Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47

[ Pregleda: 133618 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 15:53 - pre 162 meseci
Dobro, i zasto ti sad neka nova vlast ne bi oduzela taj tvoj pianino i tapaciranu stolicu, kao sto su komunisti otimali?
Kazes kupio si, pa i zgrade po centru Beograda i Dedinju je neko kupio 1925.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 15:54 - pre 162 meseci
Citat:
štampar
Spoljnji dug SFRJ je iznosio 21 mlrd $ kolko se sećam,stizale su kamate na taj dug stalno i on se samo uvećavao...domaćim štedišama je SFRJ potrošila tričavih 4,5 mlrd $...

I kako si ti zakljucio da je bila prezaduzena? Taj dug nije bio uopste katastrofalan imajuci u vidu tadasnju ekonomiju.

Citat:
A koliko su nas unazadila ratna dešavanja i sankcije mislim da se i ne može izračunati kao i bombardovanje 99-e...a sve to je čija ''zasluga'' ?


Zasluga nacionalista i onih koji su prepoznali potencijal pojedinaca koji su hteli da ispravljaju pradjedovske nepravde. Onih koji su se hvalili time sto je njihovih predaka vise baceno u jamu nego ovih drugih. Onih koji su skloni vadjenju istorijskih mapa.
Da se SFRJ civilizovano raspala i usla u tranziciju kad i ostale postkomunisticke zemlje Srbija bi bila sasvim pristojno mesto za zivot

 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 16:20 - pre 162 meseci
Citat:
HeYoo: Zasluga nacionalista i onih koji su prepoznali potencijal pojedinaca koji su hteli da ispravljaju pradjedovske nepravde. Onih koji su se hvalili time sto je njihovih predaka vise baceno u jamu nego ovih drugih. Onih koji su skloni vadjenju istorijskih mapa.
Da se SFRJ civilizovano raspala i usla u tranziciju kad i ostale postkomunisticke zemlje Srbija bi bila sasvim pristojno mesto za zivot


Nisam ja zaključio da je bila prezadužena,to je zaključak MMF-a...spoljnji dug SFRJ je neko na tržištu mogao da kupi za 25 % njegove vrednosti jer je neko ko se razume u to znao da realno to ne možemo da vratimo.
SFRJ je mogla civilizovano da se ''razdruži'' ali bravarevi pioniri nisu mogli da se dogovore....ili na čelu svih republika nisu bili ''bivši'' komunisti ?Baš oni koji su se borili protiv nacionalizma i šovinizma odjednom postadoše najvatreniji nacionalisti...nešto je trulo u državi Danskoj...
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 16:26 - pre 162 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: @maliradojca
Taj pianino je kupljen u komunističko vreme, 1973.g...odmah po otplati kredita za "Fiću". :)

Po Tvojoj logici, sada (u kapitalizmu) bi obojica trebali da vozimo Audi ili Mercedes najnovije generacije :p

Pozdrav


Pa šta vozite?Lako vam je sad,možete da birate...u bravarevo vreme ko je imao ''stojadina'' bio je GAZDA...običan radnik je mogao da sanja debelo polovnog fiću,ja sam imo onog sa kontra vratima,bio je mislim 68-o godište...
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 16:39 - pre 162 meseci
Citat:
štampar
Kako ćeš da ugodiš svima?Zamisli da te neki ''proleter'' istera iz stana da bi se on uselio ?Ili ti otme zemlju i organizuje ''kolhoz''?Da li bi tebi to bilo ugodno?Uzgred ti ponekog iz familije strelja ili utamniči...


Postovani proleteru, stamparu bez stamparske masine... (malo se salim, nemoj se ljutiti na ovo "proleter")
Mom djedu su komunisti 1946 godine oduzeli lokal od 100 kvm, u Beogradu, "kod londona" - i ova danasnja "kapitalisticka vlast" ne zeli da mi ga vrati. Cijelih 20 godina kako je SFRJ prsla a ovi jos ne zele da donesu zakon o restituciji. Meni su i komunisti i ovi sadasnji potpuno isti, jedni oteli a drugi nece da vrate. Znaci, nema razlike izmedju onih i ovih, po toj tvojoj mjeri.

