Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice u beogradu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78886 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu28.02.2012. u 17:25 - pre 147 meseci
hoces da kazes da pse i macke treba prebaciti na vegeterijansku dijetu ? :)

dok ne pretendujete na iste resurse, a to su kontejneri kod rodica i dok ne pretendujete na iste zenke, taj copor kod rodica nece ti nista. niste u istom biznisu.

 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu28.02.2012. u 17:41 - pre 147 meseci
Hocu da kazem da mi se smucilo vise da gledam desetine copora pasa po ulicima, a sve to zbog takozvanih zastitnika "zivotinja". Secam se kad sam bio klinac, isli smo da se igramo svud po kraju, po obliznjem brdu, i uopste kretali smo se svud slobodno, a sad je skoro doslo vreme da covek bez nekog sredstva za odbranu ne sme ni da promoli nos van kuce, a da ne pricam o samostalnom setanju po "sumama i gorama".
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu28.02.2012. u 17:47 - pre 147 meseci
da si to rekao za beograd ja bih ti rekao da imas ozbiljan problem sa paranojom.
ali mozda je u pozarevcu stvarno stanje tako alarmantno, ne znam.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu28.02.2012. u 18:04 - pre 147 meseci
Nije bas toliko alarmantno, ali je ocigledno da ovaj ovakav sistem ne funkcionise. Ucestali su napadi na gradjanstvo, azil je prebukiran, a "zastitnici" se pojave samo kad grad najavi da treba pokrenuti neke mere, pa se zbog pritiska kako lokalnih tako i nekih drugih udruzenja, cak i stranih, od tih mera odustaje.

Po meni je resenje kojim bi svi normalni ljudi bili zadovoljni da se sve lutalice sterilisu, a da se svi vlasnicki psi i macke cipuju, kao i da se uvedu drakonske novcane kazne ako se zivotinja nadje na ulici. Ali to je vec neostvarljivo, jer i mnoge vaznije stvari ne funkcionisu kako treba u ovoj zemlji. Ono sto mene iritira je to da se pod maskom raznih udruzenja za zastitu "zivotinja" stite samo psi i macke, dok se takozvane domace zivotinje uzgajaju radi ishrane. Ne mogu ni da zamislim kako bi mediji nekog ko bi na primer poceo da uzgaja pse ili macke radi ishrane, "natakli na kolac".
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu28.02.2012. u 18:44 - pre 147 meseci
Apropo teme :)

Citat:
Naravno da u Kini nema pasa lutalica... da li ste u Srbiji ikada videli prase lutalicu?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu28.02.2012. u 19:15 - pre 147 meseci
Nego, da li ste vi primetili da su pocele lutalice da dobijaju neku formu, i izgled, jedinstven za naselje gde su. Na Nbgd, su glavate i zuto-crne, velicine manjeg teleta, u Rakovici su uglavnom manji i crni, po centru su vise pudlasti.

Mozda bi trebalo da se dodele pasmine? Novobeogradski gonic biciklista, Rakovicki crni lajavac, Centralnobeogradski dugodlaki poenter poslanika.

Mada da sacekamo sada kada pocnu da izbacuju na ulice ove rase u kategoriji registracije do 2000 kubika, tzv ''300e'' pasmine.

Ja iskreno u Sloveniji ne videh ni jednoga lutalicu, a u Austriji samo po restoranima i trgovinama.. Mislim, tu ih izvode u setnju brizne juzne svabe.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu17.10.2012. u 14:22 - pre 140 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...-dok-je-bezao-od-pasa-lutalica

ma treba decu pobiti da mogu lutalice i ovi iz ORKE da imaju miran i slobodan zivot !!!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu17.10.2012. u 14:25 - pre 140 meseci
Pre svega treba decu nauciti kako da se ponasaju kada se nadju u takvoj situaciji.
Takodje, treba shvatiti da najvise napada izvrse vlasnicki psi.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu17.10.2012. u 14:37 - pre 140 meseci
3way@ ocigledno nemas dece ili namerno kontriras!

jedno dete od 9 god koje samo i grupa pasa lutalica!!! voleo bih da vidim dete koje se nece uplasiti i reagovati smireno na grupu lutalica oko njega!!!
 
