Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133564 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+167 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 13:05 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: Ti ocigledno imas problem sa shvatanjem istorije.
Nedic je direktno odgovoran za te logore a zna se da je blisko saradjivao, pa cak i izdrzavao lovom i ratnim materijalom ravnogorski pokret... al dobro ne citamo isto


Yolja, Sajmiste je logor napravljen na teritoriji NDH, a po zahtevu ustasa, upucenog nemcima.

Nisam siguran, ali mislim da cak unutra nije bilo srba cuvara.

Za ostale logore nisam siguran, ali mislim da su svi napravljeni i bili pod vodjstvom SS-a.

Govorim o Sajmistu, batajnici i slicno.
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 13:28 - pre 162 meseci
Citat:
Inspektor Nagib: Yolja, Sajmiste je logor napravljen na teritoriji NDH, a po zahtevu ustasa, upucenog nemcima.

Nisam siguran, ali mislim da cak unutra nije bilo srba cuvara.

Za ostale logore nisam siguran, ali mislim da su svi napravljeni i bili pod vodjstvom SS-a.

Govorim o Sajmistu, batajnici i slicno.


Ali kako to da shvati neko ko je učio ''brozovu istoriju'' i drži se nje ko pijan plota ?Pa vidiš da ne prepoznavaju ni ratnu zastavu iz I.Sv.rata...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 14:06 - pre 162 meseci
Citat:
ArsenLupen: al sta ces, bilo budala koje su vikale bolje rat nego pakt i bolje grob nego rob. Ti su nas tako zakopali da smo i dan danas tu gde smo.


Pretpostavljam da bi ti vikao "Bolje pakt nego rat, bolje rob nego grob", i sarađivao u potpunosti sa Hitlerom (što uključuje i borbu na strani Nemaca)?

Citat:
kandorus: parola "sloboda ili smrt"

Pa, sa ovom parolom izdvojenom od zastave, bih i mogao da se složim u velikoj meri. Čak štaviše, vrlo mi liči na "bolje grob nego rob" sa kojom se takođe slažem u velikoj meri.

Jedan deda mi je bio četnik drugi partizan, pa na osnovu informacija koje imam nemam ništa protiv Dražinih četnika, ali partizane podržavam još više (kao i SFRJ dok je Tito bio živ).

Da rezimiram:
Citat:
yolja624: Nemojmo prekrajati istoriju... Zato sto nismo naucili nista iz istorije zato nam se s*anja ponavljaju.

Na ovo bih mogao da dodam samo da će se istorija ponoviti i po pitanju EU/Kosovo. Odabraćemo pogrešno jer nismo naučili ništa iz istorije već želimo da je zakopamo što pre.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 14:10 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: @maliradojca:Sve zavisi, ako smatras neobrazovanoscu to sto ti i ja nismo citali iste knjige onda me smatraj neobrazovanim. Cak sta vise, drago mi je sto ti i ja nemamo isto misljenje o ovoj temi.

Ma moze tebi da bude drago do sutra, i dalje nemas pojma.

Citat:
Pretpostavljam da bi ti vikao "Bolje pakt nego rat, bolje rob nego grob", i sarađivao u potpunosti sa Hitlerom (što uključuje i borbu na strani Nemaca)?




Citat:
Na ovo bih mogao da dodam samo da će se istorija ponoviti i po pitanju EU/Kosovo. Odabraćemo pogrešno jer nismo naučili ništa iz istorije već želimo da je zakopamo što pre.

Historia magistra vitae est. - Istorija je učiteljica života.

[Ovu poruku je menjao maliradojca dana 10.12.2010. u 15:29 GMT+1]
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 14:12 - pre 162 meseci
@stampar
Ti si izgubio kompas, nisam ja postovao zastavu...


@Inspektor Nagib
Ma na teritoriji NDH - sajmiste, dobro de... ali ovaj reprezentativan spisak?
Po ugledu na Nemačku i Italiju Kraljevina Jugoslavija je počela otvarati koncentracione logore za antifašiste i komuniste (1935-1941). Prvi takav logor otvoren je 1935. u Višegradu. Neke su preuzeli za vreme okupacije Nemci, odnosno kvislinški režimi, saradnici okupatora, ustaše u Hrvatskoj i nedićeva Specijalna policija u Srbiji.

