Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice u beogradu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78318 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu15.08.2013. u 11:54 - pre 129 meseci
Malopre bio u parku sa decom i jos pod utiskom clanka koji sam postavio gore naletim na grupicu vlasnika pasa (dve zene i cica) sa nekoliko pasa od kojih su dva sigurno pripadnici opasnih pasa (jedan cini mi se bas rotvajler, a drugi manji sa prugicama kao hijena).
I onako u prolau, dok smo se mimoilazili vodio se sledeci razgovor. Cista klasika i razmisljanje ogromne vecine vlasnika pasa, ne morate ni da citate, vec znate.

Obratim im se sa "Izvinite, da li ste culi za povodac i korpu, da li znate da je juce jedan rotvajler na povocu izujedao dete", ljubazno koliko sam mogao da se uzdrzim.
I onda paljba na mene, istina ne bas svadjanje ali im bas, bas, bas nije bilo pravo, kao da sam ih opsovao ili ne znam sta rekao.
Niko nije odgovorio "u pravu ste ali ...". Nesto kao, napad je najbolja odbrana. Uglavnom klasika, u stilu "nece on", "ma to je dusa od psa", "sto se brines".
Na to sam rekao "Znam, nijedan nece pa malo, malo izujedaju nekog, nije u redu to sto radite"
Na to su ucutali i mimoisli smo se.


Kada ih sledeci put vidim bez povoca i korpe pozvacu policiju! Ima li ko iskustva sa takvim pozivima?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu15.08.2013. u 13:42 - pre 129 meseci
Citat:
Vasastajić: Psa još i moghu da branim i da se prema njmu zaštitnički postavim, ali prema apsolutno neodgovornom vlasniku, ct, JOK!
...
Pas dotične iz novinskog članka je sasvim prirodno reagovao na naglu pojavu deteta i braneći sopstveni fizički integritet, uzvratio je napadom.
...

Vaso, u principu se potpuno slažem sa tobom.
Ali ima tu još jedna začkoljica: pas je pripitomljena vrsta životinje. Što znači, ne boji se ljudi i ne iskazuje agresiju prema ljudima. Zdrav i stabilan pas (rotvajler, pudlica ili bilo koji drugi) znao bi (tj. osećao bi) da je u dečijem igralištu, i znao bi da mu među decom fizički integritet nije ugrožen.

Jedno je kad pas čuvar napadne uljeza noću u dvorištu koje mu je povereno na čuvanje (onda napad jeste prirodna reakcija), a sasvim drugo je napasti dete, na javnom dečijem igralištu. Agresija prema detetu, danju, na javnoj površini nije pseća prirodna reakcija.

Moja deca su se i te koliko igrala sa psima u mnogim prilikama, i dobro pamtim koliko je raznih kerova bilo na dečijem igralištu. I 99% posto pasa se oduševljno igra sa decom, i nikakva "nagla pojava" ili "nagli dečiji pokreti" nisu izazivali agresiju, već naprotiv. Štaviše, bio sam svedok mnogih oblika zaštitničkog ponašanja pasa prema deci.

Pas koji se usudi da ugrize dete na ulici tj. na javnom dečijem igralištu je mentalno nestabilan (poremećen) pas. Agresivan i opasan. Takvog treba uspavati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu15.08.2013. u 15:29 - pre 129 meseci
Sve je potpuno tacno i lepo opisano. Psi koji imaju vlasnika, znaci nisu lutalice!, su iskljucivo ono sto vlasnik od njih napravi. Mnogi koji imaju psa nemaju blage veze o psima i sta treba i kako da se postave u toj ulozi vlasnika. A nikome ne pada na pamet da izdvoji malo para i omoguci dresuru svom psu, sto je visestruka prednost u odnosu na vlasnika koji ima psa bez dresure. Dresura se moze i u svojoj, privatnoj, reziji uraditi uz konsultaciju sa strucnjakom i dosta procitane literature. Malo teze i mnogo vise vremena ali je moduce veoma uspesno obuciti svog psa.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu19.08.2013. u 14:54 - pre 129 meseci

 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Dečaka izujedao čopor od sedam pasa30.10.2013. u 13:24 - pre 126 meseci
Citat:
Dečaka izujedao čopor od sedam pasa

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=771436

Highlights:
Citat:
Ovo je drugi slučaj za godinu dana da je čopor lutalica napao i povredio dete u prigradskom Novom naselju.

Citat:
!Pošto je u blizini video drvo, pokušao je da se spase penjući se na njega. Dok se peo, psi su ga sve vreme ujedali za listove, butine i zadnjicu. Da se u jednom trenutku nije pojavio komšija policajac koji živi u blizini, koji je rasterao životinje, posledice po dete su mogle da budu i gore.

Citat:
Skoro na istom mestu, pre godinu dana, čopor od pet pasa lutalica izujedao je tada učenicu prvog razreda, A.S. (7).

Citat:
Zbog tužbi koje ujedeni građani podnose protiv grada, godišnje se iz budžeta, na ime odštete, isplati oko osam miliona dinara, a prosečna visina naknade na osnovu sudske presude je 150.000 dinara.
 
