Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(polu)prohibicija u BG

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 37576 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:32 - pre 162 meseci
Zasto bi bilo ko hteo da bude "srecan" , ma sta to znacilo (uglavnom znaci biti slep pred ociju) ? Pusti to, to su gluposti. I necu ja da me niko tura u nekakvu civilizaciju, nego ima ovde da bude civlizacija, ako ni zbog cega drugog, onda samo zbog toga da necivilizovani propadnu. I jeste, ja sam individualista - egoista, boli me briga za bilo koga osim za mene.

Nego, jesi gledao Mileta protiv tranzicije, sigurno jesi. Znas kako kaze Mile "mi smo mislili, sad ce da dodju te promene i to, sve ce da se sredi, i onda cemo lepo da nastavimo po starom" pa onako pokazuje rukama kao zakopcava rajsferslus na ustima, slegne ramenima i namiguje. Pa ne moze to. Nego nema pusenja na javnom mestu, nema pijancenja, nema prljavih kioska sa brzom hranom, nema kafane da rade po ceo dan, parade ima da pravi ko voli, ovo ono... Pa cekaj, jesmo li se mi za ovo borili, a pare i standard i to... Pa kapitalizam bato, privatna inicijativa, nema vise drzave da je svi sisaju, samo neki, ali i ti neki ce vremenom da otpadnu, pa ko prezivi prezivi a ko ne ne, koga je briga. Ko je pao padu je bio sklon.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:39 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Oni covece 700 - 800 godina nisu ni hriscanstvo prihvatili kako treba, ti ces sad da ih menjas, i to da njima bude bolje.

Citat:
Lesli Eldridz:Zbog toga, svemu sto "ispljunem" se sad divim, citam ga vise putam pa pravim arhivu.


LOL

Off - sto se tice HACCP, ne kontam odakle ideja da je to nesto toliko zahtevno da ce moci samo gigafirme to postici.
Moj prijatelj koji je npr dobio taj sertifikat za proizvodnju i pakovanje zacina je morao da ubaci mantile, kapice, neke otirace pred pogon ne bi li se preizuli radnici i tako par stvari.

Pa to je sve logicno i sto neki vise nece moci da pakuju Wannabe Colu u kadi, kao sto je radjeno u NS ili da pljugaju dok mese lebac - je dobra vest.
http://www.minpolj.gov.rs/download/HACCP_vodic.pdf
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:41 - pre 162 meseci
Ma to im samo "patriote" sire pricu kako zbog tog hasapa ima strahota da bude, a ovi se loze.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:44 - pre 162 meseci
Sreca je vrlo bitna. Iako covek nikad nije u potpunosti srecan bar tezi ka retkim trenutcima.

Ostavi se Mileta i tranzicije.. vrtis se u krug.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:48 - pre 162 meseci
Sta, to se ozbiljno vodi neka javna polemika oko HACCPa?
Pa to je opsta kultura u proizvodnji hrane, covece i nista vise :D

Ako to neko polemise, onda tom nije valjda jasno da se 19. vek zavrsio i da recepti ne pocinju vise sa uzeti jednu cistu serpu.
Mislim, ne moraju raditi sertifikat, ali neka izvoze onda u bivse bratske nesvrstane zemlje (i to ne u sve) i neka se ne zale, jer nece vredeti jer nije to Zastava gde hoce neki da rade isto kao pre 40 godina i da prave isti auto, pa kad to nikome ne treba - udju u Parlament, seku prste i slicna estrada.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:54 - pre 162 meseci
Citat:
HeYoo: Sreca je vrlo bitna. Iako covek nikad nije u potpunosti srecan bar tezi ka retkim trenutcima.

Gdje ima da se nabavi ta zbirka: "Zvucne parole sto ne znace nista" ?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 17:07 - pre 162 meseci
Citat:
Odin D.: Gdje ima da se nabavi ta zbirka: "Zvucne parole sto ne znace nista" ?


O cemu ti pricas? Pokusaj ironije?

Citat:
Isak666: Sta, to se ozbiljno vodi neka javna polemika oko HACCPa?
Pa to je opsta kultura u proizvodnji hrane, covece i nista vise :D

Ako to neko polemise, onda tom nije valjda jasno da se 19. vek zavrsio i da recepti ne pocinju vise sa uzeti jednu cistu serpu.
Mislim, ne moraju raditi sertifikat, ali neka izvoze onda u bivse bratske nesvrstane zemlje (i to ne u sve) i neka se ne zale, jer nece vredeti jer nije to Zastava gde hoce neki da rade isto kao pre 40 godina i da prave isti auto, pa kad to nikome ne treba - udju u Parlament, seku prste i slicna estrada.


