Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike

elitemadzone.org :: AutoZone :: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29018 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike21.06.2010. u 20:47 - pre 168 meseci
Citat:
etjen: Twingo 16V
a na Paseo zaboravi. Za to ni u Japanu ne možeš da nađeš delove


Imas pravo, to je jako redak model... mada lepo izgleda... ali dzaba sve ako nema delova...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike22.06.2010. u 03:38 - pre 168 meseci
Ako si odustao od 1.0-1.1 benzinaca - predji na dizelase -
Saxo 1.5D ili Punto 1.3 MJT - Corsa 1.3 CDTI.
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike22.06.2010. u 15:39 - pre 168 meseci
Citat:
sasa022: Ako si odustao od 1.0-1.1 benzinaca - predji na dizelase -
Saxo 1.5D ili Punto 1.3 MJT - Corsa 1.3 CDTI.


I taj mali dizel ne moze trositi ispod 4 litra euru dizela a to je 4*120din=480 dinara na 100 predjenih kilometara, a po trenutnoj ceni za 480 dinara moze se kupiti 8.4 litara plina sto znaci da ja komotno sa tom potrosnjom mogu voziti benzinca recimo 1.6 ili 1.8 (100-120ks) na sekvent plinu. Onda bolje za da uzmem sa tom potrosnjom Corsu 1.8 GSi sa 125ks ili BMW E36 recimo sa 1.6 ili 1.8 motorom i dobar sekvent i da se vozim u mnogo komotnijem atomobilu...
Nema neke velike racunice sa dizelom, jeste potrosnja mala ali cena euro dizela je otisla u nebesa sa daljom tendencijom rasta...
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike22.06.2010. u 15:50 - pre 168 meseci
U pravu si sto se potrosnje tice,Korsa 1,3 cdti zna da povuce i do 6 l euro dizela(bez neke preterano ostre voznje).E sad jos jedna prednost benzinca je ta sto ga mozes naci sa dosta pristojnijom kilometrazom i to bi u tvom slucaju trebalo da prevagne zbog kasnijeg odrzavanja i preskupih kvarova koji te mogu snaci kod dizela....a ovo ti kaze neko ko je inace ljubitelj dizela.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike23.06.2010. u 10:05 - pre 168 meseci
Citat:
Rikman:  8.4 litara plina sto znaci da ja komotno sa tom potrosnjom mogu voziti benzinca recimo 1.6 ili 1.8 (100-120ks) na sekvent plinu. Onda bolje za da uzmem sa tom potrosnjom Corsu 1.8 GSi sa 125ks ili BMW E36 recimo sa 1.6 ili 1.8 motorom i dobar sekvent i da se vozim u mnogo komotnijem atomobilu...
Nema neke velike racunice sa dizelom, jeste potrosnja mala ali cena euro dizela je otisla u nebesa sa daljom tendencijom rasta...


jes ili siguran u ovo što si napisao?

http://www.spritmonitor.de/en/...amp;power_s=70&power_e=100

http://www.spritmonitor.de/en/...amp;power_s=70&power_e=100

po meni jako dobar automobil
http://www.spritmonitor.de/en/...amp;power_s=70&power_e=100

pa ni saxo nije "težak" upalajč na LPG-u
http://www.spritmonitor.de/en/...itroen/95-Saxo.html?fueltype=3

http://www.spritmonitor.de/en/...eugeot/346-106.html?fueltype=3

u svakom slučaju lakše ćeš naći benzinca u dobrom stanju nego dizela (skoro nemoguće) zato benzincu treba dati prednost.. svećice i kablovi su jeftiniji od pumpe i turbine...

iz prve ruke znam da vožnja na plin nije dvostruko jeftinija u odnosu na benzin... i to na skoro novom automobilu (ukupno pređenih 7000km) sa sekvent plinom na 1.4 motoru. U istim režimima vožnje troši 7l benzina naspram 8.3l plina...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike23.06.2010. u 10:18 - pre 168 meseci
imaj u vidu da su te razlike u cenama derivata trenutne. Vrlo lako može da se desi da država digne akcize za tng...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike23.06.2010. u 17:22 - pre 168 meseci
Citat:
goat: jes ili siguran u ovo što si napisao?

