Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje serije trenutno pratite - preporuke?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koje serije trenutno pratite - preporuke?
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563585 | Odgovora: 1253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?09.06.2014. u 20:11 - pre 119 meseci
Da li je neko gledao ili prati sada seriju Turn? Na IMDb je serija dobila ocenu 8,2 a info o seriji sam dobo od ortaka iz L.A.-a koji kaze da je tamo prilicno popularna. Prva je sezona, 10 epizoda u sezoni, ima prevod za 9 epizoda a na sajtu za prevode stoji sledeci opis:

Citat:
Radnja serije je smeštena 1778.godine u Americi za vreme rata za nezavisnost. Bazirana je na knjizi "Vašingtonovi špijuni" (Aleksandar Rouz).
U centru priče nalazi se Ejb Vudhul (Jamie Bell), farmer koji živi u britanskoj koloniji Long Island. On se udružuje sa grupom prijatelja iz detinjstva i formira "Culper Ring", tim tajnih agenata koji će preokrenuti rat u korist pobunjenika.
Kreator serije je Craig Silverstein. (Nikita, Terra Nova)





U principu imam nameru da gledam ovu seriju ali me interesuje utisak nekoga ko je gleda.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?12.06.2014. u 23:42 - pre 119 meseci
Posle onoga sto sam rekao pre par postova za "The 100", moram da dodam da sam pogledao ceo prvi serijal...
Stoji sve ostalo sto sam rekao, ali nekako radnja je zanimljiva. Samo sto moja masta zamislja kako bi mogla da se nastavi...
Neki osecaj kao kad sam gledao prvu polovinu 1. sezone Lost-a
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?13.06.2014. u 00:48 - pre 119 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Jel prati neko

Fargo

?

Vidim da ima jako visoku ocenu...


Odlična...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?13.06.2014. u 17:01 - pre 119 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Neki osecaj kao kad sam gledao prvu polovinu 1. sezone Lost-a


S obzirom na to da sam trazio nesto tome slicno, svakako cu pogledati ovu seriju.
Zahvaljujem na preporuci!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?13.06.2014. u 22:18 - pre 119 meseci
Naravno, jos neke preporuke serija koje 'izazivaju osecaj slican onom prilikom gledanja Lost-a' ce biti docekane sa odusevljenjem :)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?13.06.2014. u 23:07 - pre 119 meseci
dakle svidja ti se?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?13.06.2014. u 23:15 - pre 119 meseci
Ako mislis na Lost, da.
A tvoja preporuka The 100 je sledeca za gledanje.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?17.06.2014. u 00:09 - pre 119 meseci
GOT, definitivno najbolja epizoda do sada
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?17.06.2014. u 00:23 - pre 119 meseci
The 100, ja veceras odgledao pilot epizodu...meni je ta serija nekako tinejdzerska, sve je plitko i jednostavno, a najstariji glumac verovatno nema ni 30 godina.

Pilot epizoda posle uvodne naracije, vec u prvih 3 minuta ima spakovano 100 ljudi za povratak na zemlju...
U prvih 5 min, su se vec podelili u 2 grupe, pa onda oko 30sec "najnapetija" scena borbe sa cudovistem, ne deluje nikako ubedljivo.

Sa Lost-om je jedina slicnost sto se radnja odvija u sumi

Ali OK, pogledacu bar jos jednu - dve epizode, cisto da vidim jel se nesto popravlja ili ide istim tempom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?17.06.2014. u 07:33 - pre 119 meseci
Citat:
CoyoteKG:
GOT, definitivno najbolja epizoda do sada

I najvise odstupa od knjige...
Inace, nezavisno od ove epizode, veoma preporucujem knjige. Iako se u seriji dosta dobro drze radnje iz knjiga, u knjigama je mnogo bolje razradjeno sve (plus ima stvari koje su poizbacivali u seriji).
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?17.06.2014. u 08:35 - pre 119 meseci
bakara, i ja sam isto kao ti mislio u prve 3 epizode.
Promenio sam posle misljenje... I vise me podseca na Lost.
A inace mi Lost nije bas najomiljenija serija.


Shadowed, procitao sam samo prvu knjigu i ta prva je bila identicna kao serija. Bas sam se iznenadio da su toliko verodostojno spakovali celu knjigu u samo 10 epizoda.
Mozda da sam prvo citao knjigu, sklopio sam scenografiju u glavi, pa tek onda pogledao seriju, tada bih se verovatno slozio da je knjiga skroz drugacija od serije...
Ostale knjige nisam jos citao. I ovu jednu sam procitao na plazi na moru prosle godine :). Sad cu ove jos jednu tako :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?17.06.2014. u 08:42 - pre 119 meseci
Pa ne, ne razlikuju se mnogo. Kao sto rekoh, drze se prilicno dobro. Nego se ova epizoda istice po razlikama.

Edit: Inace, i ja sam prvo gledao seriju. Knjigu sam poceo citati pre oko godinu dana. A onda sam odmah po zavrsetku prve uzeo drugu, pa trecu i tako zaredom sve procitao :)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?17.06.2014. u 09:29 - pre 119 meseci
Citat:
CoyoteKG:
GOT, definitivno najbolja epizoda do sada



Game of thrones?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?19.06.2014. u 15:49 - pre 119 meseci
Pre mesec dana je @Panta_ pomenuo dve serije, Rectify i Orphan Black, navodeci da po njemu nisu lose i nije bas jasno da li preporucuje ili ne. Rectify nisam gledao ali za Orphan Black preporuka sa moje strane.



