Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902509 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
37.19.108.*



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 16:38 - pre 121 meseci
dragi prijatelji aplikanti,malo sam zabrinut,nakon procitanog posta clana Musahaladin,koji je dokumenta predao u konzulatu cetri dana ranije i pozvan na zakletvu,a ja koji sam isto predao cetri dana kasnije, u konzulatu sa porodicom,nisu me jos pozvali.ni mene ni mamu,a mama cista madjarica,sad ne znam da li to ide po nekim grupama ili kako ne znam nadam se sl nedelje,ali opet suvise bi bilo rano s obzirom da je konzul rekao da se ceka 6 meseci odprilike,ali sta znam,videcu sta ce biti dalje....
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 18:02 - pre 121 meseci
sve ti je to dali imas taj dan srece sa susretom sa konzulom ili sluzbenikom koji ti preuzima papire
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 18:05 - pre 121 meseci
a jos veca muka sto vremenski dugo traje cekanje na odgovori neizvesnost za dobijanje drzavljanstva
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 18:22 - pre 121 meseci
U SU ambasadi deca do 14 god nemoraju da budu prisutna na predaji papira za drzavljanstvo ali ja bih vam preporucio da i vi sa bebom budete prisutni jer to vam je jedno veliki prolaz jer ce se konzul da omeksa kada vide bebu a i trebate da se potpisete na papire licno kao roditelj
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 18:22 - pre 121 meseci
U SU ambasadi deca do 14 god nemoraju da budu prisutna na predaji papira za drzavljanstvo ali ja bih vam preporucio da i vi sa bebom budete prisutni jer to vam je jedno veliki prolaz jer ce se konzul da omeksa kada vide bebu a i trebate da se potpisete na papire licno kao roditelj
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 19:24 - pre 121 meseci
Citat:
jovijel:
Pozdrav ljudi
evo i ja da nesto napisem o mojim iskustvima za dobijanje madjarskog drzavljanstva,
Prosle godine pocetkom juna sam imao termin za predaju dokumenata u konzulatu u SU .Pokupio sam sve papire jer imam mogucnost dobijanja na osnovu dede koji je rodjen 1913 u Madjarskoj.Na razgovor sam otisao sa porodicom _zena i 2 maloletna deteta.Seli smo svi ispred sluzbenice koja pregledava papire i posle pozdrava i par razmenjenih reci na madjarskom jeziku i jedne moje greske u izgovoru broja (pocetna trema) ona poziva pomocnog konzula koji preuzima nas razgovor da utvrdi moje znanje madjarskog,inace madjarski jezik dosta dobro razumem ali ne znam sve da izgovorim tacno i tu je nastao problem ali posle nekoliko minuta razgovora sa njim uzima 1 papir i nesto je napisao na madjarskom .Ceo razgovor je trajao nekih 15min tu su bile svakakve teme cak mi je dao i matematicki zadatak(24+31) pa se prebacio i na zeninu kuhinju ono kako kuva itd a najmanje me pitao u vezi podataka iz dokumenata za sta sam se ja spremao posto sam skinuo sa neta moguca pitanja za intervju i naucio ih napamet ali nista od toga me nije pitao .Posto su bila i deca tu i njima je postavio par pitanja (jednostavna) na sta su oni nekako odgovorili jer su u skoli ucili madj.i znaju osnovne fraze i posle toga mi je rekao da ce papiri proci ali da moramo i ja i deca da poboljasmo madjarski jezik do sledeceg koraka za 6 meseci kada budem trebao da dodjem na zakletvu.Zenu nije nista pitao jer ona trenutno ne moze da dobije drzavljanstvo ona je bila samo tamo zbog potpisa .Posto smo se pozdravili sa konzulom ostali smo sami sa sluzbenicom koja je dalje pregledavala papire, u jednom momentu daje prazan papir i kaze mi da nesto napisem kao neku izjavu na sto sam se iznenadio i kazem joj da ne znam da pisem na madjarskom i ona mi kaze da ce mi ona diktirati sta da napisem (e tu sam puko).Mozete samo zamisliti taj tekst sto sam napisao na madjarskom bez kukica i tacaka jer ne znam gde se sta stavlja.Posle sam se raspitivao kod ostalih prijatelja koji su bili na intervjuu dali su imali ovako iskustvo i izgleda da sam ja jedini koji je imao ovakav slucaj.
Odgovor iz ambasade tj ODBIJENICU sam dobio tek posle 9 meseci u martu 2014(u februaru 18 su kao pregledani papiri) u koverti sa mojim i decijim izvodima ali mi nisu vratili slike i izvode od oca i dede po kome mogu da dobijem drzavljanstvo (VRLO INTERESANTNO) bez mogucnosti zalbe na odluku ali da mogu da ponovo apliciram za madjarsko drzavljansto.
Naravno odmah sam pozvao ambasadu i zatrazio ponovni termin za predaju dokumentacije i dobio na danasnji dan 14.05 2014.
Na danasnjem razgovoru koji je totalno bio drugaciji od prethodnog i kod drugog sluzbenika(na ovom drugom razgovoru nisam vodio decu jer su mladja od 14 god i ne moraju da budu prisutna) sve se zavrsilo za nekih 15min i bez pisanja i nekih glupih pitanja prosao sam bez problema sa time da ce ce me jos jednom zvati na mobilini telefon da mi jave za tacan datum polaganja zakletve za nekih 4-5 meseci . I da danas su mi cak vratili izvode posto su fotokopirali izvode od oca i dede i dobio sam i papir sta sam sve ja predao i sta su mi vratili nazad (interesantno).



