Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Profesori nece imati iste plate

elitemadzone.org :: MadZone :: Profesori nece imati iste plate

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 29132 | Odgovora: 183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 14:03 - pre 163 meseci
Dobro, što ne pređeš u prosvetu?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 14:05 - pre 163 meseci
Nije bilo bas tako, pre 5-10 godina nisi mogao da navatas profesora da predaje npr. u nekoj masinskoj ili tehnickoj skoli, cak su jurili apsolvente..

E sad, sto su se prosvetarima posle 20 godina malo uskladile plate sa ostatkom drz.sise, to su sami izborili strajkovima, to koliko znam..

Ovo sto se desava poslednje 2 godine, pa ispada i profesorski lebac ko ne znam sta, mislim sta reci..

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 14:43 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: Isto tako predji ti u prosvetu kad je tako super.

Covece ali je tebe pogodilo to sto ljudi smatraju da se manje radi u prosveti, neverovatno.
Normalno da se manje radi, ne treba da radim tamo da to zakljucim. Ko god je isao u osnovnu/srednju skolu moze to vrlo lako da zakljuci. Vi predstavljate to kao da radite ne znam sta, kao da je rocket science. Opste je poznati da je predavacki posao na tom nivou uvek bio manje placen posao sa dosta benificija, ne vazi to samo za Srbiju nego za bilo gde. Ne brini se, i u ostalim zemljama predavaci po osnovnim i srednjim skolama uglavnom lade jaja zimi i leti.
Sta se odma palite i pricate o "pripremi za nastavu".
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 14:49 - pre 163 meseci
Ako ti je zinulo dupe na plate prosvetara, a uz to mislis da je posao lak, onda ne kukaj po forumu vec se prihvati posla.

Mozda bi bilo dobro da cujemo i sa koje pozicije nam objasnjavas kako se radi u prosveti, odnosno, koje su tvoje kvalifikacije.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 15:12 - pre 163 meseci
Ja imam jednu teoriju kako ce svima da nam bude bolje vezano za BILO koji drzavni posao
Smanjivati platu, postepeno, dok ne dodje do pozitivnog kretanja radno sposobnih u svim sluzbama
Kad broj ljudi koji napustaju posao bude priblizan broju ljudi koji bi se zaposlili onda smo dosli na realnu cenu rada
Onda smanjiti platu za jos malo jer ionako imamo PREVISE ljudi koji rade za drzavu
Problem resen sa viskom drzavnih radnika!
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 15:49 - pre 163 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Ako ti je zinulo dupe na plate prosvetara, a uz to mislis da je posao lak, onda ne kukaj po forumu vec se prihvati posla.

Mozda bi bilo dobro da cujemo i sa koje pozicije nam objasnjavas kako se radi u prosveti, odnosno, koje su tvoje kvalifikacije.

Gde si ti video da ja kukam ili da mi je zinulo dupe na vasu plate? Nije to nikakva tajna da se manje radi u skolama. Trebaju mi kvalifikacije da mogu da zakljucim da postoji dvomesecni letnji odmor za profesore osnovne skole? Ili da nekim danima rade samo dva ili tri sata? Ma ne, u skoli je kao u rudniku, udjes u 7 izadjes u 6.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 15:49 - pre 163 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Ako ti je zinulo dupe na plate prosvetara, a uz to mislis da je posao lak, onda ne kukaj po forumu vec se prihvati posla.

Mnogi bi radili taj posao, ali se taj posao "dobija" kao i drugi drzavni poslovi.

U svakoj budzetskoj profesiji se zaposleni smatraju mnogo vrednim(value) ljudima. Jer, kao, obavljaju posao od drzavnog i narodnog znacaja, i to pod velikim stresom, i hoce dodatne privilegije zbog toga.

Pa tako:
- vojska, oni nas kao brane od nekoga u buducnosti,
- policija, oni nas isto brane,
- skolstvo, oni oblikuju decu u buduce ljude i imaju izuzetnu odgovornost,
- zdravstvo, oni nas lece i imaju veliku odgovornost,
- opstinari i ostala administracija, oni nam cuvaju drzavnu oragnizaciju.

A istina je da sve te budzetlije rade za platu. Pa kome je mala plata i misli da vredi vise, neka daj otkaz i neka bude vise placen u privatnom sektoru.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Citat:
Nije to nikakva tajna da se manje radi u skolama.

