Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto MK2a - CD player se gasi

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Punto MK2a - CD player se gasi

[ Pregleda: 6403 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donjaman
nista

Član broj: 214363
Poruke: 34
*.tel.net.ba.



Profil

icon Punto MK2a - CD player se gasi15.09.2010. u 06:44 - pre 165 meseci
Pozdrav svima,

e ovako imam punta mk2 i kada sam ga kupio u njemu je bio neki pregoreni kasetofon. Nakon sto sam kupio player (polovan), poceli su problemi. Naime, tokom voznje player, se jednostavno ugasi i nekada se moze upaliti, a nekada je potrebno da ga izvadim, istekam, ponovo ukljucim i onda ce proraditi. Nekada se desi da mu samo prestanu funkcionisati tipke za pojacavanje i pretrazivanje stanica. Nosio sam ga majstoru za elektroniku playera i kaze da je to vjerovatno do auta, jer je kod njega radio 3 puna dana bez gasenja na konstantnom naponu. Naime, kaze da je to do šuma u naponu kojeg proizvodi auto dok radi.
Pa sta vi mislite o tome i da li je moguce da mu ugradim samo jos jednu prigusnicu za ravnanje napona i da tako rjesim problem ili da provucem nove kablove direktno sa akumulatora i rjesim stvar. Iako player kojeg imam (Pioneer) vec ima na sebi ugasenu jednu prigusnicu.
Inace, player je: PIONEER DEH-P7100R ako to moze ikako pomoci.

Hvala
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Punto MK2a - CD player se gasi15.09.2010. u 17:34 - pre 165 meseci
Pa oteraj auto kod auto elektricara i reci mu da pregleda vodove.Ovako napamet ne moze niko nista da ti kaze.Mozda imas problem sa kontakt bravom, ako ti je povezan radio da se gasi kad oduzmes kontakt...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Punto MK2a - CD player se gasi15.09.2010. u 22:48 - pre 165 meseci
Pa oteraj auto kod auto elektricara i reci mu da pregleda vodove.Ovako napamet ne moze niko nista da ti kaze.Mozda imas problem sa kontakt bravom, ako ti je povezan radio da se gasi kad oduzmes kontakt...[/quote]
...ili proveri masu,iako mozda glupo zvuci. ...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Punto MK2a - CD player se gasi15.09.2010. u 22:55 - pre 165 meseci
Ja bih ga ipak izvadio iz auta, doneo kući i prikačio na dobro napajanje.

Onda bih ga mučio par dana, tek tako bih 100% bio siguran gde da tražim kvar!

Poznajem dobro auto električare.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

donjaman
nista

Član broj: 214363
Poruke: 34
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Punto MK2a - CD player se gasi16.09.2010. u 06:48 - pre 165 meseci
Ovako, kao prvo nije mi do kontakt brave jer je player prije bio spojen na const. napon i sve mi je isto, sad sam mu ja provukao novu zicu sa brave i pali se samo kada je i auto upaljeno. Prije sumnjam na masu da je losa, jer zna se desiti da izgubi napon kada predem preko nekih rupa, ono auto 'trucne'. A nije losa ni ideja da ga izvadim samo sto nemam stalno napajanje od 14V nigdje u stanu, onda bih jedino morao cupati i akumulator iz auta.

Ako ima jos netko kakvih prijedloga, samo dajte da mogu razmoriti sve mogućnosti :)

I hvala vam
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Punto MK2a - CD player se gasi

[ Pregleda: 6403 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.