Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!

[ Pregleda: 4206 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

skemamen
Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!03.11.2010. u 17:51 - pre 164 meseci
Da li je neko primetio nove bilborde i reklame po novinama Bance Intese? One gde pominju u koliko drzava posluju, koliko imaju klijenata itd. i da banka postoji 4 veka...?!

Interesuje me samo da li je postojala ikakva banka 1600. i neke godine...........?!?!?! Koji princ je tada bio marketinski direktor a koji "biser" je sada, pa je dozvolio ovakvu sramotu...?

Gospoda iz Intese se mogu obrazovati putem najobicnije Wikipedie, gde stoji da je prvi oblik "Intese" ustanovljen tek 1823. godine, ali to je bio daleko drugaciji vid korporacija nego sto je sada. Njihova maticna banka (buduci da ne znaju) je osnovana tek 1998. godine spajanjem "Cassa di Risparmio delle Provincie Lombarde" (aka Cariplo) i "Banco Ambroveneto" (bivsi Banco Ambrosiano) i pridruzivanjem toj grupi 1999. godine. Tek 2003. godine, grupa menja ime u Banca Intesa...!

Ne mogu da verujem da je ovakvu sramotu sebi dozvolila institucija koja samouvereno misli da vazi za najbolju u svom delokrugu rada i da zastupaju nekakvu profesionalnost, iako im se posao svodi na "otimacinu iz 1600. i neke godine"...!

Da su rekli da postoje 40 godina, mozda bi i poverovao... Nisu sve ovce za sisanje!
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!03.11.2010. u 18:44 - pre 164 meseci
Trebao si malo više kopati, Intesa je samo brend name za Srbiju, u Italiji se zove Intesa Sanpaolo. Banka Sanpaolo je osnovana 1563.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sanpaolo_IMI

A banke postoje već hiljadama godina, nisu ih juče izmislili...

Meni više bodi oči ono MUP Srbije, osnovana 1804... jeste, što nisu odmah napisali da ih je osnovao Stefan Nemanja...
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.83.*



+265 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!03.11.2010. u 21:54 - pre 164 meseci
Citat:
Meni više bodi oči ono MUP Srbije, osnovana 1804... jeste, što nisu odmah napisali da ih je osnovao Stefan Nemanja...

Pa kad se pravis pametan, sto i ne pogledas malo sta znaci ta 1804 godina, to je godina obnavljanja moderne srpske drzave, a kao jedna od karakteristika drzave je i ministarstvo sile. U tadasnjoj organizaciji ustanicke drzave, postojala je vlada ili praviteljstvujuci sovjet, sa 6 resora, tj. ministarstava, od kojih je jedno i ministarstvo unutrasnjih poslova. Mislim da sam ti malo pojasnio otkud to 1804.godina.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 07:02 - pre 164 meseci
Gledao sam neki "školski program" sniman u produkciji BBC-a , o istoriji , i prisećam se da je pomenuto da su
se prvi oblici bankarskog poslovanja (kreditiranje na prvom mestu) koji su suštinski isti kao današnji, pojavili u
regionu severne Italije , a odmah zatim i u Švajcarskoj, Belgiji i Holandiji, u periodu kada se nosila odeća kao u
Blackadder II.


A ovo u vezi mup-a i 1804. , pa smešno je , ali sasvim u evropskim razmerama licemernosti.
Svuda se tako zloupotrebljava neki pojam ili datum iz prošlosti, sa kojim nema istinitog kontinuiteta, ali da bi
se ostavio utisak trajanja. Čista propaganda, kao i svaki spomenik u svakom gradu...
Najsmešniji , u tom smislu, su Grci , koji se identifikuju sa antičkom civilizacijom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 07:54 - pre 164 meseci
Citat:
Bata:Najsmešniji , u tom smislu, su Grci , koji se identifikuju sa antičkom civilizacijom.