Odgovor na temu

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu30.10.2013. u 23:22 - pre 126 meseci
Gde su keroljupci da osude dogadjaj?!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu31.10.2013. u 06:31 - pre 126 meseci
Kakvu tacno osudu ocekujes?
Da se ospe po drzavi, kerovima, NATO, Americi, Google automobilu, Vatikanu?

Nikada jos nisam osudjivao nesto sto rade zivotinje, pa pitam...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu31.10.2013. u 07:23 - pre 126 meseci
Ja bih ih samo zamolio da shupljaju njihove kake ako ih vec imaju.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu31.10.2013. u 07:37 - pre 126 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja: Gde su keroljupci da osude dogadjaj?!

Bio bi ovo kud i kamo srećniji svet kad bi kerovi mogli suditi ljudima.

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu31.10.2013. u 10:14 - pre 126 meseci
Lavlja_Jazbina@ kad ih vidim kako kesom ili maramicom uzimaju u svoju ruku toplo govance koje je njihov ljubimac malo pre izbacio, meni se prevrne zeludac :-) :-) :-) uzas!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu31.10.2013. u 10:20 - pre 126 meseci
Govgo k'o govgo. Pseci izmet je nista prema onome kako je kada se beba usere.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu31.10.2013. u 10:48 - pre 126 meseci
Citat:
cika dacha: Lavlja_Jazbina@ kad ih vidim kako kesom ili maramicom uzimaju u svoju ruku toplo govance koje je njihov ljubimac malo pre izbacio, meni se prevrne zeludac :-) :-) :-) uzas!

U ruku uzima samo kesu, sta je u njoj je druga stvar. A mnogo je veci "uzas" kada ostavi tako na trotoaru.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu01.11.2013. u 15:33 - pre 126 meseci
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu01.11.2013. u 17:00 - pre 126 meseci
ODLIČNA lekcija, Lave!
Znao sam da pred psom nikada ne smeš ispoljito strah, već apsolutnu, -b e z r e z r e v n u - nadmoć, ali ovaj trik oko pružanja pomoći napadnutoj osobi i imobilizaciji psa sam upamtio do u sitan detalj.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Petogodišnju devojčicu u Kikindi izujedao pas pitbul terijer i teško je povredio05.11.2013. u 19:02 - pre 126 meseci
Citat:
Devojčicu izujedao pitbul terijer

Petogodišnju devojčicu u Kikindi izujedao pas pitbul terijer i teško je povredio. Incident se desio u dvorištu porodične kuće, dok je devojčica bila kod bake i ujaka.

U dvorištu porodične kuće u Kikindi, dok je boravila u gostima kod bake i ujaka, petogodišnju devojčicu napao je pas, pitbul terijer, i naneo joj teške telesne povrede.

Pas je preskočio obezbeđeni deo dvorišta i napao ju je, a baka ju je spasla još težih povreda.

Devojčica je zbrinuta na Odeljenju hirurgije kikindske Opšte bolnice i njeno stanje je stabilno.

Po nalogu Republičke veterinarske inspekcije, izvršena je eutanazija psa. Policija je protiv A. O, ujaka devojčice, podnela krivičnu prijavu.

http://www.rts.rs/page/stories...u+izujedao+pitbul+terijer.html
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu05.11.2013. u 19:25 - pre 126 meseci
Kada procitas komentare posle nekog teksta, kao sto je ovaj na rts-u, vidis koliko su ljudi neznalice, a misle da znaju nesto.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu05.11.2013. u 21:03 - pre 126 meseci
Kao i u nekim civilizovanim zemljama, držanje nekih rasa treba zabraniti i to je to.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu05.11.2013. u 22:02 - pre 126 meseci
Beba dobile ime po psu koji ju je spasao

Jedna beba iz Birmingema u Velikoj Britaniji dobila je ime po nemačkom ovčaru koji joj je spasao život.



Beba je ostala napuštena u parku, kada ju je pronašla keruša Džejd 68-godišnjeg Rodžera Vildeja.

Naime, pas je otrčao u obližnje žbunje i legao pored nečega što je ličilo na bačenu putnu torbu i odbio da se od nje odvoji. Kada je Vildej prišao svom psu, shvatio je da torba nije prazna. Šokiran, odmah je pozvao policiju, a beba koja je u tom trenutku bila stara jedva 24 sata odmah je prebačena u bolnicu.

U petak je policija Zapadnog Midlendsa objavila video deteta koje je dobilo ime Džejd po psu koji ju je spasao.

"Beba se oporavlja u u bolnici. Rekli su mi da je vrlo živahna i srećna", napisao je inspektor Jan Grin na Fejsbuk profilu policijskog odeljenja.

Vildejs kaže da su odlična čula odvela njegovu ljubimicu do bebe.

"Mora da je čula bebu kako plače. Uz to, ona veoma voli decu, naročito mojih petoro unučadi", kaže Rodžerova supruga Ketrin.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon baby was savaged to death by her dog05.11.2013. u 22:14 - pre 126 meseci
Citat:
a baby was savaged to death by her dog as she slept.

http://www.dailymail.co.uk/new...le-181647/Baby-killed-dog.html

http://en.wikipedia.org/wiki/F...es#Fatalities_reported_in_2012
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu05.11.2013. u 22:37 - pre 126 meseci
Lepo si to nasao, samo, jel mozes da objasnis tacno sta si hteo da kazes?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78318 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.