Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(polu)prohibicija u BG

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 37601 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG04.01.2011. u 16:14 - pre 162 meseci
U velegradu gde god zgodno mesto nadjes, ti kavanu posadi.
http://www.elitemadzone.org/t407730-0#2674842

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.92.113.*



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG04.01.2011. u 19:07 - pre 162 meseci
Citat:
serbolicious: Definitivno.. dve reke, brda, ostrvca, splavovi, klubovi ... moze da bude odlicna turisticka atrakcija!
Veoma ste zabavni. Kako mali Perica zamislja... te stvari. Znas li ti (i ostali) zasto turisti dolaze u Pariz ili Prag ili Berlin ili negde? Isto zbog cega su na ceni vrancuska vina, koja su u stvari isti q kao bilo koje dobro vino iz bilo kog kraja planete gde je pogodna klima za grozdje. Pa zbog 1000 godina istorije. Nemaju tu veze ni reke, ni ostrvca ni brda ni splavovi ni nista. Ti mozes sad da napravis vino koje ce da bude 1000 x bolje nego nejko vrancusko, ama opet ce u de luks restoranima vrancusko vino da se trazi i da kosta po 100$ a tvoje nece da uzmu ni pisoar da peru. Tako ti je to, zivot nije fer. Nego lopate u sake, pa svinjac da pravite, i eventualno šljivar. Za to ste vi planirani u novom svetu, a ne da budete turisticka atrakcija sa splavovima. To sto vi pokusavete da dokazete je isto kao one budale iz nekog tamo manastira, sta li je, koje su smislile kako ce da prodaju nekakav magareci sir po 1000 evra kilo, i sad ce oni da zahebu sistem, e. Kao da kad bi taj sir nesto vredeo ne bi se za ovih 5000 godina istorije nasao neko ko ce to da pravi, nego se setili pametni Srbi. Evo, ja cu da pravim sir od misjeg mleka. 20,000 evra kilo. Ala ima da nagrnu kupci, ma bum ima da napravim. Prekinite da smisljate vrusu vodu, na mleba bez motike, rekli smo, znaci, lopate u sake.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG04.01.2011. u 19:23 - pre 162 meseci
Citat:
da prodaju nekakav magareci sir po 1000 evra kilo, i sad ce oni da zahebu sistem

Hehe, gledao sam tu emisiju, krstio se malo...

Mada, pazi, ima razlika između "prodaju" i "nude". Ako prodaju, onda nisu loodi, nego ubiru porez na budale, što da ne ubiru?!
Ili, oni likovi što masiraju turiste sa - malinama. Takvih nebuloza ima svuda i ljudi zarađuju na tome, što da ne, ako imaju kome da uvale.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG04.01.2011. u 20:10 - pre 162 meseci
Prosjecan Srbalj je ubijedjen da na svijetu nema bolje brlje od sljive sumnjivog porijekla, da niko drugi na svijetu nije cuo za suseno meso, te da je sav svjet poludio za disharmonicnim puvanjem u trubu iz petnih zila toliko da vazduh mora kroz guzicu da se usisava te da ce zbog toga i par splavova koji plivaju u plutajucim ostrvima smeca rijeke turista u stampedu da nagrnu u sljivik, da vide to 9. svjetsko cudo turizma.

Bem' ti sunce, kakav turisticki potencijal, a mi ne znamo da ga iskoristimo! Kad bi samo zajebali piramide, Kineski zid, topla mora i nekoliko skijalista gdje bi nam bio kraj!
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.67.*



+47 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 00:04 - pre 162 meseci
Citat:
Veoma ste zabavni. Kako mali Perica zamislja... te stvari. Znas li ti (i ostali) zasto turisti dolaze u Pariz ili Prag ili Berlin ili negde?


aha... bas je tako.. isto kao sto Sidnej ili LA imaju 1000 godina istorije pa ljudi idu tamo zbog toga... yeah right!
istorija jeste bitna... ali je bitnije od istorije da ponudis cist i funkcionalan grad sa lako dostupnim sadrzajima, a ne
da je smece na svakom koraku i da ne znas kako da putujes gradom (kao sto je slucaj u Beogradu).

ono sto je bitno jeste:

1) funkcionalnost
2) razlicitost

ako moze oboje odlicno, ako ne.. onda ovim redom


sto se tice Praga... rekao bih da retko ko dolazi samo zato sto je Karlo napravio most pre 800 godina! Vecina dolazi zato sto je
grad divan, cist, funkcionalan - odlican za zivot. Zatim: restorani su svuda, cene su ok, pivo je jeftino i dobro i devojke su lepe.