U toku rata (1941.-1945) kvinslinški režimi su pretvorili ove logire u montstuozne ustanove za uništavanje ljudi. U nastavku dat je pregled svih logora na teritoriji Jugoslavije po azbučnom redu:

Banjica kraj Beograda (5. jula 1941 - novembar 1944, je logor koji je bio pod upravom nedićeve Specijalne policije, pod vehovnim nadzorom nemačkog Gestapoa. Računa se da je od oko 100.000 zatvorenika ubijeno oko 80 hiljada. Pristalice NOPa streljani su Jajincima (gde je krajem 1943. okupator spalio 68.ooo leševa) i u Jabuci kod Pančeva Deo banjičkih logoraša ubijen je u i u automobilima-gasnim komorama.

Smederevska Palanka (1940 i 1942-44). Osnovan 1940, kada su u njega zatvarani bez suđenja antifašisti i komunisti. U vreme nemačke okupacije bio je to tzv. "Zavod za prinudno vaspitanje omladine". Čuvala ga je kolaboracionistička Srpska državna straža, pod kontrolom Specijalne policije i nemačkog Gestapoa. Zatvorenim omladincima (1270 logoraša) držali su profašistički kolaboracioniti predavanja da ih prevaspitju.
Crveni krst u Nišu (1941-1944). Zatvarani su Srbi, Jevreji, simpatizeri NOPa, zarobnjeni patizani, uglavnom iz istočne Srbije. Od 20.000 zatvorenika oko 10.000 je streljano na obližnjem brdu Bubanj. Logorom je upravljala nedićeva Specijalna policija uz nadzor Gestapoa. Za pobune u februaru 1942. uspelo je pobeći oko 100 zatvorenika, dok su mnogi tada poginuli.

I da ne nabrajamo dalje... zlocinac je zlocinac. Cistih nema, svi imaju krvave ruke. Razlika je u brojevima - a sve ostalo je isti djavo drugo pakovanje.

Aj radikali malo u skolu, da se nesto nauci...
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 14:43 - pre 162 meseci
yolja624, mogao bi ostavis link kada poustujes text sa nekog sajta, wikipedije.

Nego, sta cemo sa Drazom i ravnogorskim pokretom. Jel su i oni saradnici okupatora ili antifasisti?

edit: kako to da partizani nisu oslobodili ni jedan od tih logora i svojoj borbi za vreme rata? Zasta su se borili?
Neko bi rekao da su partizani saradjivali sa Rajhom...
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 14:54 - pre 162 meseci
Citat:
pisac:Pretpostavljam da bi ti vikao "Bolje pakt nego rat, bolje rob nego grob", i sarađivao u potpunosti sa Hitlerom (što uključuje i borbu na strani Nemaca)?


Ako se igramo SBBKBB, ne bih ja nista vikao nego samo ispostovao onaj pristup trojnom paktu. Ni manje ni vise. Tamo je sve potanko opisano sta bi ko radio, a i da se strane nisu pridzavale istog, i opet Desanka Maksimovic ne bi imala o cemu da pise.

Citat:
Na ovo bih mogao da dodam samo da će se istorija ponoviti i po pitanju EU/Kosovo. Odabraćemo pogrešno jer nismo naučili ništa iz istorije već želimo da je zakopamo što pre.


Hajde pojasni ovo, onako, debil friendly, sta je pisac hteo da kaze?
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 15:36 - pre 162 meseci
Citat:
ArsenLupen:Ako se igramo SBBKBB, ne bih ja nista vikao nego samo ispostovao onaj pristup trojnom paktu. Ni manje ni vise. Tamo je sve potanko opisano sta bi ko radio, a i da se strane nisu pridzavale istog, i opet Desanka Maksimovic ne bi imala o cemu da pise.

Ne moze to tako. Odnosno moglo bi kada bi postojale samo Jugoslavija i Nemacka.

Britanicima se smesio napad od Nemaca, pa je njima bilo lakse i jeftinije da daju pare i oruzje tamo nekim cetnicima i partizanima koji ce da napadaju Nemce i da ih zamajavaju na Balkanu. Sto je vise nemacke vojske rasuto po svetu, to ih manje ostaje za napad na Britaniju.

