Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

European Union probing Balkan organ trade, part 2

elitemadzone.org :: MadZone :: European Union probing Balkan organ trade, part 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 22118 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 16:36 - pre 161 meseci
Dzaba se radujete, samo jedna super sila postoji...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 17:08 - pre 161 meseci
Pa onda nema mesta za brigu - dovoljno je na boku nosaca aviona napisati: Mi smo super sila, i ovaj brod je zbog toga nepotopljiv - i stvar je reshena.
Sama raketa ce se uplasiti i pobeci u drugom pravcu...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 17:13 - pre 161 meseci
ma jok, onaj ko ima tu super raketlu sto su je napravili super-rusi uz modifikacije super-zutih nema ko da ispali.... jer taj neko jednostavno zna da nema nacina da samo sa super raketlom sve zavrsi.
Ali dobro, ti to ne moras da shvatis, super-zuti to odlicno znaju.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 17:21 - pre 161 meseci
Ma da, u pravu si... a te rakete su nastale slucajno, neko je greskom finansirao njihov razvoj, bez namere da ih uporebi - naprimer, kad se sutra USA nosac uparkira u njihove vode i krene da ih uci slobodi i zapadnim vrednostima... . A i Kina, Rusija, Indija... nemaju inace nuklearno oruzje koje bi moglo da se potegne isto tako kao i Americko... . Ali dobro, ti to ne moras da shvatis, asimetricna (i mnogo jeftinija) reakcija na neciju silu je ponekad sve sto je potrebno da bi se zastitila nezavisnost i suverenost - posebno ako ti nije interes da otimas tudje.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 17:40 - pre 161 meseci
Citat:
a1200: Ma da, u pravu si... a te rakete su nastale slucajno, neko je greskom finansirao njihov razvoj, bez namere da ih uporebi - naprimer, kad se sutra USA nosac uparkira u njihove vode i krene da ih uci slobodi i zapadnim vrednostima... :). A i Kina, Rusija, Indija... nemaju inace nuklearno oruzje koje bi moglo da se potegne isto tako kao i Americko... :).

Naravno da nisu nastale slucajno. One imaju svoj cilj, ali realno gledajuci nista bitno ne mogu da ucine. Arsenal i jednih i drugih je daleko mocniji od te bezvezne protivbrodske rakete. Brzina od 3 maha je ogromna, pogotovo na tako maloj visini gdje fizika cini cuda - preciznost upitna do kraja. Po meni cijela ideja te rakete je glupava do kraja.
Dalje, nuklearno oruzje ne pominjem - jer niko od ovih nabrojanih ga NECE NIKAD potegnuti - jer je to kraj svima. Zaboravite jednostavno i da postoji. Ono nije ofanzivno oruzje koje ce se upotrebiti u nekom trentuku. Nece! Ono je oruzje koje odvraca od napada. Zato se veliki NECE nikad potuci ni oko cega bitno. Nece Kina napasti ameriku, nece ni Rusija, a ni Amerika nece napasti njih. Ali ce zato da puse svi ostali. Zato postoji odredjen balans snaga i sreca svima sto to oruzje ima vise zemalja. Da ga ima samo jedna, onda bi svi bili robovi.

A i nisam bas siguran da ce bas amerikanci da se previse trude da svoje vrijednosti namecu kini ili rusiji ili indiji. Oni imaju svoju zonu interesovanja... i znaju da ocjene dal nesto ima vrijednost da bi se oni sa tim baktali. Svi znaju da izracunaju vrednost baktanja - barem velike nacije to znaju. Druga stvar sto mi to ne znamo pa im zavidimo...

Citat:

Ali dobro, ti to ne moras da shvatis, asimetricna (i mnogo jeftinija) reakcija na neciju silu je ponekad sve sto je potrebno da bi se zastitila nezavisnost i suverenost - posebno ako ti nije interes da otimas tudje.

Ma o cemu ti pricas? Kakva nezavisnost i suverenost?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 18:12 - pre 161 meseci
Ajde sad fino nastavi da zivis ispod kamena - ponavljajuci mantru da se nista nikada ne moze promeniti (iako je cela istorija de facto puna promena, uspona i padova imperija, tj. "jedinih" super sila u tom momentu).