E sada, to sto je Prag lep je zato sto ima lepu arhitekturu i zato sto je cist! Ko nam je kriv kada ne znamo da napravimo
lepe zgrade i sto ne znamo da ocistimo iza sebe (ili svojih ljubimaca)?!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.92.113.*



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 00:37 - pre 162 meseci
Vi cete da napravite lepsi i stariji Sidnej i LA. Kakvi mali Perice. Kakav be Sidnej, kakav LA i vi? To se u narodu kaze, LA i vi, to je kao doope i oko. Samo pustajte filmove, ama otisao je taj voz ća kad ste krenuli da svetite ognjista. Sad ako hocete da prezivite naostrite motiku. Ili nemojte. Meni bolje ovo drugo.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.67.*



+47 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 00:49 - pre 162 meseci
Citat:
Vi cete da napravite lepsi i stariji Sidnej i LA. Kakvi mali Perice. Kakav be Sidnej, kakav LA i vi? To se u narodu kaze, LA i vi, to je kao doope i oko. Samo pustajte filmove, ama otisao je taj voz ća kad ste krenuli da svetite ognjista. Sad ako hocete da prezivite naostrite motiku. Ili nemojte. Meni bolje ovo drugo.


Nemam nameru da branim Beograd kao turisticku lokaciju - zato sto on to i nije! Ali tvoji komentari ne da nisu konstruktivni vec su vrlo daleko od toga! Brate mili, Beograd je asshole of the world - ali to nije razlog da ne kazemo sta ne valja i sta treba da se popravi da bi bio bolji! Ne moze da bude LA ali moze da bude bolji od onoga sto je sada! LA sam pomenuo da ti pokazem kako nije neophodno 1000 godina istorije da bi neko mesto bilo popularno za turiste - ti si tvrdio da bez 1000 godina istorije nema smisla da se trudimo!

Koliko vidim tebi nista ne valja ali ne bi nista ni da popravljas. Keep your spirit up!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.92.113.*



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 01:08 - pre 162 meseci
Nisam tvrdio da je potrebno 1000 godina istorije nego da je potrebna navika i tradicija od 1000 godina. Nije to neko izmsilio juce kako su recimo francuska vina vrh, nego to vuce korene jos od pre 1000 godina. Tako i za sve ostalo u evropskoj civilizaciji sto cini obicaje, privredu i sta ja znam. To se sve razvija vec 1000 godina i vise na manje ili vise isti nacin. A ovo ovde je obicna divljina koja nema nikakve veze sa evropskom civilizacijom i nije bila njen deo za sve vreme tog razvoja. I bilo cega da se sad setis ti ili bilo ko drugi, cime ces kao da sad budes konkurentan onome sto oni razvijaju vec 1000 godina, to je unapred osudjeno na propast.

E sad to ne znaci da ovde ne treba da se ocisti i sve, ali to nema veze sa privredom, nego treba da se ocisti zato sto treba. Pa onda, hocu ja da popravljam, ali to sto ja hocu da popravljam eksperti i mislioci nece, i ti neces i niko nece. A uzimajuci u obzir da mene lepe zelje ne interesuju nego samo stvarni svet, i da je Atila odavno rek'o da uopste nije vazno da ja pobedim nego da svi drugi izgube, eto. Meni je ostalo da likujem dok oni propadaju. E bas ima da plate zato sto nisu hteli da slusaju moju velicinu i tako mi povredili ego i sujetu, dotle ide ta moja sociopatija.

