Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

European Union probing Balkan organ trade, part 2

elitemadzone.org :: MadZone :: European Union probing Balkan organ trade, part 2

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 22117 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 05:48 - pre 161 meseci
heh, mudrica..., left building, ovo ono. Leftujes ti odavno po forumu sa istom mantrom, poznatim kliseom koji se iz svakog tvog posta vidi.

Dodjes na tehnickih forum, i samo postujes na "UMZ", "Svakodnevnica", i slicne podforume. Drzis casove politicke nastave, kruzis ko kisa oko Kraljeva, a sve sto pricas se svodi na to kako ce se nesto drugacije rijesiti kad Amerika propadne!? Nisam ni ja odusevljen njima ali tu su i nije u mojoj ni tvojoj mogucnosti da tu mjenjamo bilo sta.

I jos mi nalazis neke linkove koji potvrdjuju da ce Amerika zaista propasti u subotu, 27 marta 2025 godine, oko 10:30h. Samo jos mi ostali treba da kolektivno padnemo u trans i da odemo kod Amfilohija da dogovorimo moleban kojim cemo to da obiljezimo.

A mozda hoce, mozda nece, ali ni tebi ni meni nece biti nista bolje zbog toga. Cak sta vise, bice nam gore, jer ce onda nestati jedina sila na svijetu koja moze da sprijeci lokalne idiote da guraju svoj i druge narode u bespotrebne ratove. Da nije bilo te sile, jos bi se svi mi klali po balkanu...

Pricas mi o suverenitetu? O integritetu? O otetom? Kad gledas samo sa jedne strane, neko bi rekao, jbg jes` oteto... ali na tom Kosovu zivi cca 2 miliona siptara koji nece srpsku vlast ko sto u BiH zivi 1.5 milion srba koji nece da im vlada musliman iz Sarajeva.
Nisu se ta 2 milona siptara teleportovali tamo pa "zauzeli" teritoriju 1999 godine! Likovi su godinama svojim natalitetom, lovom od kriminala, lovom od rada, vizijom (to ono sto mi nemamo), "kupili teritoriju", i onda potpuno "u skladu s propisi" mute. A to sto su nam umutili nesto sto se nama ne svidja - ko nam kriv. A propisi se zove pravo na samoopredjeljenje naroda. Ima ih dovoljno da to sprovedu, ogromna su vecina na tom podrucju i cao.

Pa vise od 100 godina se zevzecimo, ginemo u svim mogucim i nemogucim ratovima, umjesto da nas ima 70 miliona ima nas 10 i to mozda. Nema potrebe da iko vise ratuje protiv nas, izumrijecemo mi sami. A takvi ko ti, sto zvone za "ustaj srbine" pa pobjegnu preko grane, upravo nas i dovedose do ove slave.

Kad izgubis mozes da se ljutis, porusis figure, postavis nove i krenes novu partiju. Nema svrhe drecati kako je to nepravda, kako je onaj imao 3 dame, a ti samo konja. Partija gotova, idemo dalje. To bi bila vizija. A sve ostalo je mitologija i nerealno ocekivanje da ce se vratiti tocak istorije unazad.

Nedorast`o si za normalnu komunikaciju i kvit.

A sad idi gdje god hoces, nadji Elvisa i pozdravi ga u moje ime
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 09:21 - pre 161 meseci
Citat:
a1200: rast Kine, rast Kinske vojne moci, opasnost od nove rakete protiv nosaca na koju nemaju odgovor... i tako dalje.

Pa Kini i nije neka frka da ima rast vojne moci obzirom da je u poredjenju sa Amerima prilicno inferiorna, te imaju sasvim dovoljno prostora za statisticki napredak. Medjutim, to ne znaci da na bilo koji ozbiljniji/vojni nacin ugrozavaju zapad. Imaju ljudstvo i tu je njihova snaga. Tehnologija i sama vojna/bojna moc je daleko ispod standarda SAD. Cak i Rusija u koju se toliko kunes je konvencionalno slabasna u poredjenju sa SAD-om(zato i forsiraju/forsirali su nuklearno naoruzanje).

