Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70

[ Pregleda: 299298 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 10:22 - pre 135 meseci
Citat:
cika dacha: cozmo_im@ ne razumeju svi vozaci madjarski...

secam se naslova iz blica kako pljuju nase putare kako po MECAVI ne mogu da sneg ociste! al kad su juce ove vesti iz madjarske javljali nije bilo bombasticnih naslova!

Pazi dacho,
problem sa našim putarima jeste to što ne odgovaraju za svoj rad.
(Malo van teme, ali jedva čekam epilog onih saobraćajki sa stubovima naplatne rampe i kakve će biti posledice za odgovorne)
Pre par godina, održan je pilot projekat, da se putari plaćaju prema svojoj efikasnosti, tj. da dobijaju penale za neprohodne, neočišćene i uništene kolovoze. Mislim da su u pitanju bili putari Mladenovca.
Dakle, neka evropska komisija je finansirala godinu dana putare na tom području sa ugovorenom cenom, ali sa penalima za nepopravljanje udarnih rupa, loše očišćene puteve ... kao što je inače praksa po Evropi.
i stvar je odlično funkcionisala, jer su putari shvatili da neće dobiti pare za zajebavanje po putevima, pa su i odgovornije radili.
Međutim, kad je sledeće godine trebalo početi sa širenjem tog sistema, svi ostali putari su se pobunili.

Možemo da nalazimo gomilu paralela sa Mađarskom, Hrvatskom ..., ali ne čiste oni kvalitetnije to iz ličnog zadovljstva ili nekog osećaja časti. Oni to rade jer u suprotnom nemaju zaradu.

I dragi dacho, zbilja nemaš osnova da se pozivaš na čišćenje puteva po mećavi.
imao sam prilika da vozim po mećavi po srbiji, mađarskoj, austriji, nemačkoj, jednom čak i u nizu zemlja za zemljom ...
- Srbija ... ubiše se jadnici od posla. Jadničci se bore da očiste jednu traku, s vremena na vreme.
Jednom sam morao da stojim preko pola sata da sačekam ralicu pa da vozim iza.
- Mađarska ... nisu loši, naslažu tri ralice jedna malo iza druge, pa čiste po tri trake odjednom ... jako pohvalno.
Imaju dosta problema sa šleperima koji se poprečuju po putevima, ali imaju i kamione sa nekim šiljcima na stopama, za izvlačenje tih čuda.
- Austrija ... sjajni
Koriste više ralica u kompoziciji, ali i neke ralice sa dodatnim raonikom sa strane koje čiste dve trake odjednom ...
-Nemačka .. isto dosta dobri. ,

Naši putari će da se poprave i da prestanu da se iznenađuju u svim mogućim mesecima,
tek onda kad počnu da odgovaraju za svoje radove.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 11:10 - pre 135 meseci
Citat:
Deep|Blue
Pre par godina, održan je pilot projekat, da se putari plaćaju prema svojoj efikasnosti, tj. da dobijaju penale za neprohodne, neočišćene i uništene kolovoze.

Super je to predlog, samo red bi bio da im država prvo plati nešto, pa tek onda da zahteva penale.

17. Januara 2013. se pojavljuje ovaj tekst:
Citat:
V.d direktora JP “Putevi Srbije” Zoran Drobnjak za “Blic” kaže da on za to ne može da snosi odgovornost.

- Nemamo para jer država nije uplatila novac. Sredstva predviđena budžetom za zimsko održavanje još nisu preneta “Putevima Srbije”. Nisam dobio 500 miliona dinara iz subvencija, koliko je predviđeno za decembar, a sada čekamo i novac za januar, a to je negde oko 800 miliona dinara. Bez tih sredstava ne znam kako mogu bilo kome da platim - kaže Drobnjak.


Znači čovek 17. Januara kaže da nije dobio novac za decembar (koji je po nekoj logici trebao da dobije u novembru), i sad se od njega očekuje da posao odradi kvalitetno i brzo, sa sve penalima?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 11:20 - pre 135 meseci
Ma dajte ljudi, pa kako funkcioniše država - tako funkcionišu i njeni pojedinačni sistemi. Ne može drugačije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 11:30 - pre 135 meseci
Citat:
Java Beograd: Ma dajte ljudi, pa kako funkcioniše država - tako funkcionišu i njeni pojedinačni sistemi. Ne može drugačije.