Na primer, neki deo Kine odluci da se odcepi - jer su mu ugrozena "prava", a i tu ekipu finansira i podrzava "jedina super sila" iz svojih interesa (khm, khm, slicno kao neko tamo "Kosovo"). Recimo, samo na primer, Tajvan odluci da proglasi nezavisnost i "samoopredeli" se. Onda Kina krene vojno to da spreci (kao Srbija onomad) - a u tom momentu pojave se Ameri sa njihovim nosacem aviona kao podrska Tajvanu, tj. kao pomoc "borcima za slobodu" i druge baljezgarije... sta mislis da se tada dogadja? Kinezi se povuku? Not bloody likely. Mnogo verovatnije je da zbog tih raketa (koje de facto postoje) Ameri ni ne dovuku nosac aviona, jer znaju da ce biti potopljen ako krenu da pomazu Tajvanu vojno, a opet ni jednim ni drugima, se ne isplati da zbog jednog Tajvana izazovu WWIII - samim tim pre takve avanture i potencijalnog razvoja dogadjaja sa Tajvanom, savetuju ga da je najbolje da status ostane nepromenjen, tj. da Tajvan ne proglasava nezavisnost, vec da igra polako i saradjuje sa Kinom i ostatkom sveta, da ne talasa - a Kini to ide na ruku, jer vremenom njen uticaj sve vishe i vishe raste u tom delu sveta, i pitanje je vremena kad ce njeni strateski ciljevi biti ostvareni bez i jednog ispaljenog metka. Amerika ne moze realno nista da ucini sada, jer postoji asimetricna odbrana na njenu vojnu moc (tj. na njenu konvencijalnu vojnu moc - a nuklerni rat se nikom ne isplati, jer u tom slucaju cena prevazilazi vrednost jednog Tajvana). Al' dobro kad treba da ti se nacrta - to si isto mogao da procitas iz onih tekstova i analiza koji se bave ovom raketom, i sta to ustvari znaci za Kinu - nekad je posedovanje dovoljne vojne sile (tj. previsoke cene da se neko napadne, ili da se rovari u tom regionu), dovoljno da do vecih sukoba ne dodje (primer nuklearnog oruzja i hladnog rata) i da se zastiti suverenost i pravo necije zemlje.

http://en.wikipedia.org/wiki/Taiwan



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 09.01.2011. u 19:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 18:42 - pre 161 meseci
hmm pa bas se pitam ko je ispod kamena... otvori oci, osvrni se oko sebe.

Imperije nastaju i nestaju - cinjenica. Ali je to uvijek dugotrajan proces nikad ne propadnu za jedan dan. Ovi sad koji su imperije - ni jedna nije na izdisaju. Dzaba se upinjes, necemo ni ti ni ja dozivjeti da vidimo znacajne promjene.

Za tvoju informaciju, Tajvan je de facto (a od strane drzava koje ga priznaju i de jure) samostalan i nezavisan od PRC. Znaci, nema potrebe da ameri tamo salju svoj nosac aviona (a posalju ga kad god zele). Na stranu sto to ama bas nikakve paralelne veze nema sa Srbijom i Kosovom iz prostog razloga sto nije uporedivo zbog materijalno tehnickih, politickih, ekonomskih razlika izmedju Srbije i Kine.

Aj da nastavimo hipoteticku pricu... suprostavice se Kina tom americkom nosacu aviona? Dobro, nece dovesti nosac aviona. Poslace nekoliko B2 Night Spirita koji ce prvo da ociste 300 nm okolo tih nosaca ne od tih raketla vec i od ribarskih camaca i svega veceg od kanua. A ciscenju ce se po potrebi da pridruze svi moguci i nemoguci projektili dugog, srednjeg i kratkog dometa, dok se sve fino ne rascisti.
A onda ce dovesti 2 nosaca cisto da pokazu da mogu.

Dal ti je sad jasnije moja ranija izjava da ne cini jedna vrsta oruzja ama bas nista. Amerikanci nemaju odbranu od te rakete, ali naprave preventivne udare na sve ciljeve koji mogu da sadrze te raketle i eto ti rjesenja problema. Ljudi imaju Air superiority na globalnom nivou, mogu da ga ostvare gdje zele. I to ih cini silom. A ne jedna ili dvije vrste orudja.

