Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja

[es] :: Elektronika :: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 44194 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 16:41 - pre 165 meseci
Tebi treba da varira napon od 1000v ili frekvencija pri 1000v 200w (200mA),ako treba frekvencija onda je to visokofrekventni sklop
ako ti cisto treba jednosmerna struja 200mA pri 1000vDC,onda se uradi ac-dc sa 220VAC na 12vdc 200mA,pa onda se digne sa 12vdc na 1000v ac ali struja je opet ista odnosno snaga izlazna,pa sa 1000vAc je potrebno ispeglati napon na dc jednosmerni uz veoma male gubitke,ili da imas na pocetku ispravljac snagas,da bi mogao ovamo da imas neke gubitke,sve u svemu sklop po meni ne bi trebao da kosta vise od 150eura da ga ti sam napravis,ako treba zajedno ce pravimo jer ja ne radim nikom elektroniku,mozes ti direktno da sa 220vAc dizes na 1000vAC imas i takve sklopove i onda da stavis invertor koji ce samo da izoblici u jednosmeran napon,manja je tako potrosnja ali sklop ima visoke napone,potrebni su kvalitetni elementi
 
0

milangru
Milan Grujić
N.S.

Član broj: 209994
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.pcela.iz.rs


+13 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 17:46 - pre 165 meseci
Treba mi ovakav izlazni signal saljem ti ga

50% vremena ima napon 50% vremena nema napon
www.pcela.iz.rs
Med ,polen, propolis i svi pčelinji proizvodi na jednom mestu. Pčelinjak Grujić
www.sitans.iz.rs
SITANS- zajedno smo jači
http://bs-quality.com/galerie/
Prikačeni fajlovi
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 18:47 - pre 165 meseci
To radi odlicno sa NE555 i nije komplikovano.

Evo ljudi sta me muci vec godinu dana, ne mogu da nadjem shemu za osciloskop Grundig g10/13z dosta je star i dupla je stampana veza, nemacki proizvod i njihove nebuloze.
Zaista mi je potrebna njegova shema, tehnicke podatke znam i kalibraciju...
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
0

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+28 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 19:49 - pre 165 meseci
"Naostris" kreditnu karticu i: http://www.alte-messtechnik.de/shop/grundig.php
 
0

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 20:59 - pre 165 meseci
da bi ovo razbijanje vode radilo, neophodno je da se u "kondezator" ubacuje vodena magla, znaci da se propusti kroz rasprsivac koji ce da napravi maglu od vode ili da se napravi jedna sprava koja pomocu piezzo zvucnika pretvara vodu u maglu, jer kad stavite vodu u tankom sloju preko mesingane plocice kristalnog zvucnika a zvucnik ucvrstite dobro da svu svoju energiju prenese na vodu, pa pustite zvucnik da osciluje na 2-3 KHz , onda se iz vode oslobadja magla, koju mozete nekim kulerom oduvati kroz neku cev u taj kondenzator koji ce tu maglu razbiti na vodonik i kiseonik....

voda se moze razbiti na atome i tako sto se u nju doda kiselina i aluminium prah...

nisam bas siguran da ce auto da poleti sa 200W al bilo bi lepo da to proradi, medjutim malo sam skeptican jer je bilo mnogo diskusija na forumu sto se tice razbijanja vode pa koriscenja vodonika kao gorivo...
 
+1

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 21:03 - pre 165 meseci
i vodonik u mesavini sa vazduhom je vrlo zapaljiva smesa gasa, i gori na daleko vecoj temperaturi od benzina, zato moras da povecas hladjenje, da pustis gas da ide kroz neki mali rezervoar vode kako se plamen iz motora ne bi vracao u generator vodonika, i da ogranicis ventilom kolicinu gasa/1s zbog obrtaja motora :) uh al ce stojdza da leti na vodonik :)
 
0

milangru
Milan Grujić
N.S.