Sve u svemu, ni Beograd ni Srbija nikad nece da postanu mesto koje ima bilo kakvu zaradu od turizma koja bi bila vredna pomena, Titina industrija nikad nece da se obnovi, od usluga manje vise nema nista, kome cete da prodajete usluge kad ste svi gologuzija a sa strane nikoga za vas nije briga, prema tome, lopate u sake, pa svinjce da zidate. U svinjama je spas.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 14:24 - pre 162 meseci
Koja kriza identiteta.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 17:00 - pre 162 meseci
Kakva kriza identiteta? Ja nisam nikad sebe dozivljavao kao nekakvog "Srbina" jer mene to nikad nije zanimalo da bih sad imao krizu identiteta. Kod mene se nikad nije upraznjavao ni jedan jedini "obicaj" , nije se slusala muzika sa ovih predela, nisu se citale knjige odavle, osim retkih, retkih i nije se nista takvo radilo. Za 99% tih stvari sam cuo tek kad su vasi poceli da lome zemlju i da vracaju dostojanstvo i da vas nacianalno osvescuju. Ja sam bio i bicu gradjanin sveta, sa akcentom na gradjanina evropske civilizacije. Mene vi uopste ne zanimate osim kao mozda neka rak rana te civilizacije i totalno marginalna pojava. Nemam ja covece sa vama nista, samo slucajno zivim ovde. A zasto zivim, zato sto imam ekonomsku korist da ostanem ovde, a imao sam i vizu da odem, ali mi se vise isplatilo ovako.

I sve to sto pise u postu iznad tvog je tacno. Ne svidja ti se? Zali se upravi vodovoda. Ili se obesite, meni je svejedno. Ono sto ne moze da bude je da se bilo koji problem koji vi imate resi sedeci i drzeci ruke na strazniici uz ponavljanje istih radnji ocekujuci drugaciji rezultat diveci se sebi i svojoj velicini. Za takvo ponasanje postoji medicinska dijagnoza i takvi u uredjenim zemljama obicno na kraju postanu pitomci institucija zatvorenog tipa. Kako ih ovde ima mnogo vise nego sto je moguce napraviti tih institucija, najverovatniji epilog ce biti da ce do kraja narednog veka vecina njih posetiti instituciju 2x1x2m tipa i onda ce ova teritorija da konacno postane kultivisana.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.194.*



+47 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 18:41 - pre 162 meseci
Citat:
Kod mene se nikad nije upraznjavao ni jedan jedini "obicaj" , nije se slusala muzika sa ovih predela, nisu se citale knjige odavle, osim retkih, retkih i nije se nista takvo radilo.


Pa ti si u konfliktu, hteo to da priznas ili ne! Ocigledno je iz tvojih postova da mrzis i prezires sve iz Srbije (sa Balkana) ali i dalje zivis tamo, mozda ti cak i deca rastu tamo sa tobom. I onda kazes da ti se ekonomski isplati da zivis u Srbiji, ali si gradjanin Evrope a MI iz Srbije treba da gradimo svinjce jer samo za to jesmo. Ako to nije konflikt onda ne znam sta jeste! Kome se jos isplati da zivi u Srbiji? Policitari, razni Miskovici ili tako neki likovi super zive u Srbiji, ostali ne bas. Ili ostajes zbog porodicnih i emotivnih veza (sto bi bilo u suprotnosti sa vecinom tvojih postova).

Vecina tvojih postova se ljudima iz Srbije obraca sa 'vi' - kao da ti nisi deo te iste Srbije i kao da ne zivis tamo. I iz vecine postova se vidi da mislis da si bolji od 99% gradjana Srbije, svi su krivi za sve lose sto se tamo desavalo samo ti nisi! Ne znam ko si, odakle si i koliko godina imas, ali ako zivis u Srbiji verujem da doprinosis da ona bude takva kakva jeste barem 1 promil. Siguran sam da si nekada kupio poklon nekom u zdravstvu, potplatio saobracajca ili mozda jednom slucajno glasao za SM - jer nisi znao kakav je. Ili ti je, pak, najlakse da zivis blizu mame i tate, pricas o Evropi, pljujes po svemu sto je iz Srbije (cak i muzika, obicaji, knjige) ali nemas mooda da uradis nesto po tom pitanju, pobegnes otuda i jednom zauvek resis taj problem koji imas!