Odlicno napisan opis, na sajtu za prevode, koji citiram:
Citat:
Sara postaje svedok ubistva nepoznate žene koja je u potpunosti ista kao ona. Odlučuje da preuzme identitet preminule žene, ne znajući kakve će sve tajne otkriti kada sazna da su ona i preminula ustvari klonovi. Uskoro, Sara otkriva da su ona i pokojnica samo jedne od mnogih klonova. Povrh svega, napolju je ubica koji ih ubija jednu po jednu. Sara mora probati da ostane živa dok pokušava da odgonetne ovu uvrnutu zaveru.


Inace, u toku je/pred kraj je druga sezona serije...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?21.06.2014. u 20:00 - pre 119 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Citat:
CoyoteKG:
GOT, definitivno najbolja epizoda do sada



Game of thrones?

Da
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?22.06.2014. u 02:03 - pre 119 meseci
Odgledao sam bio 4x8 i razocarao u seriju totalno,ali deveta i posebno deseta epizoda su mi vratili zelju da i dalje pratim GOT

Jel ce biti 6 serijala ili ce dodati jos nesto zna li ko?

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?23.06.2014. u 19:55 - pre 119 meseci
Poceo 7. serijal serije True Blood...

To je jedna od onih serija za koje stvarno nemam ideju zasto pratim :). S obzirom da mi se ne svidja preterano...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?26.06.2014. u 16:15 - pre 119 meseci
Pre dosta godina kupim knjigu po preporuci drugara, postapokalipticna desavanja na Zemlji..., i tog istog dana je izgubim/ostavim u taxiju! :) I nikada je nisam ponovo kupio ni procitao na bilo koji nacin ali sam zapoamtio da je bila jaka preporuka. Sad je pocela serija The Last Ship po istoimenoj knjizi, bas toj koju sam izgubio/ostavio u taxiju. :) Meni se svidja pa zato preporucujem. Mozda zato sto se to podudarilo pa da napokon "procitam" izgubljeno... :) Mada bih rekao da serija ima potencijala. Prva epizoda je dobila dobru ocenu na IMDb a i vecina onih koji su je odgledali se nekako slaze da je dobra po svim pitanjima, u svetu. Ja mislim da vredi poceti gledanje serije, pa cemo videti kako ce biti dalje.

Sa sajta za prevode, opis:
Citat:
Priča počinje globalnom katastrofom koja skoro uništava svetsku populaciju. Zbog svoje pozicije, kapetan mornaričkog razarača, Nejtan Džejms, uspeva da izbegne da postane žrtva strašne tragedije. Ali sada posada i kapetan moraju da se suoče sa realnošću svog novog života u svetu u kojem su možda jedini preživeli i drže sudbinu čovečanstva u svojim rukama.






A ima i jos jedan link za The Last Ship


Da dodam - pocela je druga sezona Defiance.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?04.07.2014. u 15:38 - pre 119 meseci
Nova serija iz produkcije SyFy, Dominion. Nije lose, po meni, iako su emitovane tek tri epizode (za dve ima prevod) i sve je malo "cudno". Svidja mi se brzina desavanja, fotografija, kadar, gluma nije losa a kasting isto tako (osim "Odabranog", mislim da je Christopher Egan jako los izbor glumca za tu ulogu - po meni!) . Ocena na IMDb je 7,6 i vrlo visoka narocito sto serija dolazi iz SyFy varijante koja se prilicno srozala u nekom zadnjem periodu. U svetu prakticno nema lose kritike, mislim kritike koja je skroz negativna za razliku od mnogih iz SyFy "radionice" zadnje dve godine. Pilot epizoda je mozda malo pretrpana desavanjima, nekako se svasta tu nakupilo, mada ja i to vise volim nego kad se bespotrebno otegne na nekoliko epizoda. Sto nekako obecava da serija nece da "gnjavi" kao neke koje strasno volim ali ih ubi razvlacenje (Falling Skies kao dobar primer onoga sto hocu da kazem, po meni fenomenalna serija ali upropascena sporoscu...). Opis sa sajta za prevode:
Citat:
Radnja se temelji na filmu Legija iz 2010. Dominion je epska nadnaravna drama smještena u 25. godinu nakon apokalipse kada vojska nižerangiranih anđela, koje okupi arhanđel Gabriel, krene u rat da porobi čovječanstvo. Arhanđel Mihael okrene se protiv svoje vrste i priključi se ljudima u borbi protiv Gabriela. Uzdignuti iz pepela nakon 25-godišnje bitke, izniknuli su novi utvrđeni gradovi koji štite ostatke čovječanstva protiv opasnosti koje vrebaju izvana.






Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?13.07.2014. u 22:27 - pre 118 meseci
Poceo sam da gledam last ship i krenem da preporucim, ali vidim da je Sceka to vec ucinio :)

Inace serija obradjuje vrlo interesantan scenario...
znaci, brod koji je bio par meseci na severnom polu izolovan od sveta, u medjuvremenu 90% stanovnistva je umrlo od smrtonosnog virusa.
Brod putuje i staje da kupi zalihe i bori se sa preostalim stanovnstvom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koje serije trenutno pratite - preporuke?
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563585 | Odgovora: 1253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.