Član broj: 209994
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.pcela.iz.rs


+13 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 21:34 - pre 165 meseci
da li neko moze da mi pomogne da dobijem ovkav signal sa akumulatora 12V?

https://static.elitesecurity.org/uploads/2/7/2707567/Signal.JPG

i da frekvencija bude 1KHz, a ako moze i mali prekidac pa da po potrebi f=10KHz
www.pcela.iz.rs
Med ,polen, propolis i svi pčelinji proizvodi na jednom mestu. Pčelinjak Grujić
www.sitans.iz.rs
SITANS- zajedno smo jači
http://bs-quality.com/galerie/
 
0

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 21:59 - pre 165 meseci
Bogdan Car je koliko se secam njegove price pre dve godine instalirao uredjaj za proizvodnju vodonika u svoj camac i kaze da mu posle te intervencije benzinski motor ( zastava 850) u camcu sad trosi 40% manje benzina. i da ima perfektno sagorevanje.
 
0

milangru
Milan Grujić
N.S.

Član broj: 209994
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.pcela.iz.rs


+13 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 22:13 - pre 165 meseci
video sam na netu na ovaj integralac PIC16C781/782 moze da uradi ono sto mi treba

moze li neko da mi ga izracuna????
www.pcela.iz.rs
Med ,polen, propolis i svi pčelinji proizvodi na jednom mestu. Pčelinjak Grujić
www.sitans.iz.rs
SITANS- zajedno smo jači
http://bs-quality.com/galerie/
 
0

milangru
Milan Grujić
N.S.

Član broj: 209994
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.pcela.iz.rs


+13 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 22:24 - pre 165 meseci
moze li neko da mi protumaci ovo


http://www.stevehv.4hv.org/boost_converter.htm

[Ovu poruku je menjao milangru dana 02.10.2010. u 23:35 GMT+1]
www.pcela.iz.rs
Med ,polen, propolis i svi pčelinji proizvodi na jednom mestu. Pčelinjak Grujić
www.sitans.iz.rs
SITANS- zajedno smo jači
http://bs-quality.com/galerie/
 
0

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja02.10.2010. u 22:32 - pre 165 meseci
Taj "integralac" je mikrokontroler firme Microchip i radi gomilu stvari.
Kao što ti je peca26000 rekao, to može da se uradi sa NE555 i dobrim MOSFETom.
Traži po netu "astabilni multivibrator", "ne555 astabil" itd, naćićeš gomilu šema... Ali s' obzirom da ti elektronika (očigledno) nije jača strana, bolje da pročitaš još par stranica što se elektronike tiče (da vidiš šta sve može da te "strefi") pa tek onda da kreneš sa projektom automobila, raspada vode, itd... 1000v nije malo i nije za igranje, pogotovo ne u blizini vode... razmišljaj i o tome...
Pozdrav.
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
0

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 00:50 - pre 165 meseci
Zdravo,

1) Treba mi sema za monitor Philips 107P, radio je solidno, a sada nece da se ukljuci ekran i pucketa.

2) Gde da nabavim VN trafo za monitor Sony HMD-A200? Moze i polovan

Hvala unapred.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 01:08 - pre 165 meseci
Pa visokonaponski trafo je kaskada imas u prodavnici potrosne elektronike,a sto se tice onih igrarija sa cepanjem vode,upravu su ovi ljudi to je kao slicno fuziji,a njenu treba visokofrekventni napon,200mA je struja ali ne da mozes da i........s nego ce ti sprzi telo iznutra,pri tim naponima treba da si malo udaljeniji od uredjaja i treba da imas narukvicu za skidanje elektriciteta jer elektricitet hoce da privuce na kratak spoj
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 08:30 - pre 165 meseci
Izvinjavam se sto ovako upadam, mislim da je bolje da otvorite posebnu temu za taj vodonik, tema je zanimljiva, mislim da smo u ovoj temi za ono sto mozemo da doprinesemo jedni drugima...
Evo ja imam shemu za Philips 107T ako je to slicno?