Mislim da ljude ne brine "cista serpa" koju ni jedan sertifikat ne moze obezbediti jer niko nece stojati za vratom onog sto slince brise rukavom vec finansijskia strana dobavljanja tog sertifikata (citaj jos jedan namet).
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 17:13 - pre 162 meseci
Kakav finansijski namet?
Pa niko ne moze da izveze u EU ili SAD bez tog sertifikata, pa ti sabiraj sta je namet, a sta investicija.

I to nije neki srpski porez na mobilni kao luksuz, nego procitaj sta je okacio sam.
A znam i kako su reagovale curke u tom pogonu za pakovanje zacina kad su saznale da ne mogu uci sa blatnjavim cipAlama da rade i da mora staviti kapu na glavu.
I gazda ce prilicno stajati radniku nad glavom jer mu jedna curka moze ske*ati posao.

Opet, to je kucno vaspitanje i osnovna kultura kod spremanje hrane i nista vise.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 17:20 - pre 162 meseci
Nije namet za izvoznike ali za lokalnog burekdziju i male ugostitelje jeste. Ne verujem da bi neko previse plakao zbog procedura i higijenskih normi. U ostalom nisam toliko upucen da bi komentarisao.. cisto slusam price iz medija.. bolje da se javi neko ko je stvarno upucen mada je citava tema otisla u offtopic.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 17:20 - pre 162 meseci
Zsto je off topik, ista je to tema - uvodjenje propisa koji ce od ove kasabe da naprave civilizaciju. Sto se tice lokalnog burekdzije i "malih ugostitelja" tj kioska sa brzom hranom, pa sta da radis, dosao je novi vek, i nije valjda vise OK da neko uzme tri tepsije i pec ili jedan rostilj i jedan frizider i toster sa pijace, da sve to strpa u istu prostoriju 2x2 ili slicne velicine, i da mu to bude "radnja". Daj ne zahebavaj. Valjda treba neki napredak da bude i tu a ne kao pre 200 godina.
Citat:
HeYoo: Mislim da ljude ne brine "cista serpa" koju ni jedan sertifikat ne moze obezbediti jer niko nece stojati za vratom onog sto slince brise rukavom vec finansijskia strana dobavljanja tog sertifikata (citaj jos jedan namet).
Ko nema da ulozi malo u taj sertifikat i da primeni ta pravila ne treba ni da se bavi time za sta je taj sertifikat potreban jer mu ili ne ide dobro finansijski pa nema da plati, sto znaci da mu je "radnja" neprofitabilna i treba da propadne, ili taj nije na dovoljno visokom stupnju civilizacijskog razvoja, pa je navikao na "bizmis" tj na muljanje i hohstapleraj, kao devedesetih, i sad mu je sad svako pravilo i svaka uredjenost "diktatura" ili "ropstvo", i isto treba da propadne.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 17:32 - pre 162 meseci
Ma ne treba nam nista.. nek se sve zatvori. Koga briga sto tamo neki ljudi privredjuju i zaradjuju za zivot. Nek crknu. Vazno da imamo 10000 partijskih gmizavaca i NVO parazita da sisaju fondove. To je nas civilizacijski iskorak.

Na kraju ne znam kako mozes biti toliki licemer da ocenis da neko ne treba da radi jer nema sredstava za jos jedan harac, a prvi ti ne zelis da se uklopis u civilizacijske norme i platis porez na prihod.

Offtopic je zato sto ti Lesli svaku temu navedes na tu tvoju vodenicu makar naslov glasio i "Paja patak"
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 18:16 - pre 162 meseci
Citat:
HeYoo:Offtopic je zato sto ti Lesli svaku temu navedes na tu tvoju vodenicu makar naslov glasio i "Paja patak"

Navodio ne navodio, svaka tema sa domacom problematikom ce da zavrsi na toj vodenici jer je to realnost.
Bez obzira da'l se neko pravio lud pa je negirao, il' zanemarivao ili bilo sta drugo, u - sto bi rekao @Lesli - stvarnom svijetu to ludovanje, negiranje, neprihvatanje i sl. mentalne akrobacije nemaju nikakvog uticaja na tok stvari. To je sve iluzija u vasim glavama. To o cemu vi pricate ne postoji. To je samo zamjenski virtuelni svijet koji ste iskonstruisali u svojim glavama jer necete da zivite u stvarnom svijetu.
Dzaba vam je sve to. Nemozete da se oduprete ni najobicnijem govnetu iz komsiluka, torturi najobicnije salteruse ili nekog beznacajnog ljigavog domaceg politicarcica ili kriminalcica, a trubite nesto o odupiranju novom svjetskom poretku!?
Dajte molim vas - uozbiljite se.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 18:22 - pre 162 meseci
Sada već i nije interesantna Tema.
Ima najmanje dva dobra razloga:

- kada se učesnici u Temi "samoskeniraju", kada se pisanje pretvori u formu privatne prepiske, bez respekta i namernog srozavanja autoriteta, bez obzira na sadržaj napisane poruke i malo intelektualnog truda, da se ponešto čita i između redova.
- kada se uzme u obzir, da bilo kakve promene (Zakoni, Uredbe, Naredbe, Propisi ili prepisi), na ovim prostorima ne uspevaju.