http://www.spritmonitor.de/en/...amp;power_s=70&power_e=100

http://www.spritmonitor.de/en/...amp;power_s=70&power_e=100

po meni jako dobar automobil
http://www.spritmonitor.de/en/...amp;power_s=70&power_e=100

pa ni saxo nije "težak" upalajč na LPG-u
http://www.spritmonitor.de/en/...itroen/95-Saxo.html?fueltype=3

http://www.spritmonitor.de/en/...eugeot/346-106.html?fueltype=3

u svakom slučaju lakše ćeš naći benzinca u dobrom stanju nego dizela (skoro nemoguće) zato benzincu treba dati prednost.. svećice i kablovi su jeftiniji od pumpe i turbine...

iz prve ruke znam da vožnja na plin nije dvostruko jeftinija u odnosu na benzin... i to na skoro novom automobilu (ukupno pređenih 7000km) sa sekvent plinom na 1.4 motoru. U istim režimima vožnje troši 7l benzina naspram 8.3l plina...


Da sve ovo sam ja uglavnom vec proucio ranije i zato mislim da je voznja na TNG i dalje najisplativija i od benzina od dizela, t.j. za istu kolicinu novca se moze dobiti vise snage, mislim da se generalno iz 8.4 l TNG moze dobiti vise snage nego iz 4l euro dizela.
Ja sam imao ranije auto sa 1.6 motorom (80ks) i trosio je na otvorenom 7.5l i to obican vakumski sistem plina, a na sekventu bi sigurno trosio i ispod 7l/100km. Taj auto sam morao prodati jer je bio motor los i nebih da se vracam opet na njega jer je generalno nekvalitetan auto (nebih da spominjem marku doticnog vozila). Tako da racunam da bi sa 8.5 l potrosnje na otvorenom mogao da se vozi sigurno 1.6 motor mozda i cak neki 1.8 sa kvalitetnim sekventom, pa i 9.5 litara plina da trosi to je ekvivalento 4.5 litara euro dizela, a toliku potrosnju imaju sigurno ovi 1.3 ili 1.5 dizel motori u ovim malisanima, pogotovu sa nasim kvalitetom euro dizela. Tako da je ipak TNG jos uvek najisplativiji.

Eto ja trazim auto tu negde 1.2 do 1.4 benzinski motor sa pogonom na TNG i da potrosnja bude tu negde do 7 litara na otvorenom i to je to. Imam 3500e i gledam sta je BEST BUY... Znam da je to malo novca za ista dobro ali trenutno nema vise...jeb...
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike23.06.2010. u 22:52 - pre 168 meseci
uvezi VW Golf 4
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike24.06.2010. u 00:00 - pre 168 meseci
Nije to los savet, i odmah ga proda, bice para za neki auto u dobrom stanju, recimo Colt+sekvent
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike24.06.2010. u 06:41 - pre 168 meseci
Citat:
Markoxxx: uvezi VW Golf 4

Dobar golf 4 se ne moze naci ispod 3000e u inostranstvu, troskovi prevoza, carina, PDV, registracija itd. ne moze izaci ispod 4000e i to bez blina + sekvent plin= 4600e a ja trenutno imam 3500e i ni dinar vise. Jedino da kupim neki losiji GOLF 4 za recimo 2500e, da me izadje sa carinom i PDV-om 3500e, pa da ga prodam za 4500e pa onda da kupim za mene, to jedino ima rezona...
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike25.06.2010. u 16:34 - pre 168 meseci
Ljudi sta mislite o Pezou 306 1.4 naravno sa plinom???
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike25.06.2010. u 17:55 - pre 168 meseci
Nije to losa opcija, samo da li je doticni kupljen kod nas, ili uvezen?
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike25.06.2010. u 21:51 - pre 168 meseci
Sto kaze nas narod:"...ima gi razni..."
Gledam po oglasima ima da se nadju dosta povoljno, uglavnom nisu iz uvoza... Cene su tu negde oko 3000e...
Neznam koliko su oni pouzdani i izdrzljivi u nasim uslovima???
Koliko je skupo odrzavanje za njega???
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike26.06.2010. u 19:31 - pre 168 meseci
Sta mislite o Meganu recimo 1.4 oko 2000.god. ???
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike26.06.2010. u 22:39 - pre 168 meseci
svi ti 1.4 u karoserjama od 1000 +neki kg imaju prednosti samo u gradskoj vožnji.... ne kažem da su loši... obično su ti motori i prateći sklopovi evoluirali iz 1.3 tako da su 1.6 trajniji (motor, lamela, i ostalo ).. a razlika u ceni eksploatacije neznatna...
nego ti seto seliš u klasu više!?... .... ako će ti automobil zarađivati novac zašto da ne...

