Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu

elitemadzone.org :: MadZone :: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39660 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:05 - pre 165 meseci
U normalnim zemljama vernici na ovaj ili onaj nacin doniraju crkvu (kroz poreze ili
priloge, donacije), ali sam prilicno uveren da ni u jednoj od tih zemalja nisi NATERAN
da placas bilo sta nekoj crkvi ako te to ne zanima, tj. ako nisi vernik odnosno pripadnik te crkve.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:10 - pre 165 meseci
@bubnjar, samo jedna zamerka vera!=religija

nek placa ko hoce tim sektama, al iz svog dzepa, a ne iz drzavnog budzeta
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:12 - pre 165 meseci
U De, Svajcarskoj i Austriji se placa crkveni porez, ako si vernik tj ako se izjasnis da zelis da placas.
U Finskoj i Danskoj je mislim na lokalnom nivou porez, ako se izjasnis.
Kod katolika kad jednom napustis, nema vise nazad, dok kod prostestanata nije tako.

U Belgiji se svestenstvo tretira kao drzavni cinovnici.
U Italiji se placa crkveni, ali ne znam kako je regulisan.
Na Islandu se mislim bira da li ces placati kulturni porez luteranskoj crkvi ili dati pare univerzitetu. Obavezan je porez, kad se izabere.
U Norveskoj se finansira od drzave.
Francuska delimicno finansira crkve, ali uglavnom zivi od donacija.

Tako da odprilike germanske zemlje imaju jasno definisanu finansijsku politiku za crkve i mislim da je to odlicno resenje.
Biras da li ces placati, odbija ti se od plate kroz ciste kanale a ne da das na krstenju da sto manje crvenis, jasno je koliko crkva raspolaze, moze praviti neke planove i programe na osnovu toga i bude koristan clan drustva.

Ako ima neki program koji je u skladu sa interesima drzave, moze uvek konkurisati za odredjena sredstva kao i sve druge nevladine organizacije, humanitarni fondovi i ostala udruzenja.


 
0

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:15 - pre 165 meseci
Plasim se da Srbiju ceka belgijski model.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:15 - pre 165 meseci
@isak, a da li crkva placa porez drzavi na extra profit?
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:18 - pre 165 meseci
Pravo da ti kazem za porez na ekstra profit sam cuo jedino u Srbiji.
Ne znam da li ovde bilo ko placa tako nesto.

Ne znam ni sta to znaci, iskreno.
Sta je to?
Pa cu na osnovu opisa pogledati.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:21 - pre 165 meseci
To ti je kad svestenik krsti nekog i kaze "dajte koliko imate", a ovaj da ne crveni zvekne
100 evra, i onda taj svestenik kaze "Uh, ovo je extra... profit... odo odma da uplatim porez (or not)".
 
+1

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:26 - pre 165 meseci
@Ivan,

Citat:
Pa ko normalan onda moze da shvati ozbiljno organizovanu religiju onda pored tolikog flip-flopovanja i nedorecenosti....
pise, a nije tako - a kako jeste, eeee... moz' da bidne a ne mora da znaci.


Razumem tvoj skepticizam, ali pokušaću da objasnim na primeru...
Uzmimo na primer muzičare, istinske umetnike i tekstove njihovih pesama. Gde ćeš moći da naiđeš na "bukvalistički" tekst? Šta bi rekao za tekstove EKV-a, na primer? Kakvi su to carevi i filozofi bili!

Tako da, kao što ti je za istinsko razumevanje teksta neke pesme potrebna kognitivna inteligencija (pa i emotivna ako hoćeš), tako ti je i za razumevanje Svetog Pisma potrebna duhovna inteligencija (a rekli smo već da nivo te inteligencije nema nikakve veze sa formalnim obrazovanjem), jer Biblija nije kao pesma tipa:

"suzama sam lepio tapete,
kad je došla i odvela dete"



A umetnici, ko umetnici, imaju običaj da ono što hoće da kažu zaviju u oblande

poz
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 12:30 - pre 165 meseci
To stoji, ali kada kazes da je jedan i jedan jednako dva, onda
tu nema mnogo prostora za polemiku, a sto se tice "poetskih"
biblijskih recenica, vecinu ih mozes shvatiti sa istom pesnickom
slobodom sa kojom su i pisani - ako cemo tako... ;)

Sto kaze Ivan - odlucite se, ne moze danas da znaci ovo, a sutra ono, tamo ovako, onamo onako... kako vetar dune... :)
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 13:08 - pre 165 meseci
@isak, to ti je prihod iznad odredjene brojke
svejedno, da li crkva placa ikakav porez drzavi?

