Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133584 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 06:57 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: Ne, ovaj, nece biti da je tako...

Ustase = saradnici fasizma, tj. fasisti (tacno i bez ikakve sumnje)
Cetnici = antifasisti???? (nece biti). Tacan odgovor saradnici fasizma, tj. fasisti (samo su ko nasi pa su prihvatljiviji nama ko sto su ustase prihvatljiviji Hrvatima. Zlocin je zlocin, nema ime, naciju, boju koze... samo djelo koje je ucinio.

Dalje, malo je previse gruba podjela na cetnike i ustase... u NDH je sve bilo pod tom ustaskom zlocinackom kapom. U Srbiji po dobrom srpskom obicaju nismo imali samo jednog saradnika nacista. Bili su Drazini, pa Ljoticevi, pa Nedicevi zlocinci... i milion malih "vojvoda" koji su se qrcili u svom selu i onom do njega.

A slicnosti ima - recimo, i jedni i drugi su ubijali one druge nacije. I jedni i drugi su ubijali i svoje koji se bune protiv ubijanja onih drugih. I jedni i drugi su imali masovna ubistva, logore, silovanja... Ideologija krajnje sovinisticka, fasisticka, zlo da gore ne moze biti.

Imali su i ovi bravarevi svoje idiotluke, tako da se lako uklapaju u gornje napisano, samo sto nisu imali nacionalni predznak vec samo ideoloski. Savrseno ne postoji, ali se ja dobro sjecam SFRJ - i za njenog postojanja mi je bilo mnogo bolje nego sad. Zasto je to tako o tom mozemo raspravljati. Ali da je bilo - bilo je.

Nemojmo prekrajati istoriju... Zato sto nismo naucili nista iz istorije zato nam se s*anja ponavljaju.



Hm,možeš li napisati gde su četnici imali logor ?Valjda si mislio na logor poput Jasenovca,Gradiške its.?U mom gradiću postoji spomenik poptpukovniku JVUO(četnik) koji je oslobodio grad od Nemaca (poginuo tom prilikom) tako da ''saradnik okupatora'' sigurno nije bio,bio je to prvi oslobođeni grad u okupiranoj evropi...spomenici svima onima koje je pobila brozova okupatorska soldateska još ne postoje,za mnoge se i ne zna gde su sahranjeni...otkriće se i to...njih nažalost ima daleko više nego što se misli ali o tome se nije smelo govoriti mnogo godina.Njihovi gresi su bili što su nešto imali-neko je imao imanje,neko apoteku,zlatan sat ili lepu ženu...
Mnogi kažu da im je bilo mnogo bolje za vreme SFRJ,verujem da jeste...eto jedan primer:...''po nalogu partije smo kupovali Đilasove knjige,čitali i proučavali-kasnije smo po nalogu te iste partije iste te knjige morali da zapalimo(zglajznuo Đilas),ma nismo morali ni da razmišljamo mnogo-partija ti sve objasni,tvoje je samo da slušaš''...
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 07:27 - pre 162 meseci
Citat:
ArsenLupen: Koji to oni gospon Kovacevicu? A koji ste to vi bili? Pricate o nekim ljudima koji su na vlast dosli regularno, najregularnije u narednih 10 godina? Ko je to glasao za njih? Opet neki oni?


Mala prozivka?

Ovde, na ovim prostorima Balkana, od Vardara, pa do Triglava, od Bara do Subotice...postojala je SFRJugoslavija.
Narod te države zvao se - Jugosloveni.
Onda, negde 1987. godine počelo je nekom VIII sednicom nešto
http://a2-group.info/forum/index.php?topic=23139.0
što će se kasnije imati za posledicu sukob koncepcija uređenja Jugoslavije, bazirane u republičkim SK i konačan razlaz na 14. vanrednom kongresu SKJ u januaru 1990.g. i raspad SKJ, a time i početak rasparčavanja države, po nacionalnim šavovima.
--------------------------------------------------
Kasnija dešavanja su daleko od regularnih načina/metoda, što se konačno dokazalo i falsifikovanim brojem glasova na izborima i došlo je do promena 2000.-te g.

Glasali su uvek neki, za njih, koji su imali motiva i interesa.

Jugosloveni su izgubili državu, a time i motivaciju za dalje glasanje i otuda je nastao i onaj cca 40% glasača-apstinenata.

Lično: muzičarska stranka nije formirana.
Postoje Udruženja Jazz i zabavne muzike, članstvo još od 1959.g, posle i razna Međunarodna....gde su motivi i interesi uvek i za sve nacije i rase - isti, jednaki i univerzalni...čista umetnost, struka.


Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 10.12.2010. u 09:19 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 07:35 - pre 162 meseci
Citat:
su27killeryu: Eto opet priča strijeljao je samo Srbe..postojale su tzv. "lijeve" greške, strijeljani su i Srbi i Hrvati i Crnogorci oni za koje se sumnjalo da su pripadali ustašama/četnicima ili čak bili članovi porodica, ali naređenja za to nisu stizala sa vrha, postoje oni kojima su četnici i ustaše pobili čitave familije pomažući okupatoru i oni su njihovim očima vidjeli samo osvetu..daleko od toga da takve zločine pravdam ali ljude apsolutno razumijem, možda bih i ja reagovao tako..

Što se popova tiče sigurno je bilo među njima i dobrih ljudi ali šta su radili i prije i za vrijeme rata..tako mi tog "hrišćanstva".


Ma naravno,šta li je recimo radio sinčić patrijarha Germana koga su streljali u Kočevskom Rogu partizani (imao je tad 17 godina),...ili recimo brat Svetozara Vukmanovića Tempa,Luka, koji je streljan po nalogu svog brata Svetozara (trebalo se dodvoriti dragom maršalu po cenu rođenog brata)...
Pogledaj po arhivima KO JE potpisao čuvenu naredbu:''U Srbiji se ima ponašati kao na okupiranoj teritoriji''....pa je tako u Srbiju među prvima ušla i ''bosanska brigada'' sastavljena od pripadnika SS Handžar divizije koji su ''promenili stranu''....6.bosanska brigada 17.udarne divizije a njome je komandovao Savo Trikić (hrvat)...za svaki slučaj ovoj brigadi su dodata i 93 šiptara. Njihovo krvavo orgijanje po Srbiji trajalo je do proleća 1945-e...mislim da su samo u Kragujevcu streljali 900 ljudi...verovatno razumeš te ljude koji su streljali i pljačkali po Srbiji?
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 08:34 - pre 162 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Ovde, na ovim prostorima Balkana, od Vardara, pa do Triglava, od Bara do Subotice...postojala je SFRJugoslavija.
Narod te države zvao se - Jugosloveni...

...Jugosloveni su izgubili državu, a time i motivaciju za dalje glasanje i otuda je nastao i onaj cca 40% glasača-apstinenata.

Narod te drzave se NIJE zvao jugosloveni. To je izmisljeni narod, jeste, bilo je, i jos uvek ima, onih koji se predstavljaju kao jugosloveni, ali to ima istu tezinu kao da za sebe kazu da su Indijanci, Marsovci...

I velika je steta sto su jugosloveni izgubili drzavu, i motivaciju...Kamo srece da ih nije ni bilo, ni te drzave, ni jugoslovena...

Kako ne izgubise motivaciju za zivotom, nego nastavljaju da truju o nekakvom "bratstvu i jedinstvu" o zajednickom zivotu, i ostalim idiotizmima koji upropastise Srbiju i Srbe.


@su27killeryu

Taj izraz, lijeva skretanja, lijeve greske, vazi samo za crnogorske zlikovce. Djilas&Co.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 09:03 - pre 162 meseci
Pa isto kao kad srbin, hrvat, kinez, poljak ode u Ameriku i tamo se nastani pa postane Amerikanac srpskog, hrvatskog, kineskog itd porekla. Tako i ovde postade kraljevina srba hrvata i slovenaca pa posle odatle Jugoslavija. Jugosloven srpskog hrvatskog, slovenačkog porekla a postojale su i manjine. Jednostavno se napravi miks, lepota je u raznovrsnosti jezika, običaja, kulinarstva itd.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 09:21 - pre 162 meseci
Nije dobro poredjenje. U Americi su svi doseljenici, kod nas su starosedeoci.

Primerenije bi bilo da poredis sa britancima. Imaju, verovatno, i oni likove koji se smatraju Britancima, mozda, ne verujem, ne znam takve, ali je moguce. Ipak, svi su oni prvenstveno Englezi, Skoti, ili Velsani.
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 09:31 - pre 162 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Mala prozivka?


Nikakva prozivka, prosto pitanje. Identicno kao i danas. Oni nesto, oni ovo, oni ono.