A sto se tice streljanja, komunisti su bili humaniji - metak i gotovo, ovi sada nas more gladju, pa umiremo polako.
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 17:31 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: Postovani proleteru, stamparu bez stamparske masine... (malo se salim, nemoj se ljutiti na ovo "proleter") :)
Mom djedu su komunisti 1946 godine oduzeli lokal od 100 kvm, u Beogradu, "kod londona" - i ova danasnja "kapitalisticka vlast" ne zeli da mi ga vrati. Cijelih 20 godina kako je SFRJ prsla a ovi jos ne zele da donesu zakon o restituciji. Meni su i komunisti i ovi sadasnji potpuno isti, jedni oteli a drugi nece da vrate. Znaci, nema razlike izmedju onih i ovih, po toj tvojoj mjeri.

A sto se tice streljanja, komunisti su bili humaniji - metak i gotovo, ovi sada nas more gladju, pa umiremo polako.




Pa naravno da su isti...ko je rekao da nisu?Nikad nisu doneli zakon o vraćanju otete imovine-dakle isto je sve samo se drugačije zovu...nešto malo su vratili(zemlju) da zamažu oči ali još nisam čuo da je nekome vraćena zgrada ili fabrika(ili ono što je od nje ostalo)...
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 17:55 - pre 162 meseci
Citat:
štampar: Pa šta vozite?Lako vam je sad,možete da birate...u bravarevo vreme ko je imao ''stojadina'' bio je GAZDA...običan radnik je mogao da sanja debelo polovnog fiću,ja sam imo onog sa kontra vratima,bio je mislim 68-o godište...


Nov nacionalni auto (kao što je bio Fiat 600) je sada Punto cca 7000 € + Pianino cca 3600 € = 10600 €ura.
Kredit na 10 godina je 1060 € + kamata - godišnje. Koja radnička plata to može "izfinansirati"?

Za takvu kupovinu danas je potrebno imati garantovan posao u trajanju od 10 narednih godina!
Da li postoji takva garancija i ko je može dati

Danas se i Škole, Fakulteti, Bolnice...mogu "ugasiti"; Željeznica, EPS, veliki sistemi...privatizovati (pa vidimo šta biva sa radnicima, većinom); posao u administraciji jedino siguran, ali samo u periodu dok su na vlasti oni, koji su te postavili...dalje je neizvesno.

Školski primer za tumačenje razlike života u dva različita sistema.

Pozdrav




Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 18:56 - pre 162 meseci
U nacistickoj Nemackoj je svojevremeno bilo sjajno, verovatno mnogo bolje nego u SFRJ. Bilo je posla, nije bilo kriminala, perspektivno...

 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 19:02 - pre 162 meseci
Ne poredimo nacističku Nemačku i ne znam koga. Tema je poredjenje bravara i onih posle bravara.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 19:27 - pre 162 meseci
Niko na forumu nije napisao da je danas dobra situacija, daleko od toga.
Ali Tito&komunizam kao alternativa danasnjici, cak i kao ideja je potpuno retardirana.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 19:56 - pre 162 meseci
Citat:
maliradojca: Niko na forumu nije napisao da je danas dobra situacija, daleko od toga.
Ali Tito&komunizam kao alternativa danasnjici, cak i kao ideja je potpuno retardirana.


Mozda za nekoga ko ne pamti ta vremena... ili ima pamcenje ko zlatna ribica.

Danasnjica je krajnje kriminalizovana, sistem vrijednosti poremecen do kraja, a bezakonje i korupcija cvjeta na svim nivoima.

