Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1458230 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan91
Ivan Ilic
Beograd, Srbija

Član broj: 304051
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.01.2013. u 23:46 - pre 138 meseci
Da li covek ima potrebe za samovent diskovima ?
I ja sam skinuo ventilirajuce stavio obicne i nije mi se za 4 god desilo da su se kocnince pregrejale. Samoventilirajuci su skuplji i reddji su pa moraju da se cekaju dok obicni indenticno rade posao osim ako se ne trkas.

Sedi u moj smeirski traktor da oremo mlecni put
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 00:04 - pre 138 meseci
Kako nema potrebe? Zar nisi procitao da je jurio 130 i da je malo falilo da raskanta masinu.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.106.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 00:10 - pre 138 meseci
Citat:
Ivan91:
Samoventilirajuci su skuplji i redji su pa moraju da se cekaju dok obicni indenticno rade posao osim ako se ne trkas.


Gde se cekaju? U redu dok se od 2 obicna napravi jedan samoventilirajuci???

Ako nesto ide fabricki zasto ici u nazad, da je obratno pa da kazes, ali to vec nije razlog, nego opet ucariti neki nevidljivi dinar
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8414
*.dynamic.sbb.rs.



+1354 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 00:50 - pre 138 meseci
O diskovima koji nisu samoventilirajući uopšte ne treba razmišljati.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 09:42 - pre 138 meseci
@Zarkoj:

Zasto sve kod tebe ovde izgleda zardjalo, prljavo i kao da je preslo milion kilometara????????

Prvo nemas samoventilirajuce, kao sto svi kazu i drugo ovi diskovi nisu ni nalik onima koji bi trebalo da budu na Corolli. Ne znam kako je neko dozvolio da stavi takve.

Drugo, klipovi i kljesta ti izgledaju 10 puta losije nego kod mene a ja sam presao vise km sa mojim autom. Kod mene nije bilo potrebe nikad za ispustanjem vazduha niti razradjivanjem klipova, eventulano smo ih pomerili jednom-dva puta cisto da budemo sigurni.

Takodje, nikad nisam imao problema prilikom namestanja disk plocica - skinu se stare, stave nove, gurne klip da vidimo jel ok, vratimo osigurace, probamo pedalu i uvek je grizao kako je kocio. Zadnje nisam menjao 100.000km i vise ali nema potrebe na tehnickom koci sve u idealnim granicama, zadnji paknovi kod nje moraju da izdrze minimum 150.000km ako su originalni.

Diskove sam menjao pre nekih 5 godina otprilike, stari su se bili stanjili i nisu mogli da se obrade a i bilo je vreme za zamenu. Nove sam kupio NIPPARTS, bili su skuplji, ali su identicni originalu bili.

I jos nesto: pedala kod nje NE SME BITI TVRDA! Mora biti UMERENO meksa da se blagim pritiskom lepo dozira. A kad stisnes jako on grize kako koci. Tako je bilo od pocetka kod mene, tako je namesteno i pri laganom kocenju zbog toga dobro koci a itekako stedi disk plocice.

TVRDA moze da bude samo ako auto stoji par dana zbog vakuuma u servu (pritiska), a kad upalis motor odmah istog sekunda mora da smeksa i malo propadne.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 10:41 - pre 138 meseci
Sve sto vidi sto je zardjalo je novo, kugle, zglobovi sve....

Auto je prljav nije pran dve nedelje, a vozen svuda.....zato sve izgleda u haosu...
A iskreno nisam nasao nikakve naslage na celjustima..... vidi se svaka oznaka sve....jako cisto bas nasuprot...

Sto se tice diskova ne znam sto nisu samoventilirajuci, nisam imao prilike da vidim na drugoj corolli....tako je kako je....
Ne znam kakvi postoje, vidjao sam razne ali sam uvek imao jako dobre kocnice... ovo sam slucajno primetio da se greje desni disk i ustanovio sta je....
Diskovi nemaju nigde ris ravni su..... tako da eto kvaliteta...i stanja...

I ja sam razradio kilipove, ali ti ne mozes da shvatis koliko klipovi bolje rade kad su ocisceni pa makar ti izgledalo da su ok. (Mora malo i da se zaprljaju ruke....)
A iskoristio sam priliku da zamenim celo kociono ulje, koje nije menjano.....
Kocnice nisu radjene od kad sam kupi auto (4 g pa i vise....)....
Zadnje gurtne su nove, tako i sad izgledaju...

Sto se tvrdoce tice naravno dok motor nije startovan, jedino ako ti ispustas vazduh iz kocnica sa motorom u radu.....

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 11:12 - pre 138 meseci
Pa Zare nije bas tako, sad sam gledao kod mene, kugle su menjane 2010 godine i ni trunke rdje nema, izgledaju cisto, samo prasina na njima, isto vazi i za amortizere a oni su stari - 2005 godine su menjani. Na prolece kad bude menjao gume, slikacu ti pa da vidis, ako bas ne verujes.

I tebi su kociona kljesta cudno zardjala - kod mene su crne boje, kako i treba da budu tj. nema one rdje kao kod tebe na slikama. Samo prasina preko.