To sto ti radis je tipicni nas mentalitet - sedis na doopetu, pljujes, pricas kako nista ne valja ali nista neces da URADIS da bude bolje - tebi ili Srbiji ili tvojoj deci, svejedno! I onda zbog svih tih frustracija pljujes po svima ovde na forumu - pravdajuce sebe pred samim sobom. Ali ni to ne pomaze, cini mi se.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG05.01.2011. u 20:17 - pre 162 meseci
^
Nije problem u onima sto pljuju na budalastine, to tako i treba, nego u onima sto ih velicaju - samo zato sto su "nase".
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 00:44 - pre 162 meseci
Citat:
serbolicious: Siguran sam da si nekada kupio poklon nekom u zdravstvu, potplatio saobracajca ili mozda jednom slucajno glasao za SM - jer nisi znao kakav je. Ili ti je, pak, najlakse da zivis blizu mame i tate, pricas o Evropi, pljujes po svemu sto je iz Srbije (cak i muzika, obicaji, knjige) ali nemas mooda da uradis nesto po tom pitanju, pobegnes otuda i jednom zauvek resis taj problem koji imas!
Nemam ja nikakav problem sa vama. Naprotiv, retko gde postoje takve piiiiiii koje je toliko lako iskoristiti kao ove ovde. I sto bih ja onda isao bilo gde? Gde da idem? Tamo gde su drugi usavrsili iskoriscavanje svojih piiiiiiiii vekovima pre mene? Pa ne mogu ja sa njima da se merim u toj disciplini i jos na njihovom terenu. I naravno da se obracam sa "vi". Kako drugacije da se ibracam, sa "mi" ? Ja sebe ne smatram delom vase zajednice, kako onda mogu da budem "mi". Sto se tice ovoga iz uvoda, e bas nisam nikome nikad kupio "poklon" niti cu, a tvoj SM mi je isao na ganglije od 1987 kad se pojavio i jos tad sam mislio da tome treba... dugo presudjivati. A sto si me pa nasao sa mamama i tatama, pogodio si ga kao prstom u... Bez njih sam narocito kao lud, kao i bez ostalih rodjaka i slicnih.
Citat:
serbolicious: To sto ti radis je tipicni nas mentalitet - sedis na doopetu, pljujes, pricas kako nista ne valja ali nista neces da URADIS da bude bolje - tebi ili Srbiji ili tvojoj deci, svejedno!
Zasto ja da uradim bilo sta za njih? Sta su oni uradili za mene? Mogu samo da uradim da meni bude bolje, i to je to, a sto se njih tice, ako bi blagoizvoleli da primene omega men uzivo, to bi bilo bas super. Da ti pravo kazem, meni je ovde u posledniih 25 godina naj do yaya bilo kad je bilo ono pomracenje sunca i kad je bila Sablja, i na pocetku onoga, kad su bili napunili gace dok nisu videli kako to uzivo izgleda i da nece niko da ih tepihuje. Jedino su tad bili normlani, za ovih 25 godina. Evo, ja pa ne znam koliko ti godina imas i gde zivis, ali hoce da je neki nizak broj kad mislis da je kod ovih ovde piiiiiii moguce bilo sta promeniti. Oni covece 700 - 800 godina nisu ni hriscanstvo prihvatili kako treba, ti ces sad da ih menjas, i to da njima bude bolje. Zasto da im bude bolje? Oni nisu zasluzili da im bude bolje. Mucice se tu jos 50 - 60 godina jer toliki imaju vek trajanja i to je to. Jel ih zalis? Ja ne. Trazili su pravdu - eto im pravda.

