Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vaillant -pustanje u rad?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Vaillant -pustanje u rad?

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Vaillant -pustanje u rad?08.10.2010. u 21:40 - pre 164 meseci
Pozdrav

Par meseci stanujem u stanu koji ima grejanje sa Vaillant ve9 kotlom i 5 radijatora.
Posto nailaze hladniji dani trebalo bi da ga pustim u rad pa mi treba mala pomoc.
Naime,pritisak je bio 0.8bar,spojio sam crevo na vodovod i pokusao da ga malo dopunim posto su mi rekli neki koji imaju ovakvo grejanje da pritisak treba da bude oko 1.5 bar.
Problem je sto je u vodovodu izgleda slab pritisak i ne mogu da napunim vise od 1bar.
Na koji nacin da napunim do odredjenog pritiska i koliki treba da bude?
Nekoliko godina sam se bavio rashladnom tehnikom i kod rashladnog sistema je bilo moguce napraviti vakum u usisnoj grani zavrtanjem ventila na potisnoj grani i na taj nacin dosuti recimo ulje u kompresor bez ispustanja freona.
Da li je moguce nesto slicno uraditi i ovde?
Da napomenem da su na radijatorima ventili na koje dolaze 2 cevi a u radijator ulazi samo jedna.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+98 Profil

icon Re: Vaillant -pustanje u rad?09.10.2010. u 22:11 - pre 164 meseci
Pritisak potreban za rad sistema je određen visinom najvišeg radijatora (1bar = 10m). Naravno treba malo više od stvarne visine.
Neki kotlovi neće da rade ispod minimalnog pritiska prijavljujući to kao kvar.
Ako imaš takav problem, probaj da puniš vodom iz vodovoda u zlo doba noći ili rano ujutru jer je tada pritisak puno veći (kod mene je u četvrtak kad sam punio sistem bio 1.6bara, a pošto sam hteo 2 bara onda sam ga dopunio za nekoliko minuta, ali u 5 ujutru; sigurno je bio oko 2.5bara sudeći po brzini dopunjavanja)
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Vaillant -pustanje u rad?09.10.2010. u 23:01 - pre 164 meseci
Probacu to da radim u gluvo doba noci,mozda i uspe,ima logike.
A ovo za 1bar/10m nisam bas najbolje shvatio jer kod mene je kotao na visini od oko 2m i najvisi radijator (u kupatilu je na istoj visini kao i kotao) dok su ostali radijatori nizi od kotla pa ne kapiram bas formulu ali nije toliko ni bitno.
Da li je moguce sistem dopuniti sa nekom pumpom ako ovo iz vodovoda ne uspe,pretpostavljam da se tako radi?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Vaillant -pustanje u rad?

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.