U doba bravara nisi mogao da pricas bas sta ti padne na pamet, nisi smio da radis nista sto bi stetilo "drustvu" - a ako se zeznes pa uradis nesto kontra zakona, najbolje ti je da emigriras.
Danas, lopovi, probisveti, prevaranti, raznorazni mesetari dobijaju titule "biznismena" i bogate se na ledjima svih nas.

A bas je neuporediv kvalitet zivota prije 1990 i danas... ne moze se porediti mir i red koji je vladao do nekih tih 90-tih godina sa ovim katastrofama koje gledamo svaki dan.

Ako neko ima priliku da cita novine iz 1980 godine i danas, pa samo da uporedi "crnu hroniku" lako ce uvidjeti razliku. Danas prije nego pocnem da citam novine, popijem bensedin i inderal, cisto da me srcka ne mlatne kad procitam sta se sve desava. U doba bravara, takvih stvari jednostavno nije bilo. Lopovi i ubice su i tad postojali - ali su bili svjesni drakonskih kazni koje su ih mogle stici za teska krivicna djela. Smrtna kazna je postojala i izvrsavala se nad onima koji su cinili najteza krivicna djela. Apsolutno je nebitno dal je taj neko zasluzio streljanje i dal je time povredjeno pravo na zivot, poenta je u tome da sljedeci potencijalni zlocinac prije izvrsenja djela debelo mora da razmisli dal se isplati rizikovati.

U SFRJ je postojao sud - i sudio je kako treba. Postojala skola... jednostavno nema laziranih diploma, postojale bolnice, nije bilo mita i korupcije... jednostavno tako. Danas kad odneses papir "predratni" - taj ima daleko vecu "validnost" nego bilo koji sam "nabacio" poslije 1990 - bas se pitam, sto li? E pa razlog je u tome sto je bivsa SFRJ bila DRZAVA a ovo sto sad imamo na rusevinama toga je na nivou lovackog drustva.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 20:16 - pre 162 meseci
Citat:
Danasnjica je krajnje kriminalizovana, sistem vrijednosti poremecen do kraja, a bezakonje i korupcija cvjeta na svim nivoima.


Koliko znam danas, odnosno poslednjih 20 godina na vlasti su sve bivsi clanovi i funkcioneri KPJ-jota, kako u Srbadiji, tako i ostalim bivsim republikama, sa mozda 1 ili 2 izuzetka. Uzged svi kriminalci, banditi, ratni zlocinci, zlikovci,lopovi svih vrsta, sektasi svih vrsta, radnici mi6/cia-e itd.. su bivsi clanovi KPJ-ota, db-a ili najmanje sinovi i cerke Titovih generala ili pukovnika.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 20:18 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: U doba bravara nisi mogao da pricas bas sta ti padne na pamet, nisi smio da radis nista sto bi stetilo "drustvu" - a ako se zeznes pa uradis nesto kontra zakona, najbolje ti je da emigriras.
Kao sto napisah, sve se to moze reci i za nazi-Nemacku. Ako su to vec parametri.
Citat:
yolja624:U SFRJ je postojao sud - i sudio je kako treba. Postojala skola... jednostavno nema laziranih diploma, postojale bolnice, nije bilo mita i korupcije...
Ajde nemoj da se lazemo.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 20:38 - pre 162 meseci
Na TV Studo-B ide emisija "Problem" u kojoj gostuje i Joška Broz. Po njegovom mišljenju država konstantno propada tako da je iz dana u dan juče bolje od danas.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 20:44 - pre 162 meseci
Citat:
Koliko znam danas, odnosno poslednjih 20 godina na vlasti su sve bivsi clanovi i funkcioneri KPJ-jota, kako u Srbadiji, tako i ostalim bivsim republikama, sa mozda 1 ili 2 izuzetka. Uzged svi kriminalci, banditi, ratni zlocinci, zlikovci,lopovi svih vrsta, sektasi svih vrsta, radnici mi6/cia-e itd.. su bivsi clanovi KPJ-ota, db-a ili najmanje sinovi i cerke Titovih generala ili pukovnika.


i praunuci, cukununuci kraljevih djenerala, drzavnih cinovnika, pisara :D

Citat:
Na TV Studo-B ide emisija "Problem" u kojoj gostuje i Joška Broz. Po njegovom mišljenju država konstantno propada tako da je iz dana u dan juče bolje od danas.