Nemam ja nista protiv Jugoslavije, cak stavise mi je zao sto se raspala. Nije mi losa ni ona Jugoslavija pre `41. , al sta ces, bilo budala koje su vikale bolje rat nego pakt i bolje grob nego rob. Ti su nas tako zakopali da smo i dan danas tu gde smo.
Citat:
Glasali su uvek neki, za njih, koji su imali motiva i interesa.


Dobro, da preformulisem pitanje, a koji su to nasi onda? Ima li takvih uopste, ili ih jos uvek cekamo da nam padnu sa neba? :)
Citat:
Jugosloveni su izgubili državu, a time i motivaciju za dalje glasanje i otuda je nastao i onaj cca 40% glasača-apstinenata.


Tako im i bilo, izabrali su najgoru varijantu koju su mogli. Cenu placamo svi, solidarno.

 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 10:02 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624:Cetnici = antifasisti???? (nece biti). Tacan odgovor saradnici fasizma, tj. fasisti (samo su ko nasi pa su prihvatljiviji nama ko sto su ustase prihvatljiviji Hrvatima. Zlocin je zlocin, nema ime, naciju, boju koze... samo djelo koje je ucinio.

Dalje, malo je previse gruba podjela na cetnike i ustase... u NDH je sve bilo pod tom ustaskom zlocinackom kapom. U Srbiji po dobrom srpskom obicaju nismo imali samo jednog saradnika nacista. Bili su Drazini, pa Ljoticevi, pa Nedicevi zlocinci... i milion malih "vojvoda" koji su se qrcili u svom selu i onom do njega.


Zalosno je da je neko neobrazovan o necemu, a da diskutuje o tome, kao sto si ti.

Ostaci regularne vojske su nakon kapitulacije nastavili da vojnikuju, pod vodjstvom Draze Mihajlovica.

Cetnici:
- Borili su se protiv Rajha, na strani SAVEZNIKA, i ovi su ih pomagali do 43-44, kada pocinju da pomazu samo partizane
- Drazina vojska nije imala koncentracione logore

Ustase:
- NDH je bila na strani rajha, potpuno integrisana u fasizam do kraja rata
- NDH je imala logore za Srbe, Jevreje, Rome gde su ubijani po metodama gorim nego Jevreji u Rajhu, tako kaze neki Izraelac skoro

http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D1%9F%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8



[Ovu poruku je menjao maliradojca dana 10.12.2010. u 11:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao maliradojca dana 10.12.2010. u 11:29 GMT+1]
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 10:40 - pre 162 meseci
Prvi put si pitao:
Citat:
Koji to oni? A koji ste to vi bili?


Sada pitaš:
Citat:
Dobro, da preformulisem pitanje, a koji su to nasi onda? Ima li takvih uopste, ili ih jos uvek cekamo da nam padnu sa neba?


Pokušaću još jednom...

Ja sam objasnio koji su bili (možda i ostali) moji.
Ti se opredeli i kaži, koji su tvoji.
Onda da vidimo, da li moji i tvoji pripadaju tamo njima
ako pripadamo, onda smo svi naši
ako ne pripadamo tamo, onda znači...to su njihovi, a naši nisu.

Ako i dalje nije jasno, onda je očigledno, da su inteligentniji, veštiji, pametniji, lukaviji, snalažljiviji...oni "preletači", koji uvek znaju, koji su naši, a koji nisu.

Pozdrav










[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 10.12.2010. u 12:02 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 10:49 - pre 162 meseci
Citat:
štampar: Ma naravno,šta li je recimo radio sinčić patrijarha Germana koga su streljali u Kočevskom Rogu partizani (imao je tad 17 godina),...ili recimo brat Svetozara Vukmanovića Tempa,Luka, koji je streljan po nalogu svog brata Svetozara (trebalo se dodvoriti dragom maršalu po cenu rođenog brata)...
Pogledaj po arhivima KO JE potpisao čuvenu naredbu:''U Srbiji se ima ponašati kao na okupiranoj teritoriji''....pa je tako u Srbiju među prvima ušla i ''bosanska brigada'' sastavljena od pripadnika SS Handžar divizije koji su ''promenili stranu''....6.bosanska brigada 17.udarne divizije a njome je komandovao Savo Trikić (hrvat)...za svaki slučaj ovoj brigadi su dodata i 93 šiptara. Njihovo krvavo orgijanje po Srbiji trajalo je do proleća 1945-e...mislim da su samo u Kragujevcu streljali 900 ljudi...verovatno razumeš te ljude koji su streljali i pljačkali po Srbiji?