To je potpuno jasno. Naša država funkcioniše tako jer objektivno nemamo novca. Nije sada da samo mi saudi arabija, ležimo na milijardama u budžetu, pa oni tamo iz hira neće da uplate putarima/penzionerima/kome god.

Samim tim i građani treba malo više da spuste loptu, jer mi nismo ni Nemačka ni Austrija ni Mađarska pa ni Hrvatska, te ne možemo da se ponašamo kao te države.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 11:41 - pre 135 meseci
Citat:
ventura: Samim tim i građani treba malo više da spuste loptu, jer mi nismo ni Nemačka ni Austrija ni Mađarska ....
E ovo je obrnuto proporcionalno. Tamo građani imaju full zimsku opremu, pa i kad se ne očisti najbolje, nema kukanja, nego se montiraju lanci - pa se nastavi sa vožnjom.
Ovde građani očekuju suve ulice. I zagrejan asfalt, po mogućnosti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 15:40 - pre 135 meseci
Čekaj Ventura,
znači li to da onda firme u srbijici ne treba nikad da odgovaraju za svoje radove?!
Dakle bolje da pustimo putare da se zezaju jer im država ne isplaćuje sredstva na vreme, nego da se sredi cela situacija?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 15:48 - pre 135 meseci
Citat:
Deep|Blue: Čekaj Ventura,
znači li to da onda firme u srbijici ne treba nikad da odgovaraju za svoje radove?!
Dakle bolje da pustimo putare da se zezaju jer im država ne isplaćuje sredstva na vreme, nego da se sredi cela situacija?

Dogovorimo se ti i ja da ti ja zimi čistim prolaz do kuće za 50 evra mesečno. Dođe decembar zapada sneg, ti meni ne plaćaš ništa. Ja te zovem, kukam i molim, trebaju mi pare za lopatu, za rukavice, za džak soli.. Ti ništa. Ja ti kažem da neću da čistim ako mi ne platiš, ti uzmeš pušku i zapretiš mi. Ja očistim nekako to kako znam i umem, i 17 januara opet kukam kako mi nisi platio za decembar, a evo čistim već pola januara, ti mi kažeš evo pare samo što nisu. Negde u januaru tvoje dete padne ispred kuće i polomi nogu jer ja nisam bacio so (koju nisam imao od čega da kupim), i tvoje dete uzme da me tuži za naknadu štete jer smo se mi dogovorili da ja čistim sneg. I ko sad tu snosi odgovornost? Ti koji mi nisi platio već si me naterao puškom da čistim, ili ja koji fizički nisam imao od čega da kupim so i repromaterijal da to počistim kako valja?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 17:11 - pre 135 meseci
Ja bi postavio pitanje gde si ti nenamenski potrosio novce koje si dobio za proslu godinu? Navodno je bilo vise snega pa si trazio vise novca, a pola utrosio samo i slabo ocistio, a pola stavio negde na Kipar? I sta si radio sa naplatnom rampom? Negde su nestale pare?

Da obrnemo tako pricu?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 17:22 - pre 135 meseci
Citat:
cozmo_im: Ja bi postavio pitanje gde si ti nenamenski potrosio novce koje si dobio za proslu godinu? Navodno je bilo vise snega pa si trazio vise novca, a pola utrosio samo i slabo ocistio, a pola stavio negde na Kipar? I sta si radio sa naplatnom rampom? Negde su nestale pare?

Da obrnemo tako pricu?

Novci od prošle godine su potrošeni na čišćenje snega od prošle godine. Da li je mene čišćenje koštalo 10 evra ili 100, to nije relevatno jer se mi za cenu čišćenja pogađamo pre svake sezone unapred.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 17:43 - pre 135 meseci
Aha al zamalo :)

Samo ti sanjaj, u JP Putevi se nakralo samo tako proteklih godina. I sad kad nema para u kasi, kuku i lele.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 20:01 - pre 135 meseci
Citat:
cozmo_im: Aha al zamalo :)
Samo ti sanjaj, u JP Putevi se nakralo samo tako proteklih godina. I sad kad nema para u kasi, kuku i lele.
Ne da su se nakrali, nego se neme gde više ! Drugaricina prijateljica je radila kao jedna od 4 kućnih pomoćnica kod lika koji je u nekom periodu bio direktor jedne od putarskih firmi. Sve što sam čuo je rekla-kazala, ali samo da je 10% istina - previše je. Obično *ovno od čoveka na političkom položaju koji mu donosi cirka 1k€ dnevno. Možeš misliti.