Pogledaj malo vojne budzete i sve ce ti biti jasno. :) SAD imaju 6x veci vojni budzet od Kine i 10x veci od Rusije. Ogromne su to razlike da bi se pricalo o nekom "dostizanju" i sl. Cak da je obratno opet bi trebalo vremena i vremena da se snage na neki nacin izjednace, a ne ovako...

Glede medjusobnog rata velikih, nuklearnih sila - to se nece desiti. Recimo, i da dodje do te kineske intervencije na Tajvanu, Ameri se opet ne bi direktno ukljucili u sukob, vec bi indirektno il' posredno djelovali. Isto je bilo u ratu SSSR-Afganistan, Rusija-Gruzija, SAD-Vijetnam itd itd.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 09:43 - pre 161 meseci
Ne znam ljudi kako da vam kazem a da me razumete :) - dakle nisam "ja" rekao, ili zakljucio - vec to uradila USA vlada u izvestaju koji je napisala, a koji je objavio CNN, a ja sam taj link postovao. Po njemu, realna projekcija je da ce Kina do 2025 biti vojna sila br. 1.

Ta prica se poklapa sa ovim supersonicnim raketama (koje se btw. ispaljuju i sa brodova i sa podmornica), tj. istih onih podmornica sto su neopazeno izronile na vezbi americke vojske pored nosaca :)... i tako, postoji niz drugih naznaka, koje se vide iz vesti koje se godinama provlace u medijima, da je taj proces uveliko poceo, ukljucujuci i analize koje dolaze iz zapadnih medija i institucija.

Ono sto mene smara, je da se dokazujem sa nekim, ko nije u stanju da procita i pokusa da svati, kriticki se osvrne, i na one linkove koji su mu ostavljeni - tj. pishe ovde zbog neke "pobede" - i izlazi sa nekim konstatacijama sa pijace: "kad izgubis mozes da se ljutis". Ono, nemam ja sta da "izgubim", ocekivao sam neku konstruktivnu raspravu - koja je na ovim forumima izgleda moguca samo sa Dimkovicem i jos mozda 10-tak ljudi, u kojoj se razmenjuju neki argumenti, analize i cinjenice koje nisu produkt samo "licnog politickog ubedjenja" - vec se moze procitati u njima i neka analiza, tekst, vest ili uhvatiti trend, otici na neki link i proveriti izvor/verodostojnost. Ovakva prica u stilu "ma sve je to OK - ali mogu da im pljunu pod prozor...." , a zasto? "pa zato" :), stvarno ne vodi nicemu... zbog toga je Elvis i napustio zgradu :)

@jericho1405
Ja sam linkovao clanak sa CNN-a, a koji je izvestaj USA vlade iz 2008, u kome se kaze da ce Kina do 2025 preuzeti mesto br. 1 kao vojna sila. Dakle, futur, buduce vreme... ovo sto gledamo sad je napredak i polako ispunjavanje te prognoze.

Citat:
The report projects that China will have the world's second largest economy by 2025 and will be a leading military power.


Dal' ce biti sila broj 1, ili br. 2, ne znaci mnogo - jer niko se nece napadati direktno nuklearnim oruzijem od tih vodecih sila - jer bi to znacilo M.A.D. (http://en.wikipedia.org/wiki/Mutual_assured_destruction). Ono sto ce se dogoditi je da ce osim amerike (evro-atlanskog saveza) i neki drugi igraci dobiti ujednaceno pravo glasa, da se tako izrazim, tj. pitace se o globalnim pitanjima, a samim tim ce se slika sveta bitno promeniti - a to ce na prvom mestu uticati na zemlje koje se nalaze izmedju blokova ili imaju resurse (Afriku, Istocnu Aziju, Bliski Istok, Juznu Ameriku...), mozda i nas ako do tada ne budemo u nekom bloku. Svet vrlo skoro nece imati samo jednog policajca, koji vedri i oblaci kako njemu dune.... vec ce postati mesto na kome ce zbog ekonomske i vojne moci (Kine i ostalih faktora koji su trenutno u ekspanziji - BRIC), odluke uskoro morati da se donose koncenzusom - umesto unilateralno... a to nikako ne moze biti loshe.