Ja vozim auto svaki dan u svim uslovima - gradskim, dakle najtezim.

Ne kazem ti nista, samo ne znam koje si delove ugradjivao, kuglu onako rdjavu nisam video.

Diskovi su posebna prica i nigde na slici ne vidim zastitni lim koji ide celim obimom diska?? Gde ti je to?

Evo diskova kakvi su kod mene. Primetices drasticnu razliku:



 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 15:25 - pre 138 meseci
Kugle su menjane nema ni 5 meseci stavljene 555.....
Svuda je to asfalat... nema makadama, nema prasine.... kod mene je drugacije....

Ako si mislio na zastitni lim sa strane klipa sto ide ide preko celog diska.... a sa donje strane ima usmerivace vazduha za hladjenje diska....
Znam sta su ventilirajuci imao sam na nisan-u i mitsubishi-ju.....

Nije to rdja vec jaka naslaga blata, kad sam ih iscukao pola je poodmadalo ali nisu crna nego imaju boju gvozdja....

Ovako stoje stvari sa kocnicama.....

Vazduh sam ispustio tako da sanse nema da ima vazduha, ispusteno je cela kantica od 0.5l ulja za kocnice DOT 4....

Kad je auto ugasen dovoljno je dva pritiska i kocnica je tvrda kao djavo, mozes da je pritisnes mozda 2 cm i to da nategnes...

Kad upalim auto kocnica omeksa i znatno je meksa nego kad je pre bila, nema tvrdoce ne njoj.... sva 4 tocka koce ravnomerno...
Ali meni se cin ida je pedala meksa, ne propada sto je bitno, nema curenja ulja... ali znatno meksa nego pre...

Hvata negde na pola.....

Da dodam da sam pretrazio svu dokumentaciju koju imam za E9 sasiju isli su originalni obicni diskovi ako je u pitanju 1.3 Xl
Tek za 1.3 XLi i E10 su samoventilirajuci.... koliko sam uspeo na brzinu da pogledam...
Verujem da se mogu naruciti kakve hoces, kod mene su ovakvi fabricki....
I po broju sasije i motora isto... obicni...


[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 13.01.2013. u 18:36 GMT+1]
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Ivan91
Ivan Ilic
Beograd, Srbija

Član broj: 304051
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 17:52 - pre 138 meseci
Citat:
codeNO:
Citat:
Ivan91:
Samoventilirajuci su skuplji i redji su pa moraju da se cekaju dok obicni indenticno rade posao osim ako se ne trkas.


Gde se cekaju? U redu dok se od 2 obicna napravi jedan samoventilirajuci???

Ako nesto ide fabricki zasto ici u nazad, da je obratno pa da kazes, ali to vec nije razlog, nego opet ucariti neki nevidljivi dinar


Sve sam vec rekao, mozda je tebi kul da imas samoventilirajuce disk kocnice, al neki ljudi vise vole "obicne" diskove i par stotina u dzepu.
JEDINI razlog za stavljanje samovent disokva na neki auto je jer postoji mogucnost da se obicni pregreju. A to se na kolroli 20 godian staroj nece desiti osim ako ne znas da vozis ili se trkas ( opet sa 20 godina starom tojotom )
I ocemu ti pricas?
Popalite tako ljude jer je vama dosadno u zivotu, a ne razmisljate uopste.
Ovi puni diskovi idu originalno na korolu xl, al neke su imale i samovent. Potpuno je sve jedno, ko sto kazem ako ti se dize na to da imas samoventilriajuce diskove na kolima ili subotom ides na navak stavi ih, ali ne pali ostale kako je to neophodno jer nije. Znam iz prve ruke.

Sedi u moj smeirski traktor da oremo mlecni put
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 18:32 - pre 138 meseci
Netacno.

ORIGINALNI diskovi na mojoj Corolli (ja sam prvi vlasnik) su bili samoventilirajuci! I svi koje znam (komsija je kupio isto kad i ja) imaju samoventilirajuce na ovom nasem modelu! Stvarno nisam video neku da nema.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 18:48 - pre 138 meseci
i kod mene samoventilirajuci, bili kad sam je kupio, a prosle godine stavio nove...opet samoventilirajuce...

 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 18:56 - pre 138 meseci
Moguce da su u novije ugradjivani.......

Moja je prva serija E9 sasije... uostalom nije ni bitno...hvala na sugestijama.

Interesuje me da li je to ok da joj pedala bude meka, da hvata na pola a ne na vrhu (kad je motor startovan)....
Ne treba velika sila pritiska na papucicu kao pre....
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.121.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 19:07 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im: Netacno.

ORIGINALNI diskovi na mojoj Corolli (ja sam prvi vlasnik) su bili samoventilirajuci! I svi koje znam (komsija je kupio isto kad i ja) imaju samoventilirajuce na ovom nasem modelu! Stvarno nisam video neku da nema.


