Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle

[es] :: Elektronika :: Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle

[ Pregleda: 12594 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Amelie The Mooshmulitsa
student
Novi Sad

Član broj: 262571
Poruke: 5
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle20.06.2010. u 11:46 - pre 168 meseci
Skoro smo se uselili u stan i na sporetu, koji je po mojoj proceni veoma mator, su crkle dve prednje ringle i donji grejac u rerni (mada, za njega mislim da nije ni radio kada smo se uselili).
Takodje, temperatura u rerni, uz samo gornji grejac je previse jaka.
A rerna ima i tajmer, pa me zanima i da li moze da radi bez ukljucivanja istog i kako.
Na sporetu ne pise koji je model, samo da je Iskrin, a mene zanima sta bi to moglo da bude i koliko bi kostala takva popravka kod majstora!
Hvala svima!

edit:
Pronasla sam sliku ovog sporeta na netu, pa je prilazem
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
91.191.34.79



+334 Profil

icon Re: Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle20.06.2010. u 13:55 - pre 168 meseci
S obzirom da je rerna pretopla kad se ukluci a po tebi radi samo gornji grijac, vrlo je moguce da si greskom ukljucila grill, tj ultrajaki gornji grijac.
Probaj digme da postavis ne u krajnji lijevi polozaj.
Ako ne rade dvije ringle, ali nikako, mozda nedostaje jedna faza na koju su one nakacene.
To ce morati da pogleda neko ko zna sta gleda ( mozda fale u uticnici, mozda u sporetu nije dobro povezano).
 
Odgovor na temu

Amelie The Mooshmulitsa
student
Novi Sad

Član broj: 262571
Poruke: 5
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle20.06.2010. u 14:31 - pre 168 meseci
Pa, ringle su radile kada smo se uselili, a onda su samo prestale da rade (donje dve). A zanima me jos koliko bi takva popravka mogla da kosta, zajedno sa grejacem u rerni.
Hvala puno na odgovoru!
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
91.191.34.79



+334 Profil

icon Re: Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle20.06.2010. u 19:17 - pre 168 meseci
Za ringle pogledaj osigurace u stanu, a za rernu probaj dugmencetom podesiti da rade oba grijaca.
A moguce je da je i donji grijac spojen na isti osigurac, pa se sve popravi za 2 minuta.
Poz.
 
Odgovor na temu

Amelie The Mooshmulitsa
student
Novi Sad

Član broj: 262571
Poruke: 5
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle21.06.2010. u 11:51 - pre 168 meseci
Ne verujem! Svaka cast! Samo su osiguraci bili u pitanju!!! :D
Hvalaaaaaa!!!
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
adsl-90-172.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle21.06.2010. u 13:55 - pre 168 meseci
E da ti se isto ne bi dogadjalo cesto, pozovi nekog drugara koji se bar malko razumije u struju, na pivo da ti malo rastereti potrosnju po fazama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Sporet Iskra - donji grejac rerne i ringle

[ Pregleda: 12594 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.