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 10.01.2011. u 11:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 10:14 - pre 161 meseci
Kina je vec vrlo bitan medjunarodni igrac i svakako da se pita u vezi svih bitnih globalnih pitanja. Tesko da ce neka drzava progurati nesto svoje ako to Kini ne odgovara il' ako ima direktan il' indirektan negativan uticaj na njenu bezbjednost i razvoj.

Medjutim, situacija je takva najvise zbog njenog brojnog ljudstva i relativno uredjene ekonomske politike, a ne zbog neke vojne/tehnoloske superiornosti. Prosto, Kina je nepobjediva, jer ne postoje konvencionalni mehanizmi koji mogu da poraze zemlju od milijardu+ stanovnika. U tome je njena "vojna" moc.

Citat:
a1200: vec ce postati mesto na kome ce zbog ekonomske i vojne moci (Kine i ostalih faktora koji su trenutno u ekspanziji - BRIC), odluke uskoro morati da se donose koncenzusom - umesto unilateralno... a to nikako ne moze biti loshe.

U teoriji se medjunarodne odluke vec tako donose u Savjetu bezbjednosti i sl. medjunarodnim ustanovama i organizacijama. Al' ko ce sprijeciti da sutra Ameri opet napadnu novi Irak il' Afganistan bez potpune saglasnosti drugih clanica savjeta? Ne ocekujes valjda da ce se Kina upustiti u vojnu avanturu protiv Amera/NATO-a zbog geopoliticki "nebitnih" drzava?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 10:16 - pre 161 meseci
@jericho1405: Recimo da u buducnosti, unilatelarne operacije kao sto su "Kosovo" ili "Irak i Avganistan", postavljanje raketnog stita gde ti dune, i odrzavanje vezbi sa nosacvem aviona par desetina kilometara od Kineske obale (cackanje mecke) nece biti moguce...
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 10:24 - pre 161 meseci
Citat:
a1200: @jericho1405: Recimo da u buducnosti, unilatelarne operacije kao sto su "Kosovo" ili "Irak i Avganistan", nece biti moguce...

Hehe, kako da ne. Eto Kina ce postati zastitnik nemocnih i slabih.

@a1200, tako nesto se nece desiti definitivno. Sve sto mozes ocekivati je pomjeranje americke zone uticaja malo dalje od kineske granice i to je to.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 10:31 - pre 161 meseci
Jbg. kad neko drugi bude imao nosace aviona, i poceo da gradi svoje raketne stitove i baze sirom planete, vrlo brzo ce poceti da se traze kompromisi... ko onomad sto je Rusima zabranjeno da stave rakete na Kubu, a za uzvrat je Amerima zabranjeno da ih stave u Tursku (tj. postignut je dogovor/kompromis). Sad se to - sa padom Ruske vojno/ekonomske moci - jednostavno zaboravilo, pa se ide do takvih ekstrema da se direktno finansira jedna budala u Gruziji koja otpocinje rat na granici sa Rusijom i cak ubija ruske plave slemove... takvi prizori IMHO, su gotovi do kraja ove decenije, a u sledecoj ce biti drasticno drugacija situacija.

Mozda nece biti direktne konfrontacije, tipa sudara sila u npr. "Iraku", ali ako USA uzme npr. "Irak" bez dogovora - bice realno da Kina uzme neku drugu zemlju, ili stavi svoju bazu i rakete isto tako bez dogovora, negde... pa se takve svinjarije nece dogadjati - sto bi se reklo, bice vishe "diplomatije i uvazavanja interesa", a manje izivljavanja :)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 13:39 - pre 161 meseci
Kinesko oružje brine SAD
Citat:
Vašington brine sposobnost Kine da samostalno razvija savremene tipove oružanih sistema kao što su avioni pete generacije nevidljivi za radare i projektili osposobljeni za napad na američke nosače aviona.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2011/01/110110_us_china.shtml
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 16:58 - pre 161 meseci
Kinezi ce da razvijaju sad nesto sto amerikanci vec koriste neko vrijeme (Stealth i slicne igracke). Kad kinezi naprave avion 5th generacije, ovi ce da odskoce za korak ili dva naprijed - i igranka se i dalje nastavlja.