Je l' tebi neshvatljivo da je Zare kupio polovan auto i da ga je dobio sa ovim diskovima.
Ako njemu ne smetaju zasto tebi bodu oci? I zasto te brine korozija na kocionim celjustima i kugli?
Tebi je bas dosadno...

Citat:
zarkoj: Moguce da su u novije ugradjivani.......

Moja je prva serija E9 sasije... uostalom nije ni bitno...hvala na sugestijama.

Interesuje me da li je to ok da joj pedala bude meka, da hvata na pola a ne na vrhu (kad je motor startovan)....
Ne treba velika sila pritiska na papucicu kao pre....


Ako je sve u redu papucica bi trebalo da bude mekana, da se fino moze dozirati sila kocenja.
I dobro ti hvata pedala. Kao reper koristim utegnutu Corollu i primerak u raspadu koji sam vozio 2 godine.
Sve je ok ako ravnomerno koce svi tockovi, ne propada pedala i slicno.
Vozi i uzivaj.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 19:07 - pre 138 meseci
bogami, kod mene iznad pola, e sad...
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.121.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 19:09 - pre 138 meseci
Citat:
brks: bogami, kod mene iznad pola, e sad...

"Pola" je subjektivna mera.
Jedino da merimo rastojanje od papucice do patosa kada nije stisnuta i kada jeste...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 19:14 - pre 138 meseci
Citat:
laci86:

Je l' tebi neshvatljivo da je Zare kupio polovan auto i da ga je dobio sa ovim diskovima.
Ako njemu ne smetaju zasto tebi bodu oci? I zasto te brine korozija na kocionim celjustima i kugli?
Tebi je bas dosadno...


Toliko korozije mi bode oci pa sta. Ne slaze se sa ocuvanoscu ostatka auta, to je moja "izmedjuredova" poenta.

A diskovi TREBA da mu smetaju! Itekako. Uostalom, izninjeru ne bi trebalo to ja da kazem zar ne?

Trece, moj auto je uvezen u decembru mesecu 1989. znaci jedna od prvih serija koje su ovde dosle maltene, sto znaci da je zvanicno 1989. godiste a kupljen je i registrovan u februaru 1990 godine.

Ne znam sto toliko branite Zarka kad mu neko dobronamerno kaze sta smeta i sta ne valja.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 19:29 - pre 138 meseci
Citat:
laci86:
Citat:
brks: bogami, kod mene iznad pola, e sad...

"Pola" je subjektivna mera. ;)
Jedino da merimo rastojanje od papucice do patosa kada nije stisnuta i kada jeste...



slazem se
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.106.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 21:00 - pre 138 meseci
Postoji razlog zasto je fabrika stavila samoventilirajuce diskove. Taj auto je mogao i moze da ide 120kmh (zakonskih) i da se zaustavi do 0kmh veoma brzo. Da li je fabrika stavila bas te diskove zato sto imaju slab dovod vazduha na kocnice, da li zato sto se mnogo spore hlade, da li zato da se prilikom kocenja ne prenosi velika temperatura na ostale komponente, ili samo da bi imala dobre rezultate na testovima kocenja... ne znam ni ja ali poslao sam mail

Akihiko Saito

odgovornom za razvoj seste i sedme generacije Corolle pa cemo se nadam dobiti odgovor. U medjuvremenu jedino mi se na tvoj bezobrazni stav dize pritisak, umesto da se zapitas, "Zasto nemam ni ja takve diskove". A da li ja idem na NAVAK stazu i tamo vozim krugove tebe uopste ne dotice niti je bitno zasto su kod mene fabricki samoventilirajuci diskovi. Ako je neko "budzio" auto sa mnogo boljim delovima od fabrike je prica samo za postovanje, a ako neko nema delove koje je fabrika propisala ne vidim zasto to ne napomenuti i skrenuti paznju.

Ti Ivane vozi svoju Corollu kao da je u stanju posle 22godine, a ja cu moju da odrzavam i vozim u stanju kao da sam je juce kupio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan91
Ivan Ilic
Beograd, Srbija

Član broj: 304051
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 22:51 - pre 138 meseci
Ako je tebi tvoj auto fetis, i volis ko cosmo da cistis kugle i amortizere od prasine, to je tvoja stvar.
Mene ne zanimas ni ti ni tvoj auto, niti je to bila moja poenta.
Covek je uzeo diskove koji su dobri, i verovatno ne provodi 3 sata dnevno lickajuci svoj auto i pricajuci drugiima price golf2 diel vozaca kako mu auto trosi 3 l itd. Nego jednostavno oce da mu auto radi kako treba, i ja sam mu iz prve ruke rekao da deo koji je uzeo to i radi. I da nije NEOPHODAN samovent disk ko sto su neki rekli :/ Niko od nas nije sisao vesla, i svi znamo da je najbolje uzeti original od prvog do poslednjeg dana, al da imam pare na pretek vozio bi novu korolu ts kao i vecina vrovatno.
Izvini na mom bezobraznom stavu i pozz
Sedi u moj smeirski traktor da oremo mlecni put
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.106.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.01.2013. u 23:29 - pre 138 meseci
Pozz i tebi... i vidimo se
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1458230 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.