Što se tiče prvog nakon oslobođenja je i u Podgorici počinjeno nekoliko zločina...nevinih ljudi je ubijano na sve strane, daleko od toga da su ih partizani ubili malo(bilo bi bizarno tako nešto i reći) ali je fakat da su oni to radili najmanje(što ih apsolutno ne opravdava, zločin je zločin). Svetozar je bio ideološki ludak, gori od Tita...

Svetozar Vukmanović's own brother Luka Vukmanović was a Serbian Orthodox Church priest in Montenegro. He was executed by Partisans in May 1945, after being captured and tortured along with Metropolitan Joanikije.

The details of his capture, torture, and subsequent execution remain somewhat unclear, along with the role of his brother Tempo in the said events.

In mid-1945 priest Luka Vukmanović was escaping Montenegro along with clergy of the Serbian Orthodox Church's Metropolitanate of Montenegro-Littoral in a mass exodus towards Slovenia and Austria. Also in the mass convoy were various members of the Podgorica Assembly who voted to unite Montenegro with Serbia in 1918 and who now feared reprisals in increasingly chaotic situation in Montenegro, as well as royal government ministers and many other royalists who bitterly opposed communism.

Kao što se vidi brat mu je bježao iz CG..u konvoju u kojem su učestvovali mnogi koji su pod parolom "ujedinjenja" sa Srbijom tj. okupacije činili masovne zločine po CG 1918. i kasnije..šta će on u tako "finom" društvu?!

Before his death, he explicitly requested to buried next to his brother Luka in their home village Podgora.

Citat:
vilil1: Narod te drzave se NIJE zvao jugosloveni. To je izmisljeni narod, jeste, bilo je, i jos uvek ima, onih koji se predstavljaju kao jugosloveni, ali to ima istu tezinu kao da za sebe kazu da su Indijanci, Marsovci...

I velika je steta sto su jugosloveni izgubili drzavu, i motivaciju...Kamo srece da ih nije ni bilo, ni te drzave, ni jugoslovena...

Kako ne izgubise motivaciju za zivotom, nego nastavljaju da truju o nekakvom "bratstvu i jedinstvu" o zajednickom zivotu, i ostalim idiotizmima koji upropastise Srbiju i Srbe.


@su27killeryu

Taj izraz, lijeva skretanja, lijeve greske, vazi samo za crnogorske zlikovce. Djilas&Co.
]

Ma dobro tako su ih nazivali ovi odavde pa odakle god bili, inače ne znam što ste svi redom zapeli za Tita kao da je on osnovao Jugoslaviju a ne kralj...
 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 11:04 - pre 162 meseci
Citat:
maliradojca

Cetnici:
- Borili su se protiv Rajha, na strani SAVEZNIKA, i ovi su ih pomagali do 43-44, kada pocinju da pomazu samo partizane


http://www.leksikon-yu-mitologije.net/read.php?id=6113
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 11:09 - pre 162 meseci
aha jeste, pise dole "by Edin Čengić @ 2006-06-09", to je referentno koliko i Deda Mraz.

Nego za pocetak procitaj ono sa wikipedije sto sam ostavio. Naravno, ako razumijes srpski jezik.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 11:23 - pre 162 meseci
Evo šta piše "ono sa wikipedije sto si ostavio":



Crna zastava i parola "sloboda ili smrt" takvi ludaci nikom netrebaju.
Prikačeni fajlovi
 
0

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+167 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 11:29 - pre 162 meseci
Mislim da ipak treba da se vratimo u 1389. godinu, pa da krenemo iz početka.

A možda čak i u VII vek, da prvo obradimo paganske običaje, dotaknemo se Peruna i sličnih motiva.

Pa tek onda, preko četnika, partizana, ustaša i ostalih patriotsko izdajničkih struktura, kroz lik i delo Josipa Broza, da spoznamo svoju budućnost.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 11:45 - pre 162 meseci
@maliradojca

Sve zavisi, ako smatras neobrazovanoscu to sto ti i ja nismo citali iste knjige onda me smatraj neobrazovanim. Cak sta vise, drago mi je sto ti i ja nemamo isto misljenje o ovoj temi.


@štampar (a i ovaj @radojca istoricar-amater)
Samo mi recite jel na Sajmistu u Beogradu bio djeciji vrtic? A na Banjici? Produzeni boravak... ili su to bili full logori?
znaci, sedi - jedan, pojma vi nemate!
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 12:42 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: @maliradojca

Sve zavisi, ako smatras neobrazovanoscu to sto ti i ja nismo citali iste knjige onda me smatraj neobrazovanim. Cak sta vise, drago mi je sto ti i ja nemamo isto misljenje o ovoj temi.