Niko ne spori da se nosac moze napasti, to mogu i daleko starije varijante od super raketle, nije u tome fora.
Nego, ovdje pokusava da plasira prica kako sad niko nista, zaboga, kinezima ne moze zato sto imaju raketlu... besmislica. Dok dodje do raketle i njene upotrebe, ima ovi da ih zaoru 2 metra duboko ako bude potrebno. A onda se raketla moze nabiti duboko u... negdje gdje nije osuncano.

I sta mislis ima li kakvo americko oruzje koje brine kinu? :) ima, jedno 40 vrsta raznoraznog za koji uopste ni nemaju ideju kako da ga zaustave.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 17:28 - pre 161 meseci
Kinezi ce da razvijaju sad nesto sto amerikanci vec koriste neko vrijeme (Stealth i slicne igracke). Kad kinezi naprave avion 5th generacije, ovi ce da odskoce za korak ili dva naprijed - i igranka se i dalje nastavlja.

Niko ne spori da se nosac moze napasti, to mogu i daleko starije varijante od super raketle, nije u tome fora.
Nego, ovdje pokusava da plasira prica kako sad niko nista, zaboga, kinezima ne moze zato sto imaju raketlu... besmislica. Dok dodje do raketle i njene upotrebe, ima ovi da ih zaoru 2 metra duboko ako bude potrebno. A onda se raketla moze nabiti duboko u... negdje gdje nije osuncano.

I sta mislis ima li kakvo americko oruzje koje brine kinu? :) ima, jedno 40 vrsta raznoraznog za koji uopste ni nemaju ideju kako da ga zaustave.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 19:08 - pre 161 meseci
@bttb: Malo opsirnija (ista) vest

Citat:
Kina velikom brzinom razvija svoje odbrambene kapacitete, što zabrinjava Sjedinjene Američke Države, izjavio je američki sekretar za odbranu Robert Gejts.

Gejts je doputovao u četvorodnevnu posetu Pekingu, nekoliko dana pošto je Kina objavila fotografije na osnovu kojih bi se moglo zaključiti da ima prototip za izgradnju "nevidljivog" (stelt) borbenog aviona J-20.

SAD su takođe zabrinute zbog novog balističkog projektila koji bi, teoretski, mogao da raznese američki nosač aviona udaljen gotovo 3.200 kilometara na pučini.

Gejts je u Peking doputovao kako bi sa kineskim liderima razgovarao o ovom oružju i drugim vojnim pitanjima.

"Jasno je da oni imaju potencijale koji bi mogli da predstavljaju rizik za neke naše kapacitete. Moramo da obratimo pažnju na to i moramo adekvatno da odgovorimo sopstvenim programima", rekao je Gejts novinarima na putu za Peking.

Gejts je dodao i da SAD već dugo znaju da Kina namerava da proizvede "stelt" borbeni avion, ali da je napredak na tom polju premašio predviđanja bezbednosnih službi, prenele su agencije.

SAD za sada jedine na svetu imaju operativni "stelt" borbeni avion, nevidljiv za radare - Lokid martin F-22 Raptor.

Pentagon je u avgustu u izveštaju naveo da Kina širi svoj nuklearni arsenal i pomorske snage, kao i da usavršava projektile stacionirane na kopnu.

Kineska avio industrija, civilna i vojna, ostvarila je veliki napredak poslednjih godina, ali se još oslanja na uvoznu tehnologiju.

Poseban problem je propulziona tehnologija, pri čemu se za kineske avione još koriste ruski motori.