Realno, trenutno mogu da urade sve sta hoce, samo je pitanje dal imaju ili nemaju interes. Ako ga budu imali, budi siguran da ce to i uraditi jer sve cine za interes. Pravo, pravda, plakanje na ramenu, istorija naroda, religija, mitologija - to ih ne zanima. Samo interes, uglavnom ovjekovjecen u nekoj valuti. I to iskljucivo njihov interes ih zanima. Hladno i proracunato do kraja.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 18:52 - pre 161 meseci
Jes', bas tako... ustvari ta "vazdusna nadmoc" bi mogla da pije vodu da kinezi nisu rasporedili Ruske sisteme za obaranje bas takvih pretnji (S300, S400 u najavi)... i da nemaju 2x vishe raznih raketa koje ciljaju Tajvan i ostale ciljeve u tom delu. Opet asimetrican odgovor na pretnju. Al' dobro, nek' ti bude... ustvari ne znam sto su se Ameri onda "uzjogunili" oko ove rakete... :)

Btw. proces opadanja USA globalne moci je poceo... kao onomad proces raspada SSSR-a. Kad si bankrot, ne mozes vishe da se igras imperije... vodis nove ratove...

Citat:
he most capable air defence system currently in PLA service are derivatives of the Russian Almaz S-300PMU/SA-10 Grumble family of Surface to Air Missiles. The S-300 SAM systems remain one of the most lethal, if not the most lethal, all altitude area defence SAM systems in service, with a range of more capable derivatives entering service in Russia, or in development. Over the Taiwan Strait the later versions of the S-300 become "offensive" weapons in that they can attack targets in Taiwanese airspace, severely challenging that nation’s air defense. Moreover, these missiles threaten all U.S. combat aircraft that may be called upon to assist Taiwan other than the stealthy B-2A and F-22A, the latter which is just entering service in diminished numbers.

http://www.strategycenter.net/research/pubID.93/pub_detail.asp
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 19:09 - pre 161 meseci
s300 i s400 nisu carobni stapic koji sa neba skida zvijezde, komete, planete, avione, komarce... i spadaju u velike sisteme PVO koji su prilicno laki za otkriti jer su glomazni ali ocigledno ne kapiras kako se air superiority ostvaruje, pa nema svrhe da ti crtam.
A ameri su se uzjogunili da bi od svog kongresa dobili jos koju milijardu svojih bankrotiranih dolara da bi napravili zastitu od tih raketla jer su im kamencic u cipeli. Ali jbg, ti to ne kapiras tako.

Ti poredis ekonomsku krizu u SAD sa propascu SSSR-a? Smijesno i neuporedivo. Ekonomija u SSSR-u je propadala zbog utopije drustvenog uredjenja i krajnje aljkavosti i nesposobnosti te drzave da se bori sa svojim manama. A ovi stoje na drugim temeljima...

BTW, sto to ti tvoji rusi ne prodase Srbiji koji s300 pa da se branimo? Sto nam ne dadose rakete srednjeg dometa, recimo R-73M2 ili R27 koji ima radarsko navodjenje do udaljenosti od max 170km? A ne da oni jadni piloti krecu sa kasikom na bager? Koliko je meni poznato, nasi nisu imali ni radare kako treba na tim mig29 a kamo li sta drugo...
Oni holandjani skidose nase mig29 sa neba sa udaljenosti od 30 km - ovi nisu imali pojma sta ih strefilo kad je AIM-120 amraam uletio u kokpit! Tuga i zalost!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 19:19 - pre 161 meseci
Uh, ohhh... bas tako, nego procitaj ti malo bolje onaj tekst. Glomazni? Kamioni su glomazni? Jos pokretni? Ne postoje ometanja, lazni mamci/makete?
Blago tebi

Nego, izgleda da je i Obami jasno... samo tebi nije... al' tako je to kad si uvek u pravu i sve sto kazes baziras za "svom nepogresivom misljenju" - tj. nevideh ni jedan clanak koji govori da je ta raketa beznacajana ili da je potencijalni sukob oko Tajvana nesto sto bi USA lako resila "vazdusnom nadmocnoscu", mislim, k'o onomad u Vijetnamu ili Korejskom ratu... sto je resila.

Citat:
Obama & U.S. global decline: Year Two

The second year of President Obama's foreign-policy and national-security management continued the pattern of decline established in his first year. The unbridled and naive optimism that ill-served the country in Mr. Obama's failed freshman outing gave way to a sense of policy drift in 2010. Even the president began to question whether the United States should maintain its primary global leadership role.