Nije da ne napreduje. Srbija napreduje ali mnoogo sporo pa u odnosu na ostale zaostaje.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 21:07 - pre 162 meseci
Odgledao sam ovu emisiju sa Joškom. Malo je naporan sa tom Rusijom. Ali ono što je prvi utisak je da je čovek neposredan i ume da stvara prijatelje. Vidi se ko mu je bio deda.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 21:53 - pre 162 meseci
I sta kaze Joska? Kako je?
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji13.12.2010. u 22:07 - pre 162 meseci
Citat:
maliradojca: I sta kaze Joska? Kako je?


Ma šta će reći-stvorio čovek ''novu KPJ'' oće da pobedi na izborima i da uzme vlast ...skupio 12.000 potpisa pa ko veli ajd' sad ja malo...

[Ovu poruku je menjao štampar dana 13.12.2010. u 23:21 GMT+1]
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji14.12.2010. u 08:21 - pre 162 meseci
^štampar

Da li si gledao emisiju? Ako nisi evo nekih izvoda.


TV Studo-B, emisija "Problem", 13.12.2010. 21:00h

U emisiji su učestvovali pored voditelja, Joške Broza, predstavnik SPO i jedan novinar. Iako je Joška Broz hteo da govori o ekonomskim problemima, zahvaljujući ovom iz SPO i novinaru diskusija je odmah raspalila po četnicima, partizanima, golom otoku i dosijeima.

Joška Broz je za otvaranje dosijea:
Citat:
Mi sad kad kad govorimo o otvaranju dosijea znači ja ne znam šta se dosad čekalo na otvaranje. Mi nemamo šta. Za nas postoji tačno ko je sudjen zašta je sudjen. Znači podaci ko je hapsio ko je šta. A oni koji su saradjivali znači koji su sada normalno u strukturi i vlasti i sve njima neodgovara. Trebalo je da prodje 30 godina od 80-te do sada. Polako svako ćapi sve ono što je najgore za njega. Samo su zaboravili jednu stvar. Mi imamo i te podatke. Nismo ni mi rupa bez dna da može to tako da prodje. Sve što ima ima i duplikati. Prema tome samo, nemam ja ništa protiv i treba otvarati dosijee da vidimo ti što se sada predstavljaju kao demokrate koji su bili u ono vreme saradnici UDB-e, a ima ih mnogo. Ja neću da ih pominjem. Oni to znaju. Oni to znaju. Pa zašto. A ako je neko radio protiv nekog i nekoga špijo i neko otišao u zatvor zbog njega kako sad može da se vadi? Ja to nerazumem. Mi smo sve radili sve javno i sve što ko god je osudjen osudjen je presudom koja je izašla ili u novinama ili postoji u sudskim arhivama.


Na pitanje voditelja: "Verujete da je to bio demokratski pravni poredak?" Joška Broz odgovara:

Citat:
Koje? Veća je bila demokratija nego danas. Veća je demokratija. Ako kažemo da da u ovoj državi bez obzira na sve moguće pobune i ovo ono ništa nije rešeno vojnim putem ili policijskim putem. A sada nemožeš da štrajkuješ da te ne nateraju policijski u neki ćorsokak tamo gde te niko nevidi onda ja ne znam kakva je to demokrtija.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji14.12.2010. u 09:17 - pre 162 meseci
Godine zapleta:
http://www.yurope.com/people/dushan/Crveni/crveni1.html
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47

[ Pregleda: 133618 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.