Pomak koji je učinila Kina u proizvodnji nevidljivih aviona dovodi u pitanje ispravnost odluke Gejtsa da ograniči proizvodnju F-22 Raptor stelt lovaca na 187 letilica, podsetio je AP.

I dok su i SAD i Japan zabrinuti zbog ubrzanog vojnog razvoja Kine, vlasti u Pekingu insistiraju na tome da njihova modernizacija na tom polju ne predstavlja pretnju ni za koga.


http://www.vesti-online.com/Ve...va-trka-u-naoruzanju-Kina--SAD
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 20:22 - pre 161 meseci
@yolja624 ti nikako da skapiraš da (koliko ja vidim ) niko, a svakako ne ja, ne prizivam niti se radujem niti priželjkujem propast Amerike. Samo pokušavamo da pratimo pomeraje u rasporedu odn. ravnoteži sile. Kao što vidiš, izvori koje navodimo su upravo američki ili njihovih saveznika (tipa Izrael). Znači pokušavamo da sagledamo stvari iz američke perspektive, a ne naše, ili bar da uhvatimo deo njihove percepcije.

Ovo nije nikakav pissing contest u tome ko ima jače oružje. Jasno je da na svetu postoji dovoljno oružja da se planeta raznese više nego jednom. Ako baš hoćeš o tome, mene ja fasciniralo kada su Kinezi još pre par godina oborili satelit u orbiti. To znači da mogu da obore bilo koji američki vojni satelit (iliti sve), znači da sabotiraju komunikacije, GPS i sl. To su pokazali da mogu, a ako ti misliš da to nije dovoljno, ne znam šta da ti kažem. Štaviše nisam siguran ni da bi Amerikanci imali osnov da se bune ako bi im neko poobarao satelite? Koliko znam orbita ne pripada nikome, pa prema tome, ako neko može da lansira satelite kako mu se ćefne tako neko drugi može i da ih obori, po istom "osnovu".

Ali opet to je sve u domenu hipotetičkog pissing contesta. Pokušavamo da pratimo kako američki analitičari komentarišu pomeraje u globalnoj raspodeli sile i uticaja.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 20:31 - pre 161 meseci
A opet postoje izvori koji kazu da se taj J-20, kao model u prirodnoj velicini pojavio 2009, da ce na probnim letovima biti tek tokom 2011 ili 2012 godine a nece biti spreman za masovnu proizvodnju do 2015 godine. U "trupu" ce uci izmedju 2017 - 2019 ako ne podje nesto naopako.
Pored toga, nasao sam na netu, da se J-20 trenutno testira u uslovima high speed taxing-a... ili "brzo vozanje po pisti" ;) O terminu za probni let nema podataka.
Jedna od (i koliko je meni poznato jedina) prednosti tog aviona nad ruskim ili americkim stealth, prema izvorima sa NET-a, je niza cijena. Tvrde cak od 50% pa do vrtoglavih 80%... nadam se da ga ne prave od drveta i papira. Za taj avion cak nemaju ni motor, vec se jos uvijek preganjaju sa rusima koji ce dobiti - sve u svemu, upitan projekat. Vidjela zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.

Radi poredjenja! U ovom trentuku f22 i Lockheed Martin F-35 Lightning uveliko lete. U ciframa to ispada da 168 komada F22 su u upotrebi a da trenutno u test seriji leti 13 aparata F-35. Razlika u broju i nivou razvoja naspram jednog taksija sa krilima je znacajna.

Buducnost avijacije je u BPL a ne toliko u stealth-u. Zivi bili pa vidjeli.

