Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110672 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2015. u 12:20 - pre 105 meseci
kada, kome
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2015. u 12:22 - pre 105 meseci
Citat:
Fiki035:
.....


Da li imas saznanja kako stoje potrebe za mrezama (npr. CCNA)?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2015. u 12:24 - pre 105 meseci
Ambasadi Svajcarske prilikom apliciranja za vizu.
 
Odgovor na temu

ivan105

Član broj: 330466
Poruke: 1
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2015. u 17:14 - pre 105 meseci
Pozdrav, nov sam na forumu i imam par pitanja..
Moja ujna ima malu firmu u cantonu ZH, i sad me zanima ako ona oce mene da zaposli (imam pasos Srbije) kakva je procedura tu? Jel ona mora da ide u sluzbu za migrante ili kako vec? Ili ja prvi trebam da jurim neke papire i ta cudesa po Srbiji? I jel uposte i moguce dobiti papire?
Imao bi tamo smestaj i sve kod familije tamo..
 
Odgovor na temu

Fiki035

Član broj: 88665
Poruke: 75



+9 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2015. u 18:29 - pre 105 meseci
Citat:
SunnyBoy:
Citat:
Fiki035:
.....


Da li imas saznanja kako stoje potrebe za mrezama (npr. CCNA)?


Sudeci po pretragama na sajtovima za zaposljavanje, dobar network engineer je uvek na ceni, a sto se samog CISCO sertifikata tice mislim da je to odlicna stvar imati i razvijati se profesionalno u tom pravcu, imam kolege u Beogradu kojima je CCNA otvorio vrata Telekoma. U svakom slucaju ako planiras da se usavrasavas u tom pravcu samo napred, a ako si vec u tom biznisu onda verovatno znas mnogo bolje nego ja...
 
Odgovor na temu

dinokukic

Član broj: 330473
Poruke: 9
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.09.2015. u 13:02 - pre 105 meseci
Što se tiče traženja posla u Švajcarskoj najbolje je da prvo pregledate sajtove za poslove. U slučaju Ženeve jedan od onih koji se izdvaja je Jobs in Geneva. Takođe bi preoporučio da napravite profil na Adecco. Mnoge firme će pristati da vas intervjuišu preko Skype ili telefona.

Druga stvar, postoje zajednice ljudi koji žive u drugim zemljama. Jedna od njih je InterNations. Kada se registrujete možete izabrati zajednicu u gradu u kojem bi hteli da se preselite i tamo pronađete ljude koji vam mogu odgovoriti na vaša pitanja. Postoji dosta naših ljudi koji će vam rado pomoći.
 
Odgovor na temu

svastojed

Član broj: 145529
Poruke: 10
2a02:120b:2c11:6020:9cd3:3d5..



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2015. u 11:47 - pre 104 meseci
Pozdrav,

Vec sam imao neka pitanja do sada u ovoj temi i pratim je aktivno ali sad me interesuje nesto drugo

Da li je moguce doci na praksu u svajcarsku i za koju vizu onda treba aplicirati?
I koji je uopste proces ako vec imam firmu koja bih htela da mi primi na praksu, sta oni treba da urade?
 
Odgovor na temu

dinokukic

Član broj: 330473
Poruke: 9
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2015. u 14:52 - pre 104 meseci
pozdrav @svastojed. moguce je medjutim ne znam kako tecno ide za svajcarsku. ja sam isao u nemacku na praksu 6 meseci i verovatno da to ide malo drugacije. uglavnom trebalo bi da nadjes mesto za praksu kako bi ti oni pomogli oko vize, u to sam siguran.
 
Odgovor na temu

svastojed

Član broj: 145529
Poruke: 10
2a02:120b:2c11:6020:9cd3:3d5..



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2015. u 15:17 - pre 104 meseci
to sam vec pronasao ali ni oni nisu sigurni kako to funkcionise jer do sada nisu to radili, pa sam zbog toga hteo da se informisem ovde ako je vec neko imao takav slucaj, i da bih ubrzao ceo proces! u svakom slucaju hvala na odgovoru...valjda ce se javiti jos neko sa konkretnim odgovorom pozdrav
 
Odgovor na temu

dinokukic

Član broj: 330473
Poruke: 9
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2015. u 15:23 - pre 104 meseci
mozda je najbolje da nazoves ambasadu da pitas.. uvek je to tako, jer cini mi se da za praksu obicno mora da bude obavezna za studije.. bar je tako za nemacku i vecinu zemalja u evropi.
 