I sto uvek morate da vi takvi sve pretvorite u diskusiju o mom liku i delu? Sto ne pisete o temi? Dobro ona je malo skrenula, ali to isto zbog takvih. E sad ce oni turizam da razvijaju, pa ce znas ovo sto nece moci da se kupi pice posle 22 turizam bre da unisti, eeeeeee. Svasta. OK, ako nece "svinjci" i "sljivari" da vas izvuku iz ekonomske krize, sta imate nameru da pocnete da proizvodite? Neki od vas se porede sa Norveskom. Da necete mozda da nadjete naftu? Valjda vam je jasno da ako hocete da se izvucete iz ekonomske krize morate nesto da proizvodite pa da izvozite, i da ne mozete samo jedni drugima da valjate neku robu i da pricate vlazne snove o turizmu koji ce da vas spasi. Dakle, sta cete da radite? Po svemu sudeci samo cete da placete, da se uclanjujete u partije i da cekate onih par milijardi od dijaspore da krcate tu. I onda tu nastupaju ovakvi kao ja da vam to uzmu. Ja necu mnogo, minimalista sam pa uzimam samo onoliko koliko mi treba, a treba mi malo. A mnogo uzimaju ovi Miskovici i politicari. I ako, i treba. To je dobro. Prema svecu i tropar. To ne znaci da sam ja na njihovoj strani, jer nisam, ali sam jos manje na vasoj strani. Slabi neka propadnu, reko Nice.

Sve u svemu, Srbija ili ne, kao sto kaze Plankton iz Sundjer Boba, vidis kako zivot moze da bude zabavan kad si manijakalan!

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 06.01.2011. u 02:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 01:28 - pre 162 meseci
Aha, evo ti malo literature:

Citat:
Pravo pravcato gadenje, Moja, to je jedino što osecam, užasno gadenje, nikad nisam video ovako prostacki narod, tako sklon batinanju, tako ponizan prema vojsci, takve ludake i kriminalce, toliko posvecene ubijanju, pravo pravcato gadenje.
...
Grad u kom si gotov ako nemaš auto, jer je gradski prevoz gori od svega što ljudsko bice može da pojmi, ti autobusi su namenjeni za prevoz stoke a ne ljudi, prema ljudima se ponašaju kao da su životinje i niko se ne buni, svakodnevna pojava je da se ponašaju prema tebi kao da si životinja, ako moraš da putuješ autobusom moraš da se navikneš da te svakodnevno tretiraju kao životinju. Neverovatno, Moja, vozaci tih autobusa su sigurno bili patološki kriminalci još od najranijeg uzrasta, odnosno placeni kriminalci su postali vozaci autobusa, rece mi Vega, ovi tipovi su bez sumnje mucili ljude i pravili masakre tokom gradjanskog rata, a sada su se profesionalno preusmerili na vožnju autobusa ...
...
Oni koje su se nekada nazivali komandantima, oni mi se najviše gade, nikad nijesam vjerovao da postoje tako licimjerni, niski, podli tipovi, prava gadost od bica, nakon što su poslali u smrt tolike ljude, nakon što su žrtvovali toliko nevinih, nakon što su se umorili od ponavljanja tih gluposti koje su nazivali idealima, sada se ponašaju kao nezasiti pacovi, pacovi koji su presvukli gerilsku uniformu i obukli sako sa kravatom, pacovi koji su zamijenili svoje huškacke govore o pravdi za bijedne mrvice koje padaju sa bogataške trpeze, pacovi koji su uvijek željeli da se domognu Države da bi je opelješili


Orasio Kasteljanos Moja - Gadenje (Tomas Bernhard u San Salvadoru)

http://cultofghoul.blogspot.co...e-orasio-kasteljanos-moja.html

ili

Code:
http://www.knjizara.com/knjige/knjiga/110461_Gađenje_ISBN:86-84451-08-2


Pa pogledaj "Prikaz knjige"

Mozda je ta knjiga bas o temi, ko zna ;-)

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 06.01.2011. u 02:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 09:39 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  Sto ne pisete o temi? Dobro ona je malo skrenula, ali to isto zbog takvih.

