Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko mikrotika

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pomoc oko mikrotika

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 07:28 - pre 166 meseci
Trebam pomoc oko svog mikrotika..inace imam svoj vlastiti mikrotik RB411 i koristim wireless 5 GHz WADSL Internet.
Imam pristup svom mikrotiku i cesto uletim preko winboxa..do sada sam pod Interfaces>ether1>Ethernet
dje stoji Speed okretao bi sa 10 Mbps na 100 Mbps i dole mi je oznacena kvacica Full Duplex

kad god bi to uradio..mikrotik bi to potvrdio sve..medjutim neki dan sam to isto uradio prebacio na 100 Mbps i mikrotik mi se resetovao i vise ga nisam
vidio u winboxu nisam se mogao vise logovat na njeg jer ga ne vidim u winboxu..te sam morao internet provajdera zvat molit preklinjat daj uletite vi da mi to
sredite i tako su oni nesto caprkali i dosao je pojavio se u winboxu..i jos sam jednom morao struju iskljucit/ukljucit kako bi mi i net dosao..
medjutim mislim da mi je provajder uzeo nadzor nad mikrotikom kako da ovo vidim i da ja imam potpun nadzor nad mikrotikom a da njima ne dozvoljavam da ulaze na moj mikrotik jer je moje vlasnistvo od njih samo Internet trebam..ne volim da mi oni caprkaju po mikrotiku ko sad..jer gadno je kad zaglavi kako vidim..ne zelim vise da ih zovem i molim jer teski su za pomoc..ko mikrotik je vlasnistvo moje i oni nemaju nista s tim..a siguran sam da su oni to nesto uradili da ja nista nemogu stimat vise..cim mikrotik se resetuje i vise se nemogu logovati..
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:11 - pre 166 meseci
Posto vidim da koristis Zonin internet, cisto sumnjam da je Mikrotik u tvom vlasnistvu. Koji paket koristis? I koji internet?
Šaka
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:20 - pre 166 meseci
WADSL 5 GHz Internet paket od 40 KM
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:22 - pre 166 meseci
S obzirom na sve što si napisao, najbolje je da "na'raniš prasiće i ništa ne diraš" :)
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:33 - pre 166 meseci
a volio bi kad sta stimam diram..da znam da se nece desit da se resetuje i da ga vise ne vidim u winboxu :) nego sto god da uradim da znam da ce uradit ko prije..mozda promjenit lozinku ili reboot napravit
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:34 - pre 166 meseci
Citat:
WADSL 5 GHz Internet paket od 40 KM

Jel mislis EXTRA XL EXTRA paketi, Wireless ADSL ?
http://www.zona.ba/ba/cjenovnici/kucni-korisnici.html
Šaka
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:36 - pre 166 meseci
Da !
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:47 - pre 166 meseci
Citat:
medjutim mislim da mi je provajder uzeo nadzor nad mikrotikom kako da ovo vidim i da ja imam potpun nadzor nad mikrotikom a da njima ne dozvoljavam da ulaze na moj mikrotik jer je moje vlasnistvo od njih samo Internet trebam..ne volim da mi oni caprkaju po mikrotiku ko sad..jer gadno je kad zaglavi kako vidim..ne zelim vise da ih zovem i molim jer teski su za pomoc..ko mikrotik je vlasnistvo moje i oni nemaju nista s tim.

Ti nemas nista sa MT-om.Provajder je duzan da vodi brigu o njemu.MT nije u tvom vlasnistvu, nisi ga platio nego si ga iznajmio na koristenje.Procitaj ugovor koristenja i bice ti jasno.
Šaka
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 08:50 - pre 166 meseci
mikrotik je moje vlasnistvo kupljen kod wirca iz Gracanice sve orginalna oprema..tako da provajder nema veze s njim jedino da mi pruzi Internet.
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 18:03 - pre 166 meseci
Hocel tko pomoci da ovo rijesim ?
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
62.101.133.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika20.08.2010. u 22:21 - pre 166 meseci
Citat:
Trebam pomoc oko svog mikrotika..inace imam svoj vlastiti mikrotik RB411 i koristim wireless 5 GHz WADSL Internet.
Imam pristup svom mikrotiku i cesto uletim preko winboxa..do sada sam pod Interfaces>ether1>Ethernet
dje stoji Speed okretao bi sa 10 Mbps na 100 Mbps i dole mi je oznacena kvacica Full Duplex
kad god bi to uradio..mikrotik bi to potvrdio sve..medjutim neki dan sam to isto uradio prebacio na 100 Mbps i
mikrotik mi se resetovao i vise ga nisam
vidio u winboxu nisam se mogao vise logovat na njeg jer ga ne vidim u winboxu.

Shvatas li da si se ti igrao sa MT-om i zeznuo stvar?
Citat:
te sam morao internet provajdera zvat molit preklinjat daj uletite vi da mi to
sredite i tako su oni nesto caprkali i dosao je pojavio se u winboxu.

Ne moras, nego fino kazes "izvinjavam se, ja sam nesto zeznuo na MT-u, dali bi ste mogli da mi rijesite problem" i
naravno da ce rijesiti, jer im je to i posao.
Citat:
medjutim mislim da mi je provajder uzeo nadzor nad mikrotikom kako da ovo vidim i da ja imam potpun nadzor nad mikrotikom a da njima ne dozvoljavam da ulaze na moj mikrotik jer je moje vlasnistvo od njih samo Internet trebam

Provajder da bi tebe nakacio na mrezu mora da podesi enkripciju ma MT-u. Samim tim ti imas pristup samoj mrezi, a nebi trebalo. Da bi ti kao korisnik mogao da koristis zoninu mrezu moras imati određeni postotak signala, koji opet mora tehnicka sluzba da nadgleda i reaguje kada se nesto desi.Posto je tako mreza koncipirana nema nikakve tehnicke opravdanosti da ti uopste imas pristup datom MT-u . Jer ocio da si se ti igrao i ucio.....i onda zvao podrsku da ti namjeste....i oni te skinuli naravno.
Citat:
ne volim da mi oni čaprkaju po mikrotiku ko sad..

Ne vole ni oni da korisnici "čaprkaju" po MT-u pa ih onda zovu i zale se da im ne radi internet.
Citat:
jer gadno je kad zaglavi kako vidim

Da pravo je gadno, jos pogotovo kad neko ne zna sta radi.
Citat:
ne zelim vise da ih zovem i molim jer teski su za pomoc

Iz iskustva u vecini slucajeva nisu teski....al eto izgleda da ces ih morati bas moliti.
Citat:
ko mikrotik je vlasnistvo moje i oni nemaju nista s tim

Imaju i tekako
Citat:
.a siguran sam da su oni to nesto uradili da ja nista nemogu stimat vise

Jel ti mislis da neko pored stvarnih problema, treba jos da se bavi sa tvojim "čeprkanjem" po mikrotioku.?

Citat:
Hocel tko pomoci da ovo rijesim


A koji ti u stvari problem imas? Jel hoces da te oni skinu sa mreze skroz, pa da nemas ni internet?

Šaka
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika21.08.2010. u 06:12 - pre 166 meseci
Budući da se jedno vrijeme imao pristup MikroTiku predpostavljam da imaš backup datoteke routera. Što bi bilo i obavezno ako nešto radiš i podešavaš na njemu , a da nisi baš siguran u ono što radiš. Ako posjeduješ backup datoteke , javi mi se .
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Pomoc oko mikrotika21.08.2010. u 20:30 - pre 166 meseci
Ima li administratora medju živima da ovu nebulozu konačno zaključa?
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pomoc oko mikrotika

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.