PS. 306-tica je malo raritet (čitaj- ti su precenjeni u našoj zemlji)... ali nije loš automobil...
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike27.06.2010. u 08:31 - pre 168 meseci
Citat:
goat
nego ti seto seliš u klasu više!?... :).... ako će ti automobil zarađivati novac zašto da ne...

PS. 306-tica je malo raritet (čitaj- ti su precenjeni u našoj zemlji)... ali nije loš automobil...


Gledam sta je best buy uz najmanje troskove eksploatacije.
Problem je u tome sto otprilike 70% voznje provodim sam ostalih 30% vozim porodicu (familiju) 2-3 osobe pa gledam opet da bude malo komotniji auto od recimo 106-ice ili saxo-a, posto sam i ja visok 1.90m blizu 100kg... Hajde ja bi nekako stao u recimo 106 ili saxo-a ali i moji nisu bas slabasni pa se plasim da necemo svi stati u gore pomenute automobile kada se svi natovarimo. Da je srecno vreme ko sto nije pa da imam dva auta, jednu komotnu limuzinu za porodicu i jednog malisana sa malom potrosnjom za mene, ali jeb. nema za sad samo jedan moze, pa zato gledam da ipak bude po mogucstvu sa 4 vrata i malo komotniji od recimo 106-ice a da bude tu do 1.4... Zato gledam 306 i Megana....
Ako imate jos neku ideju vi recite...
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike27.06.2010. u 10:16 - pre 168 meseci
Sta mislite o Mazdi 323 98' sa 1.3 motorom???
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike27.06.2010. u 11:38 - pre 168 meseci
Od Colta si odustao iz odredjenih(nedokazanih) razloga, a sada bi na, po tom pitaanju, nepovoljniji automobil?
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike27.06.2010. u 14:51 - pre 168 meseci
Citat:
vladd: Od Colta si odustao iz odredjenih(nedokazanih) razloga, a sada bi na, po tom pitaanju, nepovoljniji automobil?


Od Colta sam odustao jer su mi vec par ljudi (nevezano za ovaj forum) rekli da ga izbegavam zbog skupih delova koji se teze nabavljaju... A i kazu da se konkretno taj model nije bas najpouzdaniji i da zna da pravi probleme. A meni auto treba bukvalno svaki dan, ako se pokvari a delove trebam cekati nedelju dana onda je to veliki problem... To je iz price drugih ljudi, ako neko ima drugacija iskustva sa Coltom i misljenje neka iznese...
Konkretno o Mazdi sam cuo da su pouzdane i da i je nesto bolja snabdevenost delovima... u odnosu na recimo Mitsubishi...
Konkretno o ovom modelu Mazde vrlo malo znam pa me intresuju iskustva nekog ko zna nesto o njima??? Ova ,azda 323 je malo je konforniji auto od Colta sto mi itekako odgovara jer povremeno vodim porodicu...
Meni se Colt i dalje svidja ali...
Ako ima neko vise informacija o Coltu neka iznese... i o Mazdi...
Ili preporuka za neki drugi automobil???
Sta god...
Svaka informacija je dobrodosla...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike27.06.2010. u 20:43 - pre 168 meseci
Citat:
Rikman
Konkretno o Mazdi sam cuo da su pouzdane i da i je nesto bolja snabdevenost delovima... u odnosu na recimo Mitsubishi...
Konkretno o ovom modelu Mazde vrlo malo znam pa me intresuju iskustva nekog ko zna nesto o njima???

Imam ja takvu mazdu (samo noviju) 323 sedan, moja je dizel...pitaj sta te zanima ako nesto hoces konkretno da ti napisem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29018 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.