@bttp
Ne znam dal ti je jasno da ja uopste nemam razloga da favorizujem ameriku naspram ostalih. Samo mi ide na zivce prica o tkz. pomjeranju sila i centara moci. Prica spada u domen "moze biti jeste a prije da nije" jer sve je u domenu zelja odredjene grupe ljudi. Nema tog pomjeranja bilo kakve sile bilo gdje, dokle god serif Meklaud moze da uleti gdje hoce, da uradi sta hoce i da se nekaznjeno izvuce. Dok ne vidim da se nesto PROMJENILO a ne "NAVODNO MJENJA" necu promjeniti svoj stav.
Nista fascinantno nema u obaranju satelita. Tehnologija potrebna za to je stara 50 godina!
A to dal bi imali razlog i osnov da se bune?! Pa to je tek smjesna teorija! Na to serif Meklaud moze da kaze: "Obaras moju imovinu - sad cu ja da ti skrkam kapacitet da se takvim glupostima vise bavis"!
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 210.01.2011. u 20:37 - pre 161 meseci
A znate sta?

Razvija se nova supersila, raspodela novih snaga na terenu, samo sto ovi novi su suvise sebicni i nikome nece lepo biti!

Sta ko ima sad i ubuduce, videcete sami, Kinezi ima da vladaju svetom svidelo vam se ili ne...

Saveznike nemaju i sami 'u se i svoje kljuse', tako da politicke trgovine sa njima nece bas biti...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 211.01.2011. u 15:25 - pre 161 meseci
Izgleda da je taj avion od "drvata i papira", koji samo "taksira" po pisti... imao i svoj prvi test flight. Ko bi rekao...

Citat:

BEIJING – China's radar-eluding stealth fighter made its first-known test flight Tuesday, marking dramatic progress in the country's efforts to develop cutting-edge military technologies.
The prototype plane dubbed the J-20 flew for about 15 minutes over an airfield in the southwestern city of Chengdu where it was spotted carrying out runway tests last week, Kanwa Asian Defense magazine editor Andrei Chang said.
...
Despite the challenges, the J-20's entry into the test flight stage seems to indicate China is progressing faster than expected with the new technology, even while the plane's true capabilities aren't known. Analysts said two prototypes have been developed, with one employing a Russian engine and the other a Chinese one.

Chang said the Chinese engine-equipped prototype flew in Tuesday's test. "They're investing a lot to speed up development. You could call this a success," he said.

http://news.yahoo.com/s/ap/201...bi_ge/as_china_stealth_fighter

Za par godina ce ga verovatno proizvoditi, a za 10 ce verovatno imati nesto sto ce ozbiljno parirati Ruskoj i USA tehnologiji, kao i solidan broj ovakvih aviona... a to se sve uklapa u pricu o 2025 godini.

Video:
http://video.sina.com.cn/v/b/44929492-1622669611.html#44667541
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 211.01.2011. u 15:57 - pre 161 meseci
Citat:
a1200: Za par godina ce ga verovatno proizvoditi, a za 10 ce verovatno imati nesto sto ce ozbiljno parirati Ruskoj i USA tehnologiji, kao i solidan broj ovakvih aviona... a to se sve uklapa u pricu o 2025 godini.

Hoce, ako Ameri odluce da svoj tehnoloski napredak obustave do daljnjeg, sto ce se desiti nikad. Sav taj hype oko stealth tehnologije i testiranja iste su Ameri "prezivjeli" prije petnaestak godina, pa ne vidim kako ce to Kinezi da ih tek-tako za*ebu zato sto eto danas rade indenticnu stvar.