Neka vojna sila koja je protiv Nemacke, je automatski na strani saveznika, pa je to dupli dobitak za Britaniju.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 16:27 - pre 162 meseci
Citat:
ArsenLupen: Hajde pojasni ovo, onako, debil friendly, sta je pisac hteo da kaze? :)


Pa zar može da ti bude nejasno? Ah, da, ako je političarima to maglovito, logično je da bude i običnim ljudima.

Stvar je jasna: u davnoj prošlosti hteli smo Jugoslaviju na uštrb proširenja Srbije. Ja doduše nemam ništa protiv toga, i da sam živeo u to vreme podržavao bih takvu politiku. Ali istorija je pokazala prošle decenije da to nije bila dobra odluka. Sada trenutno hoćemo EU na uštrb borbe za Kosovo i još ponešto (parola "evopa nema alternativu"). Rezultat će opet biti kao i sa Jugoslavijom, jer će se EU svakako raspasti jednog (ne tako dalekog) dana, i mi ćemo ostati bez kompletnog Kosova a i bez EU, a i bez mnogo drugih stvari koje popuštamo sve zbog toga da bi ušli u EU.

Što se tiče bravara, on je bio majstor svog vremena, i bolje ne bi moglo da bude sa bilo kim drugim. Da smo nekim slučajem bili kapitalistička kraljevina Jugoslavija, tek bi ste vi videli gde bi završili i šta (ne) bi postigli u zadnjih 65 godina. Ovako smo bar imali period lepog i mirnog života sa verom u bolju budućnost koja nažalost nije mogla doći jer je ta budućnost svo vreme bila sa nama, ali je nismo ukapirali pa je otišla svojim putem.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 16:32 - pre 162 meseci
yolja624, evo posto te zanima genaral Nedic.
Citat:
A Petain-like figure was found in Serbia in the person of General Neditch, a former chief of staff of the Royal Yugoslav Army. Within Serbin, in addition to the civil police, several militarized security forces were formed to keep order and lighten the German occupation task. The first of these was the Border Guard, 5,600 strong, including a German cadre of 600; the primary mission of this force was to control traffic across the Serbian frontier. In addition, to support the city and rural police should the need arise, the State Guard was organized, comprising five battalions with an authorized total strength of 3,560 men.

http://www.history.army.mil/books/wwii/antiguer-ops/AG-BALKAN.HTM
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 17:17 - pre 162 meseci
Citat:
pisac:tek bi ste vi videli gde bi završili i šta (ne) bi postigli u zadnjih 65 godina.

Ima li nesto sto ti ne znas, sto u proslosti, sto u buducnosti. Retko si pametan.
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 17:35 - pre 162 meseci
Citat:
pisac: Sada trenutno hoćemo EU na uštrb borbe za Kosovo i još ponešto.


Izvini, koje Kosovo? Ono na kom zivi oko 2 miliona Albanaca? Kakva borba? Ono, tenkovi avioni pewpew nema vise Albanaca? Mozda da zivimo u Sudanu, u Evropi se to nece jos cirka 50ak godina dozvoliti. Tako da kakva borba?

Koliko god to smesno zvucalo kad Djelic to kaze, a jel ti stvarno mislis da Evropa ovde ima alternativu? Ili da postanemo necija gubernija mozda?

O cemu mi pricamo ovde ?

Citat:
Da smo nekim slučajem bili kapitalistička kraljevina Jugoslavija, tek bi ste vi videli gde bi završili i šta (ne) bi postigli u zadnjih 65 godina.


Znam tacno sta ne bi postigli. To je koliko-bese-miliona-mrtvih u II sv.ratu? Koliko partizanstine i orgijanja sa Staljinom? Imali bi komuniste sigurno kao i pola Evrope sto ih je imala do pre koju godinu, sve bi se to lepo isprofilisalo u zelene i levicu koja nema pojma gde je danas.

A u danasnje vreme sigurno ne bi bio isprofilisan onaj fini komunisticki smeker ala ne moze on mene toliko malo da plati koliko ja mogu malo da radim, i skoro pa trecinu drzave na drzavnoj sisi. Nego bi imali skoro pa vek finog kapitalizma iza sebe.