Sepo hvala na obavestenju, vec sam video na nekoliko mesta za placanje, evo ja nudim dzabe, podatke servisne dokumentacije koje imam, zaista se tesko dolazi do necega sto je dzabe, srecom postoje ljudi koji zele da pomognu.
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
0

andrickv
Milos Andric
Kraljevo, Srbija

Član broj: 269521
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 10:04 - pre 165 meseci
Imam ispravljac TELWIN Energy 1000.. potrebna mi je njegova elektronska sema posto se nesto pokvario..

Starter radi lepo ali nece da puni akumulatore, krene i odma' izbaci. Daje napon ali ne puni...

Da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem?


Ko u zivotu cvika, moze da se slika!!
Prikačeni fajlovi
 
0

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 12:34 - pre 165 meseci
jedno pitanje u vezi elektrolize vode, sta pomesati sa vodom tacno i u kojoj razmeri ? od kog materijala koristiti elektrode a da se one ne raspadnu za 5 min ? cuo sam da su dobre elektrode od ugljenika ili ti grafitne ? da li se postize bolja efikasnost vecim ili manjim naponom, tj 12V ili 1000V ? impulsno ili stalno napajanje ?

igrao sam se ranije sa elektrolizom mesavine vode i soli , s'tim sto su mi elektrode uvek brzo stradale, a uvek mi se oslobadjao hlor i vodonik a ne hlor i kiseonik, s'tim sto nikada nisam znao koji je koji :)
 
0

milangru
Milan Grujić
N.S.

Član broj: 209994
Poruke: 81
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.pcela.iz.rs


+13 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 13:04 - pre 165 meseci
Elektolizu vode sam radio od prohroma- Nijre dovoljno efikasna


Sada pokusavam da umesto stuje u vodu samo dovedem JAKO PROMENJIVO MAGNETNO POLJE

Zato mi treba da neko konstrujise onaj davac signala
www.pcela.iz.rs
Med ,polen, propolis i svi pčelinji proizvodi na jednom mestu. Pčelinjak Grujić
www.sitans.iz.rs
SITANS- zajedno smo jači
http://bs-quality.com/galerie/
Prikačeni fajlovi
 
0

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 13:30 - pre 165 meseci
mislim da ti za jako promenljivo magnetno polje treba i velika snaga, tako da ces opet da trosis ogromnu kolicinu elektricne energije da bi mozda dobio nesto a mozda i ne... na youtube ima snimak kako lik pravi rlo efikasne spirale za generisanje HHO ali mislim da se tako vrlo zagreva voda bespotrebno, bolje je staviti metalne ili grafitne plocice sto blize jednu naspram druge i ici sa sto manjim naponom... nisam siguran sta se dobija sa impulsnim visokim naponom, bas cu danas malo da se igram sa tom materijom
 
0

Petar dioda
masinobravar
RTB

Član broj: 264126
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: amdc2d@gmail.com


+1 Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 16:49 - pre 165 meseci
andrickv
Milos Andric
Kraljevo, Srbija

Imam ispravljac TELWIN Energy 1000.. potrebna mi je njegova elektronska sema posto se nesto pokvario..
Starter radi lepo ali nece da puni akumulatore, krene i odma' izbaci. Daje napon ali ne puni...
Da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem?


Ja mislim ali nisam siguran da taj aparat ima dva staklena osiguraca unutra poseban za starte i poseban za punjenje,ili mozda je otisao neki deo od pregrevanja posto nisu nesto italijani po pitanju elektronike dobri


 
0

andrickv
Milos Andric
Kraljevo, Srbija

Član broj: 269521
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja03.10.2010. u 20:51 - pre 165 meseci
Pogledacu za te osigurace ali mislim da ih nema (mislim nema dva posebna)..
Buni me to sto krene da puni pa izbaci a daje napon na izlazu..

Izgleda da cu morati da ga rasturim u potpunosti da bih nasao kvar. . .

Ako neko slucajno zna u cemu bi mogao da bude problem neka pomogne
... Unapred zahvalan

Ko u zivotu cvika, moze da se slika!!
 
0

[es] :: Elektronika :: Elektronske seme,pitajte sve sto spada u elektroniku i radi na struju naci cu sva resenja
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 44194 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.