Ja sam čuo od nekoliko ljudi da kad prvi put odbiju nekog da drugi put budu dosta popustljiviji...e sad, da li je to stvarno tako, ko će ga znati :)
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 21:36 - pre 121 meseci
Citat:
prometeus87:
dragi prijatelji aplikanti,malo sam zabrinut,nakon procitanog posta clana Musahaladin,koji je dokumenta predao u konzulatu cetri dana ranije i pozvan na zakletvu,a ja koji sam isto predao cetri dana kasnije, u konzulatu sa porodicom,nisu me jos pozvali.ni mene ni mamu,a mama cista madjarica,sad ne znam da li to ide po nekim grupama ili kako ne znam nadam se sl nedelje,ali opet suvise bi bilo rano s obzirom da je konzul rekao da se ceka 6 meseci odprilike,ali sta znam,videcu sta ce biti dalje....


Čoveče opusti se malo. Iščitaj forum i shvatićeš DA NEMA PRAVILA! Nema nikakve veze da li ste predali isti dan u isti minut, čeka se koliko se čeka! Ja kad sam išla da predam, posle mene su bili majka i 2 sina. Na zakletvi smo se sreli, samo jedan sin je bio pozvan! Njih dvoje su morali da nastave da čekaju. Neko čeka 4 meseca neko 11 (pogledaj par postova unazad) - NEMA PRAVILA!
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 02:18 - pre 121 meseci
Dokle je ova Srbija stigla. Jos malo i pacovi ce krenuti da beze van granica. Znam njih 5 koje je dobilo pasos i odose za Nemacku.
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 06:00 - pre 121 meseci
Pa normalno, Nemacka je veliki grad.... Veci i od Beograda...
 
Odgovor na temu

vesni
Vesna Stojkov
Beograd

Član broj: 313541
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 08:02 - pre 121 meseci
Citat:
klepetalo:
Citat:
vesni: Moliv vas kazite mi kao ide procedura za saglasnost vezano za deciji pasos.Imam bebu od 2 meseca i nemam bas vremena da iscitavam forum.Suprug uskoro ide u ambasadu u Beogradu na predaju papira.Ja nemam pravo da konkurisem jos uvek ali bi potpisala saglasnost za bebu.
Unapred zahvalna.


