Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Profesori nece imati iste plate

elitemadzone.org :: MadZone :: Profesori nece imati iste plate

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 29137 | Odgovora: 183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 09:53 - pre 163 meseci
Ekskurzije su postale stresne situacije za profesore. Treba sva deca da se vrate nazad, čitava i zdrava. Pojedini profesori/razredni počeli su da eskiviraju ( ako mogu ) ta zadovoljstva ( ekskurzije )!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 10:14 - pre 163 meseci
Citat:
BluesRocker: Nema potrebe da se trudimo. Provereno znam da je lista čekanja na posao u prosveti ogromna, što znači da je plata za rad koji treba da se uloži odlična.

Pa ne, ono... nekima se kanda cini kao laganica posao uz jako dobru platu.

@ljuba.micic

Svaka ekskurzija je stresna, jer si ti odgovoran za svu decu koju vodis, svake sekunde puta.
Vodio sam decu vise puta, i to je POSAO, nije odmor, a ako uspes malo da se opustis
i uzivas a da time ne ugrozis sigurnost i bezbednost dece, to je samo kao redak "bonus".
Na tim ekskurzijama neodgovornost i nepaznja moze najvise da kosta.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 10:42 - pre 163 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Pa ne, ono... nekima se kanda cini kao laganica posao uz jako dobru platu.

Jok i nije lagan posao. Plata istina nije bogzna kakva ali je posao stvarno laganica. Kakva priprema za nastavu, to se radi mozda u prvih 5 godina, posle ionako sve znas napamet.
 
Odgovor na temu

1jedini
Dejan Milosavljevic
BG

Član broj: 102721
Poruke: 74
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 10:53 - pre 163 meseci
Da se samo preciziram jedan ucenikov rad pregleda vise ( npr njih 5 ) profesora po slucajom izboru i za mase od njih 50k.
Tesko da ce njih nekoliko na tako odabran nacin u startu biti zaverenicki nastrojeni i ucenjivati tog jednog ucenika.
Sa druge strane ako klinac nudi mito (ucenjuje ili sta god ), opet dovojno je jedan profesor da to prijavi.
Ono sto je bitno svi ucenkovi radovi su javna stvar, na netu i dostupni 24/7.
Vec vidim situaciju neki malac napisao: nudim 100e za dvojku i da na pismenitube.edu.rs ima vise od 100.000 views-a.

Ocena onih koje pregledaju ide po tome koliko njegova ocena odstupa od proseka ostalih koji su pregledali jedan te isti rad.

Npr jedan ucenikov rad ocenilo je pet ocenjivaca prvi dao 5, drugi-treci-cetvrti 4, peti 2.
Ocigledno je da ovaj peti ima probleme, ova prvi je malko blag.
Ako povecamo broj ocenjivaca po radu imacemo konvergenciju ka objektivnoj oceni datog rada ucenika.

Pregledajuci radove profesor indirektno ocenjuje sebe i druge.




AKA DDMM
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 10:59 - pre 163 meseci
Citat:
BluesRocker: Nema potrebe da se trudimo. Provereno znam da je lista čekanja na posao u prosveti ogromna, što znači da je plata za rad koji treba da se uloži odlična.


A jesi li razmišljao o tome da možda ima manje dece?

Citat:
DaliborP: Jok i nije lagan posao. Plata istina nije bogzna kakva ali je posao stvarno laganica. Kakva priprema za nastavu, to se radi mozda u prvih 5 godina, posle ionako sve znas napamet.


Pa, izvoli, niko ti ne brani.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 11:16 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: Pa, izvoli, niko ti ne brani.

Nemam tih interesovanja, ali posto mi je keva radila 35 godina kao nastavnik prilicno sam dobro upoznat koliko se radi, tj koliko ne.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 11:30 - pre 163 meseci
Citat:
DaliborP: Nemam tih interesovanja


Ovim si sve rekao. Lako je laprdati dok ne treba da poturiš gy3icy.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 11:34 - pre 163 meseci
Aj' već kad se pljujemo da dodamo i neplaćene subote i nedelje koje nastavnici moraju da odvoje za skupljanje 5-godišnjeg fonda časova na ime stručnog usavršavanja.

Kad je reč o nastavnom planu i programu mnogi misle da je to "tralala" iz godine u godinu. Ali nije tako. Nastavni planovi i programi se često menjaju pa se uvek mora ispočetka "tralala". Pored toga nastavnici ponekad moraju da uzimaju i druge predmete od onih na koje su navikli da bi popunili fond časova. Posebno sada kad se smanjuje broj odeljenja. Nekad se dešava da nastavnik dobije 10 (deset) različitih predmeta svaki po dva časva nedeljno. Za nastavu mora da se priprema kao da je profesor fakulteta a plata srednješkolska.

A ako govorimo o "dobrim strinama" od njih se ništa ne nauči.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 11:46 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: A jesi li razmišljao o tome da možda ima manje dece?


