Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslodavac neće da vrati radnu knjižicu

[es] :: Vodič za posao :: Poslodavac neće da vrati radnu knjižicu

[ Pregleda: 4197 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Poslodavac neće da vrati radnu knjižicu27.11.2010. u 12:28 - pre 163 meseci
Pozdrav svima,
pre par dana sam prestao da radim kod jednog privatnika potpisivanjem sporazumnog raskida ugovora o radu. Tj. taj sporazumni raskid ugovora sam potpisao vec treci dan od pocetka stupanja na rad, u dva primerka, s tim sto su bila ostavljena nepopunjena mesta za upisivanje datuma prestanka rada i kada i da li su isplacene sve zarade. Oba primerka su sve vreme bila kod poslodavca. Sada kada sam zatrazio da popunimo i ta polja, tj. da se rastanemo, poslodavac je otisao u sobu, popunio i dao mi jedan primerak na kome je dobro naznacen datum prestanka radnog odnosa, kao i to da cu za mesec novembar biti isplacen do 15. decembra. Na mestu gde je dopisano da su mi isplacene sve zarade zakljucno sa mesecom oktobrom, nalazi se belilo ispod koga pise "novembar", sto znaci da sam u stvari isplacen i za novembar, a nisam. Kada sam zatrazio od poslodavca da vidim drugi primerak, nije hteo da mi pokaze. Sve ovo znaci da sam svojim potpisom pristao na to da sam isplacen za sta god poslodavac tu napise kasnije.
Sada je kod poslodavca jos radna knjizica za koju se jako brinem jer najverovatnije mi nece biti upisan staz.
Da li je neko imao slicna iskustva?

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 27.11.2010. u 14:26 GMT+1]
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Poslodavac neće da vrati radnu knjižicu27.11.2010. u 16:19 - pre 163 meseci
http://www.lat.rzzo.rs/index.p...onent/content/article/242.html

ovde možeš da proveriš da li su ti uplaćeni doprinosi.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Poslodavac neće da vrati radnu knjižicu27.11.2010. u 18:57 - pre 163 meseci
Hvala Joker na odgovoru,
knjizica mi jeste overena ali
"Poreska uprava nije Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje dostavila potpune podatke o zaduženjima Vašeg poslodavca"
cak sam i otisao u socijalno i izvadili su mi listing da ne postojim.
Pretragom interneta, i citanjem iskustava, poslodavac uglavnom odugovlaci sa vracanjem radne knjizice bas zbog toga sto ce zaposleni imati uvid da mu nisu uplacivani doprinosi. Cak sam naisao i na iskustva da je poslodavac zagubio radnu knjizicu.
Moze li mi neko reci koliko je vremenski potrebno da poslodavac odjavi radnika nakon potpisivanja raskida ugovora o radu? Tj. koji je zakonski rok da to mora biti uradjeno?
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Poslodavac neće da vrati radnu knjižicu

[ Pregleda: 4197 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.