Imas na 40-oj strani kako treba da glasi saglasnost. Overite to u sudu, odnesite kod prevodioca i trebalo bi da bude ok.



Hvala puno!
 
Odgovor na temu

vesni
Vesna Stojkov
Beograd

Član broj: 313541
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 08:06 - pre 121 meseci
Citat:
jovijel:
U SU ambasadi deca do 14 god nemoraju da budu prisutna na predaji papira za drzavljanstvo ali ja bih vam preporucio da i vi sa bebom budete prisutni jer to vam je jedno veliki prolaz jer ce se konzul da omeksa kada vide bebu a i trebate da se potpisete na papire licno kao roditelj


To smo i mi razmisljali ali beba je jako mala i vrlo lako moze da se rasplace i napravi opstu pometnju.Posto suprug bas i nije nesto sa znanjem madjarskog plasimo se da ce ga u tom trenutku pitati nesto sto ne razume pa nista od pasosa.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 13:40 - pre 121 meseci
Citat:
Drivee:
Dokle je ova Srbija stigla. Jos malo i pacovi ce krenuti da beze van granica. Znam njih 5 koje je dobilo pasos i odose za Nemacku.


ako neko nema babu dedu,mamu tatu penzionere ,ako neko nije na budzetu repuplike srbije ,ako neko nije u dilu sa komsijom koji podkrada komunalno preduzece,loviste,sumariju ili tako sto,ako neko nije nasledio i prodao nasledstvo ,a zeli bolji pravedniji zivot oni nije PACOV.nego neko ko zeli korak napred ,prvenstveno vezan za dostojanstvo,a zatim i ekonomski.
 
Odgovor na temu

dejantanaskovic74
kuca
kuca

Član broj: 321799
Poruke: 11
*.adsl.highway.telekom.at.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 14:56 - pre 121 meseci
Dobila sam pre 10 dana odbijenicu takodje bez obrazlozenja
pretodno sam predala 15-og januara u nekom selu u Madjarskoj

I sada po nagovoru mog supruga otisla do Beca
da probam tamo da zakazem cisto da vidim koliko se ceka
Popunila sam zahtev online i dobila odgovor za sedam dana--bas brzo
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa predajom dokumenta
u Becu u Madjarskom konzulatu i da li su takodje strogi i zahtevni
sa intervjuisanjem kao u Beogradu i Subotici.
 
Odgovor na temu

Musahaladin

Član broj: 320736
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 19:45 - pre 121 meseci
Citat:
Zole84:
Citat:
prometeus87:
dragi prijatelji aplikanti,malo sam zabrinut,nakon procitanog posta clana Musahaladin,koji je dokumenta predao u konzulatu cetri dana ranije i pozvan na zakletvu,a ja koji sam isto predao cetri dana kasnije, u konzulatu sa porodicom,nisu me jos pozvali.ni mene ni mamu,a mama cista madjarica,sad ne znam da li to ide po nekim grupama ili kako ne znam nadam se sl nedelje,ali opet suvise bi bilo rano s obzirom da je konzul rekao da se ceka 6 meseci odprilike,ali sta znam,videcu sta ce biti dalje....


Čoveče opusti se malo. Iščitaj forum i shvatićeš DA NEMA PRAVILA! Nema nikakve veze da li ste predali isti dan u isti minut, čeka se koliko se čeka! Ja kad sam išla da predam, posle mene su bili majka i 2 sina. Na zakletvi smo se sreli, samo jedan sin je bio pozvan! Njih dvoje su morali da nastave da čekaju. Neko čeka 4 meseca neko 11 (pogledaj par postova unazad) - NEMA PRAVILA!