Odgovor na temu

Sky Walker

Član broj: 102549
Poruke: 55



+62 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu17.10.2012. u 14:42 - pre 140 meseci
Citat:
Shoshone:
Niti smo moderan niti smo "evropski" narod ( osim sto se nalazimo na tlu Evrope ) niti cemo to ikad biti a ni ne zasluzujemo.
A u kojim to "Evropskim" gradovima nema bukvalno ni jednog psa ili macke na ulicama, bas boih voleo da znam a bogami i da vidim.



Vec je sve receno.
Ne mozes steljati, poklati (ili koji god metod vise volis) sve pse.


Citat:
3way:
Pre svega treba decu nauciti kako da se ponasaju kada se nadju u takvoj situaciji.
Takodje, treba shvatiti da najvise napada izvrse vlasnicki psi.


Upravo tako.



Svi smo bili deca, pa se nismo plasili grupe lutalica.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu17.10.2012. u 15:25 - pre 140 meseci
Citat:
cika dacha:voleo bih da vidim dete koje se nece uplasiti i reagovati smireno na grupu lutalica oko njega!!!


Ja sam ih video koliko hoces.
Jednostavno, ima deca koja su histericna i koja na vidjenje psa reaguju vriskom i drekom (a to ne uznemirava samo pse). Takodje ima dece koja reaguju normalno pa se sa tim istim psima normalno igraju.
Ja imam psa i cesto mi u goste dolaze razna deca :)
Pas na njih reaguje isto onako kako ona reaguju na njega. U pocetku je neutralan, pa ako primeti nervozu ili histeriju i on sam postaje nervozan. Sa druge strane ima opustene dece i posle zajednicke igre ne mozes da ih odvojis.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu17.10.2012. u 16:41 - pre 140 meseci
Citat:
djyova:
Nije bas toliko alarmantno, ali je ocigledno da ovaj ovakav sistem ne funkcionise. Ucestali su napadi na gradjanstvo, azil je prebukiran, a "zastitnici" se pojave samo kad grad najavi da treba pokrenuti neke mere, pa se zbog pritiska kako lokalnih tako i nekih drugih udruzenja, cak i stranih, od tih mera odustaje.

Po meni je resenje kojim bi svi normalni ljudi bili zadovoljni da se sve lutalice sterilisu, a da se svi vlasnicki psi i macke cipuju, kao i da se uvedu drakonske novcane kazne ako se zivotinja nadje na ulici. Ali to je vec neostvarljivo, jer i mnoge vaznije stvari ne funkcionisu kako treba u ovoj zemlji. Ono sto mene iritira je to da se pod maskom raznih udruzenja za zastitu "zivotinja" stite samo psi i macke, dok se takozvane domace zivotinje uzgajaju radi ishrane. Ne mogu ni da zamislim kako bi mediji nekog ko bi na primer poceo da uzgaja pse ili macke radi ishrane, "natakli na kolac".

Reagujem zbog toga što je u ovom tekstu sve paušalno, napamet i netačno postavljeno, pri tom je poslednja rečenica do savršenstva besmislena!

Prvo da istaknem da je i naslov potpuno netačan, a provlači se godinama kako kroz novinske zako i kroz tekstove vlasti. Psi lutalice su oni psi koji nemaju stalno stanište već ga neprestano menjaju. Takvih je srazmerno jako malo. Većinom su to tkzv. ulični psi koji su stacionirani na jednoj lokaciji, na svojoj teritoriji koju kontrolišu. Takvi psi nepogrešivo prepoznaju sve stanare sa teritorije pa makar ih je i više od 1.000 kakva je situacija u mom okruženju. Pri tom vlasnik sam lovačkog psa koji svakako nije za tuču i bez ikakvog pardona sa njom (keruša) bez pardona ulazim u bilo koji čopor i nikada nisam imao problema. Pri tom ne govorim samo o psima u mom kraju već i o čoporima u ozloglašenoj šumi Zvezdara ili recimo na lovnom terenu u Mirijevu... ma bilo gde da sam otišao sa psom. Kako je neko već napisao problema imam jedino sa nekim vlasničkim psima i samo takvi su me ujedali, nikada ulični!