Odgovor na temu

Fiki035

Član broj: 88665
Poruke: 75



+9 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.09.2015. u 16:30 - pre 104 meseci
Citat:
svastojed:
to sam vec pronasao ali ni oni nisu sigurni kako to funkcionise jer do sada nisu to radili, pa sam zbog toga hteo da se informisem ovde ako je vec neko imao takav slucaj, i da bih ubrzao ceo proces! u svakom slucaju hvala na odgovoru...valjda ce se javiti jos neko sa konkretnim odgovorom :) pozdrav


U principu je izvodljivo, ali definitivno bi HR firme koja ti nudi praksu trebao da kontaktira kantonalnu kancelariju za migracije i dobije spisak svega sto ti je potrebno. Mislim da ti treba ugovor od firme, popunjen i potpisan aplikacioni formular iz kantona(ovo firma treba da ti da) i sve ostalo sto se nalazi na sajtu svajarske ambasade u vezi sa aplikacijom za D-vizu. Ali ove informacije bi trebao da trazis od firme, koja bi trebala da se raspita u lokalnoj kancelariji za strance. Ono sto bi ti mogao da uradis jeste da pozoves kancelariju za migracije u kantonu u kojem se firma nalazi i raspitas se.
 
Odgovor na temu

Jasko26
jaskovicius
trenutno nigdje

Član broj: 326244
Poruke: 18
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.10.2015. u 11:09 - pre 104 meseci
pozdrav svima, jel zna neko sa sigurnoscu da mi kaze da li je potrebno da supruga prije nego preda za mene u vezi papira.. da li mora da promjeni licna dokumenta na novo prezime (posto je uzela moje) ili to nije potrebno? nadam se da sam dobro objasnio ;-) pozz
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.10.2015. u 19:00 - pre 103 meseci
E ovako, pre malo vise od mesec dana sam poceo da ucim c++, s'obzirom da mi ide daleko bolje nego sam ocekivao i da vrlo brzo sve shvatam i prelazim resih da postavim par pitanja.

Koliko je tesko naci posao bez radnog iskustva i skole zavrsene za programiranje?

Koliko je tesko naci praksu za taj posao?

Da li je volonterski rad neophodan za pocetnika?

U kojim firmama traziti posao kao pocetnik?


Ako sve bude islo kako treba, trebao bih najdalje do kraja godine da savladam c++ da mogu da radim negde. Naravno kad ga savladam, naucio bih i javu i php(sto bi islo brzo, s'obzirom da je c++ majka njihova).

Hvala unapred na odgovorima!
 
Odgovor na temu

Poebe
hiser kalvinie
chicago

Član broj: 325071
Poruke: 4
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.10.2015. u 21:25 - pre 103 meseci
Znate li za neke stipendije za master ili doktorske studije u CH? :)
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.10.2015. u 06:17 - pre 103 meseci
Citat:
zlocesti_bn:E ovako, pre malo vise od mesec dana sam poceo da ucim c++

Citat:
zlocesti_bn:Ako sve bude islo kako treba, trebao bih najdalje do kraja godine da savladam c++ da mogu da radim negde. Naravno kad ga savladam, naucio bih i javu i php(sto bi islo brzo, s'obzirom da je c++ majka njihova).

slatko sam se nasmejao od ranog jutra! obozavam kad mi ovako pocne dan...
hvala ti Zlocesti! :)
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.10.2015. u 07:09 - pre 103 meseci
Ajde reci sta je tako smesno da se i ja tako slatko nasmejem od ranog jutra.
 
