Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mesta u 3D bioskopu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Mesta u 3D bioskopu

[ Pregleda: 6511 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Mesta u 3D bioskopu18.11.2010. u 00:16 - pre 162 meseci
Koja mesta za sedenje preporucujete prilikom gledanja filmova u 3D tehnici?
Blize, dalje, sredina, levo, desno, blize ovamo, blize onamo...?

Kada sam bio prethodni (prvi) put, izgleda da sam izabrao losa mesta, pa mi ugodjaj nije bio bas nesto...
 
Odgovor na temu

nalickana

Član broj: 192749
Poruke: 88
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu18.11.2010. u 11:22 - pre 162 meseci
trebalo bi da pitaš ljude koji rade u bioskopu, ali generalno važi da si u sredini reda u sredini sale. sedišta su posebno obojena baš zbog toga, ali ne znam ništa na pamet da ti kažem.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu18.11.2010. u 11:26 - pre 162 meseci
Pa isto kao kad gledas obican film :) Za mene je to sredina po sirini, a po duzini mi nije previse vazno, dok god nije prvi-drugi red.

Inace, mislim da su drugacije obojena sedista ona sa specijalnim efektima, drmusanjem i tako to...valjda to zovu 4D.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu18.11.2010. u 21:53 - pre 162 meseci
Citat:
nalickana: trebalo bi da pitaš ljude koji rade u bioskopu

Naravno da sam pitao, ali nisam bio zadovoljan time - mesta su bila losa, ko sto vec napisah.
Doduse, stoji i to da je tad tek manji broj sedista bio slobodan!
No to menja stvar da je 3D utisak za neka mesta katastrofalno los!

Pa rekoh, mozda na forumu neko nesto zna o tome...
Citat:
3way: Pa isto kao kad gledas obican film :)

Hm, mozda, ali ja bih pre rekao da nije... :)
Citat:
nalickana: sedišta su posebno obojena baš zbog toga

Citat:
3way: Inace, mislim da su drugacije obojena sedista ona sa specijalnim efektima, drmusanjem i tako to...valjda to zovu 4D.

Ako mislimo na isti bioskop (Kolosej u Uscu), onda su ta sedista posebna zato sto je u pitanju 6D, koji bi trebalo da ukljucuje i efekte na stolicama, a i efekte vetra i vode (na zidovima preko puta samo tih sedista su poveci ventilatori).
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu18.11.2010. u 23:55 - pre 162 meseci
Ovo kod nas što daju kao 6D je potpuno smešno, a i 3D efekti su jadni i smešni...

Kada se setim jednog 3D filma u USA što sam gledao i ovih nazovi 3D kod nas... smorio sam se u Ušću.
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu19.11.2010. u 10:10 - pre 162 meseci
Ja sam uvek za sredinu sale i tako uvek i uzimam mesta, možda par redova bliže platnu od sredine (protip: za Ušće možeš rezervisati unapred mesto preko interneta tako da dobiješ baš ono što želiš).

Ali za 3D filmove ima mnogo bitnija stavka, a to je kako je film sniman! Ako je film sniman u 2D pa su 3D efekti dodati u post-produkciji na takve 3D filmove ne vredi bacati novac jer je 3D utisak nikakav. To znači da pre gledanja treba istražiti na internetu kako je film sniman i onda odlučiti da li da se gleda u 3D, na primer Avatar i novi Resident Evil su snimani u 3D i zato je utisak odličan, ovo važi i za sve novije animirane filmove koji su odlični u 3D a sve ostalo što produkcijske kuće pokušavaju da guraju kao 3D je krajnje smešno.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu19.11.2010. u 14:04 - pre 162 meseci
Treba uvek ići ka sredini naravno, mada se ništa ne gubi ni kada se ode u stranu. To što tebi ugođaj nije bio baš neki je možda zbog toga što nisi gledao film sniman u 3D tehnici, jer jedino to ima smisla gledati u 3D. Recimo, ja sam išao da gledam Avatar u 3D i to je bilo jedno fenomenalno iskustvo, jer je film upravo i sniman da se gleda u 3D bioskopima. Kasnije sam išao da gledam Borbu Titana isto u 3D i niđe veze, što bi rekli, jer taj film jednostavno nije sniman u 3D, nego je taj feature nespretno dodat kasnije u postprodukciji i jedva se primećuje razlika između te i obične verzije. Znači, postoji ogromna razlika između gledanja 3D filma i gledanja filma u 3D.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu19.11.2010. u 14:22 - pre 162 meseci
Slažem se da treba ići ka sredini, ne zbog "3D ugođaja" nego zbog ugođaja uopšte. Sredinu bih izabrao i četrejsdruge na "Kazablanki" :)
Takođe, imam veoma pozitivno iskustvo sa bližim redovima, na Avataru u Ušću sam bio u dal 4. ili 5. redu - ugođaj je i više nego dobar - maltene celo vidno polje ti je film :) E sad, ukusi su različiti, nekima ta blizina verovatno i ne bi odgovarala.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu19.11.2010. u 23:02 - pre 162 meseci
Citat:
Marko_L: To što tebi ugođaj nije bio baš neki je možda zbog toga što nisi gledao film sniman u 3D tehnici, jer jedino to ima smisla gledati u 3D. Recimo, ja sam išao da gledam Avatar u 3D i to je bilo jedno fenomenalno iskustvo

Gledao sam upravo Avatara :)

Sve u svemu, koliko vidim: sredina sale - nesto blize platnu. To bi bila neka opsta preporuka.

Uzgred, izgleda da sam jedan od retkih koji se razocarao 3D-om dok je gledao Avatara...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu19.11.2010. u 23:06 - pre 162 meseci
evo ii ja sam isto. Nekako sam više očekivao, ali mi se zato film svideo...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu20.11.2010. u 02:40 - pre 162 meseci
hm....meni se film (Avatar) uopste nije svideo ali 3D chisa nebuloza....one naochare su mi preteske i dosadne da se stalno drze....nikada vise to smaranje.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Mesta u 3D bioskopu21.11.2010. u 17:39 - pre 162 meseci
Pa ne znam šta da vam kažem... možda su vam dali pokvarene naočare, možda su greškom umesto 3D verzije pustili obično, a možda i ne vidite u 3D :) Ja samo znam da kada sam gledao Avatara, u par navrata sam morao da se držim za stolicu jer sam mislio da ću da ću spasti sa nje, pogotovo u scenama gde kamera nadleće one kanjone i slično, a bogme sam se i izmicao kad nešto pojuri ka kameri :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Mesta u 3D bioskopu

[ Pregleda: 6511 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.