Ali ne. Mi sad dolazimo na zurku, koja je na fajrontu. Tek da pocistimo za gostima.
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 19:16 - pre 162 meseci
Znam tacno sta ne bi postigli. To je koliko-bese-miliona-mrtvih u II sv.ratu? Koliko partizanstine i orgijanja sa Staljinom? Imali bi komuniste sigurno kao i pola Evrope sto ih je imala do pre koju godinu, sve bi se to lepo isprofilisalo u zelene i levicu koja nema pojma gde je danas.

A u danasnje vreme sigurno ne bi bio isprofilisan onaj fini komunisticki smeker ala ne moze on mene toliko malo da plati koliko ja mogu malo da radim, i skoro pa trecinu drzave na drzavnoj sisi. Nego bi imali skoro pa vek finog kapitalizma iza sebe.

Ali ne. Mi sad dolazimo na zurku, koja je na fajrontu. Tek da pocistimo za gostima.

Tako je sinko-ovo si mnogo lepo napisao...eh,da nismo imali bravara i njegove drugove robijaše gde bi nam bio kraj-bilo, ne ponovilo se...
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 19:40 - pre 162 meseci
Citat:

A u danasnje vreme sigurno ne bi bio isprofilisan onaj fini komunisticki smeker ala ne moze on mene toliko malo da plati koliko ja mogu malo da radim, i skoro pa trecinu drzave na drzavnoj sisi. Nego bi imali skoro pa vek finog kapitalizma iza sebe.

Pa tako je bilo i pre bravara ako nisi znao .
Svi su se za vreme kralja utrkivali da budu cinovnici u drzavnoj "sluzbi" , par bogatih "trgovaca" (citaj profitera) i resto siromasna i nepismena raja za
plugom i volovima. Slicne su prilike i danas u srbiji tj. sustina samo bez kralja . A ako nista drugo za vreme bravara je onih ostalih 2/3 radilo u fabrikama .
Nikako da skapirate da su srbi sami sebi najveci neprijatelji - ne treba vam nikakav bravar ni staljin ni cercil -
bas kao sto je rekao Arcibald Rajs : Čujte Srbi, čuvajte se sebe" !


Viva lollapalooza
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 20:18 - pre 162 meseci
Citat:
DaliborP: Ima li nesto sto ti ne znas, sto u proslosti, sto u buducnosti. Retko si pametan.

Jedan u 100.

Citat:
ArsenLupen: Izvini, koje Kosovo? Ono na kom zivi oko 2 miliona Albanaca
Aha, baš to. Ne znam da li si bio nekada na tom Kosovu koje daješ tako lako. Ja sam bio, pa znam šta dajemo. Ne znam ni da li si nekim slučajem upoznat sa činjenicom da na severu kosova nema ništa od tih 2 miliona koje pominješ.

Citat:
ArsenLupen: Znam tacno sta ne bi postigli. To je koliko-bese-miliona-mrtvih u II sv.ratu?
Ti si u stvari tipičan domaći izdajnik iz drugog svetskog (ili bilo kog) rata, koji je za saradnju sa okupatorom i osvajačem u cilju sopstvene sitne koristi.

Osvrni se malo po svetu pa vidi koliki broj kapitalističkih zemalja postoji, a u kolikom broju kapitalističkih zemalja se pri tome i lepo živi. Verovatno misliš da bi mi po automatizmu (lepih želja i sanjarenja) bili u ovoj sitnoj grupici koja lepo živi? Aha, kako da ne. Ne poznaješ ti sopstveni narod, imaš samo lepe snove koji su uzgred neostvarivi sa mentalitetom naroda u kome se nalaziš.





 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 21:00 - pre 162 meseci
Citat:
ArsenLupen: Nemam ja nista protiv Jugoslavije, cak stavise mi je zao sto se raspala. Nije mi losa ni ona Jugoslavija pre `41. , al sta ces, bilo budala koje su vikale bolje rat nego pakt i bolje grob nego rob. Ti su nas tako zakopali da smo i dan danas tu gde smo.
Misliš da su za ovo naše sadašnje jadno stanje krivi srpska kraljevska vojska, srpska pravoslavna crkva i tadašnja školska omladina tj studenti i đaci ... jer su oni organizovali demonstracije i oborili pakt? Ili si čitao one knjige u kojima piše da su tadašnji komunisti to uradili? Oni su inače tada bili za pakt jer je u tom trenutku postojao pakt između Hitlera i Staljina i ovdašnji komunisti nikako nisu hteli da budu protiv trojnog pakta.
 