E sada nešto o "učestalim napadima". To postoji samo u bukačkim novinama u kojima pišu vrlo nestručni i neupućeni novinari željni senzacija. To ne znači da nema napada ovih pasa, ali znatno manje nego što se misli. Samo se zapitaj koliko ima ljudi iz tvog najbližeg okruženja kojeg su napali i izujedali ulični psi? Možda jedan, najverovatnije nijedan! Tebe sigurno čopor nikada nije izujedao jer je to jasno iz tvog pisanja. Druga je stvar ako pod napadima smatrate i to što čopor krene prema vama lajući. To je normalna reakcija pasa čuvara, a oni čuvaju svoju teritoriju. Prilično retko stvarno napadaju, uglavnom ako se osete ugroženima tako što neko diže na njih štap, kamen ili slično, poogotovu ako ima štenaca u čoporu. Pri tom čovek u strahu luči kiselinu koju pas nepogrešivo oseti i to pojača osećaj nadmoći kod njih. Verovatno zato što ja nemam nikakav strah od pasa pa sam to preneo i na svoju kerušu nemam, podvlačim, baš nikakvih problema sa takvim čoporima.

To rešenje koje si istakao je već godinama u praksi u Beogradu, ne znam kako je u Požarevcu. Psi se hvataju, steriišlu pa vraćaju na mesto odakle su odneti. U slučaju da postoje prijave o opasnim psima takvi se udaljavaju sa ulice i verovatno ubijaju. Obaveza svakog vlasnika je da je pas čipovan i u mom okruženju ne poznajem ni jednog psa koji nije čipovan. To se takođe radi isa uličnim psima, njihov vlasnik je grad. Kazne postoje i one su za mene kada moram da platim 5.000 dinara zato što pas ide pored mene, ali bez povoca više nego drakonske. Doduše, ne mogu da prigovaram jer je po zakonu.

Još da dodam da je u mom kraju bar dvostruko više stanara nego pre nekoliko decenija, a znatno manje uličnih pasa. Nekada je bilo čopora sa i po 30-ak pasa.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu17.10.2012. u 20:20 - pre 140 meseci
Brane svoju teritoriju?!?!?!?! Ciju bre teritoriju?
Kakvi bre copori bilo kakvih zivotinja u gradu! Nismo u sumi ili savani.

Resenje problema:
Resiti se postojecih pasa lutalica, kako god, po mogucstvu humano.
Nijedan pas ne moze da postoji a da nema ime i vlasnika, nije to divlja zivotinja, vlasnik da nosi "licnu kartu" svog psa uvek sa sobom kada izvodi psa a svaki pas da ima ugraviran identifikacionu broj koji ga povezuje sa vlasnikom. Kada se nadje pas na ulici resiti ga se (ako vlasnik nije prijavio nestanak) a vlasnika odrati da se vise ne seti da pusti psa na ulicu. Nisu psi krivi nego ljudi.


 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu18.10.2012. u 01:02 - pre 140 meseci
Svakom psu amputirati različitu nogu i za mesec dana će da crkne po svim ekološkim standardima.
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu18.10.2012. u 08:35 - pre 140 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Svakom psu amputirati različitu nogu i za mesec dana će da crkne po svim ekološkim standardima.

Pretpostavljam da si ironican?


Neko rece i da labudi umeju da budu opasni. :)
Da ne nabrajam ja sada koje zivotinje sve mogu da budu dosta opasnije od pasa. I leteci i neleteci "stvorovi".