@p3j4, ajd mi ovo objasni
ako su adam i eva bili jedini ljudi, koji su imali cetiri deteta (abel, cain, seth i neimenovano 4. dete)
ko je njima rodio decu? ;)
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 13:10 - pre 165 meseci
@Nedeljko
Citat:
Ne. Slanje u činjenje genocida si izmislio. Učešće u ratu != činjenje genocida.


Jok slao ih je da seju ljubav medju ljudima recima : "Podaj im boze uspjeha u savladjivanju neprijateljskog naroda"

Slicne istupe su imale muslimanski i katolicki uterivaci morala...
Eto kad ti vec ne mozes da se setis cemu religija sluzi pogledaj Sandzak.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 13:36 - pre 165 meseci
@horvat

pa placa sve poreze kao i svaka druga organizacija ili firma za pruzene usluge ili prodatu stvar.

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ppp.asahi-net.or.jp.



+7177 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 13:45 - pre 165 meseci
Citat:
p3j4
Uzmimo na primer muzičare, istinske umetnike i tekstove njihovih pesama. Gde ćeš moći da naiđeš na "bukvalistički" tekst? Šta bi rekao za tekstove EKV-a, na primer? Kakvi su to carevi i filozofi bili!


Sta znam, slusao sam dosta EKV tokom bivstvovanja u kasnoj osnovnoj i srednjoj skoli - ali se nesto ne secam da je Milan Mladenovic svoje tekstove nazivao apsolutnom i svetom istinom koja se ne dovodi u pitanje.

Mozda sam to samo ja.... ko zna :)

Znas, kada se nesto nazove "svetom istinom" - mnogi ljudi koji to prihvataju imaju tendenciju da to bas tako i shvataju. Eno onaj video klip je odlican primer coveka koji je "svetu istinu" shvatio bas onako kako se shvata "sveta istina".

Dakle, nije "sveta istina, ali sifrovana malo" - vec samo "sveta istina".

Takodje, nisam cuo jos ni jednu organizovanu religiju da kaze da je njihova "sveta knjiga" u stvari jedna velika metafora.

Zamisli koji bi to show bio - "E znate, nasa The Knjiga je sifrovana - metafora bato, to sto pise, e to vam NIJE TAKO nego onako kako ce vam reci lokalni sales-man... svestenik... a ako od dvojice dobijete razlicito tumacenje? Eee... pa OBA SU TACNA! K'o kvantna fizika! Eto kad Sredingerova macka moze da bude i ziva i mrtva, tako i "ubij nevernike" moze da bude i "ubij nevernike" i "pocasti ih espressom !!!"

Ahaaam :) Cuje se nesto u pozadini...

Flip-flop... flip-flop..


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 14:02 - pre 165 meseci
Citat:
Bubnjar2: Zato sto je njegov stav ocigledno prodavanje m... za bubrege bez namere da jasno uvazi misljenja drugih kao ni cinjenice ni realnost. Vera nije nacija, vera nije nije ni drzava. Ako misli da jeste - da li je promenom drzave promenio i veru? :D

Cist slep (i gluv) versko-marketinski fanatizam (a uz to podstaknut samoreklamertvom i zeljom da se prikaze kao neki Veliki Srbin, veci od drugih Srba) me jako nervira. Tebe ne?

Bla bla bla... promasio si poentu.
Ti si rekao da te nervira cinjenica sto je neko pobegao glavom bez obzira iz Srbije pa sad komentarise o istoj.
Dakle, zasto te to nervira, i kakve veze ima ta cinjenica sa tim sto vam se ne podudaraju misljenja? Koja je to fora, ako nisi u Srbiji nisi dovoljno kredibilan da imas misljenje o bilo cemu?
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 15:01 - pre 165 meseci
1. Novi Zavet je zapravo NADGRADNJA starog. Ko ne razume šta to znači, ne vredi mu ni objašnjavati.

2. Merite porez koji ide na Crkvu, a zaboravili ste šta su sve komunisti oteli istoj. Da, država je otela, država treba i da vrati. Ja sam prvi da se ukine taj porez i vrati oteto, ali to je skuplja varijanta.