Mama i ja dobili za 19. maj a rodjaci koji su bili sa nama za 29. maj. Znam drugara koji je predao mesec dana pre mene a ide isti datum kao i ja. PRavila nema, kako ti zapadne.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.05.2014. u 22:52 - pre 121 meseci
od par prijatelja sam čuo da su im na beogradskom aerodeomu prilikom pasoške kontrole kada su dali mađarski pasoš, panduri tražili da pokažu srpski pasoš. da li imaju prava da to traže?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2014. u 08:54 - pre 121 meseci
Imaju. Oni su tehnicki policajci i imaju pravo da te legitimisu, tj obavezan si da im na zahtev das sprsku licnu kartu i pasos ako si drzavljanin Srbije.

Ne razumem ni zasto im ne bi dao. Generalno pravilo za najmanje problema je da nasim uvek dajes domaci pasos a svima ostalima madjarski.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-135-211.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2014. u 08:59 - pre 121 meseci
Normalno da mogu da traze,mada se to praktikuje u slucajevima kada vam je iskljucivo nov pasos.Mom driugaru su nasi trayili stari pasos onaj plavi jer mu je crveni bio nov novcijat i nije nigde putovao dve godine.
Inace normalno ako nemate srpski pasos je diskutabilno kako iylayite sa madjarskim,ali -......
Inace znate i sami da sve zavisi od policije na granici da li ce vas pustiti u zemlju,hocu da kazem da se desavalao a na to i imaju diskreciono pravo da vas ne puste u odredjenu zemlju tj,drzavu bez obzira sto ispunjivate sve uslove tipa vise,para itd.....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2014. u 09:22 - pre 121 meseci
Situacija sa madjarskim pasosem je takva da sve drzave EU moraju da vas puste bez ikakvih drugih dokumenata. Imaju pravo samo da provere ispravnost pasosa i nemaju pravo da vas ispituju o drugim drzavljanstvima.

To ne vazi ni za jednu drugu zemlju. Mene je US Customs & Immigration sluzbenik pitao da li imam jos neko drzavljanstvo i trazili su mi da vide srpski pasos kad sam rekao DA. Ja sam mogao da slazem, ali ne vidim ni svrhu ni interes u tome, svoje pravo bezviznog ulaska sam ostvario madjarskim pasosem, to sto oni znaju da ja imam i srpsko drzavljanstvo nije nikakav problem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2014. u 09:41 - pre 121 meseci
Da li neko zna, da li je dvojni državljanin u obavezi da poseduje oba pasoša da bi mogao da putuje? Recimo, ako mi istekne srpski pasoš, a mađarski važi još tri godine posle, da li ja moram da izvadim srpski pasoš da bih putovao?

Dok sam kucao ovo pitanje, setih se da sam pre par godina išao na more, da sam poneo _samo_ mađarski pasoš i da sam bio _jedini_ u autobusu sa mađarskim pasošem, i niko mi ništa nije rekao, niti mi je tražio drugu putnu ispravu!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2014. u 09:54 - pre 121 meseci
Citat:
mmix:
Imaju. Oni su tehnicki policajci i imaju pravo da te legitimisu, tj obavezan si da im na zahtev das sprsku licnu kartu i pasos ako si drzavljanin Srbije.

Ne razumem ni zasto im ne bi dao. Generalno pravilo za najmanje problema je da nasim uvek dajes domaci pasos a svima ostalima madjarski.

nemam problem sa tim da im pokazem srpski pasoš, ali eto da nisam cuo to od svojih prijatelja mozda nekad ne bih imao kod sebe oba pasoša.
OK, mi je da traze srpski dokument u svrhu legitimacije (npr. neko napravi *ranje u Srbiji i pokusa da pobegne sa madj. pasošem) ali nisam ubedjen da moze da pandur kaze: e ne moze sa madjarskim, srpsku granicu ima da predjes sa srpskim pasošem!
uzgred, 4 puta sam leteo sa Surčina sa mađarskim pasošem i nisu mi trazili srpska dokumenta, jedino sto su mi 2 puta uradili pecat u pasoš, a znam da se obicno ne udaraju pecati u EU pasoše.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902509 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.