(kao onaj ciga iz vica kada je nabrajao zivotinje) Mravi, bubasvabe, slepi misevi, golubovi, pcele...
Ma svakoj zivotinji amputirati glavu!
Ostaviti samo ljudsku superiornu rasu na ovoj planeti.
 
Odgovor na temu

The Serbinator

Član broj: 284906
Poruke: 6



+4 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu18.10.2012. u 09:26 - pre 140 meseci
Citat:
mrkii:
Brane svoju teritoriju?!?!?!?! Ciju bre teritoriju?
Kakvi bre copori bilo kakvih zivotinja u gradu! Nismo u sumi ili savani.



Ti u sumi ili savani nebi opstao ni 2h.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu18.10.2012. u 11:29 - pre 140 meseci
Tako je, ne bih opstao ni dva minuta.
Zbog toga i zivim u gradu i ocekujem da tu nema opasnih zivotinja, cak ni labuda.
Neko kaze da smo sami krivi sto ne znamo da se ponasamo kada na nas kidise copor gladnih dzukela.
E pa izvinite, ja stvarno ne znam, nisam prosao kurs za takvu situaciju niti se to u skoli uci pa da naucim.

Pre par godina dva psa (ne copor, samo dva psa) krenula da kidisu na mene. Pre toga sam sto puta prosao pored njih bez problema.
Krenem da prodjem ne daju mi, iskezili zube. Krenem da predjem na drugu stranu ulice oni zamnom. Krenem nazad isto kidisu (samo sto me nisu uhvatili za pantalone, toliko blizu). Sreca video neki covek i stao autom, tek tada su se sklonili. Usro sam se ziv. A nedaj boze da su biladeca, ne mogu da zamislim.

Ni moja deca ne znaju da se ponasaju, isto kao i ja, pa ce biti sama kriva ako ih izujedaju, zar ne?
I jos kada me je strah lucim supstancu koja kaze psu da sam lak plen i da se plasim? E pa izvinite sto je lucim, nisam namerno.
Kakve idiotluke ovde covek moze da procita!

Inace, ja volim zivotinje pa i pse ali i sam zakon je uredio kako psi treba da zive i koje su obaveze vlasnika pasa.
Ali, to se postuje kao i sve u drzavi. Nikako.
Citat:
Ostaviti samo ljudsku superiornu rasu na ovoj planeti.

BS! Pitaj bubasvabu kako se provede u mravinjaku ili medveda kada dira kosnicu.
Zna se ko gde zivi i sta radi.
Gradovi su za ljude i pitome, slatke, druzeljubive zivotinje a ne za copore, krda i sl.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu18.10.2012. u 11:35 - pre 140 meseci
Kad gradonačelnik bude izračunao da će mu ukidanje pasa lutalica doneti više glasova nego što će oduzeti tad će to biti sprovedeno. Nažalost, boljebrižnika ima mnogo više a ni para nemamo baš za bacanje tako da će ovo stanje ostati još neko vreme.
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu18.10.2012. u 11:36 - pre 140 meseci
Citat:
mrkii:
Usro sam se ziv. A nedaj boze da su biladeca, ne mogu da zamislim.


Trebamo malo bolje razumeti zivotinje...

U takvoj situaciji, najbitnije je biti miran i ne ispoljavati agresiju.
Takodje, nikako se ne sme bezati i pokazivati strah jer psi osecaju lucenje adrenalina.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu18.10.2012. u 11:59 - pre 140 meseci
Citat:
cmpstr: Trebamo malo bolje razumeti zivotinje...

U takvoj situaciji, najbitnije je biti miran i ne ispoljavati agresiju.
Takodje, nikako se ne sme bezati i pokazivati strah jer psi osecaju lucenje adrenalina.
Naravno. Objasni to onom klncu što ga je zgazio bus dok je bežao od kerova.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78886 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.