Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21617 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 12:15 - pre 165 meseci
cekaj malo, da li je poziv za LEKARSKI ili za SLUZENJE?
ako je za lekarski, nije ti nikakav problem, treba samo jedan dan da odvojis za to (cudo kako do sada nisi bio na regrutaciji)
ako je za sluzenje, to je vec druga stvar ;)
(btw, sta bi s onom pricom da vise ne zovu ljude?)

a kako da izvedes? pa lepo, zamolis poslodavca da ti da jedan-dva slobodna (neplacena) dana i odes i obavis to (predlog, odes u vojni odsek i zamolis ih da odes jedan petak, tako da u cetvrtak se vratis iz holandije, u petak odes na to, a u subotu se vratis)

Citat:
Sto bi sigurno znacilo da sam ja onda decembarska klasa

ne bi, za to bi vec trebao dobiti poziv (mada, uvek postoji mogucnost da gresim)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 13:15 - pre 165 meseci
mesec dana pi po 4l kokakole i skochitje ti nivoi secera u krvi chak
i onaj 3 mesechni profil ce ti biti visok .. postoji josh nachina da
ne odesh u vojsku, recimo neki diabetichar da umesto tebe urino
kulturu i miran si ... :) znachi odlozice ti sluzenje dok ne prodjesh
sve testove ovo ono i samo opushteno za 3 meseca mozesh odlozish
:)
ili reci da si gay ...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 13:25 - pre 165 meseci
Citat:

recimo neki diabetichar da umesto tebe urino kulturu i miran si ... li reci da si gay ... :)

Da nađe nekog ko Mile Renta Bubreg ili da glumi peškirića :)
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 13:38 - pre 165 meseci
Citat:
mesec dana pi po 4l kokakole i skochitje ti nivoi secera u krvi chak
i onaj 3 mesechni profil ce ti biti visok .. postoji josh nachina da
ne odesh u vojsku, recimo neki diabetichar da umesto tebe urino
kulturu i miran si ... :) znachi odlozice ti sluzenje dok ne prodjesh
sve testove ovo ono i samo opushteno za 3 meseca mozesh odlozish

Strašno. .Skuplja dara nego mera.
Ovo ko u onom vicu, kad se meda kastrirao da ne bi služio vojsku. Vratili ga zbilja, ali zbog ... ravnih tabana.
 
Odgovor na temu

keio84
Kerekes Daniel
Pancevo

Član broj: 118626
Poruke: 4
*.dynamic.panet.rs.

Sajt: ovaj.sajt.nepostoji.com


Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 18:08 - pre 165 meseci
ipak necu u skorije vreme da idem u holandiju,zbog nekih papira(da ne idem u detalje)Tako da cu imati vremena da odem i na lekarski.Mene inace ne salju da vadim krv,ili da mokrim u casu ili u sta vec,nego direktno kod psihijatra
Tako da cu samo da nastavim ovako kao sto sam i sad,tako da,eto...
Ponovo cu da kao odlozim,i to je to.
U svakom slucaju,hvala vam na odgovorima.A to za geja,nema teorije,jer toliko nisko necu da padam.
Ako sam nekog uvredio,izvinjavam se.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 20:11 - pre 165 meseci
evo kome god treba dacu mu moj uzorak uronokulture ...
a posto imam povishen nivo trglicerida (citaj urgentni, sok soba, insulin ...)
znachi sigurno cesh padnesh na lekarskom ... a ako rade kontrolu
uvek mozesh se vadish da su pomeshali uzorke :) ...

:) ... ne podrzavam izbegavanje vojske, istu sam odsluzio pre nesto malo
vishe od 10 godina :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 22:00 - pre 165 meseci
Citat:
nemesis:a ako rade kontrolu
uvek mozesh se vadish da su pomeshali uzorke :) ...

i onda kazu ajd pisaj opet, i sta ces onda?

@keio, al ti se to brzo strmoglavilo :S
aha, znaci bio si vec na lekarskom, ali si "padao"
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 22:08 - pre 165 meseci
Citat:
keio84: ipak necu u skorije vreme da idem u holandiju,zbog nekih papira(da ne idem u detalje)Tako da cu imati vremena da odem i na lekarski.Mene inace ne salju da vadim krv,ili da mokrim u casu ili u sta vec,nego direktno kod psihijatra :p
Tako da cu samo da nastavim ovako kao sto sam i sad,tako da,eto...
Ponovo cu da kao odlozim,i to je to.
U svakom slucaju,hvala vam na odgovorima.A to za geja,nema teorije,jer toliko nisko necu da padam.
Ako sam nekog uvredio,izvinjavam se.