3. Da, Biblija se tumači kroz Crkvu, barem u pravoslavnoj veri. U suprotnom imate ovakvih smešnih tumačenja: Neki Rus koji se doselio u Beograd prodaje maglu o tzv. "zdravoj hrani i zdravom životu". E, sad, kako da proda priču da ne treba jesti meso, već kupovati njegove fazone? Pa, Bog je rekao Noju posle potopa da ne jede ništa "od krvi" ili tako nešto. Lik to tumači da ne treba jesti nikakvom meso, tj. životinje koje imaju krv. Zapravo, postoji jedno jako konzervativno krilo među Jevrejima (pod tim ne mislim ništa loše), koje skoro uopšte nije menjalo običaje. Kako im je Mojsije zapovedio, tako rade do dan danas. Bar tako misle, a u svakom slučaju, jako malo menjaju običaje. E, sad, zbog te zapovesti se meso ne jede krvavo, nego skuvano, isprženo ili ispečeno. Ali, ne, ovaj Rus će njima da objasni knjige Mojsijeve - šta je pisac hteo da kaže. Sve ovo pišem sarkastično, jer tzv. makrobiotika ne počiva ni na nauci, ni na iskustvu i tradiciji.

4. Ako neko ne shvata razliku između učešća u ratu (što se ne smatra nikakvim zločinom - ne postoji nijedna međunarodna konvencija protiv toga) i genocida (koji se smatra najvećim zločinom i postoje međunarodne konvencije koje ga jasno definišu i zabranjuju), ja mu ne mogu pomoći.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ppp.asahi-net.or.jp.



+7177 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 15:07 - pre 165 meseci
Citat:
Nedeljko
1. Novi Zavet je zapravo NADGRADNJA starog. Ko ne razume šta to znači, ne vredi mu ni objašnjavati.


Problem je sto "Novi Zavet" ne iskljucuje eskplicitno stari - stavise, siguran sam da je prilicno komplikovan teoloski posao protumaciti sta je sve tu OK a sta nije OK.

U principu, ja nemam nista protiv neke teoloske filozofije i raspravljanja na nekom "naucnom" nivou oko toga koji psalm ima smisla a koji nema. Postoje fakulteti za to, postoje ljudi koji smatraju da je vredno njihovog vremena i mentalnog angazovanja da se time bave na taj nacin...

Vidis, problem je u tome sto to u praksi to "tumacenje" uopste nije ograniceno na te ljude - biblija, bas kao i kuran se celom svetu guraju kao nekakvi dogmatski autoriteti po pitanju zivota i smrti te kako covek treba da zivi i da se ponasa - i postoje ljudi koji to tumace na nacine koji sugerisu sasvim suprotno od onoga STO TI TVRDIS.

Cak, u nekim slucajevima - ti "neki" su UPRAVO SVESTENICI/IMAMI/itd...

Ah da, onda stupa na scenu prica kako los svestenik/imam bla bla nije isto sto i losa religija. Ali u praksi jeste. Nego sta je nego losa religija sa takvim materijalom.

U PRAKSI IMAMO KNJIGE KOJE OTVORENO POZIVAJU NA UBIJANJE LJUDI I TO STO PISU SAMO-NAZIVAJU NEPRIKOSNOVENIM ISTINAMA - knjige koje sadrze TOLIKO POZIVA NA UBIJANJE da bi u svakom drugom slucaju takve knjige bile klasifikovane kao sadrzaj nepodesan za decu i kao sadrzaj sa otvorenim propagiranjem mrznje!!!

To je osnovni problem - i, iz tog problema proisticu svi ostali problemi tzv. "zloupotrebe vere" - zato sto im je osnovni materijal BOLESTAN - i ne samo bolestan, vec i nafilovanjem sugerisanjima nekakvog "apsolutnog autoriteta" u tome sta tu pise.

Zasto "tzv zloupotrebe vere"? Zato sto ja imam misljenje da je ZLOUPOTREBA LJUDI I NJIHOVE LICNE VERE zapravo osnovni cilj organizovanih abrahamskih religija. Zloupotreba za iskljucivo licne ciljeve tih organizacija - bilo da je u pitanju cist profit, politicki uticaj ili permanentno zaposlenje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 15:22 - pre 165 meseci
@isak,hvala to me je zanimalo

@nedeljko, grlice...
za pod 2, jedino je za njih i usvojen zakon ( I VRACANA IMOVINA!!) o vracanju otete imovine nakon 45.