Ima na stotine primera, koji bi se mogli navoditi, kao prilog o neuspelim i uzaludnim pokušajima.
Jer, da se htelo reda, prvo se taj postignuti red iz perioda SFRJ - ne bi po svaku cenu rušio, nego zadržao svoje osnovne vrednosti, koju je tada i Europa imala (jer je oduvek bila bar 2o godina ispred, bar što se tiče kulture, saobraćaja, radnog vremena...ect.)
Da se htelo, moglo se dostojanstveno živeti i nakon '80. godine, jer smo sve preduslove imali, samo ne pameti i smisla za red i rad.

Prema tome, nema izgovora za neučinjeno, nego samo potvrde za nesposobnost i to će nas pratiti joooooš...uz nesmetano točenje i lokanje.
Uz to svaka mera ima svoj polit. poen sa vremenskim trajanjem:
RTV pretplata skinuta sa strujomera i donela poene, da bi potom bila vraćena u dvostrukom iznosu.
Sada može doneti poene nekom ova zabrana točenja&lokanja, da bi skidanje zabrane i vraćanje na staro - donelo poene nekom drugom. Itd.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 06.01.2011. u 19:46 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.136.*



+47 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 19:56 - pre 162 meseci
Citat:
Evo, ja pa ne znam koliko ti godina imas i gde zivis, ali hoce da je neki nizak broj kad mislis da je kod ovih ovde piiiiiii moguce bilo sta promeniti. Oni covece 700 - 800 godina nisu ni hriscanstvo prihvatili kako treba, ti ces sad da ih menjas, i to da njima bude bolje. Zasto da im bude bolje? Oni nisu zasluzili da im bude bolje. Mucice se tu jos 50 - 60 godina jer toliki imaju vek trajanja i to je to. Jel ih zalis? Ja ne. Trazili su pravdu - eto im pravda.


Ma ne zelim ja da menjam nikoga, niti imam pravo - nego mi nije jasno, ako vec toliko mrzis sve oko sebe pitam se zasto si i dalje tu. Jer ocigledno je da prezires ljude i drustvo u kome zivis, i mislis da su svi ONI gori od tebe - i cak sebe ne svrstavas u istu grupu sa njima. A, isto tako je ocigledno da ne zelis da menjas to drustvo na bolje - jer kazes da znas da ne moze da se promeni bilo sta. Znaci na gubitku ste i drustvo, a i ti. Drustvo jer nisi koristan clan, a ti jer se nerviras i ne uzivas u svom okruzenju!

Inace, slazem se sa tvojim stavovima (sa vecinom barem). Istovremeno mislim da nije fer da toliko pljujes po svemu - kako nista ne valja, kako je sve sh*t, a da istovremeno ne radis nista da promenis situaciju. Ovde ne mislim da moras da promenis drustvo, nego mozes jednostavno da odes ako je sve tako gadno oko tebi i ako si toliko bolji od svih oko tebe u Srbiji. To bi mozda bilo postenije.

Ako imas ideju sta da se popravi popravljaj. Ako ne zelis da popravljas bilo sta (ili koga) ili nemas ideju kako onda ili trpi ili bezi!

Zato i kazem, podsecas me na tipicnog Srbendu (tm) - pljuje po svemu, nista mu ne valja - ali ne zeli nista da promeni, ne zeli da se potrudi - jer lakse je da kukamo umesto da zasucemo rukave.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 21:53 - pre 162 meseci
Ako nisi primetio, ja ne kukam nego uglavnom likujem. Gde si ti to video da se ja nerviram u svom okruzenju? Sve dok ste ovakvi kakvi ste za mene nema zime. Plus, kakvo ti je to resenje, iseliti se? Zasto da se neko seli? Zasto se Ebenizer Skrudz (dok je bio normalan) nije iselio? To volim bre, to volim!
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 23:53 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ako nisi primetio, ja ne kukam nego uglavnom likujem. Gde si ti to video da se ja nerviram u svom okruzenju? Sve dok ste ovakvi kakvi ste za mene nema zime. Plus, kakvo ti je to resenje, iseliti se? Zasto da se neko seli? Zasto se Ebenizer Skrudz (dok je bio normalan) nije iselio? To volim bre, to volim!