...
During his trip to India in November, Mr. Obama acknowledged and accepted America's decline. "For most of my lifetime," he said, "the U.S. was such an enormously dominant economic power ... that we always met the rest of the world economically on our terms." Now those days are over, which the president considers a good thing. Our nation also faces increased political competition from assertive rogue states, a resurgent Russia, looming China acquiring more U.S. debt and a variety of challenges the Obama national-security team has shown no ability to confront effectively. Mr. Obama would have us believe that American decline on his watch is inevitable, but he is as much its cause as its casualty.

http://www.washingtontimes.com...ma-us-global-decline-year-two/
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 19:37 - pre 161 meseci
Citat:
a1200: Uh, ohhh... bas tako, nego procitaj ti malo bolje onaj tekst. Glomazni? Kamioni su glomazni? Jos pokretni? :)

Nego, izgleda da je i Obami jasno... samo tebi nije... al' tako je to kad si uvek u pravu i sve sto kazes baziras za "svom nepogresivom misljenju" - tj. nevideh ni jedan clanak koji govori da je ta raketa beznacajana ili da je potencijalni sukob oko Tajvana nesto sto bi USA lako resila "vazdusnom nadmocnoscu", k'o onomad u Vijetnamu ili Korejskom ratu...

http://www.washingtontimes.com...ma-us-global-decline-year-two/


e da si ti meni ziv i zdrav, kamion je odavno "glomazan" pojam. Cak i na google earth (koji je uzgred totalno civilna stvar) mozes da vidis koliko je automobila bilo parkirano ispred tvoje kuce kad je snimak napravljen. Cak ako se potrudis, mozes da raznas modele automobila.
A tek u real time kad ih zanima neko podrucje, mogu da citaju i registracije ako ih zanima. Pa onda imas raznorazne BPL, pa IC snimke, ihahaaaj nacina da se otkrije...

I s300 je sistem sa vise vozila. Pogledati ovdje! Prilicno glomazno. Pokretno jeste, ali nije zec. Treba mu vrijeme da se spakuje i krene... a za to vrijeme mozes da mu posaljes sta god hoces na glavu.

I za tvoju informaciju, strategija upotrebe oruzanih snaga SAD, u svakom novijem sukobu se zasnivala na prvom uslovu - uspostavljanje vazdusne nadmoci. To im je, ne korak broj 1, vec korak 0! Ne krecu bez toga nigdje.
I Srbiju su tukli iz vazduha 70 dana, i tukli bi koliko god bude potrebno da se oslabe jedinice KoV. A kad dodje do tog slabljenja, onda dodje akcija ko u Iraku - i cao Sadame. Slobo bio pametan pa kapitulirao neposredno pred kopnenu akciju. Spasio Srbiju velikih razaranja i vjerovatno samu drzavu od velikih istorijskih problema.
Sjeti slika iz Iraka, na CNN se vrtilo danima i nocima! Prvo BPL snime polozaje, pa krstarece razore radarske centre, pa B2 ocisti tvrde komandne centre, pa f117 cisti pokretne jedinice PVO, pa onda tek A10 u close support vlastitim oklopno mehanizovanim jedinicama u prodoru. A sve to prate AWACS i elektronsko ometanje. Jesi li mozda ikad vidio kako izgleda ometanje radara? Ili ometanje radio komunikacija prebrisavanjem kompletnog frekventnog podrucja? Ja jesam.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 19:46 - pre 161 meseci
"mogu da citaju i registracije ako ih zanima" - jes, vala...

Nego, ajde ti malo procitaj analize po netu o stanju Amerike, njenom globalnom uticaju koji je u "porastu", i o vaznosti te Kineske rakete, i upotrebljivosti S-300 kompleksa (cak ti je i boldovan deo: The S-300 SAM systems remain one of the most lethal, if not the most lethal, all altitude area defence SAM systems in service)... pa onda trabunjaj. Ja nemam vremena sa tobom da se natezem. Ima sve lepo sazeto - cak i od strane americkih medija/sajtova (ostavljeni su ti neki pocetni linkovi i smernice).

