Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se PVC stolarija moze farbati?

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li se PVC stolarija moze farbati?

[ Pregleda: 12066 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Da li se PVC stolarija moze farbati?25.08.2010. u 13:21 - pre 165 meseci
Imam sledeci problem. Zelim da zastaklim terasu belim PVC zbog povoljnije cene. Ali sva stolarija na zgradi je tamno braon pa ce to belo da odudara, a ja nemam nameru da duplo vise platim braon boju PVC-a.
Zato mi je pala na pamet suluda ideja, da li bih mogao samo spoljasnje ivice da ofarbam necim u braon. Da li pvc uopste moze da se farba, auto lakom na primer? Ili neko ima bolju ideju?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+265 Profil

icon Re: Da li se PVC stolarija moze farbati?26.08.2010. u 13:59 - pre 165 meseci
Postoje boje i prajmeri za farbanje PVCa. Nije tako cesto, ali se da naci. Auto lak ne pokusavaj.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Da li se PVC stolarija moze farbati?26.08.2010. u 19:48 - pre 165 meseci
Pa uradi u aluminijumu

inace
kod farbanja plasticnih branika na automobilima, koristi se prajmer ...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
62.101.128.94



+333 Profil

icon Re: Da li se PVC stolarija moze farbati?31.08.2010. u 20:18 - pre 165 meseci
Oggie,
jel mislis da je braon stolarija duplo skuplja zbog par grama braon pigmenta?
Grijesis u razmisljanju, bijeli PVC je jeftiniji jer se na bijela boja znatno manje grije od tamnih nijansi, pa je moguce koristiti jeftiniju plastiku.
Ukoliko kupis bijelu i ofarbas je u tamnu nijansu za par ljeta ces ostati bez stolarije.
Poz.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Da li se PVC stolarija moze farbati?10.09.2010. u 05:00 - pre 164 meseci
Citat:
veselinovic: ......bijeli PVC je jeftiniji jer se na bijela boja znatno manje grije od tamnih nijansi, pa je moguce koristiti jeftiniju plastiku. Ukoliko kupis bijelu i ofarbas je u tamnu nijansu za par ljeta ces ostati bez stolarije.


Koliki su vek trajanja upotrebe jeftinije bele i duplo skuplje tamno braon plastike ako su direktno izloženi Suncu na južnoj strani kuće?
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li se PVC stolarija moze farbati?15.09.2010. u 11:08 - pre 164 meseci
Meni su rekli da je braon skuplja jer se pravi od drugacijeg materijala bas zbog uticaja sunca, kao mora da bude nekako "ojacana". Takodje braon retko imaju na lageru pa dok poruce samo za mene, to se ne isplati pa je cena veca.
Inace na belu stolariju daju 10 god garancije, a na braon ne.

Tako da ja ugradjujem belu, a onda cu da se nerviram jer ce da mi bode oci ....ali ne mogu da dam 300 evra vise samo za boju, sto je mnogo, mnogo je ... Ajde da je razlika do 100 evra pa da prezalim, ali ovako ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li se PVC stolarija moze farbati?

[ Pregleda: 12066 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.