Ovo je vrlo zanimljivo :)
Rado glumis da bi isao kod psihijatra, ali neces nisko da padas da glumis geja :)
Btw, ovo drugo ti je bolje, ako ti psihijatar zalepi nesposobnost, to ti ostaje do kraja zivota...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo27.09.2010. u 22:27 - pre 165 meseci
Citat:
Horvat: i onda kazu ajd pisaj opet, i sta ces onda?


dok ti oni to kazu ti si vec potroshio tih par meseci vremena koje ti treba :)
kapirash ... :) tako se samo kupuje vreme ... pa se razbolish ne dodjesh na taj
drugi termin ili slichno ...
 
Odgovor na temu

keio84
Kerekes Daniel
Pancevo

Član broj: 118626
Poruke: 4
*.dynamic.panet.rs.

Sajt: ovaj.sajt.nepostoji.com


Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 00:04 - pre 165 meseci
Jesam padao,ali namerno naravno. Tj,ko zna.... he he
Meni je bitno da jos samo sad kupim vremena,i posle ne moram da razmisljam.Sledece godine ionako vadim madjarsko drzavljanstvo,pa cu da nestanem odavde na duze vreme(nadam se).
A geja kao ne upisuju za stalno!?
Ne isplati mi se da idem u vojsku,jer samo gubim vreme,kao sto rekoh.
Btw,od danas pocinjem da radim u toj firmi preko koje sam trebao da idem u holandiju.ali samo u radionici.Al vrata,prozori itd....
Glavni uslov je bio za holandiju da imam neko eu drzavljanstvo,koje naravno jos nemam.A drugi je poznavanje engleskog jezika,u kojem sam hval bogu dosta dobar.Ali jbg,je*e me sto nemam eu drzavljanstvo.Mada,ja da imam neko eu drzavljanstvo,ne bih ja preko njih trazio posao u inostranstvu.Izgleda da ne poznaju ljude dovoljno dobro
Jer ja bi imao bar dvaput vecu platu da ja odem sam tamo i da nadjem neki posao,nego preko njih,sigurno.
Njima se izgleda ne isplati da vade radne vize.
Al dobro,shvatice kad-tad....

Edit: ako mi psihijatar zalepi da sam nesposoban,to vazi samo u ovoj drzavi. Tako da me zabole djoko!
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 00:37 - pre 165 meseci
pazi uvek imash varijantu da kazesh da ne zelish da slushush vojsku ove drzave
i da se sebe smatrash madjarem ili kim vec itd...
ili reci da si postao dzedaj .. ili tako nesto :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 06:43 - pre 165 meseci
Citat:
keio84:
A geja kao ne upisuju za stalno!?


Pa, ne pise se. Mozda u nekim dzamahirijama, ali mi ipak zivimo u Evropi, kakvi smo da smo...
Uostalom i da jesi i da nisi gej, to te nece osloboditi vojske, odakle ti uopste takva ideja?

Citat:
nemesis: pazi uvek imash varijantu da kazesh da ne zelish da slushush vojsku ove drzave
i da se sebe smatrash madjarem ili kim vec itd...
ili reci da si postao dzedaj .. ili tako nesto :)


Eh kad bi to bilo tako lako...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 08:35 - pre 165 meseci
nemam pojima ja bi te odmah oslobodio vojne sluzbe kad bi mi reko
da si dzedaj ...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 11:31 - pre 165 meseci
Citat:
nemesis: pazi uvek imash varijantu da kazesh da ne zelish da slushush vojsku ove drzave
i da se sebe smatrash madjarem ili kim vec itd...
ili reci da si postao dzedaj .. ili tako nesto :)

cak i da je to tacno, to bi uzrokovalo "izbacivanje" iz knjige državljanina, tako da bi bio čovek bez državljanstva i ko zna jos kakve peripetije bi to povlačilo sa sobom

Citat:
nemesis: dok ti oni to kazu ti si vec potroshio tih par meseci vremena koje ti treba :)
kapirash ... :) tako se samo kupuje vreme ... pa se razbolish ne dodjesh na taj
drugi termin ili slichno ...