Nije tajna, ali zabluda jeste.
Citat:
Trebaju mi kvalifikacije da mogu da zakljucim da postoji dvomesecni letnji odmor za profesore osnovne skole?

Ti izgleda sedis na usima, godisnji odmor je isti, s time sto ga prosvetari moraju koristiti leti,
a ostali mogu kada hoce
. Moj godisnji recimo je bio od 4. jula do 4. avgusta (znaci moj zakonski godisnji koji
mi pripada + vikendi). Prestani vise da trolujes sa "dva", "tri", itd. meseca godisnjeg, dosadan si vise i bogu i narodu :)
Citat:
A istina je da sve te budzetlije rade za platu.

Ne razumem ovo, svako valjda radi za platu. Zato se i zove profesija, a ne hobi ili volontiranje ili sta vec.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 16:05 - pre 163 meseci
Hehe i dalje vas jako boli ta cinjenica.

Ne znam, kad mi moja keva kaze koja je radila 35 godina u prosveti da to nikad nije bio nesto specijalno placen posao, ali dosta lak sa dosta slobodnog vremena onda mozda tesko mozes da me ubedis u suprotno. Mada ti si jako pametan, mozda znas bolje na osnovu svog dugogodisnjeg iskustva?

A za "dva, tri" sam mislio na radna casa pojedinim danima. Ili ti mozda imas svaki dan radis full radno vreme? Ah, da, "priprema za nastavu". Cuo sam za to.

Dzaba se palite, SVI znaju koliko se radi u prosveti. Tesko da iko moze da poveruje u suprotno.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 16:13 - pre 163 meseci
Ma naravno, vazi. Jedna je majka :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 16:15 - pre 163 meseci
Ne, ne, jedna je "priprema za nastavu" :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 16:17 - pre 163 meseci
Alal vera ako je jedna priprema za 35 godina :)
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:13 - pre 163 meseci
Citat:
BluesRocker

Zašto ne iskoriste sve blagodeti "liberalnog kapitalizma" pa svojom sposobnošću ne zarade sebi mnogo veće plate nego što im se nude u državnom obrazovnom sistemu.

Zato što preduzetnik ima novac ali nema znanje. Čovek sa fakultetom ima znanje ali nema novac. Zato su upućeni jedni na druge. I jedno bez drugog nemože.

Dakle ne inicira biznis inženjer ili ekonomista. Oni znaju "kako" ali novac obezbedjuje preduzetnik koji odredjuje "šta i gde".
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:15 - pre 163 meseci
Citat:
BluesRocker

imate punu slobodu da promenite posao i "firmu".

A možda i državu ha? Humano preseljenje. Jesi ti iz SPS-a?
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:16 - pre 163 meseci
Citat:
BluesRocker

prošao sam kroz obrazovni sistem kao učenik/student, dovoljno da vidim u kakvom je stanju i koliko/kako se radi.

Da, zaista se slabo radi. Mnogi današnji odlikaši nebi prošli pored nekadašnjih trojkaša.

Samo da ti kažem da se pre "demokratije" ministarstvo nije mnogo mešalo u posao nastavnika. Bilo je odelenja u kojima niko nije imao odličnu ocenu recimo iz maternjeg jezika. Nije bilo kuknjave, intervencija mama i tata, inspektora i ko zna čega. Vukovce si morao da tražiš svećom. Danas ko god pripreti prstom iznudi ocene po želji. U normalnija vremena kome je gradski "kasnio" dobijao je neopravdani uz savet da je zdravije doći pešice. Valjda je zato prethodna generacija zdravija od svojih današnjih potomaka. Danas je broj izostanaka toliko veliki da nemože da se upiše u dnevnik već se ispisuje po marginama. Kao da su u pitanju Fermatove teoreme.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:17 - pre 163 meseci
Citat:
DaliborP

Sta se odma palite i pricate o "pripremi za nastavu"..

"pripremi za nastavu" je samo jedna od mirodjija koja je nabrojana pored ostalog. Osim toga pogledaj recimo forum matematika. Videćeš tamo gomilu tekstova, i to stručnih, koje su napisali neki od učesnika ove teme. Probaj da proceniš koliko vremena oni provedu sa knjigom u "neradno" vreme. Za to vreme većina zeva u kladionicama ili šeta kučiće da istresu tovar u parku. I baš ih briga za "pripremu". Hoću da kažem, prelistaj forum matematike i videćeš dobrog nastavnika. A to treba platiti. Garant su iznad proseka diplomiranih koji rade rutinske poslove u privredi.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:18 - pre 163 meseci
Citat:
konjkonjski

privatni casovi (znas, popravices ovu jedinicu ako ides na privatne casove kod osobe xy, a osoba xy iste casove i ne drzi vec se zarada deli na pola.