pa eto ti "tumacenje" neko ovde pomenu, da zena MORA da bude u crnini, zavijene glave, sta vec... jer tako the boss kaze

ono, to sto je I NJIMA (dakle ne SAMO NJIMA!!!) otimana imovina je opravdanje da danas svima namecu izgradnje nekih "hramova" preko postanskih markica, finansiranje zlatnih KRSTACA iz budzeta i ostalo?

e pa ljubi ti onog tvog sa kalasnjikovom sto je osvestio "cestite ratnike"...
a sta bi s onim "okreni drugi obraz"? ;)
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 15:50 - pre 165 meseci
Ivane, sve što je regulisano Novim Zavetom je tako. Hristos je rekao da su dve najveće zapovesti one o ljubevi prema Bogu i ljudima i da ko drži te dve, drži i sve ostale. E, sad, ne vredi da ti objašnjavam zašto su te dve uopšte uvođene, jer masa to ovde ne može da razume. Kada bi to mogli da shvate, shvatali bi i mnoge druge stvari.

Citat:
Ivan Dimkovic: Zasto "tzv zloupotrebe vere"? Zato sto ja imam misljenje da je ZLOUPOTREBA LJUDI I NJIHOVE LICNE VERE zapravo osnovni cilj organizovanih abrahamskih religija. Zloupotreba za iskljucivo licne ciljeve tih organizacija - bilo da je u pitanju cist profit, politicki uticaj ili permanentno zaposlenje.


Sa ovim se uopšte ne slažem.

Citat:
Horvat: ono, to sto je I NJIMA (dakle ne SAMO NJIMA!!!) otimana imovina je opravdanje da danas svima namecu izgradnje nekih "hramova" preko postanskih markica, finansiranje zlatnih KRSTACA iz budzeta i ostalo?


Ovo sa krstačama si verovatno imputoirao, a hramova što se tiče, ne vidim da su prazni, bar na velike praznike, tako da su potrebni. 45 godina se nije izgradio ni jedan jedini.

Citat:
Horvat: e pa ljubi ti onog tvog sa kalasnjikovom sto je osvestio "cestite ratnike"...
a sta bi s onim "okreni drugi obraz"? ;)


Ha, ha, ha! Dođem da te opljačkam i pozovem se na Novi Zavet. Daj mi sve pare što imaš, nemoj da zoveš policiju, već mi okreni drugi obraz drugi put. Kako da ne!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 15:57 - pre 165 meseci
cek, kakve jebene veze ima da li je "hram" prazan ili nije?
je l 98% stanovnistva neposredno doprinelo "izgradnji" (nikad zavrsenog?) hrama? jeste, je l idu svi tamo? NE!

e vidis u tome je problem, sto nije finansirano samo od love vernika nego je NAMETNUTO svima, sto na to nije ni jedan dinar placen porez ...

cek, je l pop zato da siri mrznju i smrt (a na pocetku posta si napisao "NAJVECE zapovesti one o ljubevi prema bogu I LJUDIMA") ili da razmiruje?
upravo zbog njih i zbog love su se ova sranja i desavala, sto samo razdor prave


evo da ne bude samo srpski pravoslavni svestenik usamljen (mada nema slika ovog kako drzi pusku)

ruski pravoslavni svestenik blagosilja kalasnjikove ruskih spec. jed.

ono, da sto bolje usmrte dusmane...

rec "imputoirao" ne razumem, pa bih te molio da je razjasnis
a za krstace, pa pogledaj malo kako su popovi obuceni, sve zlatne kajle sa pola kg oko vrata
pa onda onaj nadgrobni spomenik na ulaz u kg...

to je sigurno sve samo iz dzepova vernika i na sve je placen porez, kako i ostatak naroda mora platiti, je l?
ili im je sediste na kipru ;)

edit: samo još jednom da dodam oko potrebe crkvi, ako i trebaju, nek ih finansiraju vernici
a drugo, što si rekao, pune su za vreme velikih praznika, šta je s ostatkom godine?
ono, idem u crkvu da vidim i budem viđen, kako sam ja veliki vernik (nevezano koja religija)...
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu07.10.2010. u 16:29 - pre 165 meseci
Citat:
Horvat: ono, idem u crkvu da vidim i budem viđen, kako sam ja veliki vernik (nevezano koja religija)...

A sta tebe tacno briga kad, kako i zasto neko posecuje crkvu i koliko je ko vernik ako ti sam nisi i ne zanima te crkva?
Koja je to yebena potreba brbljati stalno o stvarima koje te kao ne zanimaju...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39660 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.