Btw. Irak je pustinja :)... bez prave protiv avionske odbrane, tehnoloski savremene armije - kao sto je i Srbija bila.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 20:03 - pre 161 meseci
Znas, kad ti neko nesto prica, ako imas i malo soli u glavi pitas "a ko ti je to rekao?" i ne uzimas zdravo za gotovo linkove sa neta.
Pitas za izvor informacije jer od toga zavisi dal je informacija relevantna ili ne. Ako Jelena Karleusa prica o S300 - to apriori mozemo da odbacimo kao trabunjanje. Ako o tome prica Lazanski to ima neku vrijednost, a ako prica Drecun, pola baci u vodu.

Svoja zapazanja iznosim uglavnom iz vlastitih iskustava sto sam vidio svojim ocima i cuo svojim usima. Linkovi koje mi prezentujes mogu biti price neobavjestenih, ili price ljudi koji imaju odredjeni cilj. Ne znace da su istina ako je tamo neko nesto napisao. Znaci, pametno bi bilo to uzeti sa nekom rezervom.
Ja nigdje ne tvrdim da sam u pravu - samo iznosim svoje vidjenje odredjenog problema. Sa tobom se ne natezem, nego razmjenjujem misljenje. Tome forum i sluzi. Ako nisi spreman za razmjenu misljenja, onda se bavi necim drugim. Ako si vec zauzet idi radi nesto pametnije. Ja trenutno imam vremena za ovo.

Citat:
cak ti je i boldovan deo: The S-300 SAM systems remain one of the most lethal, if not the most lethal, all altitude area defence SAM systems in service)... pa onda trabunjaj. Ja nemam vremena sa tobom da se natezem. Ima sve lepo sazeto - cak i od strane americkih medija/sajtova (ostavljeni su ti neki pocetni linkovi i smernice).

Da ti prevedem sa engleskog:
"S-300 sistem zemlja-vazduh ostaje jedan od najsmrtonosnijih, ako ne najsmrtonosniji sistem trenutno u upotrebi..."
Molim te da obratis paznju da se kaze "jedan od najsmrtonosnijih, ako ne i najsmrtonosniji" sto ne znaci da to jeste apsolutno, vec je relativno u toj grupi necega "smrtonosnog".
Ono oznaceno crvenim...
Ja tebe nisam vrijedjao nicim i molim te da se na isti nacin odnosis i ti prema meni. Ako nisi spreman za takav vid komunikacije, nemoj vise da se javljas jer si ocigledno nedorastao za civilizovan razgovor.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 20:34 - pre 161 meseci
Najubojitijih je mnogo bolji i tacniji prevod.

Ja ti samo kazem da se informises malo pre nego sto krenes pricu o nekakvoj superiornosti - "sili broj jedan", stanju njihove ekonomije (pritom su apsolutno najveci duznik na planeti) i sl. A natezanje je, kad neko ne iznosi gotovo nijedan argument osim licnog misljenja, a sa druge strane mu se servira prigrst informacija i linkova, za ono sto je opste poznato i lako proverljivo prostim searchom na google-u, kao i citanjem raznih analiza ljudi i agencija (i istocnih i zapadnih) koji se samo time bave u zivotu. Tj. ja treba da diskutujem sa tobom oko ispravnosti analiza za koje i sama USA tvrdi da su takve - opadnje moci, rast Kine, rast Kinske vojne moci, opasnost od nove rakete protiv nosaca na koju nemaju odgovor... i tako dalje.

To zna da smara.

Citat:

U.S. power, influence will decline in future, report says

November 20, 2008|By Alan Silverleib CNN

The report aims to better inform policymakers, starting with the administration of President-elect Barack Obama .
A government report released Thursday paints an alarming picture of an unstable future for international relations defined by waning American influence....
...
America's biggest rival by 2025, the reports says, will be China.

"China is poised to have more impact on the world over the next 20 years than any other country," it notes.

The report projects that China will have the world's second largest economy by 2025 and will be a leading military power.

http://articles.cnn.com/2008-1...report-projects?_s=PM:POLITICS

I to je objavljeno jos 2008, od strane USA vlade kao analiza... a washington times ti je lepo sumirao sta je uradjeno za poslednje 2 godine...

I onda se ti povjavljujes sa recenicom: "Dzaba se radujete, samo jedna super sila postoji..." Do koje godine? 2025? :D
I pricom da se nista nece promeniti za nashih zivota.