A uostalom, gde se nije kralo ? Evo čitam današnji Blic: U Kolubari krali 5 tone nafte dnevno. Brate, prebogata je ova zemlja, kad i dalje ima nešto posle tolikih krađa i otimanja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 20:13 - pre 135 meseci
Pa, zar ne ocekujemo da ce srpski reformator Acaturk brzo i efikasno resiti ove i slicne probleme u nasem drustvu?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 20:49 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
Java Beograd: Ma dajte ljudi, pa kako funkcioniše država - tako funkcionišu i njeni pojedinačni sistemi. Ne može drugačije.

To je potpuno jasno. Naša država funkcioniše tako jer objektivno nemamo novca. Nije sada da samo mi saudi arabija, ležimo na milijardama u budžetu, pa oni tamo iz hira neće da uplate putarima/penzionerima/kome god.

Samim tim i građani treba malo više da spuste loptu, jer mi nismo ni Nemačka ni Austrija ni Mađarska pa ni Hrvatska, te ne možemo da se ponašamo kao te države.



Kada se saberu sve malverzacije, lopovisanja itd, čini se da imamo više para od Švice. Ovde se više i ne pominju cifre manje od miliona, kao nećemo da se hvatamo za sitnice.

A desi se da količina padavina "iznenadi" i Slovence, austrijce, ali onda čiste i čiste dan i noć. Prošle godine sam 3 dana za redom išao bg-su po onoj najvećoj mećavi, za tih 12 sati sam video jednu grtalicu koja je bacala iz desne u levu traku. Gomilu kamiona koji su se preprečili, iako je bio zabranjen saobraćaj za njih (znači nije i njih iznenadio sneg, svaki dan je bilo par novih)

Dva automobila sletela sa puta (kojima sam pomogao kao "slovenac" jer niko drugi nije hteo da stane ljudima u nevolji) i i sve to vodi do zaključka da nije samo novac, nego sebičluk, lopovluk, i opšta nezainteresovanost.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne18.03.2013. u 23:57 - pre 135 meseci
i ja mislim da smo bogata drzava jer se vec 25 god stalno krade pa se pitam odakle vise toliki milioni ispadaju ?!?!?!
http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=17&nav_id=696052 http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=17&nav_id=696054 odakle lova stvarno nemam pojma?! mozda sa kipra?:-)


Nibens grupa je pod svojom kapom ima i putarsku firmu iz ns backa put koja je duzna i da cisti sneg totalnooooooooooo je opljackana zaduzena itd gazda na papiru je uhapsen! njeni radnici su strajkovali par puta zbog ne isplacenih zarada! nekad su imali bas dosta kamiona a danas zali boze... fapovi sa njuskom!!! dobro i ista stignu da urade i ociste pored takvih politicara i gazda!!!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne24.03.2013. u 15:56 - pre 135 meseci
http://www.24sata.rs/vesti/akt...i-tek-od-20-aprila/81723.phtml

Hoce li poštivaoci ne samo zakona nego i kvalitetnih guma, bezbednosti držati zimske gume do 20. aprila?
Ili će menjati gume 1. aprila?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne24.03.2013. u 16:24 - pre 135 meseci
Citat:
CoyoteKGhttp://www.24sata.rs/vesti/akt...i-tek-od-20-aprila/81723.phtml

Hoce li poštivaoci ne samo zakona nego i kvalitetnih guma, bezbednosti držati zimske gume do 20. aprila?
Ili će menjati gume 1. aprila?

Ja ću ih držati sve dok temperature ne pređu 10 stepeni na neki duži rok. Isto tako i zimske stavljam tek kad temperature krenu da padaju ispod 5 stepeni. Da li je to 1. Mart, 1. April ili 1. Maj, to mi je totalno nebitno.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne31.03.2013. u 14:19 - pre 134 meseci
juče i danas prelepo vreme, pa sam ih ipak zamenio.
Nadam se da neće da grune neki sneg u toku nedelje.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne01.11.2013. u 17:56 - pre 127 meseci
Da li je neko vec zamenio ili cekate nizu temperaturu ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne01.11.2013. u 18:14 - pre 127 meseci
I sta bi na kraju, trebaju 2 ili 4 gume?
Samo kada pada sneg?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne01.11.2013. u 18:22 - pre 127 meseci
Za ovo drugo 100% dok ne padne sneg.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70

[ Pregleda: 299298 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.