0

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.218.*



+47 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 21:18 - pre 162 meseci
Citat:
Mi sad dolazimo na zurku, koja je na fajrontu. Tek da pocistimo za gostima.


Nazalost ovo opisuje zivote vecine nas koji smo rodjeni suvise kasno da uzivamo u carima SFRJ. A vi sto ste rodjeni pre (ukljucujuci moje roditelje), uzivali ste, pa ste onda slucajno jednom glasali za Milosevica - jer ste mislili da je to put u buducnost! Tisina sada! Nazad u pecine i da se ne javljate!

Citat:
Da smo nekim slučajem bili kapitalistička kraljevina Jugoslavija, tek bi ste vi videli gde bi završili i šta (ne) bi postigli u zadnjih 65 godina.


Da, samo nam treba neko da NASLEDJUJE vlast. I ovi na vlasti - koji su izabrani - ponasaju se kao da zemlja postoji zbog njih a ne da su oni u sluzbi naroda. Zamisli sta bi se desilo da ne mozes da preglasas debila samo zato sto je iz kraljevske porodice. Ovako nam je lose, sa kraljevima bi nam bilo gore!

 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 21:38 - pre 162 meseci
Citat:
maliradojca: Ne moze to tako. Odnosno moglo bi kada bi postojale samo Jugoslavija i Nemacka.

Britanicima se smesio napad od Nemaca, pa je njima bilo lakse i jeftinije da daju pare i oruzje tamo nekim cetnicima i partizanima koji ce da napadaju Nemce i da ih zamajavaju na Balkanu. Sto je vise nemacke vojske rasuto po svetu, to ih manje ostaje za napad na Britaniju.

Neka vojna sila koja je protiv Nemacke, je automatski na strani saveznika, pa je to dupli dobitak za Britaniju.


Da Britancima je najvise odgovaralo da se partizani i cetnici ujedine i najvise su i radili na tome, cak su natjerali kralja da izda naredbu Mihajlovicu da se stavi pod komandu partizanima..sve bi onda bilo drugacije ali jbg, nije Mihajlovic smetao Titu vec Srbima komunistima koji nakon rata ne bi bili na toliko visokim pozicijama da je Mihajlovic prisao NOPu...Mihajlovic je gledano s moje strane generalno pozitivna licnost ali nekoliko ljudi koji su bili oko njega su bili samo takav olos i sljam. Takvi su ga na kraju i izdali i tako je i uhvacen, inace Titu uopste nije ni bilo toliko stalo do njegovog hvatanja(koliko nekima ispod koji su htjeli da se dokazu, a Mihajlovica je uhvatila upravo srpska DB), da je bilo tako ne bi proslo toliko vremena do hapsenja..
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 21:55 - pre 162 meseci
Citat:
pisac: Aha, baš to. Ne znam da li si bio nekada na tom Kosovu koje daješ tako lako. Ja sam bio, pa znam šta dajemo. Ne znam ni da li si nekim slučajem upoznat sa činjenicom da na severu kosova nema ništa od tih 2 miliona koje pominješ.


Nema sta ja njega da dajem ili ne dajem, 2 miliona ljudi je reklo da vise nece da zivi sa mnom i tobom u istoj drzavi, ledja su im jaka, igrali su igrice sa nama 3 meseca, sta jos? A na sve to ,osim onih iz stranke srpskog jedinstva, nisam video puno njih da ide tamo da nesto daje ili ne daje. Sto bi reklo, vecina je rekla svoje u Srbiji (bez Kosova). Ja cu im reci - srecan put.

Citat:
Ti si u stvari tipičan domaći izdajnik iz drugog svetskog (ili bilo kog) rata, koji je za saradnju sa okupatorom i osvajačem u cilju sopstvene sitne koristi.


