Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trofazni elektro motor

[es] :: Elektronika :: trofazni elektro motor

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 32063 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: trofazni elektro motor18.06.2011. u 08:37 - pre 156 meseci
ili da doda jos jedan termogeni potrosac paralelno induktivnom, to bi trebalo da upali
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: trofazni elektro motor20.06.2011. u 19:26 - pre 156 meseci
Zaboravio sam da dodam motori su trofazni a ne monofazni, i do koje granice ne bih smeo prelaziti sa kondenzatorima ako je 50uf fabricki.
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
*.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: trofazni elektro motor20.06.2011. u 22:52 - pre 156 meseci
Htio bi samo da odgovorim na prvo pitanje.

Odgovor je: Na tako opisani nacin, ne moze! Za proizvodnju elektricne struje neophodna su magnetska polja, namotaji i da magnetski tok sjece namotaje.
Okretanjem rotora asinhronog motora sa kaveznim rotorom, mehanickim putem u bez naponskom stanju nista se ne moze "stvoriti"... (bar ja nisam upoznat da moze).
Ako rotor asinhronog motora pokrecemo nekim drugim asinhronim motorom suprotno okretanju obrtnoig magnetskog polja, onda on vise ne radi kao motor vec kao generator
i elektricnu energiju pretvara u zulovuD toplotu, ako rotor asinhtonog motora pokrecem ndrugim asinhronim motorom u smjeru obrtnog magnetskog polja, ali vecom brzinom nego
sto je brzina obrtnog magnetskog polja (vecom od sinhrone) on ce i tada raditi kao generator. pa ce vracati elektricnu energiju u mrezu i to se zove asinhroni generator.

Ne znam jel neko odgovorio na ovo pitanje kako treba. Ako treba dodatno pojasnjenje, nije problem.


Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
adsl-56-78.teol.net.



+334 Profil

icon Re: trofazni elektro motor21.06.2011. u 13:04 - pre 156 meseci
Au Bojane
Procitaj od pocetka ovu temu pa ces vidjeti gdje grijesis.
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
*.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: trofazni elektro motor21.06.2011. u 15:19 - pre 156 meseci
Opet odgovaram na prvo pitanje (onako kako je formulisano i postavljeno) i odgovor glasi: Ne moze.

Svaki asinhroni motor ne moze sluziti kao "generator". Sve zavisi kako je viklovan. Znaci samo odgovaram na prvo pitanje.
Generalno receno, ne moze. Ovo odgovaram iz svog nekog teoretskog znanja i iz znanja starog iskusnog majstora (postavio sam covjeku ovo prvo pitanje) i on mi je dao taj odgovor.
Znaci, motor mora mora imati paralelne namotaje i mora imati pobudu (ali ovo je vec drugi par opanaka i ne spada u odgovor na prvo pitanje). A ovako ga mozete vrtiti do besvijesti i nece nista indukovati.
Ovo vec ode u nedogled. Evo primjer, kad bi ja nekoga pitao "da li postoji mogucnost da ja letim", prvi odgovor bi bio, da ne postoji, a kad bi ja rekao "a sa avionom ...
Nadam se da ce neko da razumije poentu.
U daljnju raspravu ne ulazim.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao bojanst dana 22.06.2011. u 12:58 GMT+1]
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: trofazni elektro motor21.06.2011. u 17:26 - pre 156 meseci
Pazi ovako za teoriju ne znam, znam samo da to cudo od asinhronog motora radi sa uredjajima koji povuku startnu struju do 5kw bez problema a kad predje 5kw volt pada na nulu.
Agregat je ovakav slican samo su uticnice klasicne nisu industrijske http://reklami.com.mk/-1/oglas...regat-lombardini-lda-450-.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: trofazni elektro motor

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 32063 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.