Ma...meni izgleda da si ti malo skrenuo...sa teme. :D
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 10:17 - pre 162 meseci
Pa dobro Lesli, prepoznao si "nas" kao ludake koji "obozavaju batinanje i vojsku", kako napisa Moja, a kako nisi prepoznao "presvucene nezasite pacove", domace birokratije, to mi nikako ne stima

A ta nezasita pacovska alavost se ogleda kroz ovakve debilne propice, "da se lici na neku (fiktivnu) Evropu", da se u pekarama uvode nekakvi standardi, koje mogu da sprovedu samo tajkuni, a ostali da pogase radnje..

Tako ni kopanje lopatom nece biti tako prosto, neophodna je zastitna oprema, neophodni su sertifikati i za lopatu i za nosioca lopate, i dozvole za aktivnosti na drzavnom tlu, kontrolni organi, bezbednosni propisi, ekoloski propisi... ne moze se samo prostacki zabosti asov u zemlju i orijasiti po zasticenoj planeti....

Poz
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 12:38 - pre 162 meseci
Ko kaze da ih nisma prepoznao? Gde si ti to video? Samo, ne mozes da napravis kajganu dok ne razbijes jaja. Ovde period drakonskih propisa, spaljivanja vestica, javnih egzekucija i vesanja zbog svake sitnice nikad nije bio i zato je ovde ovakvo divljastvo. Mora neko i to da obavi, a to sto je taj neko mozda isto bagra ne dovodi u pitanje visi cilj koji je civlizovanje ove teritorije. Za 100 ili 200 godina i ovde ce politicari biti kao u civilizaciji, tj krasce manje a lagati isto, ali je uslov da prvo ovde dodje civilizacija. Stvano mi nije jasno zbog cega se bunite u vezi ama bas svakog ovakvog propisa koji po vama "narusava vas nacin zivota" i sta ste vi mislili da je taj famozni ulazak u EU, ili da nazovemo to evropeizacija Balkana. Stvarno, sta ste mislili? Udjes ti u EU, i onda se naprasno istog dana stvori milion fabrika, svi pocnu da govore jedni drugima "ljubim ruke milostiva" i "pardon" , niko ne baca djubre, nestanu pijandure, sve bude cisto kao apoteka, svi dobiju platu od 1000 evra minimum a cene ostanu iste... Pa ne ide to tako, nego mora malo bič da radi prvo.

Pa onda, uopste ne vidim u cemu je vas problem sa time sto je normalno da u jednoj civlizovanoj zemlji uvece oko 11 radnim danom bude mir i tisina sa izuzetkom nekoliko nocnih klubova u vecim gradovima i tako sa svim tim stvarima koje cine civilizaciju. Ko ima problem sa tim konceptom, ja ne mogu a da ne pomislim da nije bas normalan. A i ti tajkuni, ja nisam trazio kapitalizam nego vi, i onda postoji tu ta prvobitna akumulacija kapitala, sta da radis, tako je to, niko od nas nije smislio ni to. Cim necete "utopiju" u vidu nekakvog socijalizma ili nesto, eto vam stvarni svet, pa naucite da zivite u njemu. Od plakanja vajde nema.

Pominjete tu neku Cesku, znate li vi da kad su Rusi otisli iz Ceske, bila reportaza o tome, oni ljudi samoinicijativno izasli pa poceli da sredjuju svoje gradove, da krece fasade, mislim ne bas istog sata, nego tih dana, da ciste ulice, ovo ono, nisu kukali i cekali nekakve drzave da im to urade, nisu se uclanjivali u partije da sisaju drzavu itd. Oni su bre ljudi evropljani, nisu neki tamo balkanski dzudze. Znaci, prvo ima da postanete jevropljani, da vas malo isklešu, gde treba produze a gde treba skrate, da bi takvi bili, oni koji ostanu, pa ce sve da bude OK.