Dece ima sve manje zadnjih 20 godina, ali nisu ti ljudi koji bi da se bave prosvetom neismeni, mentalno ograničeni, nesposobni za život. To su sve ljudi sa završenim fakultetom koji su vrlo sposobni da se bave nekom delatnošću u privredi, i to su mnogo sposobniji od proseka koji nije ni video fakultet, niti je bio odličan đak u školi. Zašto ne iskoriste sve blagodeti "liberalnog kapitalizma" pa svojom sposobnošću ne zarade sebi mnogo veće plate nego što im se nude u državnom obrazovnom sistemu? Sve mi se nešto čini da je razlog taj što bi morali 2-3 puta više da rade za slične ili manje pare, ne bi imali 3 meseca godišnjeg nego 2 nedelje, ne bi imali siguran posao do penzije sa redovnom platom, i slično.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 11:53 - pre 163 meseci
Ma, da, znam kakvi su tipični informatčari. Znaju da prepišu program iz knjige na tablu i da ga "objasne". Sposobni su za rad u privredi više puta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 12:15 - pre 163 meseci
^ Pa onda za njih i jeste laganica da prepišu program iz knjige na tablu i "objasne". Za to im ne treba nikakva priprema. I ne znam kakva nekome uopšte treba priprema ako je 4 godine na fakultetu učio mnogo komplikovanije stvari od onih koje se rade u osnovnoj i srednjoj školi.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 12:24 - pre 163 meseci
Citat:
I ne znam kakva nekome uopšte treba priprema ako je 4 godine na fakultetu učio mnogo komplikovanije stvari od onih koje se rade u osnovnoj i srednjoj školi.

Pa naravno da ne znas. To je sasvim jasno iz tvog poimanja pripremanja za nastavu.
Ova recenica je jos jedan zesci biser na ovoj temi, pocecu da pravim neku kolekciju za sebe.
Da mi ukinemo pripremanje za nastavu, ceniš, a? :)
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 12:56 - pre 163 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Da mi ukinemo pripremanje za nastavu, ceniš, a? :)


Mozda bi trebalo za pocetak ukinuti kopiranje priprema i samo menjanje imena i prezimena
Pronadjes 2 identicne pripreme...znas sta se desava u skoli kad se prepisuje....samo u ovoj situaciji direktor intervenise...ehhh pusti snovi

Pripremanje za nastavu/posao nije privilegija nastavnika SVAKI posao zahteva manje ili vise pripreme i pracenja novosti
Inace te vreme brzo pregazi....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 12:57 - pre 163 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Da mi ukinemo pripremanje za nastavu, ceniš, a? :)

Uopšte me ne zanima ko šta radi, samo kažem da ste odlično plaćeni za svoj (ne)rad. Ako neko negde nudi bolje uslove, imate punu slobodu da promenite posao i "firmu".
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 13:27 - pre 163 meseci
Citat:
Uopšte me ne zanima ko šta radi, samo kažem da ste odlično plaćeni za svoj (ne)rad.

I ovo ide u kolekciju bisera. Ne zanima te opis posla, niti ga znas, ali znas da je "odlicno" placen...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 13:37 - pre 163 meseci
Citat:
BluesRocker: Ako neko negde nudi bolje uslove, imate punu slobodu da promenite posao i "firmu".


Isto tako predji ti u prosvetu kad je tako super.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 13:39 - pre 163 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: I ovo ide u kolekciju bisera. Ne zanima te opis posla, niti ga znas, ali znas da je "odlicno" placen...

Naravno, sve dok postoji gomila ljudi koja konkuriše i čeka godinama, a niko ne napušta posao. Da je obrnuta situacija bio bi potplaćen. A nisam vanzemaljac, prošao sam kroz obrazovni sistem kao učenik/student, dovoljno da vidim u kakvom je stanju i koliko/kako se radi.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 13:52 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: Isto tako predji ti u prosvetu kad je tako super.

Nije to tako lako, čekaju ljudi godinama. :) Osim toga, ja se ne žalim da mi je mala plata i ne tražim da ti plaćaš veći porez da bih ja imao veću platu, a prosvetari se stalno žale i štrajkuju. Radim u privatnoj firmi i vredim tačno onoliko koliko me plaćaju.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 13:53 - pre 163 meseci
Pa, prelazi u prosvetu, šta čekaš!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

konjkonjski

Član broj: 273661
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 14:01 - pre 163 meseci
40.000 + nesto bas i nije mala plata u ovoj zemlji + privatni casovi (znas, popravices ovu jedinicu ako ides na privatne casove kod osobe xy, a osoba xy iste casove i ne drzi vec se zarada deli na pola ).

+ Provizije od izdavaca za udzbenike (naravno, zvanicni deo ide skoli, ali postoji i onaj "nezvanicni" deo koji ide direktno predavacima na ruke ).

+ Provizije za prodaju raznoraznih nedotupavnih casopisa/novina koje deca "moraju" da kupuju (to je naravno sve u svrhu obrazovanja mog deteta... iako svi uredno citamo "Politikin Zabavnik" koji je enciklopedija u odnosu na one gluposti sto moraju da kupuju u skoli ).

+ Novac koji se prikuplja od dece za kupovinu raznih testova (nikad nisam provalio koliko koji stvarno kosta, ali jedan onaj papir me kosta 50-100 din mesecno po komadu ).

+ Razno - ovo je kategorija gde se deci snimaju diskovi za naknadu (ma jok, kakva piraterija) i slicne stvari koje se nastavnik/profesor doseti, tipa kupovine tacno odredjenih vrsta majica i sortseva za fizicko koje se imaju kupiti, jel'te samo u radnji koju drzi nastavnikova/profesorova zena/svastika/ ili neko drugi ko je u "dilu".

Kada se sve sabere, dobije se lepa mesecna svotica koju mnogi "ubiraju" na konto mog dzepa...

Gospodo, iz ovog gliba se necete tako lako izvuci... iskijacete i tu platu i sve sto okolo "prikupljate"...

(Cast izuzecima, naravno, ali takvima treba duplirati plate, a gore pomenute objavljivati u novinama u vidu feljtona... i oduzeti im imovinu koja je stecena na nezakonit nacin )
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Profesori nece imati iste plate

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 29137 | Odgovora: 183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.