Jedino sto mogu da kazem je da si neinformisan... i olako delis stavove bazirane iskljucivo na tvojoj nekoj proceni - koju ja nemam vremena ni zelje da pokusavam da promenim, niti da se dokazujem oko necega sto je i USA vlada objavila (toliko o kredibilitetu izvora), kao vrlo realan razvoj stanja u skoroj buducnosti.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 20:44 - pre 161 meseci
Placam ti veceru kad propadne SAD!!!!

Elem - cisto za obrazovne svrhe:

# lethal - smrtan
# lethal - smrtni
# lethal - smrtonosan
# lethal - ubistven

tako da ne vidim gdje sam pogrijesio sa prevodom.

Citat:
Ja ti samo kazem da se informises malo pre nego sto krenes pricu o nekakvoj superiornosti,...

Ne znam gdje li si ti samo skupio toliko informacija? Cime ih ti potkrepljujes? Pises kako je 2008 napravio neko analizu - a to je hvala Bogu bilo prije 3 godine. A to je davno proslo vrijeme, jer sve se strasno brzo mjenja.

Znas sta ce zakopati Kinu? Isto sto i SSSR. Pogresno politicko i drustveno uredjenje i nedostatak licnih sloboda. SSSR nije puko zbog pritiska spolja, puko je zbog strukturne slabosti svojih temelja. Isto to ceka i Kinu. Slomice se pod teretom svojih problema i nezadovoljstva svog naroda. Dzaba im sve.

A i dalje insistiram da se izvines za ono sto sam oznacio crvenom bojom. Olako preskaces ono sto me je povrijedilo.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 20:51 - pre 161 meseci
Pa ja sam ti rekao zasto to mislim - tj. zasto mislim da je ova prepiska trabunjanje - upravo zbog ovakvih izjava:

Citat:
Ne znam gdje li si ti samo skupio toliko informacija? Cime ih ti potkrepljujes? Pises kako je 2008 napravio neko analizu - a to je hvala Bogu bilo prije 3 godine. A to je davno proslo vrijeme, jer sve se strasno brzo mjenja


"Neko" je Americka vlada, a objavio je CNN - americki globalni medij. A pre toga ti je linkovan clanak iz washington times-a (napisan 2 janura, 2011) u kome se sumira "ucinjeno" za poslednje 2 godine - sve sa izjavama Obame.

Mada sta oni znaju, mozda i njima platis veceru.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 21:01 - pre 161 meseci
Tebi i dalje nije jasno da ti NISTA nece promjeniti stanje u tvom dvoristu kad bi sad ovog trenutka propala Amerika

Sta nas briga sta prica Obama i CNN na kraju krajeva. Aj da pogledamo to nase dvoriste? Sta bi se desilo da sad Amerika bankrotira i kaze eto, sad se svi *ebite redom? Nista. Nema nikakve promjene jer nije Amerika otcijepila Tajvan od Kine, nije Amerika otcijepila Kosovo od Srbije. Oni su samo kanalisali ili bili katalizatori dogadjaja da se odvijaju prema njihovom rasporedu i prema njihovim interesima.

I opet - nisi se izvinuo. Pa jes` nisi ti BoTa da se izvinjavas, imas ti svoj ponos jel`te...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 21:05 - pre 161 meseci
Vazi... :)

P.S. Da znas da nisam, za razliku od njega imam svoje misljenje...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 21:12 - pre 161 meseci
I sta sad znaci "Vazi"? Ti mislis da bi neko promjenio stanje stvari? `oce.... al na kukovo leto. Mozda ces ti ici da sad zavedes red na Kosovu i da rastjeras siptare. Kako da ne... jedino ako ti kinezi posalju super raketlu.

I ja imam svoje misljenje. A vidim ti ne prihvatas tudje misljenje kao legitimno. Ja tvoje misljenje prihvatam kao legitimno, al se ne slazem sa njim. I ako je tako ja ga ne nazivam trabunjanjem iz postovanja prema sagovorniku.

I ne izvinjavas se i dalje.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 209.01.2011. u 21:54 - pre 161 meseci
Citat:
I sta sad znaci "Vazi"?

Znaci - Elvis has left the building

Meaning
The show is over - go home.

Origin
This was announced at the end of Elvis Presley's concerts to encourage fans to accept that there would be no further encores and to go home. It is now used more widely to indicate that someone has made an exit or that something is complete.

http://www.phrases.org.uk/mean...vis-has-left-the-building.html
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: European Union probing Balkan organ trade, part 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 22118 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.