Sto se tice glupih pitanja, ne znam da li su sa ove teme ali nije vazno, sve je to ista tema, o poljoprivredi i vecitog "a kako ti, a sta ti, a da li ti" e pa biga, ne moze svako sve da ima, neko mora a neko ne mora, nepravda je to, ali evo, jedan moj drugar pocinje da pravi farmu koza i ne vidim da mu nesto smeta. Ima novu kucu, sve sredio, ali eto, ostali bez posla i on i zena, jedan pre dve godine a drugi pre oko godinu dana, vrteli se malo, i sta ce kud ce, eto resili to, da kupe negde malo zemlje i da naprave tu farmu. Ne placu, ne kukaju, puni elana. Njima nije to ponizenje kao vecini maminih maza koje ovde zive. Ja ne vidim ni zbog cega bi vecina ovih bili takve mamine maze i princeze na zrnu graska pa da se deru kao da ih neko kolje cim se pomene poljoprivreda. Da se nisu mozda rodili sa srebrnom kasikom u boolji, ili su im u stvari dedovi bili svinjari i zemljoradnici, vecini njih, u prethodih 60 - 70 godina, a svima u prethodnih... 150 godina? Ne vidim onda zasto izvestan broj "gradjana" koji su i tako sa gradom kompatibilni kao piletu... dojke ne bi krenuo putem svojih dedova. Sta je bilo, po njima je to sramota da se neko bavi poljoprivredom i da privreda zemlje bude pretezno bazirana na poljoprivredi? Onda neka umru jer ne zasuzuju da zive. Ocigledno je da od ekspertisanja, turizma, industrije isl ovde vise nema nista niti ce biti. Nego dzabe da se prica kad je sve to poremeceno. I nema onda sta da se bunite - ima da nestanete i gotovo. Koga je briga. Bar cete ponosno da nestanete. Uz gusle.

P.S. Vidim da je HACCP dosao na red da se pisti zbog njega, ovo sto kazes o pekarama (i o kioscima sa brzom hranom, i za njih to isto vazi) . Cekajte bre malo, ne ide da se ovolika uzivancija sabije u ovako kratak vremenski period, sta ce onda da ostane za posle? E bre, ne umete ni merak da napravite. BTW, nije tacno da ce samo tajkuni moci da ispune uslove za HACCP, ali nece vise ni pekara/brza hrana moci da bude cumez koji se sastoji od jednog kioska 2x2 ili neke dve sobice sa prljavim plafonima i improvizovanim klozetom. Civlizacija bato.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 12:57 - pre 162 meseci

Prvo krenuti od sebe.
Mentalna higijena pa onda ostalo.
Dobro je isprazniti se negde ali posle analiziraj ono sto ispljunes.
Ima tu svacega.. Srecno
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:15 - pre 162 meseci
Nema nicega cega ne bi trebalo da ima. A to sto se vama ne svidja stvarni svet, bas mene briga. Ja ga nisam smislio, samo ga opisujem. A vi otvorite oci pa progledajte vec jednom, odavno ste dovoljno stari za taj poduhvat, pa cete i vi da jasno vidite isto kao i ja. I ja sam bio kao i vi, trtomudio o pravdama i istinama, doduse nikad u vezi istih stvari kao vi, zgrazavao se nad izjavama tipa "kome je do morala neka ide u crkvu" , "ne moze da se napravi kapitalizam bez kapitalista" itd koje su davali oni u koje sam se do juce "kleo" , a onda sam pre nekoliko godina doziveo "epiphany" kao ono iz biblije, znas, bejah slep a sad vidim. Zbog toga, svemu sto "ispljunem" se sad divim, citam ga vise putam pa pravim arhivu. Uz ogradu da se to desava od kad sam progledao, ranije sam i ja trtljao uglavnom gomile besmislica uz retka jasna vidjenja stvari. Mora da sam sad lud. Samo, to volim, to volim. Kamo lepe srece da sam ovako poludeo pre 10 ili 20 godina. Ali to valjda nije ni moguce, bas zato sto tada nisam imao tih 10 ili 20 godina vise.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG06.01.2011. u 13:28 - pre 162 meseci
Nisi ti Lesli lud.. samo sumnjam da bi bio bilo gde srecan. U najvecu "civilizaciju" da te ture ti bi opet zakero jer problem je u tebi a ovo deranje na citavu prirodu i drustvo je samo poslednji odbranbeni mehanizam. Verovatno mislis da si individualista ili kosmopolita ali do tog statusa se dolazi drugim putem. Nikako kidanjem na ES ili B92 forumu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 37601 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.