Zanimljivo stivo: http://en.wikipedia.org/wiki/L...tries_by_military_expenditures
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 211.01.2011. u 17:58 - pre 161 meseci
@jericho1405
A ne treba posmatrati izdvojeno SAD. Kao sto neko rece, Kina ide sama. A troskove za vojsku treba posmatrati ovako... SAD + sve ostale zemlje u NATO... a na drugu stranu svi oni "samostalni" tipa Kina, Indija, Rusija. Onda matematika daje jos drasticnije rezultate.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 211.01.2011. u 18:24 - pre 161 meseci
A kad se u tu matematiku uracuna vodjenje ratova, kao i gomilanje i odrzavanje baza sirom sveta, sirenje vojne imperije van svojih granica... onda je jasno zasto toliko para trose. Ameri su globalno vojno aktivni, dok Kinezi i Rusi nisu - lova koja ide na Research & Development sigurno nema toliku razliku, niti iste ciljeve razvoja... pogotovu ako se uzme da Rusija i Kina razvijaju relativno jeftine kontra mere (rakete, radare, protiv avionsku opremu). Dakle, ako Ameri imaju 10+ nosaca aviona koji kostaju "boga petra" da se razviju i naprave, ovi nece trositi pare na razvoj iste tehnologije (nosaca) i njihovu vishedecenisku izgradnju da bi parirali Americi, nego ce 100x manje para da potrose na supersonicne rakete koje se montiraju na kopnu i u podmornicama, i koje taj nosac vishe nego efektno mogu da neutralishu. Do te mere da su sami Ameri stavili prst na celo i doveli buducu proizvodnju nosaca i vojnih brodova u pitanje, dok ne nadju odgovor na tehnologiju koju nemaju, a koja moze efektno da ih potopi:

Citat:

Navy Lacks Plan to Defend Against `Sizzler' Missile (Update1)

The Defense Department's weapons-testing office judges the threat so serious that its director, Charles McQueary, warned the Pentagon's chief weapons-buyer in a memo that he would move to stall production of multibillion-dollar ship and missile programs until the issue was addressed.

"This is a carrier-destroying weapon,'' said Orville Hanson, who evaluated weapons systems for 38 years with the Navy. "That's its purpose.''

"Take out the carriers'' and China "can walk into Taiwan,'' he said. China bought the missiles in 2002 along with eight diesel submarines designed to fire it, according to Office of Naval Intelligence spokesman Robert Althage.
...
In the memo, McQuery said that unless the Sizzler threat was addressed, his office wouldn't approve test plans necessary for production to begin on several other projects, including Northrop Grumman Corp.'s new $35.8 billion CVN-21 aircraft-carrier project; the $36.5 billion DDG-1000 destroyer project being developed by Northrop and General Dynamics Corp.; and two Raytheon Corp. projects, the $6 billion Standard Missile-6 and $1.1 billion Ship Self Defense System.

http://www.bloomberg.com/apps/...efer=home&sid=a5LkaU0wj714

Uravo takva strategija razvoja vojnih kapaciteta se zove asimetricna reakcija. Dakle, ako Ameri trose brdo para na protiv raketni stit, ovi drugi, umesto da prave svoj stit i rasporedjuju ga sirom planete, ce pare potrositi na razvoj MIRV nuklearnih projetila sa mogucnoscu manervisanja i savremenim mamcima - tako da stit jednostvano nece moci da obradi sve ciljeve i njihovu brojnost. To je isto primer asimetricne vojne strategije, koja kosta neuporedivo manje.

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 11.01.2011. u 19:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 211.01.2011. u 19:42 - pre 161 meseci
Evo malo povratka na temu sa novim momentima

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...koji-je-vadio-organe-na-Kosovu
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: European Union probing Balkan organ trade, part 211.01.2011. u 19:52 - pre 161 meseci
zar Elvis nije otisao? Ili je odlucio da otpjeva na bis jos koju...

@morihei ueshiba
Dok nekom ne prikace dokaz uz tvrdnju da je uradio ilegalno presadjivanje organa na Kosovu - to su novinarske patke koje nikakve veze nemaju sa zivotom vec sa tirazom. Na stranu sto se tu uopste ne spominje "zuta kuca" i vadjenje organa kidnapovanih Srba... vec nesto sto se i inace desava svuda po svijetu. Trgovina organima je veoma unosan biznis u siromasnim zemljama. Sjecam se prije par mjeseci da je covjek javno nudio svoj bubreg... sirotinja i zlo idu zajedno :S

A sto se tice teme, iskreno se nadam da ce neko konacno da dokaze vise te tvrdnje. Samim tim i da nekog konacno smjeste iza brave - na sto duzi niz godina. Da se i sa tim zlom konacno zavrsi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: European Union probing Balkan organ trade, part 2

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 22117 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.