A zašto Grci ne trebalo da se identifikuju sa antičkom civilizacijom sa svojih prostora ? Tim pre što govore isti (vremenom donekle izmenjen) jezik. Činjenica je da su današnji Grci potomci antičkih Grka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 08:16 - pre 164 meseci
Haha, banke ne postoje vec hiljadama godina. One su tvorevina renesanse Italije, tacnije grada drzave Firence u doba Medicija, dakle 14-15 vek, dakle plafon 600 godina. Pod tim se podrazumeva osnova danasnjeg bankarstva (depoziti i kreditiranje), pre toga je bilo ljudi/grupacija koje su cuvale tudje depozite za naknadu (kao zastita od kradje). Sta vise crkve su od vajkada tretirale usury (pozajmljivanje para uz kamatu) kao greh sto je bila velika prepreka razvoju bankarstva pre renesanse.

Ono sto je diskutabilno je taj datum osnivanja banke ove, al to je vise marketinska fora, cisto sumnjam da je bilo koje pravno lice danas pravni naslednik nekog nazovi pravnog lica od pre 500 godina Al ajde, ko se lozi njemu je lepo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 09:15 - pre 164 meseci
Ako je profit merilo ko je najbolji onda je banka inteza najbolja banka u Srbiji.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 09:19 - pre 164 meseci
intesa je definitivno jedna od najboljih banaka u Srbiji. Em je najjača, em je profesionalna. Nikad nisam sa njima imao nikakvih problema.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 09:24 - pre 164 meseci
ja sa njima nisam imao problema jos od 1653.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 09:40 - pre 164 meseci
Prednost je sto imaju dosta expozitura, ali u njima imaju nedovoljno radnika na salterima, bankomati su im spori i cesto se kvare.
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

skemamen
Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 10:01 - pre 164 meseci
4 veka trajanja je cista propaganda, kompletna glupost...!

Ne znam zasto se uopste ijedna banka hvali sa brojem klijenata, kad svako od nas MORA negde imati otvoren racun zbog hiljadu i jedne stvari... a da mi se ne svidja njihova poslovnost - ne svidja mi se uopste, pogotovo gluposti tipa: odrzavanje tekuceg racuna 100 dinara mesecno, podozanje gotovine vece od 50.000 dinara uslovljava jos par dinara naplate - a zasto?! Da se pitam, ne bih uopste imao otvoren racun...

A sto se Intese tice, smesno mi je da gledam u banci plakat na kome pise "ne morate stajati u redu", dok stojim u redu... I ne, nema dovoljno sluzbenika ali zato ima previse ekspozitura!
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

skemamen
Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 10:03 - pre 164 meseci
Citat:
etjen: intesa je definitivno jedna od najboljih banaka u Srbiji. Em je najjača, em je profesionalna. Nikad nisam sa njima imao nikakvih problema.


Blago tebi, naleteo si na nekog zaposlenog ko zna svoj posao... Ja nisam bio te srece pa sam se tri puta vracao zbog jedne stvari jer je sluzbenica imala diplomu ekonomiste i nista vise od toga...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 10:27 - pre 164 meseci
Citat:
Bata: .... u regionu severne Italije.... u periodu kada se nosila odeća kao u Blackadder II.
Citat:
mmix: ...One su tvorevina renesanse Italije, tacnije grada drzave Firence u doba Medicija, dakle 14-15 vek...
Eto...



Citat:
skemamen: ...pa sam se tri puta vracao zbog jedne stvari jer je sluzbenica...

A možda te je zezala zbog roza kose ? Htela da vidi frizuru više puta ?
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

skemamen
Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 11:29 - pre 164 meseci
Citat:
Bata: A možda te je zezala zbog roza kose ? Htela da vidi frizuru više puta ?


Tada nisam bio roze :)
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!04.11.2010. u 13:07 - pre 164 meseci
Citat:
skemamen: Blago tebi, naleteo si na nekog zaposlenog ko zna svoj posao... Ja nisam bio te srece pa sam se tri puta vracao zbog jedne stvari jer je sluzbenica imala diplomu ekonomiste i nista vise od toga...


stvarno sam sa njima imao uvek dobra iskustva (mada, verovatno da to zavisi i od ekspoziture)

A npr, u Komercijalnu ne bih ušao ni da pitam koliko ima sati... Žešći retardi...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Banca Intesa - SRAMOTA ili neznanje...?!

[ Pregleda: 4206 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.