Korupcija je evidentna. Ali se nerešava lupajući pljuske neselektivno. Najkorumpiraniji su oni najbliži vlasti. A roditelji upravo take cene. I tu se krug zatvara.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:19 - pre 163 meseci
Citat:
DaliborP

Ma ne, u skoli je kao u rudniku, udjes u 7 izadjes u 6.

Od 7 do 6 je jedanaest časova. Koliko znam rudara (zavisno od rudnika) niko nemože naterati da provede više od 4-6 časova u jami.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:36 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus: Zato što preduzetnik ima novac ali nema znanje. Čovek sa fakultetom ima znanje ali nema novac. Zato su upućeni jedni na druge. I jedno bez drugog nemože.

Dakle ne inicira biznis inženjer ili ekonomista. Oni znaju "kako" ali novac obezbedjuje preduzetnik koji odredjuje "šta i gde".


Ne znam o kom biznisu govoriš. Valjda u državi od 8 miliona stanovnika postoje već neke firme u kojima mogu da se zaposle.

Citat:
kandorus: A možda i državu ha? Humano preseljenje. Jesi ti iz SPS-a?


Ne znam zašto skrećeš na politiku. U modernom kapitalističkom uređenju normalno je da čovek u svom radnom veku promeni desetak firmi. Samo u socijalizmu se forsiralo da se ukopa na jednom mestu do penzije.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

konjkonjski

Član broj: 273661
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Profesori nece imati iste plate24.11.2010. u 17:49 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus: Korupcija je evidentna. Ali se nerešava lupajući pljuske neselektivno. Najkorumpiraniji su oni najbliži vlasti. A roditelji upravo take cene. I tu se krug zatvara.


Ja ne rekoh da su prosvetni inspektori i bilo koje instance korumpirani, nego sam bas uperio prst u nastavnike... Zovite kojom god to instancom hocete, ali iz mog dzepa idu dodatni prihodi u vase dzepove i to mi smeta. Naveo sam samo nekoliko primera, a ima ih jos. Npr. djaci ciji su roditelji u inostranstvu - lele sto se tu muze - gore nego Imlek!

Napisao sam ovo:
Citat:

40.000 + nesto bas i nije mala plata u ovoj zemlji + privatni casovi (znas, popravices ovu jedinicu ako ides na privatne casove kod osobe xy, a osoba xy iste casove i ne drzi vec se zarada deli na pola ).

+ Provizije od izdavaca za udzbenike (naravno, zvanicni deo ide skoli, ali postoji i onaj "nezvanicni" deo koji ide direktno predavacima na ruke ).

+ Provizije za prodaju raznoraznih nedotupavnih casopisa/novina koje deca "moraju" da kupuju (to je naravno sve u svrhu obrazovanja mog deteta... iako svi uredno citamo "Politikin Zabavnik" koji je enciklopedija u odnosu na one gluposti sto moraju da kupuju u skoli ).

+ Novac koji se prikuplja od dece za kupovinu raznih testova (nikad nisam provalio koliko koji stvarno kosta, ali jedan onaj papir me kosta 50-100 din mesecno po komadu ).

+ Razno - ovo je kategorija gde se deci snimaju diskovi za naknadu (ma jok, kakva piraterija) i slicne stvari koje se nastavnik/profesor doseti, tipa kupovine tacno odredjenih vrsta majica i sortseva za fizicko koje se imaju kupiti, jel'te samo u radnji koju drzi nastavnikova/profesorova zena/svastika/ ili neko drugi ko je u "dilu".

Kada se sve sabere, dobije se lepa mesecna svotica koju mnogi "ubiraju" na konto mog dzepa...

Gospodo, iz ovog gliba se necete tako lako izvuci... iskijacete i tu platu i sve sto okolo "prikupljate"...

(Cast izuzecima, naravno, ali takvima treba duplirati plate, a gore pomenute objavljivati u novinama u vidu feljtona... i oduzeti im imovinu koja je stecena na nezakonit nacin )
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Profesori nece imati iste plate

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 29132 | Odgovora: 183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.