne znam o kakvim ti to pekarama pricas.

Obrazovanje kosta - pitanje je samo da li to obrazovanje drzava treba da POKLANJA ljudima, ili to obrazovanje treba da bude placeno od strane onih koji direktno profitiraju od njega.

To nema blage veze sa projektovanjem broja otvorenih mesta za neko konkretno visoko zvanje, te vrste projekcija se mogu raditi i sa troskovnim modelom koji sam predlozio - vec iskljucivo sa tim ko SNOSI TROSAK obrazovanja.

Primeti da drzava uvek moze da STIPENDIRA najbolje ili invalide, pa cak i da odredjen broj mesta ponudi "BESPLATNO" (bez ucesca u placanju od strane studenta) - ali smatram da VECINA mesta treba biti finansirana DIREKTNO iz dzepa studenata.

Zasto? Zato sto je to normalno - ako upisem ekonomiju, inzenjering, itd... JA CU DIREKTNO imati najvecu korist od toga jer moja plata nece biti 200-300 vec 400-800 EUR - velika razlika. Dakle, ja sam investirao u sebe - i ne smatram da to neko DRUGI treba da plati.

Glavni problem - onih finansijski ugrozenih koji ne bi mogli da placaju komercijalno studiranje, bi se eliminisao samim kreditima, OK - ne mozes da platis sad, nema problema... Uzmi subvencionirani kredit i vracaj ga kasnije, moze i na 10-15 godina+ tako da je mesecna rata mali deo plate.

Sta je tu problem?

Neko bi da nesto dobije za dzaba i da posle ne plati nista? Ili da svi to "po malo" drugarski platimo?

Ja mislim da je to najgori moguci nacin. Uostalom, pogledati duzinu studiranja u Srbiji, broj onih koji nikad ne zavrse fakultet itd... pa je vise nego jasno kakav ljudi odnos imaju prema necemu sto je vrlo skupa rabota, i zapravo NJIMA SAMIMA treba najvise dobra da cini.

Zapravo, sa takvim rasipnickim odnosom samo povecavamo cenu za sve - jer svi placaju to razbacivanje. Ne vidi se direktno, ali je i te kako tu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?06.06.2010. u 12:57 - pre 169 meseci
>> Uostalom, pogledati duzinu studiranja u Srbiji, broj onih koji nikad ne zavrse fakultet itd...


da se ne lazemo, ogromaj broji ovih su oni koji beze od vojske ;-)


statistika vs bikni, poznato =)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Da li osecate bilo kakvu moralnu obavezu da ostanete da radite u Srbiji nakon zavrsetka skolovanja?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37087 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.