Suzdrzi se jos malo Lesli. Gde su te nindza moci? Pa tek je strana deseta
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG07.01.2011. u 00:37 - pre 162 meseci
^Daj uozbilji se i batali se licnih prozivki. Ako imas komentar na komentar ucesnika onda ga napisi, a komentarisanje lika i djela drugih ucesnika ovdje nikoga ne zanima.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG07.01.2011. u 07:59 - pre 162 meseci
Citat:
HeYoo: Ostavi se Mileta i tranzicije.. vrtis se u krug.
I vi se vrtite u krug, decenijama i vekovima, pa moram i ja. Sta da komentarisem drugacije kad sve isto radite. Evo, sta god da se dobro uradi, vi kukate i placete kao neke babe, umesto da vam bude milo sto je konacno neko imao volju i cojones da i u ovoj prokletoj avliji obezbedi drugacijima da prave te njihove parade ako tako nikoga fizicki ne uznemiravaju, sto je zabranio pusenje svuda, a purnjalo se i gde treba i gde ne treba, sto ce da zabrani kafanama da prave galamu i arlaucu po citavu noc, sto ce da zabrani da se siri alkoholizam tako sto ce da ogranici prodaju pica, sto ce da uvede red u proizvodnju hrane bas kod tih sitnih, jer krupni su odavno sami zaveli red, a svi kukate kako je kod sitnih prljavo, kako ima zohara, kako prave hranu od kuceceg mesa, bajatog sira i otpadne masti koja im ostane kad peku prasice, kako ovo kako ono, a onda kad neko to hoce da uredi vi ga napadate... Opsta jedna sizofrenija, bre. Znaci, uljudite se, odlucite konacno da li hocete u cilizaciju ili necete pa radite tako kako ste odlucili i onda ni ovi koji kritikuju vasu kritiku svakog dobrog poteza vlasti nece da se vrte u krug. A sve dok ponavljate iste radnje moraju i oni da kritkuju vas na isti nacin. Znam ja da nije lako da se covek promeni i da se uvek to odlaze, te cekaj od ponedeljka cu, ze od prvog cu narednog meseca, te od nove godine cu, te ovo te ono, ali evo vam prilike sad. Evo, danas je ovde novi Bozic, pa promenite se od danas, i srecan vam Bozic.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG07.01.2011. u 11:44 - pre 162 meseci
Dobro je da se rešavaju najbitniji problemi da se ućutkaju kafane pa da ljudi mogu odmorni ujutru da ronjaju po kontejnerima za koje je takodje planirana HACCP standardizacija od sledeće godine.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG07.01.2011. u 12:12 - pre 162 meseci
To je sustina, ne uvodjenje nekog reda, nego izivljavanje administracije.

Eto, i pored ekstra savrsenog HASAPA, Nemci u panici zbog otrovanih jaja, i kojecega..

Znaci da regulativa ne moze da pokrije problematiku, i samo bahatost i slucaj mogu da razotkriju provlacenje izmedju propisa. Odnosno, histeriju profita, zarad profita, po cenu trovanja populacija..(ima jos primera, npr farmacija..)

Svakoj "regulativi" treba posmatrati "limes".

Ovoj, sto se tice hrane, je gotovo nemoguce sagledati negativne posledice. A sto se "zdravlja" tice, eto boravimo nekoliko desetina hiljada godina na planeti...fala bogu, napredujemo.., znaci nije regulativa "kriva" za to, niti bitna

Negativne posledice pro*eravanja birokratije, koja postoji zarad sebe, krecu ka unurasnjem sikaniranju i kontroli. Za koju godinu, rucavanje u sterilnim restoranima, zabranjeno je podgrejavati sarmu na sporetu, jbga, nisu coskovi u kuhinji ovalni(da se lakse ciste), nije pod po ECE standardu, stanar je mozda bolestan, ili nije, ali nema higijensku knjizicu...stoga, pravac u sertifikovanu hranionicu...po sledovanje

Lesli se "spasao", ignorise i birokratiju, i korisnike slobodnog zivota. Ismejava nam navike, da zivimo "normalno", da nam birokrate ne vire u serpe ili postanske sanducice.

I donekle je u pravu, dok ga ne nacackaju birokrate, pa mu ispostave listing propisa koje mora da zadovolji, da bi egzistirao kao specificna jedinka

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 37576 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.