@štampar (a i ovaj @radojca istoricar-amater)
Samo mi recite jel na Sajmistu u Beogradu bio djeciji vrtic? A na Banjici? Produzeni boravak... ili su to bili full logori?
znaci, sedi - jedan, pojma vi nemate!


A ti kao imaš pojma?Bolje ćuti-da nešto znaš znao bi da je u tom logoru na Banjici glavu izgubilo najviše simpatizera i pristalica ravnogorskog pokreta...a ne mogu da verujem da hoćeš da kažeš šta?:da su taj logor napravili napravili četnici?Jes' ti učio istoriju ikad ikakvu,makar i brozovu?
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 12:52 - pre 162 meseci
Citat:
štampar: A ti kao imaš pojma?Bolje ćuti-da nešto znaš znao bi da je u tom logoru na Banjici glavu izgubilo najviše simpatizera i pristalica ravnogorskog pokreta...a ne mogu da verujem da hoćeš da kažeš šta?:da su taj logor napravili napravili četnici?Jes' ti učio istoriju ikad ikakvu,makar i brozovu?


Ti ocigledno imas problem sa shvatanjem istorije.
Nedic je direktno odgovoran za te logore a zna se da je blisko saradjivao, pa cak i izdrzavao lovom i ratnim materijalom ravnogorski pokret... al dobro ne citamo isto
aj malo citaj o Nedicu i cetnicima!
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 12:54 - pre 162 meseci
Citat:
su27killeryu: ]...ali je fakat da su oni to radili najmanje...

Pa da, najmanje u Hrvatskoj, Bih, u Sloveniji su streljali vise desetina hiljada. U srbiji su najvise zlocina oni pocinili. Od trenutka kada su upali u Srbiju, pa godinama kasnije. Streljali su samo tako, pljackali, zatvarali...

I opet, da nije bilo crvene armije, nikada oni ne bi usli u Srbiju. Ta "oslobodilacka" crvena armija je osvojila Srbiju, ne samo Beograd, i predala partizanima, a oni - sovjeti, nisu nastavili sa "oslobadjanjem" jugoslavije, nego su odmah iz Srbije skrenuli za Madjarsku.

Cilj im je bio da se Srbija okupira, i preda svojima, komunistickoj partiji.
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 12:57 - pre 162 meseci
Citat:
kandorus: Evo šta piše "ono sa wikipedije sto si ostavio":



Crna zastava i parola "sloboda ili smrt" takvi ludaci nikom netrebaju.


Pa šta je sporno s ovom zastavom iz I Sv.rata ?Ako misliš da su ludaci bili četnički ili ''dobrovoljački'' odredi koji su učestvovali u mnogim slavnim bitkama tokom celog rata boreći se baš pod ovom zastavom onda tebi fali mnogo znanja...i ne čudi me,brozova istorija je pisana po ''zadatku partije'' a o I.Sv.ratu se malo učilo i u školi...Pa jel' trebo neko da uči decu kako je ''najveći sin'' učestvovao u najstrašnijim zločinima po Mačvi i Podrinju boreći se kao cugsfirer u 42-oj zagrebačkoj vražjoj diviziji-dobio je i orden za to koji mu je uručen tek mnogo godina kasnije,mislim 74-e da mu je Kurt Valdhajm uručio carski ukaz i orden koji je zaradio vešajući žene i decu po Mačvi...stigao je taj vaš bravar do Mačkovog kamena ali se odatle morao vratiti pitajući usput ''kazuj strina gde je Drina''...zločinac i silovatelj (''sedeo'' u Petrovaradinskom zatvoru 8 meseci zbog silovanja koje je izvršio bežeći iz Srbije)...
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 13:02 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: Ti ocigledno imas problem sa shvatanjem istorije.
Nedic je direktno odgovoran za te logore a zna se da je blisko saradjivao, pa cak i izdrzavao lovom i ratnim materijalom ravnogorski pokret... al dobro ne citamo isto
aj malo citaj o Nedicu i cetnicima!


Ko od nas ima problem ?Pogledaj dobro šta si napisao u prethodnim postovima....o Nediću koji je spasao hiljade Srba iz fašistoidne NDH sam dosta pročitao...misliš na Milana Nedića zvanog ''srpska majka'' što su ga komunisti likvidirali bacanjem kroz prozor sa drugog sprata ?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133584 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.