Bas tako. Na kraju II svetskog ja bih bio zaveden kao izdajnik sa ovim stavom.
Nisam siguran kako se zvao covek koji je rekao Slovenicma/Hrvatima srecan put kad su rekli da ne zele da zive sa nama u istoj drzavi. Jel i on izdajnik? Ako jeste, izdajnik sam i tu onda.

A ta moja sitna korist je, u bilo kom vremenskom razdoblju ,poprilicno ista: moj zivot, zivot prijatelja, neprijatelja ,komsija ,poznanika i nepoznanika. Jel dovoljno sitno? Da ne idem u detalje sa porusenim gradovima ,spaljenim selima i materijalnom stetom koja se nikad nece izbrojati. Ako je i to sitno, priznajem, sitna dusa sam sa veoma uskim pogledom na zivot.

Citat:
Osvrni se malo po svetu pa vidi koliki broj kapitalističkih zemalja postoji, a u kolikom broju kapitalističkih zemalja se pri tome i lepo živi. Verovatno misliš da bi mi po automatizmu (lepih želja i sanjarenja) bili u ovoj sitnoj grupici koja lepo živi? Aha, kako da ne.


Pa vidi, verujem da sigurno ne bi tekli med i mleko, ali bi iza sebe imali pristojnu dozu kapitalizma, ono bar bi 3 generacije iza mene bile u njemu. Ne bi bilo ovih instant tranzicija. Cist SBBKBB. To da li poznajem narod ili ne cu da preskocim.

Citat:
calexx: Misliš da su za ovo naše sadašnje jadno stanje krivi srpska kraljevska vojska, srpska pravoslavna crkva i tadašnja školska omladina tj studenti i đaci ... jer su oni organizovali demonstracije i oborili pakt? Ili si čitao one knjige u kojima piše da su tadašnji komunisti to uradili? Oni su inače tada bili za pakt jer je u tom trenutku postojao pakt između Hitlera i Staljina i ovdašnji komunisti nikako nisu hteli da budu protiv trojnog pakta.


Ne znam, niti me interesuje ko je oborio pakt, ni studenti ni popovi ni Britanci, ali sigurno znam da ne bi bilo Jasenovca, svi umrli u jednom danu ,sremskog fronta, uzickih republika ,desanata na Drvar i takvih sitnica.
U najgorem slucaju ko Bugari. Poslale ih Svabe na Ruse, ovi pobacali oruzije i predali se. Sve vidim pukose od muke zbog toga. Bombardovana Sofija 2 puta za 4 godine. Prvo neprijatelji pa prijatelji(nisam siguran koji su koji). Klinci od 16 godina slati na bugarski sremski front. Indijo, zemljo digitrona.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji10.12.2010. u 22:31 - pre 162 meseci
Citat:
Pa vidi, verujem da sigurno ne bi tekli med i mleko, ali bi iza sebe imali pristojnu dozu kapitalizma, ono bar bi 3 generacije iza mene bile u njemu. Ne bi bilo ovih instant tranzicija. Cist SBBKBB. To da li poznajem narod ili ne cu da preskocim.


Tesko. Najbolje sto bi bili je sovjetski satelit tipa okolnih zemalja.

Citat:
Ne znam, niti me interesuje ko je oborio pakt, ni studenti ni popovi ni Britanci, ali sigurno znam da ne bi bilo Jasenovca, svi umrli u jednom danu ,sremskog fronta, uzickih republika ,desanata na Drvar i takvih sitnica.
U najgorem slucaju ko Bugari. Poslale ih Svabe na Ruse, ovi pobacali oruzije i predali se. Sve vidim pukose od muke zbog toga. Bombardovana Sofija 2 puta za 4 godine. Prvo neprijatelji pa prijatelji(nisam siguran koji su koji). Klinci od 16 godina slati na bugarski sremski front. Indijo, zemljo digitrona.


Mozda bi izbegli neke od tih nedaca ali s obzirom da je vladala etnicka zategnutost tesko da bi proslo s "puj pike nista se nije desilo". S druge strane vrlo verovatno da bi s partnerima organizovali neke monstruozne tvorevine tipa logora, istrebljenja nepodobnih.. itd
Ne znam da li je po svaku cenu dobro biti "pragmatican".

[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 10.12.2010. u 23:42 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133564 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.