pišaš na lekarskom pregledu i odmah su i rezultati (taj dan) gotovi,
ako ti kažeš da su zjbali, onda ajd pišaj opet (taj isti dan) i čekaj dok rezultati ne budu gotovi

niko ne ide kući dok i zadnji ne završi sa regrutacijom

druga stvar je ako ima "zakazano" na vmc ili vma, mada je i tamo verovatno odmah gotov rezultat...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 13:26 - pre 165 meseci
prvo za knjigu drzavljana, nema teoreme da te tako lako izbace iz knjige drzavljanja
pogotovo ako su ti roditelji isto nashi drzavljani i tu zivish to jest ovo ti je matichna
drzava ...

e druze jednostavno nedodjesh na lekarski
odesh kod lekara taj dan i trazish da ti da potvrdu da si bio
probada te u bubrezima .. i slichno :)
inache ne pishash pred nikim nego ti daju chashicu ... ;) pa obavish

ne kapiram sto su ljudi toliko naplasheni od vojnih organa, realno mozesh da ih setash
mesecima ... pogotovo ako studirash u drugom mestu ili nisi na svojoj adresi ... kad
ti stignu pozivi jednostanvo ih ne primish ... ili nezivi na toj adresi, primalac nepoznat
pa onda ide procedura za sudsko uruchenje ... pa to traje mesecima .. opet ako te
nadju ...sumljam da ce neko u vojnom odseku da se cima pogotovo ako se ide ka
profesionalizaciji vojske, znachi ako i odesh na taj neki pregled, oni mogu i da te proglase
nesposobnim.. to apsolutno ne utiche na tvoj civilni zivot ...

niti to neko posle gleda niti koga zanima, a sumljam da imash zelju da radish udrzavnim
organima tipa policija, vojska ili da se bavish politikom :) tako da ono teraj svoju akciju

ako te bash smore pa kad odesh reci da bi voleo neki rod vojske gde sto vishe mozesh da
pucash u zive ljude, da smatrash da je vojska super jer legalno mozesh da ubijash ljude ...
i garantovano ce ti dati emotivna nezrelost za vojsku ili da nisi podoban za sluzenje pod
oruzijem a posto civilno sluzenje moze smao na dobrovoljnoj osnovi ... :") patka ..

kako god okrenesh treba samo sebi da kupish vremena da te zaborave :)

da napomenem da ne podrzavam izbegavanje vojne obaveze, da sam istu odsluzio 12
meseci i da mislim da treba svako da je sluzi ko je srbin u srbiji :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 13:46 - pre 165 meseci
ako napravis veliko sr*nje i te kako ima "teoreme" da te izbace, teze nego ako si "naturalizovan", ali i dalje moguce...no nebitno je to sad u ovoj prici

ko je rekoa da pisas pred njima?
sigurno neces nositi 10 litara pisacke sa sobom na to testiranje

tu pricamo o kontroli uzorka, na licu mesta (dakle proverili su onaj sto si dao i ajd jos jednmo na pisanje) i tu se ispostavi da rezultati nisu isti i onda (si ti rekao) se vadis na to da su pomesali uzorke i ajd pisaj opet, dakle, opet rezultat nece biti isti kao u prvom slucaju

no nebitno
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 14:42 - pre 165 meseci
nema shanse da te za ne sluzenje vojske obrishu iz drzavljana ... :) znachi imam
drugove koji su na razne nachine izbegli sluzenje vojske i nikom nishta...
:) srbija im je matichna zemlja znachi nema shanse da ti niko nishta uradi ...

kad sam ja bio bilo je pishash oni rade kontrolu
kome nije dobro nesto u pishacki shalju dalje na VMA ...
elem, 2dl mokrace su ti dovoljna za 2 uzorka,
pogotovo ako se uzima prvi mlaz ujutru ... :)

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 18:22 - pre 165 meseci
pa niko nije ni rekao da ce te za "izbegavanje" izbaciti
nego, KADA BI BILO MOGUCE (a nije) da se izjasnis da ne zelis da sluzis vojsku ove drzave, lepo bi dobio sut kartu (najverovatnije)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 18:32 - pre 165 meseci
za tako nesto da dobijesh sut kartu shanse nema ...
pazi morao bi tesko delo protiv drzave da uchinish, chitaj spijnaza
i oruzana pobuna chak i tad te nebi ispisali iz knjige gradjana
a sigurno nebi ni za ne sluzenje ``oruzane sile`` koja je u odumiranju
uvek mozesh i da kazesh da nezelish da sluzish u vojsci koja je izgubila
sve ratove u zadnjih pola veka :)... i tako ..
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 22:57 - pre 165 meseci
Mene zahvatila sreca u nesreci.
Ja sam od septembra poceo da sluzim civilnu vojsku, ali sam ostao u svom rodnom mestu u apoteci da ispisujem recepte
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21617 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.