Odgovor na temu

smicovic
Beograd

Član broj: 289205
Poruke: 7
195.78.86.*



+4 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.10.2015. u 07:53 - pre 103 meseci
Citat:
član:
Citat:
zlocesti_bn:E ovako, pre malo vise od mesec dana sam poceo da ucim c++

Citat:
zlocesti_bn:Ako sve bude islo kako treba, trebao bih najdalje do kraja godine da savladam c++ da mogu da radim negde. Naravno kad ga savladam, naucio bih i javu i php(sto bi islo brzo, s'obzirom da je c++ majka njihova).

slatko sam se nasmejao od ranog jutra! obozavam kad mi ovako pocne dan...
hvala ti Zlocesti! :)


ja sam sad procitao, dobra posalica uz jutarnju kafu:)

zlocesti, da li zaista mislis da je tako lako naci posao pogotovu bez iskustva? probaj kod nas pa ces videti kakva je situacija. Ne kazem da je ne moguce ali u praksi je malo to drugacije ....
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.10.2015. u 10:38 - pre 103 meseci
Citat:
zlocesti_bn: Ajde reci sta je tako smesno da se i ja tako slatko nasmejem od ranog jutra.


Kada si pocetnik u necemu ne mozes jasno da vidis koliko ti za nesto treba vremena.. Onda to moze da izazove smeh kod iskusnih programera.
Ljudi se bave godinama samo php-om (i usavrsavaju ga stalno) bez mogucnosti da savladaju c++ i java uz php. Nauciti jedan jezik za 3-4 meseca je nemoguce. Kako ti znas da si dobro naucio? Po kojim merilima? Za 3-4 meseca mozes procitati jednu knjigu koja svakako nije dovoljna da bi se savladale osnove nekog jezika. Ali je dovoljno da polako krenes da radis, pravis svoje prve aplikacije i odes negde na praksu, u najboljem slucaju i da se zaposlis kao junior programer.

Sto se tice posla, u Srbiji, juniori tesko dolaze do posla. Uglavnom je svima lakse da uposle iskusnije programere koji vec imaju nekog iskustva. Posto to nije bas toliko tesko naci, onda izvise juniori. Iz price sa jednim kolegom i u Kanadi juniori teze dolaze do posla, ali sigurno lakse nego kod nas.
Tako da verujem da je za Svicu isti slucaj, da je dosta tesko bez iskustva i sa malo znanja naci posao kao programer. Ako pogledas oglase u kojima navode sta sve moras da znas, da li si nasao negde oglas gde stoji samo C++ i nista vise i to bez iskustva?
Verovanto i mozes naci posao, ali ako imas dobru preporuku, tipa brat ti otvorio firmu i resio da ti pomogne i slicno. Znaci nije nista nemoguce ali je sigurno tesko.
Problem u Srbiji je sto vecina zeli odmah sve i odmah sada... Ako zelis ovim poslom da se bavis, moras da ga volis i stalno da se usavrsavas. To tipa: daj da ulozim 3 meseca u sebe ne pije vodu. Ljudi rade za 1000 eura, ali su to stekli posle 2-3 godine radnog iskustva a ne za 2 meseca.
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.10.2015. u 10:39 - pre 103 meseci
@zlocesti
Sjajno
Bolje software developer nego developer kafanskih ili nekih slicnih teorija

Zašto si izabrao c++?
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.10.2015. u 11:51 - pre 103 meseci
Ja sam hteo Javu, ali na preporuku prijatelja koji je vrhunski programer odlucio sam da krenem od C++ da bih lakse razumeo rad jave, c#... Trenutno mi je ucenje c++ jedina okupacija jer ne radim. Ucim po celi dan, vezbam, imam coveka koji me poducava za novcanu nadoknadu.


Sto se tice znanja, ja sam svestan da ja ne mogu posle 4-5 meseci ucenja imati znanja kao neko ko je u tom poslu 2 godine. Isto tako neko ko je u poslu 2 godine ne moze imati znanja kao neko ko je 10 godina, jer je programiranje nesto sto ucis celi zivot i nikad ne mozes reci da si sve naucio.

Zato sam i pitao ovde kakve su sanse nekom pocetniku bez iskustva da nadje posao, gde je najbolje trazit...Nisam rekao da cu raditi za platu od 10000 posle par meseci ucenja, ali u ovoj temi konstantno neciji pokusaj napretka biva ismejavan( jer pobogu odakle nekom pravo da proba da napreduje).

Greskom sam umesto c# napisao php.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110672 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.